Zīmēšanas nodarbības kopsavilkums (netradicionālā tehnika). Zīmēšanas nodarbības piezīmes

    Puzle "Jaunais mākslinieks".

    Iesildīties.

    Cik punktu ir šajā aplī?

    Pacelsim rokas tik daudzas reizes.

    Cik nūju ir līdz galam?

    Mēs tik stāvēsim uz pirkstgaliem.

    Cik trīsstūrveida Ziemassvētku eglīšu?

    Izdarīsim tik daudz līkumu.

    Cik loku mums šeit ir?

    Izdarīsim tik daudz lēcienu!

    Parādu darba piemērus.

    Jums vajadzētu pabeidz zīmēšanu papildu detaļas, lai izveidotu objekta attēlu. Piemēram, ar ko jums asociējas loks? (Saule), aplis var būt arī daļa no kaut kā, piemēram, saulespuķes vidus utt. Jūs varat pievienot trīsstūri taisnstūrim un iegūt zīmuli un tā tālāk ar pārējām formām. Galvenais nosacījums jums būs, lai attēli nevienam neatkārtotos, citiem vārdiem sakot, nekopējiet no kaimiņa. Ieslēdzam iztēli un sāksim radīt!

    Skan mūzika

    Dodu medaļas (emblēmas).

Skatīt dokumenta saturu
“Zīmēšanas nodarbības-spēles “Jaunie mākslinieki” kopsavilkums”

Nodarbība – spēle “Jaunais mākslinieks”

Sagatavoja: skolotājs papildu izglītība

Eremevtseva M.N.

Mērķis: Izraisīt interesi un emocionālu reakciju uz tēlotājmāksla. Iepazīstieties ar netradicionālās zīmēšanas tehniku. Esošās radošās komandas (grupas) saliedēšana.

Uzdevumi:

Attīstīt bērnu loģisko un radošo domāšanu;

Attīstīt uzmanību detaļām;

Attīstīt iztēli un radošumu;

Izkopt kārtīgumu un savstarpēju palīdzību;

Attīstīt komandas darba un grupas saliedētības prasmes.

Uzaicinātie: CDT Nr.2 administrācija un skolotāji

Aprīkojums:

Muzikālais pavadījums, uzdevumi uz papīra lapiņām, krāsainie zīmuļi, flomasteri, marķieri, papīrs zīmēšanai un uzdevumiem, interaktīvā tāfele.

Pasākuma gaita.

Pie ieejas. Puiši, jums jāsadalās divās komandās (izvelciet papīra lapas ar komandas numuru vai krāsu) un sēdiet atbilstoši skaitlim (krāsai).

Sveiki puiši! Šodien mēs spēlēsim ar jums spēli un pārbaudīsim, kurš no jums ir jaunā mākslinieka titula cienīgs. Kopā ar jums izpildīsim vairākus neparastus un jautrus uzdevumus.

Tas, kurš izturēs visus pārbaudījumus, saņems tiesības tikt sauktam par jauno mākslinieku.

Puiši, jūsu pirmais uzdevums ir:

Nosauciet savu komandu.

Mīklas.

Tagad mēs pārbaudīsim, cik labi jūs saprotat mākslinieka atribūtus. Uzmini mīklas.

Tas var būt ļoti pikants

Un viņš zīmē spilgti un krāsaini.

Šīferis no visām pusēm

Apkārt kokam.

Šis ir tavs uzticamais draugs

Un mākslinieks - ... (zīmulis)

Jūs ar vienkāršu zīmuli

Uzzīmē skolu, māju,

Un ar krāsainu zīmuli

Izkrāso savu lapu.

Lai vēlāk visu labotu

Noderīgi -... (dzēšgumija)

Viņš uzzīmēs attēlu

Un Buratino to izkrāsos,

Viņš uzrakstīs sludinājumu

Un apsveikuma kartiņa.

Zīmēt plakātus meistars

Spilgti plāns... (filca pildspalva)

Iepazīsimies: Es esmu krāsa,

Es sēžu apaļā burkā.

Es tev izkrāsošu krāsojamo grāmatu,

Un vēl - bildes pasakai

Uzzīmēšu mazulim.

Es esmu gaišāks par zīmuli

Ļoti sulīgs... (guaša)

Pūkaini vāveres mati

Es to viegli iemērcīšu guašā.

Visas bildes un rokdarbi

Es to krāsošu ļoti spilgti.

Es zīmēšu sauli un lapas

Mīksti zīdaini... (ota)

Es veidoju jaunu krāsu

Es izskatos kā dēlis.

Krāsa, kas nav kastē

Mākslinieks to var izdarīt pats.

Viņš viltīgi sajauc krāsas

Ar manis palīdzību - ... (paletes)

Vai viss, ko esam uzminējuši, noderēs māksliniekam? Protams, viņš nevar dzīvot bez šiem atribūtiem! Un īstam māksliniekam arī jāpievērš uzmanība. Pārbaudīsim jūsu uzmanību.

Atrodi pāri!

Uz tāfeles jūs redzat attēlus divās kolonnās. Katram attēlam jāatrod pāris. Tas, kurš uzmin atbildi, iet uz tāfeles un savieno attēlus ar līniju (Papildus skaidrībai vārdu vietā uz magnētiskās tāfeles bērniem var uzrādīt izdrukātus attēlus)

ZĪMUĻU ATSLĒGA

ZIEDU DIEGS

BLOĶĒT DZĒŠUKCIJAS

TAUREŅU PALETE

ADATU IZVIETOJUMS

PUTNU KRĀSA

Un arī, puiši, īstam māksliniekam ir labi jāorientējas telpā un jāizvēlas pareizās krāsas ( Interaktīvā tāfele).

    Kurā attēlā ota ir garāka par zīmuli?

    Kurā attēlā bumbiņa ir tāda paša izmēra kā kubs?

    Kurā attēlā koks ir zemāks par māju?

    Kādi objekti ir nepareizi iekrāsoti? Nosauciet to patieso krāsu.

Puzle "Jaunais mākslinieks".

Katrai komandai tiek dota mīkla. Mums tas ir jāsavāc pēc iespējas ātrāk!

Iesildīties.

Cik punktu ir šajā aplī?

Pacelsim rokas tik daudzas reizes.

Cik nūju ir līdz galam?

Mēs tik stāvēsim uz pirkstgaliem.

Cik trīsstūrveida Ziemassvētku eglīšu?

Izdarīsim tik daudz līkumu.

Cik loku mums šeit ir?

Izdarīsim tik daudz lēcienu!

Puiši, mēs to visu nedarījām nejauši, mēs atkārtojām ģeometriskās formas, bet tie nav visi šeit, kādi skaitļi trūkst? (ovāls, kvadrāts, taisnstūris). Pastāsti man, vai zināji, ka ģeometriskas formas palīdz mums zīmēt? Vai jebkuru attēlu var uzzīmēt, izmantojot ģeometriskas formas? Noteikti.

Mūsu nodarbībās jau esam sastapušies ar uzdevumiem, kur, izmantojot ģeometriskas figūras, tika lūgts pa posmiem uzzīmēt attēlu, piemēram, kaķis, zaķis, putns utt. Un tagad es iesaku jums pašiem izdomāt attēlu, izmantojot vienu vai vairākas ģeometriskas formas, t.i. pārvērst ģeometrisku figūru par objektu.

Radošs uzdevums"Pārvērtiet ģeometrisku figūru par objektu"

Parādu darba piemērus.

Bērniem tiek izdalītas papīra lapas, kurās attēlotas dažādas ģeometriskas formas.

Jums vajadzētu pabeidz zīmēšanu papildu detaļas, lai izveidotu objekta attēlu. Piemēram, ar ko jums asociējas loks? (Saule), aplis var būt arī daļa no kaut kā, piemēram, saulespuķes vidus utt. Jūs varat pievienot trīsstūri taisnstūrim un iegūt zīmuli un tā tālāk ar pārējām formām. Galvenais nosacījums jums būs, lai attēli nevienam neatkārtotos, citiem vārdiem sakot, nekopējiet no kaimiņa. Ieslēdzam iztēli un sāksim radīt!

Skan mūzika

Mašas un lāča dziesma “Eļļas glezna”

Nodarbības kopsavilkums. Medaļu (emblēmu) piešķiršana

Labi, puiši, jūs visi paveicāt uzdevumus, tagad jūs zināt, kā ātri izveidot attēlu un pārvērst ģeometrisku figūru par objektu. Jūsu iztēle, uzmanīgums un atjautība jums to palīdzēja. Jūs esat ticis galā ar visiem pārbaudījumiem, daudz iemācījies, atcerējies, uzzinājis, cik interesanti ir strādāt komandā un tāpēc tagad jūs varat pamatoti saukt jaunie mākslinieki.

Dodu medaļas (emblēmas).


Mērķis: iemācīt bērniem zīmēt dzīvniekus, izmantojot bakstīšanas metodi. Praktizējiet krāsošanu ar otu dažādos veidos, stiprināt krāsu uztveri. Paplašināt bērnu zināšanas par dzīvniekiem, bagātināt bērnu vārdu krājumu. Turpiniet mācīties atbildēt uz jautājumiem. Labojiet prievārdu “zem”.
Attīstīt uzmanību, atmiņu, domāšanu didaktiskā spēle“Savāc attēlu”, minot mīklas, stāstot iepriekš pētītus dzejoļus. Fiksēt skaitīšanu piecu robežās, iespēju salīdzināt divas objektu grupas, ģeometrisko formu nosaukumus (pusaplis, ovāls, trīsstūris).
Attīstīt smalkās motorikas(darbs ar otu), vispārējā matemātika caur fiziskajām minūtēm, spēļu situāciju veidošana.
Izraisīt interesi par aktivitāti.
Izkopt mīlestību pret dzīvniekiem, precizitāti darbā, neatlaidību.
Aprīkojums:
Demonstrācijas materiāls:
molberts, magnētiskā tāfele, materiāli darbu secības parādīšanai (divas otas ar mīkstiem un cietiem sariem), bērnu rokdarbi (sēnes un āboli), papīra puķes pļavai, bērza glezna, divi rotaļu koki.
Izdales materiāls:
Ainavu lapa, zīmulis, guaša, salvete, 2 otas, ūdens burka, izgriezti attēli.

Priekšdarbi: aplūkot ilustrācijas, kurās attēloti eži, mācoties dzejoļus, darinot amatus: sēnes un ābolus, lasot E. Čarušina stāstus “Ezītis” un J. Dmitrijevas “Ezītis”.

Nodarbības gaita:

1. Organizatoriskais moments.
Pedagogs: Aizveriet acis.
Es jums nolasīšu dzejoli, un jūs iedomājieties, ka viss, par ko dzirdat, jums palīdzēs arī skaista, klusa mūzika.

Kas ir pļava?
Visapkārt zāles paklājs.
Dekoratīvie ziedu vainagi,
Balsīgi sienāži,
Rotaļīgas naktstauriņi
Vaboles ir nesteidzīgi,
Ar saldajām medus bitēm,
Paipalu dziesma.
Vai esat iedomājies šo skaistumu? Atveriet acis: šeit tā ir pļava - jūsu priekšā (uz paklāja ir izlikti daudzkrāsaini papīra ziedi)
Ak, kas tas ir? (zem ziediem ir aploksnes), ņem pa vienam. Interesanti, kas tur ir?

2. Galvenā daļa:
Bērni ieskatās aploksnēs un atrod tajās izgrieztus attēlus. Es iesaku savākt izgrieztus attēlus, lai izveidotu veselu attēlu.
Bet vispirms es uzdošu mīklu.

Viņš dzīvo blīvā mežā,
Viņš pats ir apaļš un dzeloņains.
Uzminiet. Kas tas ir?
Nu protams ir... .(ezis)

Tātad jūsu izgrieztajos attēlos ir redzams ezis. Bērni strādā ar attēliem.
Pedagogs: Tas nozīmē, kam vajadzētu nākt pie mums ciemos: ežiem. Bet kaut kā viņi kavējas.
Meklēsim tos izcirtumā. Ežus neatradām. Bet mēs redzējām Ziemassvētku eglīti un savvaļas ābeli. Kas tas ir?
Bērni: Sēnes.
Pedagogs: Kur ir sēnes?
Bērni: Zem Ziemassvētku eglītes.
Pedagogs: Kur ir āboli?
Bērni: Zem ābeles.
Pedagogs: Saskaitiet, cik sēņu (piecas)
Cik ābolu? (pieci)
Kā jūs varat pateikt par sēņu un ābolu skaitu?
Bērni: Vienlīdzīgi.
Pedagogs: Tātad ežiem bija gardums, bet pašu ežu nebija. Kur tās var dabūt? Zīmējam?!

Stāsts un darba metodes demonstrēšana, izpildes secība.
Tiek parādīts paraugs.
Paraugu apskata bērni un precizē eža ķermeņa daļu nosaukumus (rumpis, galva, deguns, acis, ķepas, adatas) un precizē krāsu.
Rādu, ka ezītis jāzīmē liels, palaga vidū. Norādīju ģeometriskās formas, kas tiks izmantotas zīmējot: pusloku, ovālus, trīsstūri.
Es parādu, kā krāsot seju un ķepas (mīksto saru ota).
Es koncentrējos uz to, kā pareizi krāsot, izmantojot poking metodi (ar otu ar cietiem, īsiem sariem). Aicinu bērnus ar pirkstu uzzīmēt ezīti gaisā, vienlaikus izrunājot ķermeņa daļu nosaukumus.
Patstāvīgs darbs bērni:
Darbojas ar vienkāršu zīmuli.
Fiziskās audzināšanas minūte.
Zem milzīgas priedes
Izcirtumā mežā,
Lapu kaudze, kur tā atrodas,
Ezītis skrien ar saviem ežiem.
Mēs visu apskatīsim,
Sēdēsim uz celmiem.
Un tad mēs visi kopā dejosim,
Svaidīsim savas rokas šādi,
Viņi vicināja, riņķoja,
Un viņi steidzās mājās.

Darbs ar otām un guašu (darba laikā skolotājs novēro, konsultē, palīdz).
Tiem, kuri darbu jau pabeiguši, skolotāja piedāvā paņemt pa vienu ābolu un vienu sēni un pacienāt savus ežus.

Bērnu darbu analīze:
Uz magnētiskās tāfeles - bērzs. Bērni paši nosaka koka nosaukumu (stumbrs balts - bērzs).
Tad viņi atnes savus ežus un ar magnētiem piestiprina tos zem bērza.
Pedagogs: Cik skaisti eži!
Atcerēsimies dzejoli?
(bērni lasa kopā)
Zem bērza, kalnā
Vecais ezis izveidoja caurumu,
Un viņi guļ zem koka
Pieci mazie ēd.

Patiešām, mūsu eži ir kā dzīvi. Labi darīts! Tev labi padodas zīmēšana! Nodarbība ir beigusies!

skolotājs MBOU Astrahaņas "NSHDS Nr. 97"

Astrahaņa, Krievija

Turpināt iepazīstināt bērnus ar netradicionālām zīmēšanas tehnikām.

Nostiprināt zināšanas, ka koks ir dzīvs objekts, kas elpo, ēd, aug; Ja neesat piesardzīgs, koki var nomirt.

Attīstīt tēlaina domāšana, bērnu radošā iztēle.

Izkopt precizitāti darbā.

Saglabāt interesi par mācīšanos dažādos veidos realitātes tēli.

Aprīkojums: papīra loksnes, vienkārši zīmuļi, akvareļu krāsas, otas, trauki ar ūdeni, 2 izmēru zīmogi (izgriezti lapu formā), zaļa tinte paplātē.

Materiāls: mīklas par kokiem, koku ilustrācijas dažādi laiki gads, attēli, kuros attēloti pasaku koki.

Zīmēšanas nodarbības gaita vecākajā grupā:

V. - Bērni, lūdzu, klausieties mīklu un mēģiniet to uzminēt:

Tas jūs uzmundrinās pavasarī,

Vasarā būs vēss,

Rudenī tas barosies

Un ziemā tas tevi sasildīs.

V. - Kā tev šķiet, kāpēc mīkla saka, ka koks pavasarī mūs priecē?

(Pēc garas ziemas kokos parādās plānas smalkas lapas un ziedi - tas mūs priecē).

V. - Kāpēc koks vasarā auksts? (Karstā laikā ikvienam patīk atpūsties vēsā koku ēnā).

V. – Ko tas nozīmē, ka rudenī mūs pabaros koks? (Āboli, plūmes, bumbieri, rieksti – tie visi ir koku augļi, ar kuriem mielojas gan cilvēki, gan dzīvnieki).

Kā koks var sasildīt tevi ziemā? (Veci slimie koki tiek izcirsti malkai, bet vāveres, putni, vaboles un citi kukaiņi pārziemo uz jauniem un veseliem kokiem).

Jūs redzat, cik daudz informācijas satur viena maza tautas mīkla. Un klausieties citu mīklu:

Mīkla par koku

Kas ir šis brīnums pie loga:

Daudzas rokas, bet viena kāja?

V. - Padomā, viena kāja ir uz koka, kas tas ir? (Stumbrs). Un ko sauc par rokām? (filiāles)

V. – Tieši tā, bērni. Pasakās un karikatūrās mēs bieži varam redzēt kokus, kas savus zarus izmanto kā rokas. Tas ir tāpēc, ka koki dzīvo.

Viņi elpo (galu galā visiem augiem ir vajadzīgs gaiss), barojas (tie absorbē). barības vielas no zemes), aug, dažreiz pat saslimst un mirst. Ziemā koki guļ, un pavasarī tie pamostas, un tad uz zariem parādās maigas lapas.

V. – Ziema šogad nebija īpaši barga, bet koki vēl gulēja. Drīz pienāks pavasaris, koki ziedēs ar košām lapām. Pa to laiku šādas lapas augs mūsu zīmējumos.

Paskaties, ko tu redzi šajā attēlā?

Jā, tajā ir redzams koks un roka zīmulī. Vai šie attēli ir līdzīgi viens otram? (Roka ir kā koka stumbrs un zari). Es domāju, ja es gleznoju pāri roku zīmējumam brūna krāsa un pievieno zaļas lapas, jūs varat iegūt brīnišķīgu jaunu koku. Mēs apdrukāsim lapas ar zīmogiem, kurus esmu jums sagatavojis. Lūdzu, ņemiet vērā, ka tie ir pieejami divos izmēros. Tuvāk zariem drukājam lielas lapas, bet tālāk, vainaga malā - mazas. (Palīdzībai ir pievienots daļējs displejs.

Patstāvīgs bērnu darbs

Bērni testē drukāšanu uz melnrakstiem. Pēc tam viņi sāk strādāt neatkarīgi.)

Izkārsim tavus darbus kādā dabas nostūrī un apbrīnosim, cik tas ir labi pavasara mežs radījām ar savām rokām!

Pirmsskolas grupa

Temats: Zīmēšana

Tēma: Krāsu pasaule

Programmatūras uzdevumi:

Iepazīstināt bērnus ar zīmuļa, otas, papīra mērķi;

Izkopt vēlmi zīmēt;

Mācīt pareizi turēt otu, lietot paleti, uzņemt krāsu, ar otu pieskarties lapas virsmai;

Materiāls: krāsas, otas, paletes, papīrs .

Nodarbības gaita

    Jūsu ota bez bailēm

Viņa iemērc krāsās

Pēc tam krāso ar otu

Albumā viņš ved cauri lapām (Ota)

Kad senais cilvēks sāka zīmēt, viņam, protams, nebija nekādu instrumentu. Viņš grebja figūras ar akmens cirvi un gleznoja ar mālu un akmeni. Sākumā instruments bija paša pirksti, tad nūja, zāles ķekars. Otas izgudrojumu, visticamāk, iedvesmojusi putna spalva. Un šodien daži tautas amatnieki to izmanto krāsošanai. zoss spalva. Kad parādījās šodienas otas “vecmāmiņa”, viņa pēc izskata bija neuzkrītoša. Zīmēšanai izmantoja pie kociņa piesietu astru kušķi. Tomēr tā jau bija otiņa.

2 .Ja tu to noslīpē,

Zīmējiet visu, ko vēlaties:

Saule, jūra, kalni, pludmale.

Kas tas ir? (Zīmulis)

Vārdi "zīmulis" nāk no turku valodas "kara" - melns un "tash" - akmens. Senos laikos nebija tādu zīmuļu kā šodien. Skolēni rakstīja ar krītu vai svinu, mākslinieki gleznoja ar sudraba kociņu. To ievietoja ādas tūbiņā, un, kad to nomazgāja, tūbiņai nogrieza ādu un nūju uzasināja.

3 . Saspiedies šaurā mājā

Daudzkrāsaini bērni.

Vienkārši atlaidiet to savvaļā

Kur bija tukšums

Paskaties, tur ir skaistums (krāsaini zīmuļi)

Krāsainos pigmentus izmanto zīmuļu izgatavošanai.

Daudzkrāsainas māsas

Garlaicīgi bez ūdens.

Viņi skatās uz tevi

Viņi ļoti vēlas zīmēt. (Krāsas)

Sen, pirms tūkstošiem un tūkstošiem gadu, kad cilvēki dzīvoja uz zemes primitīvi cilvēki, kāds reiz paņēma mālu un pamanīja, ka tas atstāj taukainu zīmi uz virsmas un ar to var zīmēt. Pirmie mākslinieki uz zemes izgatavoja daudzus klinšu grebumus, izmantojot šo materiālu. Atklājot, ka māls un daži augi piešķir krāsu dažādas krāsas, senie karotāji sāka krāsot sevi ar kara krāsu uz sejas un ķermeņa. Vēlāk sievietes sāka izmantot augu izcelsmes vielas kā kosmētikas krāsvielas.

Akvareļi ir krāsas, kas izšķīst ūdenī. Tie ir caurspīdīgi.

4. Fiziskā sagatavotība

5.Tehnoloģiskā informācija.

    Izskaidrojiet bērniem pamatnoteikumus darbam ar suku:

A) Neatstājiet otu ūdenī

B) Pēc darba nomazgājiet otu

6. Patstāvīgais darbs

Ja vēlas, bērni tiek sadalīti apakšgrupās (viens strādā ar zīmuli, otrs ar krāsām) un zīmē “VASARA”

7. Nodarbības kopsavilkums

Uzdevumi:

1. Nostiprināt bērnu zināšanas par dārzeņiem (krāsa, forma, augšanas vieta).

2. Attīstīt tehniskās iemaņas zīmēšanā ar zīmuļiem, krāsām un citiem materiāliem, uzmanību, atmiņu, loģisko domāšanu.

3. Veicināt smagu darbu, pozitīva attieksme dabai un vēlmei par to rūpēties.

Aprīkojums: otas, vienkārši zīmuļi, eļļas lupatiņas, salvetes, krāsas (guaša), palete, burkas ar ūdeni, papīra loksnes, grozs, dārzeņi (cukini, gurķi, sīpoli, ķiploki, burkāni, tomāts, kāposti, kartupeļi), IKT.

Priekšdarbi: dārzeņu augšanas vērošana dārzā, ražas novākšana, bilžu skatīšana un salīdzināšana ar īstiem dārzeņiem, mīklu risināšana, multfilmas “Čipolino” (IKT) fragmenta skatīšanās.

Nodarbības gaita:

Pedagogs: “Puiši, viņi mums nosūtīja vēstuli. Bet no kā tas nāca, nav skaidrs. Varbūt mēs to varam izlasīt?"

Bērni: "Nāc!"

Audzinātāja: “Ak, puiši, vēstulē kāds lūdz palīdzību, tur rakstīts, ka viņu nobūrusi meža ragana. Lai lauztu burvestību, jāatrisina mīkla!”

Mīkla par zaķi:

Viņam patīk košļāt burkānus

Viņš ēd kāpostus ļoti gudri,

Viņš lēkā šur tur,

Caur laukiem un mežiem

Pelēks, balts un slīps

Kurš, saki man, viņš ir?

Skolotājs: "Puiši, vai jūs kaut ko dzirdat?"

Bērni: jā, tā ir mūzika.

Pie mūzikas parādās zaķis, viņš nes lielu grozu, viņam klājas grūti, bērni viņam palīdz. Zaķis pateicas puišiem par mīklas uzminēšanu un tādējādi viņa burvestības laušanu.

Bērni: "Zaķīt, kāpēc ragana tevi apbūra?"

Zaķis: "Tā kā viņai nepatīk labi darbi, bet es gribēju izdarīt labu darbu, es gribēju palīdzēt savai mātei, kamēr viņa bija darbā."

Pedagogs: "Puiši, paskatieties, kas zaķim ir grozā?"

Bērni: "Dārzeņi."

Pedagogs: "Kādi dārzeņi tie ir?" (bērnu saraksts). "Kur zaķis tos dabūja?"

Bērni: "Dārzā."

Pedagogs: "Kā šie dārzeņi aug?"

Bērni: "Uz krūmiem, zemē."

Pedagogs: "Kurš no šiem dārzeņiem aug uz koka?"

Bērni: “Nav. Kokos aug tikai augļi un ogas!”

Pedagogs: "Tā tas ir!"

Pedagogs: "Puiši, kāda krāsa un forma ir šiem dārzeņiem?"

Bērni: "Apaļa, ovāla, sarkana, dzeltena, zaļa, oranža, balta, pelēka, brūna."

Skolotājs: "Jā."

Skolotājs: "Zaķīt, kāpēc jums vajag šos dārzeņus?"

Zaķis: "Es gribēju kaut ko pagatavot, bet es nezinu ko!"

Skolotājs: "Puiši, ko jūs varat gatavot?"

Bērni: "Shchi."

Pedagogs: "Ko tieši mēs liksim kāpostu zupā?"

Bērni: "sīpoli, ķiploki, kāposti, tomāti, kartupeļi, burkāni."

Pedagogs: "Jā, mēs arī liksim tos cukini un gurķus, kas mums ir."

Bērni: "Nē, mums nevajag cukini un gurķus, viņi tos neliek kāpostu zupā!"

Skolotājs: "Jā, viņi to nedara. Zaķīt, vai tu esi sapratis, ka tev tas nav jāliek kāpostu zupā?

Zaķis: “Sapratu! Ak, es aizmirsīšu, kad tikšu mājās!

Skolotājs: "Puiši, ko mēs varam ar jums darīt, lai zaķis neko neaizmirstu?"

Bērni: “Varam uzzīmēt visus dārzeņus, kas būs jāliek kāpostu zupā. Zaķis nāks mājās, apskatīs mūsu zīmējumus un visu atcerēsies.

Pedagogs: “Jā, tev taisnība! Puiši, izvēlieties dārzeņus, kurus vēlaties pats uzzīmēt.

Fizminutka:

Nodarbības kopsavilkums:

Pedagogs: "Puiši, jūs paveicāt labu darbu, jūsu dārzeņi izrādījās skaisti un spilgti."

Pedagogs: "Puiši, pastāstiet man, ko mēs šodien ar jums darījām?"

Bērni: “Mēs palīdzējām zaķim: atrisinājām mīklu, nosaucām un uzzīmējām visus dārzeņus, stāstījām, ko no tiem varētu pagatavot.”

Pedagogs: "Kā vēl var nosaukt to, ko mēs darījām?"

Bērni: "Mēs izdarījām labu darbu!"