Matemātikas stundas kopsavilkums vidējā grupā “Ģeometriskās figūras. Nodarbības kopsavilkums vidējā grupā par tēmu "ģeometriskās formas"

Derendjajeva Irina Vjačeslavovna
GKKP skolotājs bērnudārzs Nr.3 “Ivans - Tsarevičs” Akmolas apgabala Stepnogorskas pilsētas izglītības nodaļā

Mērķis: elementāru matemātisko priekšstatu veidošana bērniem pusmūžā.

*Papildināt zināšanas par ģeometriskām formām (aplis, kvadrāts, trīsstūris, priekšmetu forma, ģeometrisko formu meklēšana telpā, orientēšanās telpā, nostiprināt zināšanas par krāsām, mācīties veidot telpiskas formas.

* Attīstīt verbālo - loģiskā domāšana, atmiņa, uzmanība, uztvere.

*Izaudzināt interesi par aktivitāti, atsaucību, vēlmi palīdzēt citiem un spēju strādāt komandā.

Materiāls:

- Kaste ar ģeometriskām formām (sarkans aplis, zaļš trīsstūris, dzeltens kvadrāts)

- Magnētiskā tāfele un attēli, kas parāda, kura gabala trūkst

– Izgrieztas attēlu puzles “Ģeometriskās formas”.

Daudzvalodu komponents: shenber - aplis - aplis, ushburysh - trīsstūris - trīsstūris, kvadrāts - kvadrāts.

Kustība: Pārsteiguma brīdis: klauvē pie durvīm

Audzinātāj, puiši, šodien pie mums ciemos ieradās lācēns. Visi kopā sasveicināsimies ar viņu.

- Puiši, mazais lācis mums atnesa burvju kastīti. Vai vēlaties uzzināt, kas ir iekšā? Un tur ir slēdzene! Spēlēsim spēli: "Vai durvīm ir slēdzene?" Un varbūt atvērsies?

Pirkstu vingrošana:

Uz durvīm ir slēdzene

Kurš to varētu atvērt?

Vilkts

Vīti

Viņi pieklauvēja un atvēra to.

Pedagogs: Labi darīts, mūsu kaste ir atvērta, vai jūs interesē, kas ir kastēs?

Uzmini mīklas:

1. Nav stūra, nav sānu,
Un mani radi nav nekas cits kā pankūkas... Aplis

- Kādā krāsā ir aplis? Ar pirkstu uzzīmēsim gaisā apli.

Spēle "Kas ir apaļš"?

2. Četri stūri un četras malas,
Viņi izskatās tieši kā māsas.
Tu nevari to ripināt vārtos kā bumbu,
Un viņš nesāks lēkt pēc jums.
Figūra ir pazīstama daudziem puišiem.
Vai tu viņu atpazini? Galu galā šis ir... Kvadrāts.

– Kāpēc šo figūru tā sauc? (Jo kvadrātam ir 4 stūri)

- Saskaitīsim stūrus 1234. Kādā krāsā ir kvadrāts? Uzzīmēsim ar pirkstu kvadrātu gaisā?

Spēle "Kas ir kvadrāts"?

3. Trīs stūri, trīs malas.
Var būt dažāda garuma.
Ja trāpīsi pa stūriem,
Tad jūs pats ātri uzlēksit! … Trijstūris.

– Kāpēc šo figūru tā sauc? (Tā kā trīsstūrim ir 3 leņķi)

- Saskaitīsim stūrus 123. Kādā krāsā ir trīsstūris? Ar pirkstu uzzīmēsim gaisā trīsstūri.

Spēle "Kas ir trīsstūris"?

Pedagogs: Labi, puiši! Mazais lācītis, kāpēc tu esi skumjš? Vai vēlaties doties mājās un nevarat atrast ceļu?

Fiziskie vingrinājumi.

Lācis izlīda no bedres,
Es paskatījos apkārt uz sliekšņa. (Pagriežas pa kreisi un pa labi.)
Lai ātri iegūtu spēku,
Lācītim griezās galva. (Pagrieziet galvu)
Noliecās atpakaļ, uz priekšu (rumpis izliecas)
Šeit viņš staigā pa mežu (Pastaiga)
Lācītis skaita līdz pieciem
Lācītis ceļ svarus (imitējot vingrinājumu "svaru celšana")

Spēle “Turpini ceļu” (….).

Spēle "Izlabojiet paklāju".

REZULTĀTS Puiši, ko ģeometriskās formas ir (trijstūris, aplis, kvadrāts) Jūs palīdzējāt mazajam lācītim atcerēties ģeometriskas formas! Paldies!

Irina Lukjančuka
Matemātikas stundas “Ģeometriskās figūras” kopsavilkums (vidējā grupa)

Notiek matemātikas stunda vidējā grupa

Norises vieta: GBDOU - bērnudārzs Nr.80, Frunzensky rajons, Sanktpēterburga

Priekšmets:

Mērķis: nostiprināt zināšanas par ģeometriskās formas.

Uzdevumi:

turpināt mācīt bērnus atšķirt un nosaukt ģeometriskās formas(aplis,

kvadrāts, trīsstūris);

skat ģeometriskās formas apkārtējos objektos atšķirt un nosaukt pamatkrāsas

noteikt objektu novietojumu attiecībā pret sevi, izmantojot vārdus "augšā", "uz leju", "pa vidu"

Nodarbības gaita.

Skolotājs aicina bērnus doties nevis uz vienkāršu, bet maģisku valsti - ģeometrisks un šajā valstī viss sastāv no figūras. Ieeja šajā valstī ir apburta.

IN: Aicinu visus bērnus

Viņš drīz izies uz ceļa

Jūs gaida testi

Grūti uzdevumi.

Mūsu ceļš būs garš ar šķēršļiem. Vai esat gatavi doties šajā ceļojumā?

D: Jā, gatavs.

IN:. Skolotāja un bērni nāk pie galda. Tie atrodas uz galda ģeometriskās formas.

IN: Mūsu pirmais vingrinājums: Uz galda ir dažādi figūras jums ir nepieciešams veikt pārmaiņus pa vienam veidojiet un piezvaniet viņiem.

D: Visi ņem pēc kārtas figūra no tabulas un skaidri nosauc to figūra, ko viņš paņēma.

IN: Labi darīts, jūs visi atbildējāt pareizi. Pareizi izpildījām uzdevumu un saņēmām atslēgu.

IN burvju zeme katram ir mājas, palīdzēsim figūras atrod savas mājas.

Didaktiskā spēle "Atrodi savu māju".

Spēles gaita. Skolotājs izliek stīpas un lielas ģeometriskās formas tajos dažādās vietās grupas. Katram spēlētājam tiek dota maza ģeometriskās formas(aplis, kvadrāts, trīsstūris.)

Pēc tam bērniem tiek jautāts "pastaigāties" Autors grupai. Pēc skolotāja signāla bērni atrod māju, salīdzinot savu padomā ar to, kas atrodas mājā. Spēle tiek atkārtota vairākas reizes, mainoties skolotājam figūras mājās.

Didaktiskā spēle "Esi uzmanīgs» .

Spēles gaita. Skolotājs izsniedz spēlētājiem ģeometriskās formas. Bērni tiek lūgti parādīt tik daudz kvadrātu (apļus, trīsstūrus utt.), cik skolotājs sit pa bungu.

Audzinātāja:

Un tagad uzmanība - slepena misija. Sadalāmies trīs komandās, katra komanda saņem aploksne:

Salieciet modeli atbilstoši paraugam.

Tagad veidosim attēlus no ģeometriskās formas. (tiek izdalītas papīra loksnes un krāsainie zīmuļi)

Uzdevumi: uzzīmējiet dzeltenu apli lapas augšdaļā, zilu kvadrātu apakšā un zaļu trīsstūri labajā pusē. Pabeidziet zīmējumu tādi skaitļi kā šis lai izveidotu attēlu. (no apļa - saule, no kvadrāta - māja, no trīsstūra - skujiņas).

Pēc uzdevuma pabeigšanas skolotāja un bērni veido zīmējumu izstādi.

Publikācijas par šo tēmu:

Noslēguma stunda matemātikā (vidējā grupa) Mērķis: 1. Matemātikas stundās iegūto zināšanu, ideju, prasmju noskaidrošana. A. Nostipriniet savu spēju orientēties.

GCD piezīmes matemātikā “Palīdzēsim Pelnrušķītei atrast kurpi” vidējā grupa IN pirmsskolas vecums tiek likti zināšanu pamati, nepieciešams bērnam skolā. Matemātika ir sarežģīta zinātne, un arī ne.

GCD kopsavilkums par etiķeti (vidējā grupa)“Īkstīte” MBDOU DS Nr. 74 Pedagogs: O. A Menčinova GCD kopsavilkums vidējā grupā “Īkstīte” Pedagogs: O. A Menčinova Mērķis: veidošana.

"Mana ģimene." GCD kopsavilkums (vidējā grupa) Programmas “Mana ģimene” saturs: Izglītības mērķi: Ģimenes piederības veidošana. Turpiniet formulēt ideju.

Izglītības aktivitātes “Ziema” kopsavilkums (vidējā grupa) Tēma: “Ziema” Mērķis: Noskaidrot bērnu zināšanas par ziemu un ziemas dabas parādībām. Uzdevumi. Izglītojoši: precizēt bērnu izpratni par ziemu;

Noslēguma stundas kopsavilkums matemātikā (vidējā grupa) Piedzīvojumu spēle (vidējā grupa) Mērķis: Bērnu zināšanu nostiprināšana Mērķi: Izglītojoši: Turpināt mācīt bērniem atšķirt grupas, kas satur.

Oksana Popova
GCD kopsavilkums FEMP “Ģeometriskās figūras”

GCD kopsavilkums FEMP par tēmu “Ģeometriskās formas”

Mērķis: nostiprināt ģeometrisko formu nosaukumus

Uzdevumi

Izglītojoši: nostipriniet ģeometrisko formu nosaukumus.

Trenējies skaitīt 10 robežās.

Izglītojoši:

Attīstīt domāšanu, grafiskās prasmes, smalko motoriku

Attīstīt izpratni par nedēļas dienām, laikiem un gada mēnešiem.

Izglītojoši:

Radīt interesi par matemātiku.

Veicināt partnerattiecības starp bērniem.

Metodes un paņēmieni: Rotaļīga, vizuāla, praktiska darbība

1. Organizatoriskais moments.

Sveiki labā roka- mēs stiepamies uz priekšu,

Sveiki kreisā roka- mēs stiepamies uz priekšu,

Sveiks draugs - sadosimies rokās ar savu kaimiņu,

Sveiks, draugs - ņemsim to ar otru roku,

Sveiki, sveiki draudzīgais loks - paspiediet rokas.

Mēs stāvam roku rokā, kopā mēs esam liela lente,

Mēs varam būt mazi - mēs tupus,

Vai mēs varam būt lieli - celsimies,

Bet neviens nebūs viens

2. Galvenā skatuve

Šodien es atceļu matemātikas stundu! Un es aicinu jūs uz meklēšanu! Meklējumi ir Angļu vārds un nozīmē pārgājienu, meklēšanu, uzdevumu. Mēs meklēsim matemātisko dārgumu. Man rokās ir lāde. Visi dārgumi no lādes bija pazuduši. Bet ir aploksnes. kuros uzdevumos. Pareizi izpildot uzdevumu, jūs saņemsiet daļu no kartes. Savācot visas kartes daļas, mēs atradīsim dārgumu. Bet meklējumi ir arī ceļojums, un uz ko cilvēki ceļo (bērnu atbildes)

Uzdevums Nr.1 ​​Uz jūsu galdiem ir matemātiskie komplekti, no ģeometriskām formām jāizgatavo viens otram nelīdzīgs braucamrīks.

Pedagogs: Labi darīts! Interesanti izrādījās gan jūras, gan sauszemes, gan pat gaisa. Tā nu atradām pirmo kartes daļu, tā atrodas tajā grupas daļā, kur ir transports. (spēļu centrā, plastmasas laivā)

Pedagogs: Nākamais uzdevums ir aploksnē, un aploksni no lādes izvēlēsies tas, kurš sakārtos skaitļus - skaitļu sērija no 1 līdz 10 (skaitļi matemātikas komplektā) Aploksni izvēlas bērns kurš ātrāk savāca skaitļu sērijas

2. uzdevums D/I “Nosauc trūkstošo vārdu”

Skolotājs met bumbu vienam no spēlētājiem:

Dienā spīd saule, un mēness...

No rīta atnācu uz bērnudārzu un atgriezos mājās...

Ja vakar bija piektdiena, tad šodien...

Ja pēc pirmdienas bija otrdiena, tad pēc ceturtdienas...

Ziema pienāks...

Rudens mēneši - septembris.

Vasara piekāpsies...

Snieg...

Pēdējais pavasara mēnesis ir...

Pedagogs: Labi darīts, nākamā kartes daļa ir vieta, kur kopā ir vasaras saule un sniegs? Tieši pie dabas stūra stenda.

3. Fiziskie vingrinājumi

Pedagogs: Lai ceļotu un meklētu, jums jābūt stipram un izveicīgam, veiksim fiziskus vingrinājumus

Draugi mūsu grupā

meitenes un zēni

Mēs ar tevi sadraudzēsimies

mazie pirksti.

Viens, divi, trīs, četri, pieci -

Pieci, četri, trīs, divi, viens -

mēs atkal sēžam.

Sākumā jūs un es

Mēs tikai grozām galvu.

(Pagrieziet galvu).

Mēs arī rotējam ķermeni.

Protams, mēs to varam izdarīt.

(Pagriežas pa labi un pa kreisi).

Un tagad mēs tupus.

Mēs lieliski saprotam -

(Mēs tupus).

Viens-divi-trīs-četri-pieci.

Beidzot mēs sasniedzām roku

Uz augšu un uz sāniem. Mēs iekāpām.

(Stiepjas uz augšu un uz sāniem).

Pietvīcis no iesildīšanās

Un viņi atkal apsēdās.

Pedagogs: Nākamo aploksni izlozēs tas, kurš uzminēs visvairāk mīklu:

Mans mazais brālis Seryozha,

Matemātiķis un rasētājs -

Uz Baba Shura galda ir visdažādākie zīmējumi. (formas)

Viņš ir mans draugs ilgu laiku,

Katrs leņķis tajā ir pareizs,

Visas četras malas ir vienāda garuma

Es priecājos jūs iepazīstināt, bet mani sauc... (laukums)

Izstiepām laukumu

Un īsumā parādīts,

Kam viņš izskatījās?

Vai kaut kas ļoti līdzīgs?

Ne ķieģelis, ne trīsstūris -

Tas kļuva par kvadrātu... (taisnstūris).

Šeit ir redzamas trīs virsotnes,

Trīs stūri, trīs malas, -

Nu, varbūt ar to pietiks! -

ko tu redzi? -. (trijstūris)

Arbūza šķēle ir pusloks,

Pusaplis, daļa no tā, gabals.

Zināšanas par formām ir ļoti svarīgas, draugs.

Nav brīnums, ka tas ir starp šīm rindām!

Ja es paņemtu apli,

Es to nedaudz saspiedu no abām pusēm,

Atbildiet bērniem kopā -

Tas derētu. (ovāls)

Trīsstūris ir iesniegts

Un mēs saņēmām skaitli:

Divi strupi leņķi iekšpusē

Un divi pikanti – paskaties.

Ne kvadrāts, ne trīsstūris,

Un tas izskatās kā daudzstūris (trapecveida).

Nedaudz saplacināts kvadrāts

Aicina jūs identificēt:

Akūti un strupi leņķi

Mūžīgi likteņa sasaistīts.

Vai esat uzminējuši, par ko ir runa?

Kā mums vajadzētu saukt figūru? (rombs).

Seši strupi leņķi iekšā

Paskaties uz figūru

Un iedomājieties to no kvadrāta

Mēs saņēmām viņa brāli.

Šeit ir pārāk daudz leņķu

Vai esat gatavs viņu nosaukt? (sešstūris)

Mēs atkal ķeramies pie lietas

Izpētīsim ķermeni vēlreiz:

Varbūt viņš kļūs par bumbu

Un nedaudz lidot.

Ļoti apaļš, nevis ovāls.

Vai jūs to uzminējāt? Šī ir... (bumba).

Kā mēs varam viņu nepagriezt?

Ir tieši sešas vienādas sejas.

Mēs varam ar viņu spēlēt loto,

Būsim tikai uzmanīgi:

Viņš nav ne sirsnīgs, ne rupjš

Jo tas ir... (kubs)

Vāks augšā, apakšā apakšā.

Savienoti divi apļi

Un mēs saņēmām figūru.

Kā mums vajadzētu saukt ķermeni?

Mums ātri jāuzmin (cilindrs)

Uzdevums Nr.3 Bērns izņem aploksni, aploksnē katram bērnam ir kartītes

Pedagogs: bērni, paskatieties uz kartītēm, ko jūs redzat? (bērnu atbildes). Tieši tā, punktiņi. Mēģiniet tos savienot un iegūt ģeometrisku formu. Bērni izpilda uzdevumu. Kādu ģeometrisko figūru tu ieguvi? (bērnu atbildes: aplis, ovāls, kvadrāts, trīsstūris, taisnstūris).

Pedagogs: Uzminiet, kur atrodas nākamā kartes daļa

Tas var būt ļoti pikants

Un viņš zīmē spilgti un krāsaini.

Šīferis no visām pusēm

Apkārt kokam.

Šis ir tavs uzticamais draugs

Un mākslinieks -. (zīmulis)

nākamā kartes daļa atrodas ISO stūrī

Uzdevums Nr.4 “Radīt piemēru”

Skolotājs izņem pēdējo aploksni un iedod to bērniem. (aploksnē ir kartītes ar vaska krāsā rakstītiem cipariem.) Bērni ar skolotāja mājienu uzmin, ka kartītes jāpārkrāso ar guašu. Puiši pārkrāso kārtis. Parādās cipari un zīmes)

Pedagogs: ko mums darīt ar šīm kartēm?

Bērni: Mums jārāda piemērs. Jo ir zīmes: vienāds, plus. Izveidojiet piemēru un atrisiniet: 4+2=6

Pedagogs: Kartes pēdējā daļa atrodas 6. stendā

Skolēni saliek kopā visas kartes daļas un atrod tās sporta stūrītī jauna spēle"Aritmētika"

4. Nodarbības kopsavilkums

Jūs, puiši, smagi strādājāt, izpildījāt visus uzdevumus, un kurš uzdevums jums patika visvairāk? Kura bija vieglākā? Kas ir grūti? Labi darīti puiši.

Nepārtrauktas kopsavilkums izglītojošas aktivitātes par elementāru matemātisko jēdzienu veidošanos vidējā grupā.
Tēma: Skaitīšana līdz 5. Ģeometriskās formas: aplis, kvadrāts, trīsstūris.

Sagatavoja GBDOU d/s Nr.47 skolotāja Kuzmenkova Violeta Nikolajevna

Mērķis: veidot bērnu zināšanas par ģeometriskām formām, nostiprināt zināšanas skaitīšanā līdz 5.

Aprīkojums:

1. Izdales materiāli: ģeometriskas figūras, skaitīšanas nūjas.

2. Vizuālais materiāls: ģeometriskas figūras, skaitļu attēli no 1 līdz 5, ģeometrisku formu attēli.

Nodarbības gaita:

Audzinātāja: Cik pirksti uz rokas, Un santīmi purnā, Zvaigznei ir stari, Piecu spieķu knābji, Kļavas lapu lāpstiņas Un bastiona stūri, Pastāsti man par to visu. Numurs mums palīdzēs... (pieci).

Pedagogs: Puiši, šodien mēs nostiprināsim savas zināšanas, skaitot līdz 5. Un mēs atkārtosim ar jums ģeometrisko figūru nosaukumu.

Pedagogs: Paskatieties uz tāfeli, visi. (Attēli, kuros attēloti skaitļi no 1 līdz 5)

(Bērni skaļi skaita kopā ar skolotāju. Atkārtojiet 3 reizes)

Pedagogs: tagad mācīsimies skaitīt atpakaļ.

(Bērni skaita kopā ar skolotāju apgrieztā secībā. Atkārtojiet 3 reizes.) Kāds tu esi lielisks puisis!

Ak, klusē, šķiet, ka kāds ir atnācis pie mums. (Es izņemu rotaļlietu: lelli)

Pedagogs: Mūsu viesis ir lelle Maša, pasveicināsim viņu. Maša man stāstīja, ka šodien, pa ceļam uz skolu, viņa sajauca ciparus aploksnē un tagad nevar tos sakārtot. Palīdzēsim viņai?

(Es izvēlos labprātīgu bērnu, kurš sakārto ciparus uz tāfeles)

Pedagogs: Labi darīts, Danija, viņš palīdzēja Mašai, bet tas vēl nav viss. Šodien Maša būs klāt mūsu nodarbībā un redzēs, kurš no puišiem ir čaklākais un gudrākais.

(Katram bērnam izdalu ģeometriskas figūras, 5 gab.)

Pedagogs: mazliet atpūtīsimies.

Fiziskās audzināšanas minūte:

Viens, divi trīs, četri, pieci,

Atkārtosim kopā

Viens un četri būs pieci,

Divi, jā trīs, arī pieci,

Mēs mācījāmies visus piecus,

Un tagad mēs atpūtīsimies,

Pedagogs: jūs mazliet atpūtāties, tagad paņemiet ģeometriskas figūras un saskaitiet, cik no tām ir uz jūsu galda.

(Bērni skaita figūras. Bērnu atbildes)

Pedagogs: pareizi, no tiem ir tikai 5 Un kādi skaitļi ir mūsu stundā?

(Bērnu atbildes)

Pedagogs: Tagad, puiši, uzdevums ir grūtāks. Es tev iedošu skaitīšanas kociņus, un tu centīsies no tiem izveidot ģeometriskās figūras, kuras es tev iedevu. Bet Maša dod mājienu, ka visas figūras no kociņiem neizdosies izgatavot.

(Bērni veido ģeometriskas figūras no skaitīšanas nūjām, skolotājs labo kļūdas, palīdz katram bērnam veikt darbu).

Pedagogs: kāds tu esi lielisks puisis, tev ir dažādas ģeometriskas figūras, bet trūkst kādas formas un tu nevarēji to izveidot, izmantojot skaitīšanas nūjas, kā tu domā?

(Bērnu atbildes)

Pedagogs: Tieši tā, mēs nesaņēmām divas figūras - apli un ovālu. Galu galā šīs figūras nav iespējams uzbūvēt no skaitīšanas nūjām.

(Es rādu attēlu, kurā attēlotas 5 ģeometriskas formas).

Pedagogs: puiši, atkārtosim formu nosaukumus: kvadrāts, aplis, trīsstūris, taisnstūris, ovāls. (Es atkārtoju ar bērniem).

Pedagogs: Mašai ļoti patika tas, kā jūs šodien atbildējāt, jūs esat tik gudri un talantīgi bērni! Viņa tagad neaizies, bet paliks kopā ar jums grupā, un katrs no jums varēs spēlēt ar viņu.

Pedagogs: Puiši, atcerēsimies, ko mēs šodien darījām stundā? (Bērnu atbildes. Skolotājs pamudina bērnus, ja viņiem ir grūti atbildēt)

Pedagogs: Jūs visi šodien bijāt lieliski, nodarbība ir beigusies.


Par tēmu: metodiskā attīstība, prezentācijas un piezīmes

Tiešo izglītojošo pasākumu kopsavilkums par elementāru matemātisko jēdzienu veidošanos vidējā grupā. Tēma: "Pavasara ceļojums"

Bērnu zināšanu nostiprināšana par ģeometriskām formām, objektu salīdzināšana pēc augstuma un skaitīšanas nostiprināšana....

Nepārtraukto izglītojošo pasākumu kopsavilkums par elementāru matemātisko jēdzienu veidošanos vidējā grupā

Mērķi: Attīstīt spēju, pamatojoties uz salīdzinājumu, identificēt objektu līdzības un atšķirības pazīmes un izteikt tās runā. Sniedziet priekšstatu par pārī savienotiem objektiem. Nostipriniet savu izpratni par ģeometriskām figūrām...

Tiešo izglītojošo pasākumu kopsavilkums par elementāru matemātisko jēdzienu veidošanos vidējā grupā Tēma: “Ceļojums ar Krosh”

1. Nostiprināt prasmi atšķirt un nosaukt ģeometriskās formas (aplis, kvadrāts, trīsstūris, taisnstūris, ovāls.)2. Stiprināt spēju salīdzināt objektus pēc izmēra, izmēra, krāsas.3. Notiek stiprināšana...

Tiešo izglītojošo darbību konspekts par elementāru matemātisko jēdzienu veidošanos vidējā grupā. Tēma "KOSMOSA CEĻOJUMS".

GCD KOPSAVILKUMS par FEMP vidējā grupā GCD tēma ir “Ceļojums kosmosā”. Bērnu aktivitātes veids: kognitīvā un pētnieciskā (FEMP) Izglītības jomu integrācija...

Krjukova Svetlana Jurievna

Skolotājs, MBDOU CRR bērnudārzs Nr.4 "Zelta atslēga", Konstantinovska, Rostovas apgabals

Kryukova S.Yu. Ģeometriskās formas. Konsolidācija: nodarbība par FEMP vidējā grupā // Sovushka. 2018. N2(12)..02.2019).

Pasūtījuma Nr.86467

  1. Iemācīties nosaukt un atpazīt ģeometriskās formas (aplis, kvadrāts, taisnstūris, ovāls, trīsstūris);
  2. Prakse skaitīt 5 robežās;
  3. Attīstīt iztēli, atmiņu, domāšanu.
  4. Attīstīt smalkās motorikas.

Aprīkojums:

Ģeometriskas formas, mīkstie moduļi, bumba

Izdales materiāli: skaitīšanas nūjas, krelles no ģeometriskām formām

Nodarbības gaita:

Puiši, šodien mūsu bērnudārzā pienāca vēstule. Lasīsim un uzzināsim, kas to sūtījis.

“Dārgie puiši! Viņš ielidoja mūsu ģeometrisko formu valstī spēcīga viesuļvētra. Daudzas figūras tika pazaudētas, dažas sabruka. Lūdzu, palīdziet mums.

Aplis, ovāls.

Puiši, vai mēs varam palīdzēt figūrām?

Bet kā mēs nonākam ģeometrisko formu zemē?

Paskaties, ir biļetes, un šeit ir vilciens. Ieņemiet vietas vagonos, taču esiet uzmanīgi, jūsu biļetei ir jāatbilst skaitlim uz sēdekļa vagonā.

Paskaties, man ir sarkans taisnstūris, un šeit ir mana vieta.

(Bērni katrs stāsta par savu figūru.) Visi ieņēma vietas, piesprādzējieties, dodamies ceļā.

Šeit mēs esam. Puiši, paskatieties uz upi. Kā mēs varam tai tikt pāri?

Pareizi, uzceliet tiltu. Un šeit ir tilta shēma. Un celtniecības materiāli.

Jums ir jāizrunā savas darbības. Es ievietoju zilu taisnstūri...

Labi darīts, puiši! Tagad mēs varam šķērsot upi un palīdzēt figūrām.

Puiši, vēl viena vēstule. "Vējš salauza mūsu draugus, palīdziet mums tos savākt."

Un dažas kartes. Puiši, kas tas ir? (kvadrāts, taisnstūris, trīsstūris) saliksim šīs nūju figūriņas. Iet pie galdiem. Cik skaitļus mēs saņēmām? Cik leņķu ir katrai figūrai?

Labi darīts! Visi to izdarīja!

Tagad mēs spēlēsim spēli "Kādu objektu atgādina figūra?"

Es metu tev bumbu, nosaucu figūru, un tu pasaki objektu, kas ir līdzīgs šai figūrai, un atdod bumbu man.

Kvadrāts (logs, attēls, spilvens, krēsls, kaste)

Aplis (ritenis, saule, pulkstenis, virtulis)

Taisnstūris (paklājs, durvis, galds, grāmata)

Trīsstūris (jumts, šalle, siers, karogs)

Ovāls (ola, gurķis, gredzens)

Labi, puiši, jūs paveicāt lielisku darbu.

Ak, puiši, vēl viena vēstule.

“Puiši, mēs dzīvojām ļoti draudzīgi, bet vējš mūs izklīdināja. Lūdzu, pulcējiet mūs kopā. Krelles." vai mēs varam jums palīdzēt, puiši? Un šeit ir krelles diagramma.

Iet pie galdiem. Vāksim krelles, lai viņi varētu turpināt dzīvot kopā.

No kā ir izgatavotas šīs krelles? Uzmanīgi apskatiet diagrammu un pareizi salieciet krelles.

Nu, tagad mēs esam palīdzējuši skaitļiem, mēs varam atgriezties. Paņemiet biļetes un atrodiet savu vietu vagonā. Ieņēmām vietas, piesprādzējāmies un devāmies ceļā.

Šeit mēs esam grupā.

Kur puiši šodien devās? ko tu izdarīji? Un ģeometriskas figūras tev dāvanā atsūtīja uzlīmes ar savu attēlu, lai tu