GCD kopsavilkums mākslinieciskajā un estētiskajā virzienā par tēmu: Zīmēšana. “Kādu dienu no tirgus atnāca saimniece... Dārzeņu zupa Juliana Tuvima Kāpostu burkāni zirņi pētersīļi un bietes oh

GCD kopsavilkums mākslinieciskajā un estētiskajā virzienā par tēmu: Zīmēšana. "Kādu dienu no tirgus atnāca saimniece..."

Mērķis: Izraisīt bērnos interesi, emocionālu reakciju uz piedāvāto tēmu un vēlmi attēlot dārzeņus.

Uzdevumi:

Izraisīt bērnos interesi par pieaugušo aktivitātēm, pērkot dārzeņus tirgū.

Turpiniet iepazīstināt ar apaļām un ovālām formām, iemāciet tām izteikt savas iezīmes zīmējumā.

Iemācieties nepārsniegt kontūras malas, pareizi turiet otu

Attīstīt spēju pareizi nosaukt dārzeņu krāsu

Materiāli un materiāli: dārzeņu veidnes (kāposti, burkāni, kartupeļi), guašas krāsas, otas, ūdens krūzes atbilstoši bērnu skaitam, salvetes, dārzeņu manekeni.

Nodarbības gaita:

Pedagogs: - Bērni, vai vēlaties šodien iet ar mani uz tirgu?

Bērni: - Jā!

Pedagogs: - Tad paņem savu biedru aiz rokas un seko man!

Bērni grupā seko skolotājam, pienāk un apsēžas pie galda, katram bērnam priekšā otiņa, krāsas, glāze ūdens un salvete.

Pedagogs: – Bērni, kuram no jums patīk kopā ar vecākiem iet uz veikalu vai uz tirgu?(klausieties bērnu atbildes). Oho, jūsu ir tik daudz! Kāpēc mēs ejam uz tirgu? Protams, lai iegādātos dārzeņus! Daudzi dažādi dārzeņi aug dārza dobēs un pēc tam nonāk veikalu plauktos, kur tos pērk jūsu mātes. No dažādiem dārzeņiem var pagatavot daudz gardu ēdienu! Klausieties vienu stāstu par to, kā viena saimniece devās uz tirgu, lai iegādātos dārzeņus, un kas no tā sanāca. Un mūsu pirksti mums palīdzēs šajā jautājumā!

J. Tuvima dzejoļa “Dārzeņi” lasīšana (apvieno ar pirkstu vingrošanu)

Saimniece kādu dienu atnāca no tirgus,(staigājiet ar pirkstiem pa galdu)

Saimniece no tirgus atveda mājās:

Pētersīļi un bietes. Ak!..

Šeit dārzeņi sāka strīdu uz galda -(izplest rokas)

Kurš ir labāks, garšīgāks un vajadzīgāks uz zemes:

Kartupelis? Kāposti? Burkāns? Zirņi?(Saritiniet pirkstus, skaitot dārzeņus)

Pētersīļi vai bietes? Ak!..

Tikmēr saimniece paņēma nazi(klauvēt pie galda ar plaukstas malu)

Un ar šo nazi viņa sāka cirst:

Kartupeļi, kāposti, burkāni, zirņi,

Pētersīļi un bietes. Ak!..(Saritiniet pirkstus, skaitot dārzeņus)

Pārklāts ar vāku, piesmakušā katlā(veiciet apļveida kustības ar roku, it kā traucējot)

Vārīts, vārīts verdošā ūdenī:

Kartupeļi, kāposti, burkāni, zirņi,(Saritiniet pirkstus, skaitot dārzeņus)

Pētersīļi un bietes. Ak!..

Un dārzeņu zupa izrādījās ne slikta!(paglaudīt sev pa vēderu)

Pedagogs: – Bērni, kādus dārzeņus saimniece nopirka?

Bērni uzskaita dārzeņu nosaukumus no dzejoļa. Palīdziet izrunāt vārdus.

Pedagogs: - Pareizi! Ko viņa no viņiem izdarīja? Protams, zupa! Kādi dārzeņi tev garšo?(klausieties atbildes)

Visi dārzeņi ir garšīgi un veselīgi. Lai viņi vairs nestrīdas, uzzīmēsim visus! Es jums iedošu gatavas veidnes, un jūs centīsities nepārkāpt kontūru, lai mūsu dārzeņi izrādītos skaisti un glīti!

Kontrolējiet krāsošanas tehniku ​​ar otu, māciet bērniem neiziet ārpus kontūras.

Pedagogs: - Paskaties, cik skaisti ir mūsu dārzeņi! Pietiks arī zupai, kartupeļu biezenim un pīrāgam! Mēs šodien atnācām no tirgus ar tik bagātīgu ražu!

Sarīkot darbu izstādi vecākiem.

Grebenkina Irina Nikolajevna
Pirkstu un rīta vingrošana (tematiskā nedēļa “Dārzs un sakņu dārzs”). Pirkstu vingrošana “Saimniece reiz atnāca no tirgus”

Pirkstu un rīta vingrinājumi(tematiskā nedēļa"Dārzs un dārzs» )

Pirkstu vingrošana “Saimniece reiz atnāca no tirgus”

Saimniece kādu dienu atnāca no tirgus, (Viņi staigā pirksti uz galda.)

Saimniece to atveda mājās no tirgus(Salieciet pa vienam pirksts uz abām rokām.)

Kartupeļi, kāposti, burkāni,

(Kokvilna.)

Šeit dārzeņi sāka strīdu uz galda - (Alternatīvi sitieni ar dūrēm un plaukstām.)

Kurš ir labāks, garšīgāks un vajadzīgāks uz zemes.

Kartupelis? Kāposti? Burkāns? (Salieciet pāri pirksti uz abām rokām.)

Zirņi? Pētersīļi vai bietes? Ak! (Kokvilna.)

Saimniece tikmēr es paņēmu nazi (Piesitiet katras plaukstas malu pie galda.)

Un ar šo nazi viņa sāka cirst

Kartupeļi, kāposti, burkāni, (Salieciet pāri pirksti.)

Zirņi, pētersīļi un bietes. Ak! (Kokvilna.)

Pārklāts ar vāku, piesmakušā katlā (Plaukstas sakrustās uz galda.)

Kartupeļi, kāposti, burkāni, (Salieciet pāri pirksti.)

Zirņi, pētersīļi un bietes. Ak! (Kokvilna.)

Un dārzeņu zupa sanāca tīri laba! (Viņi parāda, kā viņi ēd zupu.)

Pirkstu vingrošana"Kāposti"

Sasmalcinām kāpostus (Bērni izdara pēkšņas kustības)

Mēs trīs burkāni ( Pirksti savelciet abas rokas dūrēs, virziet tās uz sevi un prom no jums).

Mēs sālām kāpostus (Atdariniet sāls apkaisīšanu ar šķipsniņu.)

Mēs presējam kāpostus. (Intensīvi saspiests un nesaspiests pirksti

Viss tika sablīvēts vannā (Berzējiet dūri pret dūri.)

Viņi uzspieda to virsū ar svaru. (Viņi salika dūri.)

Pirkstu vingrošana"Kompots"

Mēs vārīsim kompotu, (turiet kreiso plaukstu ar indeksa “kausiņu” pirksts labā roka "traucē")

Jums vajag daudz augļu. (Salieciet pāri pirksti pa vienam, sākot no lielā.)

Sasmalcināsim ābolus (atdarināt kustības, drupināt)

Bumbieri sasmalcināsim. (atdarināt kustības, sasmalcināt)

Izspiediet citrona sulu (atdarināt push-up kustības)

Mēs ieliksim drenāžu un smiltis. (atdarināt kustības)

Gatavojam, vārām kompotu. (“gatavot” un maisīt.)

Izturēsimies pret godīgiem cilvēkiem. (ārstēt)

Pirkstu vingrošana« Pirksti dārzā»

Viens, divi, trīs, četri, pieci,

iznāca pirksti pastaigā.

Šis mazais pirkstiņš iegāja dārzā,

šis Atradu sēni,

šis viens griezums

Nu, šis tikko izskatījās!

Rīta vingrinājumi“Ražas novākšana vasarnīcā”

P.Z: attīstīt orientāciju telpā; prasme ritmiski, vienveidīgā tempā izpildīt vingrojumus atbilstoši atskaņotajam tekstam; emocionāli iekrāso savas kustības; Paaugstiniet bērnu emocionālo tonusu ar kopīgām aktivitātēm.

Mēs izbraucam uz valsti (Bērni stāv rindā kolonnā.)

Tur novākt ražu. Paņemiet līdzi grozus un iekāpiet treileros. Vilciens brauc ātri, (Viņi staigā palielinātā tempā.)

Nepalaidiet garām staciju. "Knock-klak-knock"- riteņi klauvē. Turieties viens otram līdzi! Palēnināt kustības tempu, (Viņi iet lēnāk un maina joslas.)

Stop Ahead. Kurš devās uz vasarnīcu? Ātri nāc ārā! Pilns lauks ar kartupeļiem. (Veiciet saliekšanu.)

Mēs to izraksim. Izgrieziet to no apakšas ar lāpstu un savāciet to spainī. Tomāti ir smalks dārzenis. (Viņi tup.)

Lai to noplēstu, apsēdieties. Uzmanīgi noņemiet tomātus no katra zara. Augsti karājoties uz skropstām (Izstiepies.)

Jauni gurķi. Vispirms savāciet augšējo daļu un pēc tam piesieniet skropstas. Tagad kāposti izauguši, (Sēžot, noliecieties uz priekšu.)

Cik tas ir labi! Jūs nogriežat kāpostu galviņas no apakšas un lēnām salokāt. Kur aug burkāni un bietes? (Pagriezieties uz sāniem, izplešot rokas.)

Parādiet man, draugi. Labajā pusē ir gulta, pa kreisi ir gulta. Es tos arī tagad redzu. Mēs esam tik noguruši vasarnīcā, (Guļot, paceliet un nolaidiet rokas un kājas.)

Ka viņi nokrita uz zāles. Šķiet, ka no darba es vienkārši nomiršu. Bet spēks ātri atgriezās. (Viņi staigā pa apli.)

Mūsējais ir kļuvis tīrs dārzs. Dārzeņus liksim pagrabā, lai tos varētu uzglabāt veselu gadu.

Literatūra.

1. Artemova L.V. Apkārtējā pasaule didaktiskajās spēlēs pirmsskolas vecuma bērniem. – M., 1992. gads.

2. Bondarenko A.K. Didaktiskās spēles bērnudārzā - M., 1991.g.

4. Seliverstovs V.I. Runas spēles ar bērniem. – M., 1994. gads.

3. Krupenčuks O. I. Mēs trenējamies pirksti - attīsta runu! -S-P. ,2009.

MANS KUCĒNS

Es šodien nokāpu no kājām -
Mans kucēns ir pazudis.
Es viņam zvanīju divas stundas,
Es viņu gaidīju divas stundas
Nesēdēja uz nodarbībām
Un es nevarēju paēst pusdienas.

Šorīt
Ļoti agri
Kucēns nolēca no dīvāna,
Es sāku staigāt pa istabām,
lēkt,
Miza,
Pamodiniet visus.

Viņš ieraudzīja segu -
Nebija vairs ko segt.

Viņš ieskatījās skapī -
Medus krūze tika apgāzta.

Viņš saplēsa mana tēva dzejoļus,
No kāpnēm nokrita uz grīdas.
Es iekāpu līmē ar priekšējo ķepu,
Knapi tiku ārā
Un pazuda...

Varbūt tas tika nozagts
Viņi mani aizveda pa virvi,
Viņi man deva jaunu vārdu,
Sargiet māju
Piespiedu kārtā?

Varbūt viņš atrodas blīvā mežā
Sēžot zem dzeloņaina krūma,
Apmaldījās
Meklē mājas
Nabaga puisis, vai viņš lietū kļūst slapjš?

Es nezināju, ko darīt.
Māte teica:
- Pagaidīsim.

Es sēroju divas stundas
Es nepaņēmu grāmatas,
Es neko nezīmēju
Viņa turpināja sēdēt un gaidīt.

Pēkšņi
Kaut kāds baiss zvērs
Atver durvis ar ķepu,
Lēkšana pāri slieksnim...
Kas tas ir?
Mans kucēns.

Kas noticis,
Ja uzreiz
Vai es neatpazinu kucēnu?
Deguns ir pietūkušas, acis ir neredzamas,
Vaigs saviebies
Un, iedziļinoties kā ar adatu,
Uz astes dūc bite.

Māte teica: - Aizver durvis!
Pret mums lido bišu spiets.

Viss ietīts
Gultā
Mans kucēns guļ plakaniski
Un knapi šūpo
Pārsienama aste.

Es neskrienu pie ārsta -
Es pats viņu ārstēju.

DRAUGU DZIESMA

Mēs ejam, mēs ejam, mēs ejam
Uz tālām zemēm,
Labi kaimiņi
Laimīgi draugi.
Mums ir jautri
Mēs dziedam dziesmu
Un dziesma saka
Par to, kā mēs dzīvojam.

Skaistums! Skaistums!
Mēs ņemam līdzi kaķi,
Siskin, suns,
kauslis Petka,
Pērtiķis, papagailis -
Kāda kompānija!

Kad dzīve ir draudzīga,
Kas var būt labāks!
Un nav vajadzības strīdēties
Un jūs varat mīlēt visus.
Jūs esat tālā ceļojumā
Paņemiet līdzi savus draugus:
Viņi jums palīdzēs
Un ar viņiem ir jautrāk.

Skaistums! Skaistums!
Mēs ņemam līdzi kaķi,
Siskin, suns,
kauslis Petka,
Pērtiķis, papagailis -
Kāda kompānija!

Mēs braucām, dziedājām,
Un ar jautru dziesmu
Visi kopā, cik vien labi varējām,
Atbraucām mājās.
Mums spīdēja saule,
Ap mums pūta vējš;
Pa ceļam nebija garlaicīgi,
Un visi dziedāja:

Skaistums! Skaistums!
Mēs ņemam līdzi kaķi,
Siskin, suns,
kauslis Petka,
Pērtiķis, papagailis -
Kāda kompānija!

KAĶĒNI

Klausieties puiši
Es gribu jums pateikt:
Mūsu kaķēni piedzima -
Tie ir tieši pieci.

Mēs nolēmām, mēs brīnījāmies:
Kā nosaukt kaķēnus?
Visbeidzot mēs tos nosaucām:
VIENS, DIVI, TRĪS, ČETRI, PIECI.

ONCE - kaķēns ir visbaltākais,
DIVI - kaķēns ir drosmīgākais,
TRĪS - kaķēns ir visgudrākais,
Un FOUR ir trokšņainākais.
FIVE ir līdzīgs TRĪS un DIVI -
Tā pati aste un galva
Tā pati vieta aizmugurē,
Viņš arī visu dienu guļ grozā.

Mūsu kaķēni ir labi -
VIENS, DIVI, TRĪS, ČETRI, PIECI!
Nāciet ciemos pie mums, puiši
Skaties un skaita.

TREZOR

Uz durvīm bija slēdzene.
Tur bija aizslēgts kucēns.

Visi aizgāja un viens
Viņi viņu ieslēdza mājā.

Mēs atstājām Trezoru
Bez uzraudzības, bez uzraudzības
Un tā kucēns
Es sabojāju visu, ko varēju.

Es saplēsu lelles kleitu,
Viņš izrāva zaķim kažokādas kušķi,
Koridorā no gultas apakšas
Mūsu kurpes tika aizvilktas.

Es pavedu kaķi zem gultas -
Kaķis palika bez astes.

Es atradu stūri virtuvē -
Es ar galvu iekāpu oglēs,
Iznāca melnais – neatpazīstams.
Iekāpa krūzē -
Apgāzās
Es gandrīz nosmaku
Un apgulties gultā
Gulēt...

Mēs esam kucēns ziepēs un ūdenī
Es to mazgāju ar mazgāšanas lupatiņu divas stundas.
Tagad nekādā gadījumā
Neliksim viņu mierā!

POGRĀTS


-Vai esi dzirdējis? Tie esam mēs!.. -
Es nebaidos no vakcinācijas:
Ja vajadzēs, iešpricēšu pats!
Nu, padomā tikai, injekcija!
Viņi man injicēja, un es devos...

Tikai gļēvulis baidās
Dodieties pie ārsta pēc injekcijas.
Personīgi, kad es redzu šļirci
Es smaidu un jokoju.

Esmu viens no pirmajiem, kas ienāk
Uz medicīnas kabinetu.
Man ir tērauda nervi
Vai arī vispār nav nervu!

Ja tikai kāds zinātu
Kas ir futbola biļetes
Labprāt apmainītos
Par papildu šāvienu!...

Vakcinējieties! Pirmā klase!
-Vai esi dzirdējis? Tie esam mēs!...
Kāpēc es stāvēju pie sienas?
Man trīc ceļi...

TRĪSdesmit SEŠI UN PIECI

Man atkal ir:
Trīsdesmit seši un pieci!

Norūpējies un drūms
Skatos termometrā:
Kur ir mana temperatūra?
Kāpēc es nedegu?
Kāpēc es neesmu slims?
Esmu vesela! Kas ar mani notiek?

Man atkal ir:
Trīsdesmit seši un pieci!

Es pieskāros savam vēderam, un tas nesāp!
Es šķaudoju - nē!
Un bez klepus! Un vispārējs skatījums
Tieši tā, kā tam jābūt!
Un rīt tieši deviņos
Man jāiet uz skolu
Un sēdēt tur līdz pusdienām -
Lasi, raksti un pat dziedi!
Un stāvi pie tāfeles, klusē,
Nezinot ko atbildēt...

Man atkal ir:
Trīsdesmit seši un pieci!

Es ātri paņemu termometru
Un es ilgu laiku berzēju starp plaukstām,
Es elpoju uz viņu, es elpoju uz viņu
Un es jautāju sev, es jautāju:
"Dārgais, dārgais dzīvsudrabs!
Nu, pacelieties vēl mazliet!
Nu, celies, vismaz ne gluži -
Apstājieties pie trīsdesmit septiņiem!"

Brīnišķīgi! Trīsdesmit septiņi un divi!
Man jau galva griežas!
Vaigi deg (no kauna!)...
-Vai tev ir slikti, mans zēn?
- Jā...

Es atkal guļu gultā -
Viņi man neteica celties.
Bet patiesībā man ir -
Trīsdesmit seši un pieci!

ZĪMĒJUMS

Es paņēmu zīmuli un papīru,
Es uzzīmēju ceļu
Es uz tā uzzīmēju vērsi,
Un viņam blakus ir govs.

Pa labi ir lietus, pa kreisi ir dārzs,
Dārzā ir piecpadsmit punkti,
It kā āboli karājas
Un lietus viņus neslapina.

Es padarīju bulli rozā
Oranžs - ceļš,
Tad virs tiem ir mākoņi
Es nedaudz zīmēju.

Un šie mākoņi es tad
Caurdurta ar bultu. Tā tam ir jābūt
Tā tas pērkons bildē iznāk
Un zibens pār dārzu.

Punktus izsvītroju ar melnu
Un tas nozīmēja
It kā pēkšņi uzpūstu vējš -
Un ābolu vairs nav.

Es arī lietu pagarināju -
Viņš nekavējoties ielauzās dārzā,
Bet man nepietika tintes
Un zīmulis saplīsa.

Un es noliku krēslu uz galda
Kāpt pēc iespējas augstāk
Un tur es piespraudu zīmējumu,
Lai gan viņam neizdevās.

DĀRZEŅI

Saimniece kādu dienu atnāca no tirgus,
Saimniece no tirgus atveda mājās:
Kartupeļi
kāposti,
burkāni,
Zirņi,
Pētersīļi un bietes.
Ak!...

Šeit dārzeņi sāka strīdu uz galda -
Kurš ir labāks, garšīgāks un vajadzīgāks uz zemes:
Kartupelis?
Kāposti?
Burkāns?
Zirņi?
Pētersīļi vai bietes?
Ak!...

Tikmēr saimniece paņēma nazi
Un ar šo nazi viņa sāka cirst:
Kartupeļi
kāposti,
burkāni,
Zirņi,
Pētersīļi un bietes.
Ak!...

Pārklāts ar vāku, piesmakušā katlā
Vārīts, vārīts verdošā ūdenī:
kartupelis,
kāposti,
burkāns,
Zirņi,
Pētersīļi un bietes.
Ak!...
Un dārzeņu zupa izrādījās ne slikta!

“MĀJSAIMNE VIENU DIENU NĀKA NO TIRGUS”

Runas saskaņošana ar kustību

Saimniece reiz nāca no tirgus, Saimniece no tirgus atveda mājās ("Viņi staigā" ar pirkstiem uz galda.)
Kartupeļi, kāposti, burkāni, zirņi, pētersīļi un bietes. (Abās rokās salieciet vienu pirkstu katrā rindā.)
Ak!.. (Kokvilna.)
Te dārzeņi uz galda aizsāka strīdu - Kurš uz zemes labāks, garšīgāks un vajadzīgāks (Alternatīvi sitieni ar dūrēm un plaukstām.)
Kartupelis? Kāposti? Zirņi? Burkāns? Pētersīļi vai bietes? (Salieciet abu roku pirkstus.)
Ak! (Kokvilna.)
Tikmēr saimniece paņēma nazi un sāka ar šo nazi to sasmalcināt. (Piesitiet katras plaukstas malu pie galda.)
Kartupeļi, kāposti, burkāni, zirņi, pētersīļi un bietes. (Salieciet pirkstus.)
Ak! (Kokvilna.)
Pārklāj ar vāku, aizliktā katlā Vāra, uzvāra verdošā ūdenī (Plaukstas ir saliktas krusteniski uz galda.)
Kartupeļi, kāposti, burkāni, zirņi, pētersīļi un bietes. (Salieciet pirkstus.)
Ak! (Kokvilna.)
Un dārzeņu zupa sanāca tīri laba! (Viņi parāda, kā viņi ēd zupu.)

Y. Tuvim

Vingrinājums

"MŪSU GULTA"

Dzirdes uzmanības attīstība,

elementāri matemātiskie jēdzieni

Kas aug mūsu dārza dobē?

Gurķi, saldie zirņi,

Tomāti un dilles,

Garšvielām un testēšanai.

Ir redīsi un salāti -

Mūsu dārza gulta ir dārgums.

Seši dārzeņi mūsu dārza dobē

Uzskaitiet tos secībā.

Ja jūs uzmanīgi klausāties,

Jūs noteikti tos nosauksit.

V. Voļina

AUGĻI. DĀRZS

Dzeja


ĀBELES

Ābele zied

Jaunā dārzā.

Es esmu no šīs ābeles

Es nenovērsu acis!

Saule tevi sildīs,

Pūtīs vēji

Viņi kritīs, sabruks

Noslīpē ziedlapiņas.

Mūsu ābele kļūs

Vienkāršāki un nabadzīgāki

Bet viņi iesaistīsies

Āboli uz tā.

Un ābele dos

Cilvēki par viņu pūlēm

Liels, rožains,

Saldie augļi.

E. Blagiņina

Ne Āfrikā

Nebūtu sīpols

Ne redīsi

Neviens to nedarītu

Es neticēju

Ne Griška

Ne Miška.

Viņi teiktu:

Ciedra čiekurs!

G. Gorbovskis

Apple! Tas

Pilna ar gatavu sulu,

Tik svaigs un tik smaržīgs

Tik rožaini, zeltaini,

It kā piepildīts ar medu,

Sēklas ir redzamas tieši cauri.

A. Puškins

ĀBELES

Ābele augļu dārzā

Viņa tika stādīta.

Viņa zied balti

Ziedēja pavasarī.

Mūsu vecais vectēvs skatījās,

Slavens dārznieks

Lai ābele lej

Rudīgi saldie augļi.

Un visiem par apbrīnu

Raža bija bagāta

Un jauni āboli

Šis dārzs bija lepns.

Tie tika noņemti no zariem rudenī,

Viņi to iznesa no dārza

Un tālā ceļojumā ar vilcienu

Kādu dienu mums paveicās.

Un āboli cieši gulēja,

Paslēpies tumsā,

Sasmalcinātas zāģu skaidas kastē

Rožaini vaigi...

Viņi pamodās pilsētā

Pie puišu Ziemassvētku eglītes -

Starp dāvanām ir āboli

Nomazgātie guļ.

Viss rozā, nogatavojies,

Iedegusi saulē,

Un, ja pieskaraties tam zobam -

Un salda sula izšļakstīsies!

E. Stjuarte


Zēns dodas pie ārsta:

Man sāp vēders.

ko tu ēdi?

Es ēdu persiku

Tas ir zaļš un nenobriedis.

Ārsts deva acu pilienus:

Lai tas būtu desmit reizes dienā.

Varbūt jūs varat saprast labāk

Ko tu bāzi mutē?

V. Voļina

TSING APPLE

Tas ir tik liels

Ka pat divi cilvēki to nevarēja apēst,

Un tā skaistums un garša

Es neuzdrošinos aprakstīt...

Bērza miza ir gaišāka,

Uz tā nav pat ne kripatiņas!

Kā saule starp zariem,

Tas deg tavā dārzā!

L. Tatjanteva

ĀBOLI VISIEM

Skaists dārzs -

Visi saka -

Tādu būtu vairāk.

Nav vārtu

Nav žogu

Nav sargsuņu.

Šeit visi ienāk bez iejaukšanās:

Un viņš. Un jūs. Un es.

Āboli šeit nogatavojas ikvienam,

Jā, jā, visiem, draugi!

Tie ir no vasaras karstuma

Ar katru dienu tie kļūst arvien lielāki.

Kad tie ir pilni,

Mēs tos noplūksim no zariem.

Blēdis piezvanīs visiem,

Šeit visiem pietiks vietas.

Lai katrs paņem kādu ābolu

Un viņš ēd par veselību!

L. Tatjaņičeva


Mīklas

“DOMĀ UN UZMINI”


Viņa piedzima zaļā krāsā

Uz ziedoša balta vainaga.

Un tad viņa auga un nosarka.

Tiklīdz tas nogatavojās, tas kļuva zils. (Plūme)

I. Kotļarovs

Maizīte karājas visu vasaru

Starp zaļajiem zariem.

Tas skaļi sitīsies pret zemi,

Kad pienāks rudens. (Ābols)

L. Jahņins


Apaļā deju spēle

"ĀBOLS"

Runas koordinācija ar kustībām,

strādājot pie vispārējām runas prasmēm

(jautājošā intonācija), smalko motoriku attīstīšana

Dienvidslāvijas dziesma

Vingrinājumi

"Āboli"

Trīs āboli.

Viens, lai saplēstu

Mazā rociņa turpina stiept.

Cik ilgi vēl paliks?

V. Voļina

"EZIS UN ĀBOLI"

Dzirdes uzmanības attīstība, elementāri matemātikas jēdzieni

Trīs āboli no dārza

Ezītis atnesa.

Visrožākā

Atdeva Belkai.

Labprāt dāvana

Dabūja vāveri.

Skaitīt ābolus

Ezītis uz šķīvja!

V. Voļina

MEŽS. OGAS. SĒNES


CEPT SĒNES

Es sniedzos pēc pieticīgās Russulas,

Šķita, ka mans skatiens bija pieķēries viņai.

Tikmēr stāv nomaļa ēnā

Apaļa, liela, spēcīga sēne.

Visa mana dvēsele kļuva auksta!

Sākumā es viņā iemīlējos

Un tad es to nedaudz viltoju

Ar savu nazi.

Es paskatījos apkārt klajumam,

Ar elkoni noslaukot sviedrus no sejas.

Pēkšņi... Kāds prieks!

Netālu zem eglītes

Divi vienlīdz spēcīgi jauni vīrieši.

Es vēl nedaudz pastaigājos apkārt

Un viņa laimīga devās mājās,

Jo tas ir pilnīgs groza futrālis

Es izvēlējos lielus, spēcīgus baltumus.

E. Blagiņina

PĒC RASMBER

Es uzvilku jostu

Es sasēju otrdienu,

Izskrēja cauri avenēm

Pa pļavu, pa mežu.

Es padalīju krūmus.

Nu, ēnains, nu, biezs!

Un avenes, avenes -

Lielākais izmērs!

Lielākais izmērs!

Sarkanākais sarkanais!

Es kādu stundu klejoju apkārt

Es redzu - tas ir pilns ar nepatikšanām.

Es skrēju atpakaļ.

Pa pļavu, pa mežu.

Saule klīst augšā.

Labi viņam un man.

E. Blagiņina

Sarkangalvīte

Zaļais bors, uz negrieztiem augiem

Trīs Īkšķīšu zēni staigāja priecīgi.

Viņi ieraudzīja sēni un stāvēja apmulsuši:

Kādu brīnumu viņi atrada!

Viņi smejas bedrē

Izsmejot lāčus,

Lapsa smejas

Kurmis smaida:

Ha ha! Hee-ho-ho!

Ak, smieklīgie zēni,

Cik smieklīgi cilvēki jūs patiesībā esat!

Sarkangalvīte

Tieši no grāmatas

Jums bērni

Viņš nāk pretī.

K. Kubiļinska


Mēs iesim uz mežu

Mēs atradīsim sēnīti.

Gudrā cepurē,

Viegla šokolāde.

Neslēpies, sēne,

Zem lapas tava puse!

Puišiem tu esi vajadzīgs

Vakarā vakariņās.

O. Visocka


Vingrinājums

"PĒC OGĀM"

Runas saskaņošana ar kustību

Lieliski par dzeju:

Dzeja ir kā glezniecība: daži darbi jūs aizraus vairāk, ja tos aplūkosiet cieši, bet citi, ja attālināsities.

Nelieli jauki dzejoļi kairina nervus vairāk nekā neeļļotu riteņu čīkstēšana.

Visvērtīgākais dzīvē un dzejā ir tas, kas ir nogājis greizi.

Marina Cvetajeva

No visām mākslām dzeja ir visvairāk pakļauta kārdinājumam aizstāt savu savdabīgo skaistumu ar zagtu krāšņumu.

Humbolts V.

Dzejoļi ir veiksmīgi, ja tie ir radīti ar garīgu skaidrību.

Dzejas rakstīšana ir tuvāk dievkalpojumam, nekā parasti tiek uzskatīts.

Ja vien zinātu, no kādiem miskastiem izaug dzejoļi, nezinot kaunu... Kā pienene uz žoga, kā diždadzis un kvinoja.

A. A. Ahmatova

Dzeja nav tikai pantos: tā tiek izlieta visur, tā ir mums visapkārt. Paskatieties uz šiem kokiem, uz šīm debesīm - skaistums un dzīvība izplūst no visur, un kur ir skaistums un dzīvība, tur ir dzeja.

I. S. Turgeņevs

Daudziem cilvēkiem dzejas rakstīšana ir pieaugoša prāta sāpes.

G. Lihtenbergs

Skaists dzejolis ir kā loks, kas izvilkts cauri mūsu būtības skanīgajām šķiedrām. Dzejnieks liek skanēt mūsu domām, nevis mūsu domām. Stāstot par sievieti, kuru viņš mīl, viņš apburoši pamodina mūsu dvēselēs mūsu mīlestību un mūsu bēdas. Viņš ir burvis. Viņu saprotot, mēs kļūstam par tādiem dzejniekiem kā viņš.

Kur plūst gracioza dzeja, tur nav vietas iedomībai.

Murasaki Šikibu

Es vēršos pie krievu valodas versijas. Es domāju, ka ar laiku mēs pievērsīsimies tukšajam pantam. Krievu valodā ir pārāk maz atskaņu. Viens sauc otru. Liesma neizbēgami velk aiz sevis akmeni. Ar sajūtu palīdzību māksla noteikti rodas. Kurš nav noguris no mīlestības un asinīm, grūts un brīnišķīgs, uzticīgs un liekulīgs utt.

Aleksandrs Sergejevičs Puškins

-...Vai tavi dzejoļi ir labi, saki pats?
- Briesmīgi! – Ivans pēkšņi drosmīgi un atklāti sacīja.
– Neraksti vairs! – atnācējs lūdzoši jautāja.
- Es apsolu un zvēru! - Ivans svinīgi teica...

Mihails Afanasjevičs Bulgakovs. "Meistars un Margarita"

Mēs visi rakstām dzeju; dzejnieki atšķiras no citiem tikai ar to, ka viņi raksta savos vārdos.

Džons Faulss. "Franču leitnanta saimniece"

Katrs dzejolis ir pāri dažu vārdu malām izstiepts plīvurs. Šie vārdi spīd kā zvaigznes, un to dēļ dzejolis pastāv.

Aleksandrs Aleksandrovičs Bloks

Senie dzejnieki, atšķirībā no mūsdienu dzejniekiem, savas ilgās dzīves laikā reti uzrakstīja vairāk nekā duci dzejoļu. Tas ir saprotams: viņi visi bija izcili burvji un viņiem nepatika izniekot sevi sīkumos. Tāpēc aiz katra tā laika poētiskā darba noteikti slēpjas vesels Visums, piepildīts ar brīnumiem – bieži vien bīstamiem tiem, kas nevērīgi pamodina snaudošās rindas.

Makss Frajs. "Chatty Dead"

Vienam no saviem neveiklajiem nīlzirgiem es uzdāvināju šo debesu asti:...

Majakovskis! Tavi dzejoļi nesilda, neaizrauj, neinficē!
- Mani dzejoļi nav plīts, nav jūra un nav mēris!

Vladimirs Vladimirovičs Majakovskis

Dzejoļi ir mūsu iekšējā mūzika, ietērpta vārdos, caurstrāvota ar plānām nozīmju un sapņu virknēm, un tāpēc aizdzen kritiķus. Tie ir tikai nožēlojami dzejas sūcēji. Ko kritiķis var teikt par jūsu dvēseles dziļumiem? Nelaid viņa vulgāri taustāmās rokas tur iekšā. Lai dzeja viņam liekas kā absurda muldēšana, haotiska vārdu kaudze. Mums šī ir brīvības dziesma no garlaicīga prāta, krāšņa dziesma, kas skan mūsu apbrīnojamās dvēseles sniegbaltajās nogāzēs.

Boriss Krīgers. "Tūkstoš dzīvju"

Dzejoļi ir sirds saviļņojums, dvēseles uztraukums un asaras. Un asaras ir nekas vairāk kā tīra dzeja, kas ir noraidījusi vārdu.