Nodarbības piezīmes par OO māksliniecisko un estētisko attīstību. Vizuālā darbība. Zīmējums vidējā grupā. Zīmēšanas nodarbība par tēmu “Savvaļas un mājas dzīvnieki” vidējā grupā Lācīšu zīmēšanas nodarbība

Nodarbības piezīmes par vizuālo mākslu vidējā grupa
"Zīmēt lāci" ( netradicionāls veids: "Poke zīmējums")

Mērķis: Pilnveidot vizuālās prasmes un iemaņas, attīstīt mākslinieciskās un radošās spējas.
Uzdevumi:
Turpināt uzlabot spēju pārnest rakstzīmju attēlus zīmējumos literārie darbi(Jevgeņija Ivanoviča Čarušina ilustrācijas).
Iemācieties uz papīra lapas nodot objektu novietojumu telpā, kā arī figūru kustību.
Turpiniet iepazīstināt bērnus ar ar netradicionāliem līdzekļiem zīmēšana, izmantojot sūkli un guašu (sausā metode).
Turpināt attīstīt prasmi strādāt rūpīgi, taupīgi izmantojot materiālus.

Priekšdarbs: Krievu valodas lasīšana tautas pasakas“Maša un lācis”, “Trīs lāči”, E. Čarušins “Lācis” un citi stāsti par dzīvniekiem. E. Čarušina ilustrāciju apskate. Būvniecība no ģeometriskās formas dzīvnieki, lapsas, zaķa ķermeņa daļu apdares zīmējums. Apskatot foto ilustrācijas ar dzīvniekiem pavasarī, saruna par dzīvnieku dzīvi pavasarī, galda un drukātā spēle “Kam ir kādas mājas?”, didaktiskā spēle “Kurš ko ēd?”. Aplikācijas, dzīvnieku modelēšana.

Materiāli: Lāča rūkšanas skaņas ieraksts, lācīša rotaļlieta. Daiļliteratūra mīkla par lāci, didaktiskā spēle “Meža izcirtumā”, dzīvnieku rotaļlietu komplekts, Jevgeņija Ivanoviča Čarušina ilustrācija par lāci, guaša, otas, putu sūklis, salvetes, 1/2 ainavas lapa zaļā krāsā fons.

Nodarbības gaita
Ievada daļa
Skolotāja aicina bērnus pulcēties meža izcirtumā.
- Kāds gada laiks ir ārā? (pavasaris)
Skolotāja atskaņo skaņu ierakstu “Growling of a Bear”.
- Puiši, klausieties, kurš ņurd? (Ja bērniem ir grūti atbildēt, uzdodiet mīklu par lāci):
- Viņš dzīvo dziļā mežā,
Viņš ir liels un neveikls
Mīl ogas un medu
Un ziemā viņš sūc ķepu. (Lācis)
Skolotājs organizē didaktisko spēli "Lācis". Bērni viens otram padod lācīti riņķī un apraksta lāča kažoku, izmantojot taustes sajūtas (bieza, pinkaina, pinkaina, brūna, brūna, gara, silta, bieza utt.).
Galvenā daļa
Skolotāja aicina bērnus aplūkot Jevgeņija Čarušina ilustrācijas. Jautā:
- Vai jums ir pazīstama šī ilustrācija? Klausās bērnu atbildes. (Šo lāča ilustrāciju zīmējis mākslinieks Jevgeņijs Ivanovičs Čarušins).
Pievērš uzmanību lācēna kažokam, kā to attēlojis mākslinieks.
- Vai jūs vēlētos uzzīmēt lācēnu ar tikpat skaistu kažokādu? (bērnu atbildes)
- Kas, jūsuprāt, mums ir vajadzīgs zīmēšanai? Uzklausa bērnu atbildes (albuma lapa, vienkāršs zīmulis, guaša, plānā otiņa).
Skolotājs vērš bērnu uzmanību uz zīmēšanas materiāliem:
- Kā lāča mazulim uzzīmēt kažokādas? (ar cietu otu, sūkli, vilnas diegiem utt.)
- Kas ir uz tava galda? (nūjiņa ar putām galā).
- Pieskarieties putuplasta gumijai, kāda ir sajūta? (cieta, poraina ar lieliem burbuļiem, sausa)
Skolotāja piedāvā uzzīmēt lāčuku neparastā veidā, netradicionālie zīmēšanas līdzekļi, izmantojot sūkli un guašu (sausā metode “poke metode”).
Pedagogs:
– Kur, tavuprāt, jāsāk zīmēt lāčuku? (Bērnu atbildes)
- Labi darīts! Vispirms uzzīmēsim lācēnu ar vienkāršu zīmuli, izmantojiet gludas līnijas, lai iezīmētu figūru. Ķermeņa zīmēšana vienmēr sākas ar virzienu uz leju. Kura lāča ķermeņa daļa atrodas augšpusē? (Galva)
- Pareizi! Kāda forma ir lāča galvai? (apaļš)
Skolotājs, ja vēlas, aicina kādu no bērniem uzzīmēt uz molberta lāča galvu.
- Labi. Kura ķermeņa daļa jāzīmē tālāk? (Lāča mazuļa rumpis/ķermenis)
- Brīnišķīgi, kādai formai līdzinās lācēna ķermenis? (Ovāls)
Skolotāja aicina kādu no bērniem uz molberta attēlot lācēna ķermeni.
- Kādas daļas vēl jāpabeidz mūsu rotaļu lācītim? (priekšpuse un pakaļkājas, tie ir ovāli, ausis ir puslokā).
Skolotājs aicina bērnus aizpildīt trūkstošās lāča ķermeņa daļas uz molberta.
- Un, lai mūsu lācēns būtu pūkains un pinkains, mēs zīmēsim ar sūkli. Ja iemērksiet sausu sūkli mums vajadzīgās krāsas krāsā (brūnā) un pēc tam viegli piespiedīsiet krāsoto pusi uz līnijas, kas novilkta ar zīmuli un nekavējoties noplēsiet to no virsmas, jūs iegūsit nospiedumu, kas piešķirs līniju apjoms un pūkainība. Neaizmirstiet noņemt lieko krāsu uz papīra lapas. Nākamā izdruka jānovieto blakus, neatstājot brīvas vietas iepriekšējām un turpmākajām izdrukām. Kad kontūra ir gatava, aizpildiet vietu iekšpusē ar izdrukām.

Skolotājs pavada norādījumus ar demonstrāciju un aicina bērnus.

Kas pietrūkst mūsu mazajam lācītim? (Bērnu atbildes)
- Pareizi. Kad zīmējums nožūs, lācīša acīm pievienosim plānu otiņu. deguns, mute un nagi.
Aicinu atpūsties meža izcirtumā un veikt dažus vingrinājumus.

[Lejupielādēt failu, lai skatītu saiti]
Mazuļi dzīvoja biezoknī
Viņi pagrieza galvas
Tā viņi pagrieza galvu.
Mazuļi meklēja medu,
Kopā viņi šūpoja koku,
Tā, tā viņi kopā šūpoja koku.
Mazuļi dzēra ūdeni
Mēs sekojām viens otram,
Tā, tā visi sekoja viens otram.
Kucēni dejoja
Viņi pacēla ķepas uz augšu,
Šādi, šādi viņi pacēla ķepas uz augšu.

Labi darīts, kādus brīnišķīgus lāču mazuļus esam uztaisījuši. Vai jūs vēlētos saviem vecākiem uzdāvināt katram mazu pūkainu lācīti? (Jā).
- Uzzīmēsim šos lāču mazuļus!
Patstāvīgs bērnu darbs.

Beigu daļa
Skolotājam pie magnētiskās tāfeles ir piestiprināti dažādi koki un improvizēts mežs.
-Kur, tavuprāt, dzīvo lāči? (bērnu atbildes)
-Lāčiem patīk staigāt pa mežu. Arī mūsu mazuļiem patīk mežs.
Bērni novieto savus lāčus improvizētā meža izcirtumā, viņi sazinās savā starpā, runā par savu lāčuku.
– Kā lācēns ieguva savu skaisto, pūkaino vilnu?
– Kādus izteiksmes līdzekļus izmantojām? (putuplasta gumija, guaša, krāsa).

Atsauces.
No dzimšanas līdz skolai. Vispārējās izglītības pamatprogramma pirmsskolas izglītība/ Red. N. E. Veraksijs, T. S. Komarova, M. A. Vasiļjeva. – 3. izdevums, red. un papildu – M: Mosaika-Sintez, 2014 - 368 lpp.
Komarova T. S. Vizuālās aktivitātes V bērnudārzs(4-5 gadi). Vidējā grupa / T. S. Komarova. – M: Mosaika-Sintez, 2015 – 112 lpp.

Nodarbības kopsavilkums vizuālajai mākslai vidējā grupā

"Lāča zīmēšana" (netradicionāla metode: "Poking Drawing")

Mērķis: Pilnveidot vizuālās prasmes un iemaņas, attīstīt mākslinieciskās un radošās spējas.

Uzdevumi:

  • Turpināt uzlabot spēju zīmēt literāro darbu varoņu attēlus (Jevgeņija Ivanoviča Čarušina ilustrācijas).
  • Iemācieties uz papīra lapas nodot objektu novietojumu telpā, kā arī figūru kustību.
  • Turpināt iepazīstināt bērnus ar netradicionāliem zīmēšanas līdzekļiem, izmantojot sūkli un guašu (sausā metode).
  • Turpināt attīstīt prasmi strādāt rūpīgi, taupīgi izmantojot materiālus.

Priekšdarbi:Lasot krievu tautas pasakas "Maša un lācis", "Trīs lāči", E. Čarušins "Lācis" un citus stāstus par dzīvniekiem. E. Čarušina ilustrāciju apskate. Dzīvnieku ģeometrisko formu projektēšana, ķermeņa daļu zīmēšanas pabeigšana lapsai un zaķim. Apskatot foto ilustrācijas ar dzīvniekiem pavasarī, saruna par dzīvnieku dzīvi pavasarī, galda un drukātā spēle “Kam ir kādas mājas?”, didaktiskā spēle “Kurš ko ēd?”. Aplikācijas, dzīvnieku modelēšana.

Materiāli: Lāča rūkšanas skaņu ieraksts, lācīša rotaļlieta. Daiļliteratūras mīkla par lāci, didaktiskā spēle “Meža izcirtumā”, dzīvnieku rotaļlietu komplekts, Jevgeņija Ivanoviča Charušina ilustrācija par lāci, guaša, otas, putu sūklis, salvetes, 1/2 ainavas lapa zaļā fona.

Nodarbības gaita

Ievada daļa

Skolotāja aicina bērnus pulcēties meža izcirtumā.

Kāds ir gada laiks?(pavasaris)

Skolotāja atskaņo skaņu ierakstu “Growling of a Bear”.

Puiši, klausieties, kurš ņurd? (Ja bērniem ir grūti atbildēt, uzdodiet mīklu par lāci):

Viņš dzīvo dziļā mežā,

Viņš ir liels un neveikls

Mīl ogas un medu

Un ziemā viņš sūc ķepu. (Lācis)

Skolotājs organizē didaktisko spēli "Lācis". Bērni viens otram padod lācīti aplī un apraksta lācīša kažoku, izmantojot taustes sajūtas (biezs, pinkains, pinkains, brūns, brūns, garš, silts, biezs utt.).

Galvenā daļa

Skolotāja aicina bērnus aplūkot Jevgeņija Čarušina ilustrācijas. Jautā:

Vai šī ilustrācija jums ir pazīstama? Klausās bērnu atbildes. (Šo lāča ilustrāciju zīmējis mākslinieks Jevgeņijs Ivanovičs Čarušins).

Pievērš uzmanību lācēna kažokam, kā to attēlojis mākslinieks.

Vai vēlaties uzzīmēt lācēnu ar tikpat skaistu kažokādu?(bērnu atbildes)

Kas, jūsuprāt, mums būs vajadzīgs zīmēšanai? Klausās bērnu atbildes (ainavu lapa, vienkāršs zīmulis, guaša, plāna ota).

Skolotājs vērš bērnu uzmanību uz zīmēšanas materiāliem:

Kā zīmēt lācēna kažokādu? (ar cietu suku, sūkli, vilnas diegu utt.)

Kas ir uz tava galda? (nūja ar putām galā).

Pieskaries putuplasta gumijai, kāda tā sajūta? (ciets, porains ar lieliem burbuļiem, sauss)

Skolotāja iesaka uzzīmēt lācēnu neparastā veidā, izmantojot netradicionālus zīmēšanas līdzekļus, izmantojot sūkli un guašu (sausā metode “poke metode”).

Pedagogs:

Kur, tavuprāt, vajadzētu sākt zīmēt lāčuku? ( Bērnu atbildes)

Labi darīts! Vispirms ar vienkāršu zīmuli uzzīmēsim lāčuku, izmantojot gludas līnijas, lai iezīmētu figūru. Ķermeņa zīmēšana vienmēr sākas ar virzienu uz leju. Kura lāča ķermeņa daļa atrodas augšpusē? ( galva)

Pareizi! Kāda forma ir lāča galvai? ( kārta)

Skolotājs, ja vēlas, aicina kādu no bērniem uzzīmēt uz molberta lāča galvu.

Labi. Kura ķermeņa daļa jāzīmē tālāk? (Lāča mazuļa rumpis/ķermenis)

Tas ir lieliski, kāda veida figūra izskatās lācēna ķermenis? ( ovāls)

Skolotāja aicina kādu no bērniem uz molberta attēlot lācēna ķermeni.

Kādas daļas vēl jāpabeidz mūsu rotaļu lācītim? (priekšējās un pakaļējās kājas, tās ir ovālas, ausis ir pusapaļas).

Skolotājs aicina bērnus aizpildīt trūkstošās lāča ķermeņa daļas uz molberta.

Un, lai mūsu lācēns būtu pūkains un pinkains, mēs zīmēsim ar sūkli. Ja iemērcam sausu sūkli vajadzīgās krāsas krāsā ( brūns ), un pēc tam viegli uzspiediet krāsoto pusi uz ar zīmuli novilktās līnijas un uzreiz noplēsiet no virsmas, iegūsiet nospiedumu, kas piešķirs līnijai apjomu un pūkainību. Neaizmirstiet noņemt lieko krāsu uz papīra lapas. Nākamā izdruka jānovieto blakus, neatstājot brīvas vietas iepriekšējām un turpmākajām izdrukām. Kad kontūra ir gatava, aizpildiet vietu iekšpusē ar izdrukām.

Skolotājs pavada norādījumus ar demonstrāciju un aicina bērnus.

Kas pietrūkst mūsu mazajam lācītim? ( Bērnu atbildes)

Pareizi. Kad zīmējums nožūs, lācīša acīm pievienosim plānu otiņu. deguns, mute un nagi.

Aicinu atpūsties meža izcirtumā un veikt dažus vingrinājumus.

Mazuļi dzīvoja biezoknī

Viņi pagrieza galvas

Tā viņi pagrieza galvu.

Mazuļi meklēja medu,

Kopā viņi šūpoja koku,

Tā, tā viņi kopā šūpoja koku.

Mazuļi dzēra ūdeni

Mēs sekojām viens otram,

Tā, tā visi sekoja viens otram.

Kucēni dejoja

Viņi pacēla ķepas uz augšu,

Šādi, šādi viņi pacēla ķepas uz augšu.

Labi darīts, kādus brīnišķīgus lāču mazuļus esam uztaisījuši. Vai jūs vēlētos saviem vecākiem uzdāvināt katram mazu pūkainu lācīti? ( Jā).

Uzzīmēsim šos lāču mazuļus!

Patstāvīgs bērnu darbs.

Beigu daļa

Skolotājam pie magnētiskās tāfeles ir piestiprināti dažādi koki un improvizēts mežs.

Kur, tavuprāt, dzīvo lāči? ( bērnu atbildes)

Lāčiem patīk staigāt pa mežu. Arī mūsu mazuļiem patīk mežs.

Bērni novieto savus lāčus improvizētā meža izcirtumā, viņi sazinās savā starpā, runā par savu lāčuku.

Kā lācēns ieguva savu skaisto, pūkaino kažokādu?

Kādus izteiksmes līdzekļus izmantojām?(putu gumija, guaša, krāsa).

Atsauces.

  1. No dzimšanas līdz skolai. Pirmsskolas izglītības vispārējās pamatizglītības programma/ Red. N. E. Veraksijs, T. S. Komarova, M. A. Vasiļjeva. – 3. izdevums, red. un papildu – M: Mosaika-Sintez, 2014 - 368 lpp.
  2. Komarova T. S. Vizuālās aktivitātes bērnudārzā (4-5 gadi). Vidējā grupa / T. S. Komarova.– M: Mosaika-Sintez, 2015 – 112 lpp.

“Kā lācis sagaidīja pavasari”

Noslēguma zīmēšanas nodarbības kopsavilkums vidējā grupā

Uzdevumi.

Atklāt:

Spēja uzklāt rakstu pa visu virsmu;

Aprīkojums:

Kāds ir gada laiks?(pavasaris)

Pārvietot

(Viņi pamostas).

Tagad es jums pastāstīšu, kā lācis satika pavasari.

Attēls, kurā redzams lācis un lācis, kas guļ bedrē.

Lācis gulēja savā midzenī bez raizēm un bez satraukuma.

Mazuļi dzīvoja biezoknī

Viņi pagrieza galvas

Mazuļi meklēja medu,

Kopā viņi šūpoja koku,

Kucēni dejoja

Viņi pacēla ķepas uz augšu,

Fiziskās audzināšanas minūte

Kāds lācis? Kas ir lācim? Kāda forma? Cik daudz?

(Galva).

(Lāča mazuļa rumpis/ķermenis)

(Ovāls)

Kādas detaļas vēl jāzīmē mūsu rotaļu lācītim?

Kāda kažokāda ir lācēnam?

(“Poke metode”).

Turiet otu šādi

Vai tas ir grūti? Nē, tas nekas!

Pa labi - pa kreisi, uz augšu un uz leju

Mūsu ota skrēja.

Un tad, un tad

Birstīte skrien apkārt.

Vērpta kā tops.

Pēc kulšanas nāk kule!

Apakšējā līnija

17.04.2019 protokols Nr.15

Uzdevumi.

noslēguma zīmēšanas nodarbība “Kā lācis sagaidīja pavasari”

Spēja konsekventi zīmēt lāci;

Prasme zīmēt ar poke metodi;

Spēja pielietot dizainu pa visu loksnes virsmu;

Spēja pareizi turēt otu, veicot darbu; Zināšanas par izskats

un par lāča dzīvi pavasarī.

Spēja uzklāt rakstu pa visu virsmu; Izkopiet precizitāti darba laikā.

tonēta papīra loksne, guaša, ota, salvetes, lāča un dabas attēli pavasarī.

p/n

Pilns vārds

mazulis

zīmē lāci

zīmē, izmantojot poking metodi

zīmē pa visu

virsmas

notur

otu

runā par izskatu

lācis

Arslanovs Saša

Varuškins Semjons

Gluhinskaja Ksjuša

Grieķis Darina

Demidova Veronika

Dozorceva Veronika

Buzzards Maša

Moškins Egors

Ragains Ksjuša

Hakimova Milēna

Čerņikovs Kirils

1 –

2 –

3 –

Šačņevs Sema

1 punkts – nav izveidots;

2 punkti – nav pilnībā izveidots;

3 punkti – pilnībā izveidota.

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________

_____________________________________________________________________________

Rezultāts: _____________________________________________________________________________ __________

Klāt: __________________________(pavasaris)

1 - Kāds ir gada laiks?

Puiši, padomāsim par to, kas notiek dabā pavasarī.

Uz tāfeles ir zīmējumi ar pavasara zīmēm.(Upe sāka lūzt ledus, pūta silts vējš, debesis kļuva skaidras un pavasarīgas, nokusa sniegs, parādījās zeme).

Vai dzīvnieki priecājas par pavasari? Kas notiek ar tiem dzīvniekiem, kuri bija ziemas guļas stāvoklī?Pārvietot

Tagad es jums pastāstīšu, kā lācis satika pavasari. (Attēls ar lāci un lāci, kas guļ midzenī

2 Lācis gulēja savā midzenī bez raizēm un nemiera

Nogulēja visu ziemu līdz pavasarim un droši vien sapņoja

Pēkšņi lāpstiņa pamodās, izdzirdēja pilienus – kāda nelaime!

Viņš ar ķepu taustījās tumsā un uzlēca - visapkārt bija ūdens.

Lācis steidzās ārā: bija plūdi - nav laika gulēt!

Viņš izkāpa un redzēja: peļķes, kūst sniegs, atnācis pavasaris.

– Kad kļūst silts un parādās pirmās lapas, lācis mostas. Bet viņš būs skumjš vienam, viņam vēl nav draugu. Kā mēs varam palīdzēt lācim?(Uzzīmējiet viņam draugus - lāčus.

3 Fiziskās audzināšanas minūte

Mazuļi dzīvoja biezoknī

Viņi pagrieza galvas

Tā viņi pagrieza galvu.

Mazuļi meklēja medu,

Kopā viņi šūpoja koku,

Tā, tā viņi kopā šūpoja koku.

Kucēni dejoja

Viņi pacēla ķepas uz augšu,

Šādi, šādi viņi pacēla ķepas uz augšu.

Bērni sēž pie galdiem

4 - Kurš lācis? Kas ir lācim? Kāda forma? Cik daudz?

Kur, tavuprāt, vajadzētu sākt zīmēt lāčuku?(Korpusa zīmēšana vienmēr sākas no augšas uz leju).

Kura lāča ķermeņa daļa atrodas augšpusē? Kāds lācis? Kas ir lācim? Kāda forma? Cik daudz? Kāda forma ir lāča galvai? (apaļš)

Kura ķermeņa daļa jāzīmē tālāk?(Galva).

Kādu formu atgādina lāča ķermenis?(Lāča mazuļa rumpis/ķermenis)

5. Kādas detaļas vēl jāuzzīmē mūsu rotaļu lācītim?(priekšējās un pakaļējās kājas, tās ir ovālas, ausis ir pusapaļas).

Kādas detaļas vēl jāzīmē mūsu rotaļu lācītim?(pūkains, pinkains, brūns).

Vai vēlaties uzzīmēt lācēnu ar tikpat skaistu kažokādu?

Ar kādu metodi mēs to varam uzzīmēt?Kāda kažokāda ir lācēnam?

Spēlēsim ar pirkstiem.

6 Turiet otu šādi

Turiet otu šādi

Vai tas ir grūti? Nē, tas nekas!

Pa labi - pa kreisi, uz augšu un uz leju

Mūsu ota skrēja.

Un tad, un tad

Birstīte skrien apkārt.

Vērpta kā tops.

Uzzīmēsim šos pūkainos lāčukus!

Patstāvīgs bērnu darbs.

Kad zīmējums nožūs, lāča acīm, degunam, mutei un nagiem pievienosim melnu krāsu. Un, lai mūsu lāčiem nebūtu garlaicīgi, mēs papildināsim savus zīmējumus ar pavasara zīmēm. (pavasara saule, mākoņi un pirmā zāle).

Pēc kulšanas nāk kule!

Labi darīts, kādus brīnišķīgus lāču mazuļus esam uztaisījuši. Tagad mūsu lācim ir daudz jaunu draugu.


Nodarbības mērķis:

Mācīt bērniem zīmējumā izveidot savas mīļākās rotaļlietas tēlu, nododot relatīvo izmēru, detaļu formu, atrašanās vietu, krāsu, ievērojot proporcijas;

Turpināt mācīties zīmēt lielu, uz visas papīra lapas;

Praktizējiet apaļu un ovālu formu zīmēšanu un apgleznošanu ar apļveida kustībām, nepārsniedzot kontūru;

Attīstīt bērnu radošās spējas;

Paplašināt un aktivizēt vārdu krājumu;

Audzināt uzmanīga attieksme uz rotaļlietām.

Priekšdarbi:

Rotaļlietu apskate, aprakstošu stāstu rakstīšana par tām runas attīstības nodarbībās, A. Barto dzejoļa “Rotaļlietas” lasīšana, didaktiskās spēles, kuras mērķis ir apgūt priekšmetu un priekšmetu formu, izmēru, uzbūvi, spēlēties ar rotaļlietām, noskaidrot to formu.

Aprīkojums: ilustrācijas, kurās attēlots priecīgs un skumjš lācis, rotaļu lācis, albumu lapas, krāsaini zīmuļi.

Nodarbības gaita:

Puiši, vai jums patīk spēlēties ar rotaļlietām? Pastāsti man, kā es varu ar viņiem spēlēties?

Ar rakstāmmašīnu? (nest, ripināt, iekraut, nemetiet)

Ar lelli? (likt gulēt, pabarot, ķemmēt, mazgāt...)

Ar bumbu? (mest, ripināt, ķert...)

Kubi? (būvēt mājas, tiltus, ceļus...)

Ar kādām rotaļlietām meitenēm patīk spēlēties? Zēni? Kam domātas rotaļlietas? Kad tu spēlē ar viņiem, kāds ir tavs noskaņojums? (bērnu atbildes) Pareizi. Jums ir labs garastāvoklis, tu smaidi. Paskatieties viens uz otru un pasmaidiet. Un, kad jūsu rotaļlieta saplīst, ko jūs darāt? Tieši tā, tu esi skumjš. Parādiet, kāds ir cilvēks, kad viņam ir skumji. Paskaties, kā mainījusies tava sejas izteiksme. Apskatiet attēlu un sakiet, kurā attēlā ir skumjš lācis un kurā ir laimes lācis.

(Pievērsiet bērnu uzmanību, ka kāds slēpjas zem koka)

Kas, tavuprāt, tur ir? Uzmini mīklu:

Kur viņš dzīvo? Visbiežāk, visīstākajā.

Viņš tur staigā, tur guļ un tur audzina savus bērnus.

Mīl bumbierus, mīl medu, viņam ir saldummīļu reputācija.

Bet visvairāk viņam patīk dziļš, ilgs miegs.

Viņš gulēs rudenī un celsies tikai tad, kad pienāks pavasaris.

(Lācis)

Kad bērni ir uzminējuši mīklu, tiek parādīta rotaļlieta.

Pie mums ciemos atnāca lācēns, kurš nez kāpēc bija ļoti bēdīgs. Uzzināsim no viņa, kāpēc viņš ir tāds. Izrādās, viņš zaudēja savus draugus un tagad ir ļoti skumjš un vientuļš. Kā mēs varam viņu uzmundrināt? Mums jāpalīdz viņam atrast draugus. Bet kā?

(bērnu atbildes)

Vai tu vari to uzzīmēt?

Nomierinies Mishutka un neskumstiet, mēs palīdzēsim atrast draugus, uzzīmēsim viņus tikpat skaistus kā jūs.

Bet pirms sākam zīmēt, mēs nedaudz atpūtīsimies.

Fizik. Tikai minūti.

Šeit ir liela piramīda (sasniedziet)

Un jautra zvana bumba (lec vietā)

Mīksts lācis ar nūju pēdām (soļi vietā, pēdas ārpusē)

Visi dzīvo lielā kastē (parādiet lielo kvadrātu)

Bet, kad eju gulēt (rokas zem vaiga, aizvērtas acis)

Visi sāk spēlēt (attēlojiet jebkuru kustību)

Paskatīsimies uz Mišutku. Pastāstiet, kuras lāča ķermeņa daļas ir lielākās, kāda ir viņa galva, rumpis, ķepas, ausis (bērnu atbildes). Lai Lācis izskatītos kā īsts, tas ir jāuzzīmē liels. Puiši, vispirms uzzīmēsim gaisā ovālu, trenēsimies (noapaļošana, garā mala, atkal noapaļošana un vēlreiz garā mala).

Pirkstu spēle:

Pirksti spēlēja paslēpes, un galvas tika noņemtas.

Tādā veidā tika noņemtas galvas.

Tagad jūs uzzīmēsit katrs savu lāci.

Kur, jūsuprāt, mums vajadzētu sākt zīmēt? Pirmkārt, mēs uzzīmējam lielāko lāča daļu - ķermeņa formu (ovālu). Kur tas atrodas? (lapas daļas vidū tā, lai visas daļas satilptu; zīmēšanas demonstrācija) Kura daļa ir mazāka par korpusu? (galva) Kāda ir galvas forma? (apaļa) Kur tas atrodas? (uz ķermeņa augšdaļas) Uzzīmējiet mazas ausis uz galvas. Tagad zīmēsim ovālas ķepas - 2 augšpusē, 2 apakšā (rāda). Tagad iekrāsosim lāci. Neaizmirstiet uzzīmēt Mishka seju ar melnu degunu un skaidrām apaļām acīm. Mēģiniet nodot Mishka noskaņojumu: priecīgu vai skumju.

Bērni izpilda uzdevumu, vēlreiz pievērš bērnu uzmanību lāča ķermeņa uzbūvei, īpaši tā krāsai, uzrauga bērnu stāju

Nodarbības noslēgumā - visi zīmējumi izstādei.

Lāci, paskaties, cik daudz draugu tev tagad ir! Bērni ļoti centās tev palīdzēt, tagad tu vairs neskumsti.

Paldies, puiši, ka palīdzējāt lācēnam. Vai jums patika? Kurš zīmējums tev patika vislabāk? Šodien jums visiem veicās labi, jūs izpildījāt uzdevumu. Bet lācītim laiks doties mežā, bet vispirms viņš spēlēs ar mums (spēle “Lācītis”), lācītis atvadās un aiziet.

Mērķis: radīt bērniem vēlmi uzzīmēt lācīti, izmantojot trafaretu (kontūru), iemācīt viņiem krāsot pa kontūru, izmantojot “poke” metodi, nostiprināt zināšanas par krāsu (brūnu) un dažādos veidos radīt interesi par zīmēšanu.

Materiāls: gatavā lāča zīmējuma paraugs, lāča kontūra uz ainavas lapas, rotaļlieta - liels brūnais lācis, trafareti, saru otas Nr.4, plānas mīkstas otas, vienkāršs zīmulis, guaša (brūna, melna) , salvetes.

Nodarbības gaita:

1. Organizatoriskais brīdis, problemātiska situācija.

Puiši, šķiet, ka kāds raud, vai dzirdat to leļļu stūrī?

Kurš te raud? (Lācis). Jā, šī ir Miška, spārnkājainā.

Kā tu šeit nonāci, Miška, un kāpēc tu raudi? (Skolotājs ierunā rotaļlietu.)

Es atnācu pie tevis no meža. Drīz pienāks ziema, un man jāiet gulēt midzenī.

Un kāpēc tas tevi tik ļoti sarūgtināja? Galu galā visi lāči ziemā guļ savos midzeņos. Ziemā viņi tur jūtas silti un mājīgi.

Jā, tā ir taisnība. Gribēju jau visu ziemu nogulēt savā midzenī, bet atcerējos, ka man nav draugu, esmu tik viena. Un es jutos ļoti, ļoti skumji (raudāju).

Neraudi, Mishka! Tu esi tik skaista, pūkaina, pinkaina, nomierinies (Lācis raud).

Ak, puiši, kas mums jādara? Kā mēs varam uzmundrināt Mišku? Mums jāpalīdz viņam atrast draugus. Bet kā? (Bērnu atbildes.)

Vai tu vari to uzzīmēt?

Nomierinies, Miška, neskumsti, mēs palīdzēsim tev atrast tikpat skaistus draugus kā tu.

Ejam pie galdiņiem (tur ir viss nepieciešamais).

Man rokās ir draugs mūsu Lācītim (rādām paraugu un vēršamies pie rotaļlietas).

Paskaties, Mishka, tev būs daudz tik skaistu un laipnu draugu.

2. Galvenā daļa.

Šodien mēs zīmēsim lāci, izmantojot trafaretu. Uz jūsu galdiem ir lāču trafareti, tie visi ir dažādi: kādam stāv lācis, kādam lācis dejo, kādam lācis veic vingrinājumus. Mēs izlozēsim Mishka dažādus draugus. Lai to izdarītu, jums jāuzliek trafarets uz papīra lapas un ar zīmuli jāizsekojiet gar kontūru.

Vispirms paņemiet trafaretu rokā un iezīmējiet to ar pirkstu. Tāpat kā šis. Un tad mēs izkrāsosim Lāci, un darīsim to jaunā veidā. Lai attēlotu lāci pūkainu, izmantosim saru otu. Birstīte darbosies īpaši: tā lēks uz augšu un uz leju. Paņemiet otas rokās un izmēģiniet tās bez krāsas (parādiet, kā otiņa darbosies).

Labi darīts, jūs visu darāt pareizi! Mēs sākam krāsot no galvas. Paskaties, es paņemu krāsu. Kādā krāsā mums vajag, lai nokrāsotu lāci? (Brūni.)

Es zvanu brūna krāsa– un es sāku zīmēt pa kontūru. Es apbraukšu visu kontūru, izmantojot “poke” metodi, pēc tam krāsošu visu lāci, izmantojot to pašu metodi. Mana ota lēkā uz augšu un uz leju. Rezultāts bija skaists, pūkains lācis. Bet ko es aizmirsu uzzīmēt? (Acis, mute, deguns.) Lai uzzīmētu acis, muti, degunu, ņemšu plānu otu, iemērcīšu to melnā krāsā un zīmēšu ar otas galu. Kāds ir mana rotaļu lācīša noskaņojums?

3. Fiziskās audzināšanas minūte: "Sēdēja divi lāči..."

4. Bērnu patstāvīga darbība.

Un tagad jūs katrs uzzīmēsiet savu lāci. Kādi lāči tev būs - priecīgi vai bēdīgi?

5. Rezumējot.

Analīze: (Es paņemu rotaļlietu) Lāci, paskaties, cik daudz draugu tev tagad ir! Bērni tik ļoti centās jums palīdzēt. Tagad jūs varat mierīgi gulēt savā bedrē.

Paldies, puiši, man patīk šis smieklīgais lācītis un šis smieklīgais, un man viņi visi ļoti patīk, un tagad man ir daudz draugu! Urrā! Uz redzēšanos!

Bet pirms došanās ceļā uzspēlējiet ar mums (spēli “Lāča pirkstgals”).

Paldies, ka palikāt un spēlējāt ar mums. Un tagad tev laiks doties mežā, uz redzēšanos.