Nodarbību pieraksti sagatavošanas grupu bērniem. Dzimtā pilsēta. GCD kopsavilkums vidējā grupā “Mana dzimtā pilsēta”

Mērķi: veidot bērnos elementārus priekšstatus par savu dzimto pilsētu; vārdu krājuma bagātināšana un aktivizēšana; priekšvārdu lietošanas mācīšana in, on kā teikuma daļu; domāšanas attīstība, roku smalkās motorikas; veicināt mīlestību pret savu pilsētu.

Aprīkojums: jūsu dzimtās pilsētas fotogrāfijas, papīra lapa, kurā attēlotas dažādas pilsētas vietas un ģimenes locekļi, attēli, kas attēlo laukumu un ielu.

* * *

I. Organizatoriskais moments

Skolotājs. Mēs jums teicām, ka Krievijā ir daudz pilsētu. Paskatieties, šī ir mūsu pilsētas fotogrāfija (parādiet savas dzimtās pilsētas fotoattēlu).

Kā sauc pilsētu, kurā dzīvojam?

Bērni atbild.

II. Saruna par nodarbības tēmu pēc jūsu dzimtās pilsētas fotogrāfijām

Skolotājs. Mūsu pilsēta ir liela un skaista. Tajā ir daudz ielu, laukumu, māju, veikalu, rūpnīcu. Mūsu pilsēta ir ļoti skaista, jo ir daudz koku, puķu dobes, strūklakas, pieminekļi (reizē ar stāstu rādiet pilsētas skatu fotogrāfijas). Vai jūs labi pazīstat savu pilsētu? Kā to sauc galvenais laukums mūsu pilsēta? Kā sauc to ielu, kurā tu dzīvo? Kādas mājas ir jūsu ielā - vienstāva vai daudzstāvu? Kādi veikali atrodas jūsu mājas tuvumā? Kur tev patīk doties nedēļas nogalēs? (Parkā.) Kur jūs ejat skatīties bērnu lugas? (Uz teātri, uz leļļu teātri.) Kur tu skatījies cirka izrāde? (Cirkā.) Kur tu ej katru rītu? (IN bērnudārzs.) Kurp dodas tavi vecākie brāļi un māsas? (Uz skolu.)

III. Didaktiskā spēle"Uzzīmējiet ceļu"

Augšpusē liela lapa uz papīra zīmēta rūpnīca, veikals, skola, parks, kinoteātris, cirks, bērnudārzs, dzīvojamā ēka, apakšējā daļā - mamma, tētis un brālis un māsa.

Skolotājs. Kā jūs domājat, kur tētis dodas?

Bērni. Tētis dodas uz rūpnīcu.

Skolotājs. Kurp dodas mamma?

Bērni. Mamma iet uz veikalu.

Tādā pašā veidā tiek izteikti arī citi priekšlikumi. Tajā pašā laikā viens no bērniem ved ceļu no norādītā ģimenes locekļa uz atbilstošo vietu.

IV. Laukuma un ielas salīdzinājums

Tiek ierosināts izskatīt divus attēlus, kuros attēlots laukums un iela.

Skolotājs. Kas tas ir?

Bērni. Šī ir iela.

Skolotājs. Kāda iela?

Bērni. Garš, šaurs.

Skolotājs. Kas tas ir?

Bērni. Šis ir laukums.

Skolotājs. Kādā jomā?

Bērni. Liels, plats

Skolotājs. Kā laukumi un ielas ir līdzīgi?

Bērni. Viņi atrodas pilsētā. Laukumā un ielā ir koki un mājas. Cilvēki staigā pa laukumu un ielu utt.

Skolotājs. Kāda ir atšķirība starp laukumu un ielu?

Bērni. Iela ir šaura un gara. Teritorija ir liela un plaša. Pa ielu brauc mašīnas. Mašīnas pa laukumu nebrauc. Laukumā ir strūklaka. Ārā nav strūklakas. Laukumā atrodas piemineklis. Uz ielas nav piemineklis utt.

V. Kopsavilkums

Skolotājs

Mana pilsēta (izvilkums)

Mana mīļā, laipnā pilsēta,

Tu man esi ļoti mīļa

Tu labākā pilsēta pasaulē

Visā lielajā zemē..

Man patīk pastaigāties ar tēti

Pa lielajām ielām

Un smaidi cilvēkiem

Paziņas un svešinieki.

O. G. Zikova

Bērni tiek aicināti vakarā iemācīties šo dzejoli no galvas. Katra bērna darbs tiek novērtēts.

Mērķis: patriotisko jūtu veidošana.

Uzdevumi:

- veidot sākotnējos priekšstatus par savu dzimto pilsētu, tās dzimšanas dienu, galvenajām ielām, individuālo vēsturisko, kultūras, arhitektūras pieminekļi;

- veicināt interesi par informāciju par dzimtajām vietām;

- stimulēt saņemtās informācijas izmantošanu spēļu aktivitātēs.

Aprīkojums: ilustrācijas, kurās attēlota jūsu dzimtā pilsēta, jūsu pilsētai veltīts fotogrāfiju albums, simbolu kartītes, kas shematiski attēlo pilsētas apskates objektus.

Audzinātāja. Puiši, mana brāļameita Olya ieradās pie manis no citas pilsētas. Viņa nekad nebija bijusi pie mums, tāpēc ļoti gribēja visu redzēt un paņēma līdzi fotoaparātu, lai nofotografētu un parādītu draugiem. Bet pēkšņi viņa saslima un tāpēc steidzami devās mājās, mūs neredzot skaista pilsēta, mūsu gleznainās vietas. Vakar saņēmu no viņas vēstuli. Tas ir adresēts vidējās grupas bērniem. Olya raksta, ka labi pazīstat savu pilsētu, un lūdz nofotografēt skaistākās un neaizmirstamākās vietas un apskates vietas un nosūtīt viņai tās ar stāstiem par tām. Vai pastāstīsim Oljai par mūsu pilsētu? Mēs ar jums bieži staigājām pa tās ielām, vērojot pilsētnieku darbu un atpūtu. Padomājiet, veltiet laiku atbildei un sakiet, ka mēs fotografēsim.

Bērni uzskaita pilsētas apskates vietas, un skolotājs parāda simbolu kartītes, kuras viņi zīmēja iepriekš.

Uzmanīgi apskatiet kārtis un sakiet, vai esam kaut ko aizmirsuši?

Skolotājs nejauši parāda kartītes, un bērni nosauc uz tām attēloto: kultūras nams, piemineklis kara varoņiem, pilsētas administrācijas ēka, kinoteātris, muzejs, autoosta, pasta ēka, baznīca utt. Mēs ar jums vienojāmies, ka fotografēsim, bet Olya arī lūdz pastāstīt par šīm vietām. Kurš vēlas pastāstīt par mūsu pilsētu? Es pierakstīšu jūsu stāstus.

Spēle "Uzmini, kur es esmu"

Bērni izvēlas orientieri un pārmaiņus runā par to, nenosaucot to vārdā. Pārējiem jāuzmin, par kuru vietu viņu dzimtajā pilsētā mēs runājam.

Audzinātāja. Labi darīti puiši. Domāju, ka arī Oljai būs interesanti lasīt tavus stāstus. Un tagad ļoti grūts uzdevums: jums ir jāattēlo (“pastāsta”) par interesantas vietas mūsu pilsēta un tās apkārtne.

Bērni attēlo kultūras namu (dejošanu), pieaugušo darbus utt.

Labi darīts! Puiši, vai atceraties mūsu pilsētas nosaukumu? Cik interesants vārds. Kāpēc jūs domājat, ka to tā sauc?

Bērni atbild.

Puiši, kāpēc mēs savu pilsētu saucam par mājām?

Bērni. Mēs esam šeit dzimuši, šeit dzīvo mūsu radinieki.

Audzinātāja. Katram cilvēkam ir sava dzimšanas diena. Vai jūs domājat, ka arī mūsu pilsētā tas ir?

Bērni atbild.

Kad ir mūsu pilsētas dzimšanas diena? Kā tiek svinēta pilsētas dzimšanas diena?

Bērni atbild.

Pilsētas dzimšanas dienā pulcējas visi tās iedzīvotāji, viņi svin un priecājas, jo visiem, kas tajā dzīvo, tā ļoti patīk. Šajā dienā ielas tiek svinīgi izrotātas, tiek dziedātas dziesmas, ļaudis nāk uz neaizmirstamas vietas, klausieties to cilvēku runas, kuri ir daudz darījuši savas pilsētas labā. Puiši, kuras vietas mūsu pilsētā tiek uzskatītas par neaizmirstamām?

Bērni atbild.

Tātad jūs un es atbildējām uz Oljas vēstuli: mēs izvēlējāmies vietas, kuras fotografēsim, runājām par tām un to, kāpēc mūsu pilsētu sauc tā. Domāju, ka Olja un viņas draugi noteikti vēlēsies apskatīt mūsu dzimtās vietas. Tagad dosimies pastaigā un skatīsimies, ko varam nofotografēt savā vietnē, sakārtosim lietas ap ēkām, lai fotogrāfijas būtu skaistas.

Agoškova Valentīna Fedorovna
MDOU TsRR bērnudārzs Nr. 8 " Zelta zivtiņa Belgorodas apgabals, Valuiki
skolotājs

Nodarbības piezīmes iekšā vidējā grupa par tēmu “Mana pilsēta”

Nodarbības kopsavilkums vidējā grupā par tēmu “Mana pilsēta”, ko vadīja skolotāja V. F. Agoškova.

Mērķis: n turpināt iepazīstināt bērnus ar savu mazo dzimteni, tās apskates objektiem, ielām, dzīvojamām ēkām, sabiedriskās ēkas, viņu mērķis, profesijas un vecāku darba vieta. Paplašināt bērnu priekšstatus par savu dzimto pilsētu, nostiprināt bērnu zināšanas par savu adresi, bērnudārza adresi, bagātināt bērnu vārdu krājumu par šo tēmu.

Radiet izpratni, ka cilvēki, kas uzcēla pilsētu, ļoti centās un labi paveica savu darbu.

Iemācieties aplikēt lielu māju, nodot taisnstūra formu sienām, logu rindām. Attīstīt sakarīgu runu tēlaina domāšana un atmiņa. uzmanību, iztēli, radošumu, nostiprināt zināšanas par luksoforu nozīmi. Iemācīties veidot īpašības vārdus no lietvārdiem (māja no stikla - stikls...), saprast un lietot vispārinošus vārdus.

Izkopt mīlestību pret savu dzimto pilsētu un lepnuma sajūtu par to, vēlmi to padarīt vēl skaistāku.

Metodes un tehnikas:

Vizuāli: rādīšana, skatīšanās, iestudēšana.

Verbāls: skaidrojums, jautājumi, pārbaude, saruna, salīdzinājums, mākslinieciskā izteiksme.

Praktiski: pasakas “Trīs sivēntiņi” fragmenta dramatizējums, D/I spēle “Mēs esam celtnieki”, D/I “Dažādas mājas”, fizisks vingrinājums “Autobuss”, “Pastaiga”

Individuālais darbs: dzejoļa “Mūsu pilsēta” iegaumēšana no galvas.

Materiāls: f oto stends “My Favourite City”, kartons aplikācijai, mājas detaļas aplikācijai “Kurš brīnišķīga māja", līme, salvete, pilsētas attēli un fotogrāfijas, grupu vecāki, aprīkojums spēlei "Mēs esam celtnieki", māju maketi, ceļu krustojumi, luksofori . .

Priekšdarbi: ekskursija pa savām ielām, apskatot fotoalbumu “Manas mājas, mana ģimene”, tapšana dzimtas koks, sarunas par Valuiki pilsētu,

Nodarbības gaita:

Pedagogs: Puiši, stāvēsim aplī. Un izstiepsim rokas pret sauli, kas mūs vienmēr silda, un paspiedīsim roku kaimiņam. Tas ir laipno roku siltums un labās dvēseles. Mēs piedāvājam saviem draugiem savu siltumu, plaukstas un sakām:

Pienāk rīts

Saule lec.

Mēs ejam

Dosimies labā ceļojumā.

Pedagogs: Es ļoti priecājos, ka esat labi draugi. Ar tādiem bērniem ir interesanti doties pārgājienos un spēlēties, bet šodien kopā dodamies ceļojumā uz dzimto pilsētu.

Pedagogs: Puiši, kā sauc pilsētu, kurā mēs dzīvojam (Valuiki)?

Kur atrodas mūsu pilsēta? (Valuy upes krastā)).

Pedagogs: Pasaulē ir daudz lielu un mazu pilsētu. Un mēs runāsim par savu pilsētu, par mūsu vismīļāko, par skaistāko. Vai es pareizi teicu, ka mūsu pilsēta ir visskaistākā? (bērnu atbildes)

Puiši, šodien mēs ceļosim, es jums pateikšu mīklu, un jūs uzminiet, kur mēs dosimies ekskursijā.

Tagad uzminiet, kādu transportu jūs un es izmantosim. (Mīkla par autobusu)

Lūdzam visus tūlīt kāpt autobusā.

Apskatīsim savu pilsētu.

Kopā iekāpām autobusā

Un mēs skatījāmies ārā pa logu

Mūsu šoferis iespieda gāzi

Un autobuss sāka kursēt.

Puiši, atkārtosim mūsu bērnudārza adresi (Parkhomenko ielā 26) Blakus mūsu bērnudārzam liela ēka Skola Nr.4, kurā mācās mūsu bērnudārza absolventi. Skatieties, puiši, tur stāv Dunno, nez kāpēc viņš izskatās ļoti bēdīgs. Noskaidrosim, kas ar viņu noticis.

Kas noticis, draugs?

Es pametu skolu un nezinu, kā tikt mājās.

Kurā adresē tu dzīvo? Mēs tevi pavedīsim.

Tas ir slikti. Mūsu bērni zina savu adresi (Bērni saka savas adreses). Varbūt pa ceļam atpazīsiet savas mājas.

Mūsu autobuss brauc ātri

Viņš mūs atveda uz rūpnīcu.

Puiši, paskatieties uz šo milzīgo uzņēmumu, Prioskoljes rūpnīcu, šeit strādā Slavas Kašubas, Poļinas Makuščenko, Karīnas Pavļenko un Evelīnas Rudofilovas mātes. Viņi ražo daudz gaļas izstrādājumu mūsu pilsētas iedzīvotājiem. Paskatieties, cik šīs rūpnīcas ēku jūs redzat, saskaitīsim. (Skatoties uz augu un vecāku fotogrāfijas)

Šoferis mūs tik ātri aizveda un atveda uz citu rūpnīcu. Šo augu sauc par "Lobaz", paskatieties, cik tas ir liels. Šajā rūpnīcā strādā Kristīnas Pakhomovas un Pašas Podobedovas mātes. Šis augs ražo barību mūsu mīļajiem dzīvniekiem (skatiet augu un vecāku fotogrāfijas). Esam nedaudz noguruši un tagad atpūtīsimies.

Un tagad mēs braucam pa garām skaistām ielām ar saviem nosaukumiem un apstājamies pie lielas skaistas ēkas, un jūs uzzināsit, kāda ir šī ēka, no interesantas mīklas (mīkla par vilcienu).

Uz šīs platformas ierodas vilcieni no dažādām pilsētām un ved uz šejieni mūsu pilsētas viesus. dzelzceļš vecāki strādā: Sasha Dudkina, Albina Kiryanova. Netālu no stacijas atrodas skaists laukums viesiem, kas apmeklē mūsu pilsētu, uz kura var redzēt pieminekli militārajam komandierim Nikolajam Fedorovičam Vatutinam. Un netālu no pieminekļa krievu karavīram uz masu kaps lit mūžīgā liesma. Izkāpsim no autobusa un ejam pa šiem skaistas vietas mūsu pilsēta.

Un atkal šoferītis mūs ātri dzina un atved uz jaunām, skaistām vietām.

Lūdzu, ņemiet vērā skaistas mājas un ēkas, kuras redzam pa autobusa logu. Tie ir izgatavoti no dažādi materiāli Viņi dažādi izmēri un formas, tie visi pasargā savus iedzīvotājus no aukstuma, lietus un vēja, un nelūgtiem viesiem.

Noskaidrosim, kā sauc mājas, kas celtas no ķieģeļiem (ķieģelis, koks, māls, stikls) Vai ir iespējams izgatavot mājas no papīra un salmiem? Kāpēc ne? Didaktiskā spēle "Dažādas mājas"

Fiziskās audzināšanas minūte.

Augšup un lejup raustāmies ar rokām, it kā vicinātu karogus

Izstiepsim plecus

Rokas virzās viena pret otru

Rokas uz sāniem. Pasmaidi.

Noliecies pa labi, paklanies pa kreisi.

Skaistajos veikalos “Diamant”, “Zarya”, “Magnit” strādā mūsu bērnu mammas: Maša Lobenko, Albīna Kirjanova, Andrejs Koltjapins. Tie piedāvā noderīgas, kvalitatīvas, skaistas preces: apģērbu, apavus, pārtikas preces. Pircēji viņiem par to ir pateicīgi. Kuru veikalu jūs vēlētos apmeklēt? (rotaļlietu veikals) Mūsu pilsētā ir ļoti daudz šādu veikalu: “Begemotik”, “Button”, “Lily of the Valley” utt.

Nākamā pietura puiši, mūsu pilsētas centrs, kurā atpūšas, pavada visi iedzīvotāji brīvais laiks, svinēt svētkus. Blakus skvēram atrodas atpūtas parks, kas vasarā priecē viesus ar strūklakām, bērnu rotaļu un atpūtas laukumiem. Mēs ar tevi izkāpsim no autobusa un ejam pa rudens parka takām.

Fiziskās audzināšanas minūte:

Pastaigājamies pa pilsētu, vērojot dabu

Paskatījās uz sauli

Un stari mūs sildīja.

Putni sēž savās ligzdās,

Putni lido pāri debesīm

Un viņi lec pāri izciļņiem un neviens neraud.

Puiši, pirms paspējām braukt prom no parka, mēs apstājāmies. Kāpēc? Pie kādas krāsas luksofora apstājās vadītājs un ko šajā laikā dara gājēji? Mūsu ekskursija tuvojas noslēgumam

Tagad kopā ar jums pārcelsimies uz bērniem iekārojamāko vietu Divnogradas bērnu atpūtas un izklaides parkā. Pasaule mūs satiek pasaku varoņi. Paskaties, pie mājas skumst divi sivēni, noskaidrosim, kāpēc viņi tik skumji?

Mūsu mājas iznīcināja ļaunais vilks, un tuvojas ziema. Mums nebūs laika būvēt jaunas mājas

Palīdzēsim sivēniem uzbūvēt stipras mājas no ķieģeļiem un akmens. Neaizmirstiet, no kurām daļām tie sastāv. Lai to izdarītu, spēlēsim spēli “Mēs esam celtnieki” un uzcelsim māju no daļām, lai tā izrādītos spēcīga, uzticama (pamats - pamats, sienas - pamats, sienas, jumts - pamats, sienas, jumts, logi , durvis - pamati, sienas, jumts, logi, durvis, koki un puķes pie mājas).

Un tagad puiši būvēs mājas mūsu sivēniem, un tiem, kuriem nav savas mājas (veicot aplikāciju).

Kāds tu esi lielisks puisis! Visiem izrādījās skaistas jaunas mājas. (puiši iedod mājas sivēniem un uztaisa no mājām jaunu ielu.

Puiši, izdomāsim interesanti vārdi mūsu iela (Pasakaina, Meža, Laimīga, Mūsu)

Sivēni pateicas par jaunajām mājām. . Un mēs atgriežamies savās mājās – bērnudārzā. Vai jums patika mūsu pilsēta? Puiši, atcerēsimies ekskursijā redzēto un lasīsim dzejoļus par mūsu pilsētu.

Pie mazas upes ir pilsēta,

Pasaulē nav mīļāka cilvēka.

Šeit katrs dzimtais stūrītis ir visur,

Mīļākais uz visas planētas.

Daudzus gadus tu dzīvo manā pilsētā,

Saule tev lec agri.

Belgoroda ir mūsu zeme,

Lai jūs vienmēr būtu tikpat stiprs kā iepriekš!

Valuiki, esi vienmēr skaista,

Liels, skaists, jauns, savādāks!

Gaitanova Tatjana Jevgeņevna
Amata nosaukums: skolotājs
Izglītības iestāde: MADOU "CRR - bērnudārzs Nr. 10 "Saule"
Vieta: Blagoveščenskas Baškortostānas Republika
Materiāla nosaukums: abstrakts
Temats: Integrēta nodarbība vidējā grupā "Mana pilsēta"
Publicēšanas datums: 05.02.2017
nodaļa: pirmsskolas izglītība

Vidējās grupas “Mana pilsēta” integrētās nodarbības kopsavilkums
Mērķis:
Turpiniet iepazīstināt bērnus ar savu mazo dzimteni.
Uzdevumi:
-Paplašināt bērnu priekšstatus par republiku, savu dzimto pilsētu; -Izraisīt bērnos apbrīnas sajūtu par dzimtās pilsētas skaistumu; -Izkopt mīlestību pret savu dzimto pilsētu un lepnuma sajūtu par to, vēlmi to padarīt vēl skaistāku.
Vārdu krājuma darbs:
Dzimtene, mazā dzimtene, Tēvzeme, Blagoveščenskas pilsēta, Blagoveščenskas iedzīvotāji, Belaja upe, ielu nosaukumi, ēku nosaukumi (slimnīca, bibliotēka, skola, bērnudārzs, veikals).
Materiāls:
balle, foto stends “Mana mīļākā pilsēta”, prezentācija, Dunno kostīms, “autobuss”, vāciņš, stūre, ilustrācijas, magnetofons, kas fiksē autobusa kustību, disks, ierāmēta pilsētas fotogrāfija, apļi - luksofori.
Priekšdarbi:
ekskursija pa pilsētu, dzejoļu iegaumēšana par pilsētu, fotoalbuma “Mūsu pilsētas daba” apskatīšana, sarunas par Blagoveščenskas pilsētu, aplikācija “Pilsētas mājas”.
Nodarbības norise: (Bērni stāv aplī.)
Spēle “Nosauc laipni”
- Puiši, parādiet plaukstas. Berzējiet tos kopā. kā tu jūties? (Silts). Tas ir laipno roku un laipno dvēseļu siltums. Nodosim savu siltumu caur plaukstām draugiem un sacīsim: Nāk rīts, lec Saule. Mēs gatavojamies un dodamies labā ceļojumā. Paskatīsimies viens uz otru
Teiksim sev: “Kas ir labs? Kurš ir mūsu skaistākais? "(Bērni pārmaiņus sauc viens otru mīļos vārdos un apsēžas).
- Puiši, klausieties dziesmu un pastāstiet man, par ko tā ir? (Skan dziesmas “Kur sākas Dzimtene?” skaņu celiņš) + Šī dziesma ir par Dzimteni. - Kas ir Dzimtene? + Dzimtene ir vieta, kur cilvēks ir dzimis un audzis. – Dzimteni var saukt arī par Tēvzemi. Parunāsim šo vārdu kopā. – Kādā republikā mēs dzīvojam? + Mēs dzīvojam Baškortostānas Republikā. - Pareizi. Un šī ir mūsu Dzimtene.
Spēle "Izvēlies vārdus - zīmes"
-Visiem cilvēkiem visdārgākā vieta ir vieta, kur viņi ir dzimuši un auguši. Mūsu mazā dzimtene ir mūsu pilsēta. – Kā sauc mūsu pilsētu? + Blagoveščenskas pilsēta. - Izvēlieties vārdus - zīmes vārdam pilsēta. Kas ir mūsu pilsēta? + Liels, skaists, mīļots, dārgs, pārsteidzošs, bagāts, interesants, neparasts, brīnišķīgs, brīnišķīgs, vecs, silts, tuvs. – Ja dzīvojam Blagoveščenskas pilsētā, kā sauc pilsētas iedzīvotājus? + Pasludināšanas iedzīvotāji.
Spēle "Gluži pretēji"

Mūsu pilsētā ir ļoti daudz ielu. Ielas ir dažādas. (Skolotājs paņem bumbu.) - Ielas var būt platas un... (šauras). Garš un... (īss). Jauns un... (vecais). Tumši un... (gaiši). Taisni un... (izliekti). Tīrs un... (netīrs). – Katrai ielai ir savs nosaukums. Piemēram, mūsu bērnudārzs atrodas Sedova ielā.
Spēle "Nosauciet adresi"
-Kur tu dzīvo? Dod savu adresi. (Bērni nosauc savas adreses).
Pārsteiguma brīdis
(Dunno ieskrien, turot rokās stūri). Nezinu: Sveiki, puiši! Vai tu mani atpazīsti?.. Kas es esmu? + Nezinu!
Nezinu: Puiši, šodien es pirmo reizi apmeklēju jūsu pilsētu. Man tik ļoti patika! Kā sauc jūsu pilsētu? + Blagoveščenska
Pirkstu vingrošana
Pedagogs: Nezinu, mūsu bērni tagad jums pastāstīs par mūsu pilsētu. Klausies šeit! (Pašmasāžējiet pirkstu galus pa vienam: vispirms uz vienas rokas, tad uz otru). + Ielu, laukumu kolekcija, - 1 Mašīnas, autobusi, cilvēki, - 2 Daudzstāvu ēkas
- 3 Tie stāv kā grāmatu sējumi. - 4 Bet tomēr mēs mīlam pilsētu! - 5 Jo no vasaras līdz ziemai - 1 Mēs satiekam dzīvespriecīgus draugus, - 2 Un ar viņiem jūs varat doties uz muzeju, - 3 Un doties uz cirku, un uz slidotavu, - 4 Un pastaigāties jebkurā dienā! - 5
Saruna Pedagogs: Jūs daudz stāstījāt par mūsu pilsētu. Viņi pareizi teica, ka mums ir daudz ielu, māju,. Blagoveščenskas pilsētā strādā daudz cilvēku, kuri vēlas, lai mūsu pilsēta kļūtu labāka, skaistāka un bagātāka. Puiši, kāda upe tek netālu no mūsu pilsētas? + Netālu no mūsu pilsētas tek Belajas upe. Nezinu: Balts? Kāpēc ne sarkanā krāsā? Vai dzeltens? + Jo Belajas upes dibenā ir dūņas, kas izskatās pēc balta krīta. Tāpēc balts kā krīts. Nezinu: Kā es vēlētos uzzināt vairāk par jūsu pilsētu! Pedagogs: Mēs ar prieku parādīsim jums savu pilsētu! Iesaku visiem doties ekskursijā. Mēs brauksim ar autobusu. Vaņa, tu būsi šoferis. (Uzvelciet vāciņu). Un mēs, puiši, esam pasažieri. (Atveras priekškars, stāv “autobuss”, visi apsēžas, atskan klusa mūzika “autobusa kustība”). Pedagogs: Teiksim piedziedājumu: + Braucam ekskursijā (stūres pagriešanas imitācija), Gribam iepazīt savu pilsētu. Mēs brauksim pa ielām (tās ved uz rokas sāniem
), Un paskatīsimies ārā pa logu! (Mēs pagriežam galvas.)
Pedagogs: Beidz! Pirmā pietura. Paskaties ārā pa logu. Kāda veida ēka šī ir? + Pilsētas pārvalde. (Slaids). + Šī ir mūsu pilsētas galvenā ēka. Pedagogs: Pareizi! Šeit strādā un vada mūsu pilsētu dažādu profesiju cilvēki. Nezinu: Kāda ēka ir tai blakus? + Pilsētas kultūras nams. (Slaids). Nezinu: Kam paredzēts šis kultūras centrs? + Tur tiek rīkotas dažādas brīvdienas, piemēram, “Yolka”. + Viņi arī rāda izrādes un karikatūras. + Tur nāk cirks! Pedagogs: Puiši, iekāpiet autobusā. Ejam tālāk. Nezinu: šī ir ēka! Tas laikam ir kinoteātris? + Nē! Šī ir stiegrojuma rūpnīca! (Slaids). Pedagogs: Šeit strādā Semenova māte Arsēnija, tagad viņš mums pastāstīs, kam viņa strādā. (Bērnam rokās ir mātes fotogrāfija.)
Bērna stāsts
Pedagogs: Iepriekš, Dunno, mūsu dīķī bija daudz zivju, bet tagad to ir palicis ļoti maz. Nezinu: Kāpēc? Vai tu visu uztvēri? + Nē, jo cilvēki sāka piesārņot dīķi un pārtrauca to tīrīt. + Dīķis kļuva netīrs, un tajā esošās zivis sāka mirt. Pedagogs: Tāpēc, puiši, mums un jums ir jārūpējas par savu pilsētu, nevis jāpiesārņo ūdenstilpnes, nav jākaisa atkritumi... Un tagad mēs pieturēsim. Skatieties ārā pa logu, puiši. Kāda veida ēka šī ir? + Šis ir pilsētas parks. (Slaids). Nezinu: kam tas paredzēts? + Pavasarī un vasarā šeit atpūsties brauc bērni un viņu vecāki. + Šeit viņi brauc karuseļos un atrakcijās. + Šeit tiek rīkotas arī dažādas brīvdienas. Nezinu: Ak! Es arī gribu atpūsties! Pedagogs: Nu tad. Tad mums būs jāšķērso ceļš. Un tam jums jāzina, kā to pareizi šķērsot. Nezinu: Tātad es zinu, kā pareizi pārvietoties. Tagad es tevi iemācīšu. Jāskatās luksoforā. Tiklīdz gaisma kļūst sarkana, jums ātri jāšķērso ceļš. Lūk! Pedagogs: Puiši, vai jūs piekrītat Dunno? Pastāstīsim, kā pareizi šķērsot ceļu. + Sarkanā gaisma - ceļa nav!
Dzeltens – sagatavojies ceļojumam!
Un zaļā gaisma – aiziet! + Jūs nevarat steigties un šķērsot ceļu! + Jāšķērso tikai pa gājēju pāreju. Pedagogs: Vai atceries, Dunno? Nezinu: Es nekad vairs nešķērsošu sarkano gaismu, tikai zaļo, un es nesteigšos, būšu uzmanīgs.
(Skolotājs paceļ luksoforu un pa vienam ieslēdz gaismas). Pedagogs: Tātad, puiši un Dunno, gatavojieties šķērsot ceļu. (Bērni uz “gājēju pārejas” šķērso “ceļu”, kad deg zaļā gaisma)... Labi darīts, puiši! Ceļu šķērsojām pareizi. Tagad iesim uz parku un spēlēsim nelielu spēli.
+ Šī ir pasta nodaļa. (Slaids). - Puiši, mēs devāmies ekskursijā uz pastu. Pastāstiet Dunno, kādā profesijā cilvēki strādā pastā? Nezinu: Tātad es jau zinu - pastnieki. + Nepareizi! Viņus sauc par pastniekiem. Pedagogs: Puiši, pastāstiet Dunno, kas ir pastnieka profesija? + Pastnieks piegādā cilvēkiem pastu: vēstules, avīzes, žurnālus, telegrammas. + Viņiem ir ļoti smags darbs: ar smagu maisu viņi piegādā pastu jebkuros laikapstākļos. Nezinu: Kad izaugšu liels, es noteikti kļūšu par pastnieku. Pedagogs: Puiši, kāda veida ēka šī ir? Nezinu: Es zinu, šī ir policija! + Nē, šī ir Policijas ēka. Pedagogs: Nezinu, tagad viņi saka, ka policija, nevis policija. Policists, nevis policists. Atcerieties. Puiši, kāda ir šī profesija? + Policija noķer noziedzniekus. + Viņi aizsargā pilsētas iedzīvotājus, sargā mūsu mieru. Pedagogs: Skatieties ārā pa logu, visi. Ko jūs varat redzēt tālumā? Nezinu: šī ir Belajas upe! Pedagogs: Tieši tā, nezinu! Šī ir mūsu Belajas upe. Blagoveščenskas pilsētai ir paveicies ar to, ka atrodamies netālu no skaistākās un dziļākās Baškīrijas upes. Vasarā ir tik patīkami atpūsties upes krastā, un pastaigas nāk par labu veselībai. Nezinu, vai jums patīk atpūsties pie dabas? Kā tev patīk atpūsties? Nezinu: Man patīk atvaļinājumā ēst dažādus saldumus, bet es nesavācu atkritumus pēc sevis.
Pedagogs: Bērni, paskaidrojiet Dunno, kā uzvesties atvaļinājumā: + Atvaļinājumā ir tāda žēlastība! +Skrien šeit peldēties un sauļoties! +Bet tikai neatstājiet visādus atkritumus zālītē, +Nebāziet tos smiltīs un nemetiet ūdenī! +Nepiegružojiet tagad mežu vai dīķi - +Un mēs ar jums nāksim šeit vairāk nekā vienu reizi! Nezinu: Nu, tad jūs varat izmest atkritumus pilsētā, galu galā ielu tīrītāji tos iztīra. Pedagogs: Vai Dunno ir taisnība? + Nē, tas ir nepareizi! +Neapgāzt urnas! Tas ir neglīti, necivilizēti! +Atkritumi izmētāsies pa visu teritoriju, tīrā pilsēta pārvērtīsies par netīru, +Un sētniekiem atkal šie atkritumi būs jāvāc miskastēs. +Bet ne velti cilvēkiem saka: tīri ir tikai tur, kur viņi nepiegružo! Pedagogs: Atcerieties, Dunno, visus šos noteikumus un nekad nepārkāpjiet tos... Un tagad mēs ejam tālāk. Paskaties, kāda šī ēka ir? + Tas ir mūsu bērnudārzs “Saule”. (Slaids). Pedagogs: Puiši, vai jums patīk savs bērnudārzs? Priekš kam? + Man tur ir daudz draugu. + Un man patīk iet uz mūzikas nodarbībām. + Man patīk tēlot un zīmēt. + Kad esmu mājās, man pietrūkst rotaļlietu un skolotāju. Pedagogs: Nezinu, mēs aicinām jūs uz mūsu bērnudārzu. (Visi izkāpj no autobusa un apsēžas uz krēsliem).
PSO. Video rāda

Nezinu: Paldies, puiši, ka parādījāt man savu pilsētu, tā ir ļoti skaista! Un arī tu man daudz ko iemācīji. Vai vēlaties, lai es jums pastāstītu par savu pilsētu? (Jā)... Es dzīvoju Flower City. Man tur ir daudz draugu. Lūk, paskaties. (Video rāda: fragmenti no multfilmas). Pedagogs: Paldies arī tev, Dunno, par interesants stāsts par Ziedu pilsētu. Nezinu: Puiši, es vēlos jums uzdāvināt kompaktdisku ar multfilmu “Dunno in the Flower City”. Tas ir labi jums, puiši, bet man jau pietrūkst savas pilsētas, un mani draugi, iespējams, jau sen mani ir pazaudējuši. Ne velti viņi saka: "Kur tu piedzimi, tu noderēji." Pedagogs: Un tu atkal nāc pie mums. Un kā suvenīru no mums uzņemiet šo fotogrāfiju ar Blagoveščenskas pilsētas attēlu un parādiet to saviem draugiem. Nezinu: Paldies, puiši! Uz redzēšanos! (Paņem stūri un brauc prom.)
Nodarbības kopsavilkums
Pedagogs: Puiši, kur mēs šodien devāmies? ko tu redzēji? Kas tev patika visvairāk? Kā sauc mūsu pilsētu?
Literatūra:

Tatjana Telicina
Vidējās grupas “Mana pilsēta” integrētās nodarbības kopsavilkums

Tatjana Telicina
Vidējās grupas “Mana pilsēta” integrētās nodarbības kopsavilkums

Integrēta aktivitāte bērniem vecumā no 4-5 gadiem

Priekšmets: "Mans pilsēta»

Telicina Tatjana Aleksandrovna, 1.kvalifikācijas kategorijas skolotāja,

Severodvinska.

Mērķis: Turpiniet iepazīstināt bērnus ar viņu mazo dzimteni.

Uzdevumi:

Paplašināt bērnu izpratni par savu dzimto zemi pilsēta;

Izraisīt bērnos apbrīnu par savas dzimtās zemes skaistumu pilsētas;

Māciet bērniem zīmēt liela māja, nodod sienu taisnstūra formu, logu rindas.

Attīstīt spēju papildināt tēlu, pamatojoties uz iespaidiem par apkārtējo dzīvi.

Izkopt mīlestību pret ģimeni pilsēta un lepnuma sajūta par to, vēlme to padarīt vēl skaistāku.

Vārdu krājuma darbs: Severodvinskas pilsēta, Ziemeļu Dvinas upe, ielu nosaukumi, ēku nosaukumi (slimnīca, bibliotēka, skola, bērnudārzs, veikals).

Materiāls: Foto kabīne "Mans mīļākais pilsēta» , albumu lapas zīmēšanai, vaska krītiņi, ierakstot dziesmu par Severodvinsku.

Priekšdarbi: ekskursija pa pilsēta, iegaumējot dzejoļus par pilsēta, apskatot fotoalbumu "Mūsu daba pilsētas» , sarunas par Severodvinskas pilsēta, izbraukumi ar bērniem, aplikācija "Mājās pilsētas» .

Nodarbības gaita:

-Skolotāj: Puiši, stāvēsim aplī. Parādiet plaukstas. Berzējiet tos kopā. kā tu jūties? (Silts). Tas ir laipno roku un laipno dvēseļu siltums. Mēs piedāvājam savu siltumu, mūsu plaukstas draugiem un mēs runājam:

Pienāk rīts

Saule lec.

Mēs ejam

Dosimies labā ceļojumā.

Paskatīsimies viens uz otru

Parunāsim par sevi:

“Kas ir mūsu labais puisis?

Kurš no mums ir skaists?

(Bērni pārmaiņus sauc viens otru mīļos vārdos).

Audzinātāja: Man ir liels prieks, ka jūs esat tik sirsnīgi, laipni, prasmīgi puiši. Un runājiet ar tādiem bērniem Interesanti.

(Es vēršu bērnu uzmanību uz fotogrāfijām).

Uzmanīgi apskatiet fotogrāfijas un sakiet, ko tās parāda. (Bērnu atbildes).

Audzinātāja: Puiši, kā to sauc? pilsēta, kurā dzīvojam? Severodvinska

Kur ir mūsu pilsēta? (krastā Baltā jūra, Ziemeļdvinas krastā).

Audzinātāja: Pasaulē ir daudz lielu un mazu pilsētas. Un mēs runāsim par mūsu pilsēta, par vismīļāko, par skaistāko. Pareizi teicu, ka mūsu pilsēta ir visskaistākā? (bērnu atbildes)

Audzinātāja: Lūdzu, pastāstiet man, kas jums patīk mūsu pilsēta? (bērnu atbildes).

Audzinātāja: Mūsu pilsētā ir daudz ielu. Un katrai ielai ir savs nosaukums. Pastāsti man, kurā ielā tu dzīvo? (bērnu atbildes)

Audzinātāja: Puiši, jūs katru dienu staigājat pa pazīstamām ielām. Un kādas ēkas var redzēt mūsu ielās pilsētas? (Veikals, pasts, aptieka, slimnīca, skola, bibliotēka, bērnudārzs).

Audzinātāja: Mūsu pilsētā ir daudz dažādu ēku. Bet ir viena liela, plaša ēka, kurā labprāt nāk gan pieaugušie, gan bērni.

Audzinātāja: Kas atpazina šo ēku? (bērnu atbildes)

Audzinātāja: Daudzi no jums devās uz drāmas teātri skatīties izrādes un cirka izrādes. Drāmas teātris ne tikai rāda izrādes, bet arī rīko dažādus koncertus, kuros mākslinieki dzied, dejo un lasa dzeju. Tagad pārvērtīsimies par maziem māksliniekiem un spēlēsimies mūzikas instrumenti. (krievu valodā tautas melodija bērni spēlē mūzikas instrumentus).

Audzinātāja. Puiši, pastāstiet man, ko dara jūsu mātes? Kur viņi strādā? (bērnu stāsti)

Audzinātāja: Kam rūp mūsu skaistums pilsētas? (pieaugušie, cilvēki).

Kā viņiem tas rūp? (Pieaugušie stāda kokus, puķes, izved atkritumus.)

Secinājums. Pareizi. Pieaugušie cenšas padarīt mūsu pilsēta ir skaista un mājīga. Viņi vēlas, lai ikvienam būtu laimīga dzīve un interesanti mūsu pilsētā. Tāpēc mums jārūpējas par pieaugušo rokām darināto, jāuztur tīrība un kārtība.

Audzinātāja: Visi cilvēki mīl savu pilsēta, kurā viņi dzīvo. Rakstiet dzejoļus un dziesmas par saviem mīļajiem pilsēta. Mēs zinām arī dzejoļus par mūsu dzimto pilsēta. (Lasa dzeju)

"Mans pilsēta»

Baltās jūras krastā

Un pie Ziemeļdvinas grīvas

Apmetās mazpilsēta,

Bet valstij ļoti svarīgi.

Cilvēki šeit mīl to, ko viņi dara

Šeit būvē laivas, kuģus,

šeit tiek apsargāti jūras plašumi

un viņi tic labākajam.

Severodvinska ir brīnišķīga pilsēta!

un ar katru gadu tas kļūst skaistāks.

Un šajā laba pilsēta

tu un es dzīvojam kopā.

Daniils Aksenovs, 8 gadi, skola. 20.

"Mans pilsēta»

Kaija lido pāri jūrai,

Stāv pilsēta pie jūras.

Pilsēta ir skaista un tīra

Savā mirdzošajā krāšņumā!

Balto nakšu spārns

Mierīgs aptvers miegu.

Laiva dosies patruļā

Zem viļņu dziļumiem.

Mākonis ir izgaismots.

Virs ūdens miglaina migla.

Mana pilsēta ir paredzēta aizsardzībai,

Es tik lepojos ar tevi.

Iļja Gorelovs, 10 gadi, skola. 20.

"Mans Severodvinsks"

Pilsēta ziemeļos ir mazs,

viņu apmazgā trokšņains vilnis...

Baltā jūra un trokšņainā sērfošana -

Pilsēta mīļi un mīļi daudziem!

Severodvinska šo pilsētas nosaukums ir!

jūras pilsēta, tuvumā skrien viļņi.

jūra čukst ar piekrastes vilni,

Kas ir mūsu tāda pilsēta ir tikai viena!

Katja Matvejeva, 8 gadi, skola. 20.

Secinājums. Jūs daudz stāstījāt par mūsu pilsēta. Pareizi teica, ka mums ir daudz ielu, māju, skaista daba. Mūsu pilsēta strādā daudz cilvēku, kuri vēlas mūsu pilsēta ir kļuvusi labāka, skaistāka un bagātāka.

Audzinātāja: Tagad iesim pastaigāties pa mūsu pilsēta. Kurš atradīs mūsu fotoattēlu pilsētas, parāda visus puišus (Severodvinskas un citu fotoattēlus pilsētas).

Fiziskie vingrinājumi.

Mēs ceļamies agri no rīta

Mēs redzam pilsētu aiz loga.

Viņš pamodās, viņš dzīvo.

Viņš mūs sauc ārā.

Audzinātāja: Un tagad es iesaku katram uzzīmēt savu mājās. (Produktīvas bērnu aktivitātes. Tiek atskaņots dziesmas par Severodvinsku ieraksts)

Audzinātāja: Paskaties, cik daudz skaistu māju tu esi uzzīmējis (uzcelta). Tas izrādījās vesels pilsēta. Bērni skatās uz darbu.