Vecākās grupas “Zelta rudens” vizuālo aktivitāšu izglītojošo pasākumu kopsavilkums

Nodarbības piezīmes par netradicionāls zīmējums V vidējā grupa

Pedagogs: Enina Olga Vladimirovna

Tēma: "Rudens"

Mērķis. Iepazīstināt bērnus ar netradicionāla tehnoloģija zīmēšana, izmantojot drukāšanas metodi. Attīstīt interesi par netradicionāls tēls lapas; veicināt interesi par eksperimentiem; attīstīties smalkās motorikas rokas; formā kognitīvā interese; audzināt atsaucību, labo gribu, precizitāti, neatkarību.

Materiāls: skices un ilustrācijas, kurās attēloti dažādi koki rudenī, ainavu lapa, guaša, otas, rudens lapas no dažādiem kokiem, salvetes.

Priekšdarbs. Vērot dabu, aplūkot kokus, mācīties dzejoļus par rudeni, lasīt dzeju. vācot lapas ejot .

Jomu integrācija: kognitīvā attīstība, mākslinieciskā un estētiskā attīstība, mūzika.

Nodarbības gaita.

Audzinātāja. Atcerieties, puiši, kā mēs skatījāmies uz nokritušajām lapām uz ielas.

Lapas ir visur: peļķēs un uz asfalta. Zeme ir kā krāsains paklājs.

Audzinātāja. Pastāsti man, lūdzu, kāds tagad ir gada laiks? (Rudens).

Audzinātāja. Nosauciet viņas zīmes. (Ir vēss, lapas kļuvušas dzeltenas, līst lietus, putni lido uz siltākiem apgabaliem).

Audzinātāja. Vai tev patīk rudens?

Audzinātāja. UN Man ļoti patīk rudens! Man patīk staigāt pa kritušām lapām kā pa zelta paklāju.

Audzinātāja. Klausieties dzejoļus

Bērns 1.Z. Fedorovskaja “Rudens”

Krāsu malās ziedēja rudens,

Es klusi pārbraucu ar otu pāri lapām,

Lazda kļuva dzeltena un kļavas kvēloja,

Rudenī violets tikai zaļš ozols.

Rudens konsoles: nenožēlo vasaru!

Paskaties, birzs ir ietērpts zeltā.

Bērns 2.M. Lessovaja " Zelta rudens»

Lapas bija piepildītas ar sauli

Lapas iemērc saulē.

Piepildīts, smags,

Viņi kļuva dzelteni un aizlidoja,

Viņi čaukstēja pa krūmiem,

Viņi lēca pa zariem.

Vējš virpuļo zeltu,

Izklausās pēc zelta lietus!

Fiziskās audzināšanas minūte."Rudens"

Lapas krīt, krīt (bērni griežas ar paceltām rokām ar lapām uz augšu)

Mūsu dārzā lapas krīt, (tupēt)

Dzeltenas, sarkanas lapas. (riņķo, lido)

Putni lido uz dienvidiem (skrien riņķos, plivinot spārnus)

Zosis, roķi, dzērves

Šis ir pēdējais ganāmpulks

Tālumā plivināja spārnus.

Audzinātāja. Mēs esam atpūtušies, un tagad ieņemsim vietas.

Paskatieties uz rudens tēlu, skaisto koku rotājumu.

Audzinātāja. Puiši, pastāstiet man, ar kādām krāsām rudens krāsoja koku lapas. (dzeltens, sarkans, oranžs).

Audzinātāja. Vai nav taisnība, ka rudenī ir ļoti skaisti? It kā burvis būtu apgleznojis visu apkārtējo spilgtas krāsas.

Audzinātāja.

Šodien es aicinu jūs pašiem kļūt par burvjiem un uzzīmēt burvju rudens bilde.

Kāpēc maģiski? Bet tāpēc, ka mēs zīmēsim neparastā veidā- drukāt.

Kas tas ir? Tas ir nospiedums no jebkuras formas šajā gadījumā no lapām uz papīra.

Kā mēs to darīsim? Es tev tagad pateikšu.

Mēs uzliekam savu loksni uz eļļas auduma un pārklājam ar krāsu, izmantojot otu. Tad krāsoto pusi uzmanīgi uzliekam uz savas papīra lapas, piespiežam ar salveti un tad visu uzmanīgi noņemam. (Stāstu pavada izrāde).

Bērni strādā pie P. I. Čaikovska mūzikas “Gadalaiki. Rudens".

Zīmējumi tiek novietoti uz stenda, bērni apskata un pārrunā.

Audzinātāja. Kādas lapas, no kāda koka tu zīmēji.

Audzinātāja. Kāpēc izvēlējāties šo krāsu?

Atzīmējiet šīs bildes plkst nki, kam ir divu vai trīs krāsu lapas.

Sagatavošanas grupas bērniem

Programmatūras uzdevumi:

1. Veicināt bērnos interesi par rudens dabas parādībām, emocionāli reaģēt uz rudens skaistumu.

2. Iemācīties pārnest “rudens” krāsas zīmējumā.

3. Iepazīstināt bērnus ar krievu mākslinieku gleznām.

4. Attīstīt iztēli, radošumu, smalko motoriku.

Materiāli nodarbībai:

Zīmēšanas papīra loksnes, A-4 formāts

Guaša, akvareļu krāsas

Otas: Nr.2, Nr.5, Nr.8

Burciņa ar ūdeni, salvetes

Koku lapu preparāti (vismaz 5 veidi)

Priekšdarbi:

1. Rudens laika vērošana pastaigājoties.

2. Dzejoļu apguve par rudeni: M. Ļesovaja “Zelta lietus”, E. Trutņeva “Rudens”, L. Zimina “Rudens lapas”.

3. Sarunas par rudens zīmēm.

4. Mīklu stāstīšana par rudeni.

5. Lasīšana īsie stāsti M. P. Prishvina: “Lapu krišana”, “Rudens sākums”, “Rudens lapas”.

6. Spēles brīvā dabā: “Lapu krišana”, “Viens, divi, trīs! Ņem šo lapu”, “Sacensības rudens pļavā”.

Didaktiskās spēles: “Rudens zīmes”, “No kura koka ir lapa”, “Kļavas lapa”.

7. Valša dejas apguve rudens lapas».

Nodarbības gaita.

Klusi skan P. I. Čaikovska mūzikas fragments “Gadalaiki - rudens”.

Pedagogs:

Kura gada sezona skanēja P.I. Čaikovska mūzikā?

(bērnu atbildes)

Puiši, kāds te ir rudens? - vēlu vai agri?

(bērnu atbildes)

Kādā krāsā ir rudens?

(bērnu atbildes)

Pedagogs: Tagad klausieties Ivana Buņina dzejoli

"Lapu krišana"

Mežs ir kā krāsots tornis,

Ceriņi, zelts, sārtināts,

Jautra, raiba siena

Stāvot virs spilgtas izcirtuma.

Bērzi ar dzeltenu grebumu

Mirdz zilā debeszilā,

Tāpat kā torņi, egles satumst,

Un starp kļavām tās kļūst zilas

Šur tur cauri lapotnēm

Klīrenss debesīs, kā logā.

Mežs smaržo pēc ozola un priedes,

Vasarā tas izžuva no saules,

Un Rudens ir klusa atraitne

Ienāk savā raibajā savrupmājā......

Pedagogs: Jā, rudens var būt dažāds, bet visvairāk tam ir nokrāsas: zelta, oranža, brūna, sarkana.

1. bērns: "Rudens"

Ar katru dienu vējš ir asāks
Lapu plēsšana no zariem mežā...
Katru dienu ir agrs vakars,
Un joprojām ir vēls.
Saule vilcinās, it kā
Nav spēka celties...

Tāpēc rīts paceļas virs zemes
Gandrīz pusdienlaiks.

2. bērns: "Oktobris jau ir pienācis..."
Jau pienācis oktobris - birzs jau kratās nost
Jaunākās lapas no kailajiem zariem;
Rudens vēsums ir iepūtis - ceļš salst.
Aiz dzirnavām strauts joprojām tek dārdot,

Bet dīķis jau bija aizsalis; mans kaimiņš steidzas
Uz aizejošajiem laukiem ar manu vēlmi,
Un ziemas cilvēki cieš no neprātīgas jautrības,
Un suņu riešana modina guļošos ozolu mežus.

Pedagogs: - Puiši, vai jūs zināt, kā sauc rudens parādību, kad no kokiem krīt lapas? (bērnu atbildes)

Pedagogs: Kad pienāk sezona “Rudens”, var redzēt, kā kokiem mainās lapas zaļš uz zeltu, sarkanu, oranžu, brūnu. Tas notiek tāpēc, ka koks gatavojas ziemai. Pastaigājoties parkā, mežā vai vienkārši ejot pa ielu, var redzēt tādu ainu: pūš vējš un mūsu lapas aizlido dažādos virzienos.

Bērns:

Lietus lija uz pīlādžu ķekariem,
Kļavas lapa riņķo virs zemes...
Ak, rudens, atkal tu mūs pārsteidzi,

Un viņa atkal uzvilka zelta tērpu!

Fiziskās audzināšanas minūte: "Sarkanās vāveres"
Lapas krīt
sarkanās vāveres,
Kā tev iet? (Noliecas uz priekšu.)
- Mums ir daži lieli sitieni
Jūsu bērniem. (Lecam vietā.)
Lapas ir pilnas ar dobumiem -
Mums ziemā būs silti. (Pagriež ķermeni pa kreisi un pa labi.)

Lapas krīt
Ir pienācis rudens. (Pagrieziet rokas uz augšu - uz sāniem - uz leju.)
sarkanās vāveres,
Kā tev iet? (Pietupieni.)
- Žāvētas ogas
Pietiek gadam. (Pagrieziet rokas uz augšu - uz sāniem - uz leju.)

Pedagogs: Klausieties dzejoli "Rudens dārgums"

Bērns:

No zara krīt dzeltenas monētas.

Zem kājām ir vesels dārgums!

Šis ir zelta rudens

Dod lapas neskaitot.

Zelta dod lapas

Jums un mums

Un visiem.

Pedagogs: - Puiši, es jums uzdošu mīklas, un jūs man uzminēsit un pateiksit, kas tas ir.

Mīklu veidošana:

1. Sanāca bez krāsām
Un bez otas
Un pārkrāsoja visas lapas. (Rudens)

2. Lauki ir tukši,

Zeme kļūst mitra

Lietus līst.

Kad tas notiek? (Rudens)

3. Dienas kļuvušas īsākas

Naktis kļuvušas garākas

Kas lai saka, kas zina

Kad tas notiek? (Rudens)

4. Pie mums ciemos ir atnācis rudens

Un viņa atnesa sev līdzi...

ko? Sakiet to nejauši!

Nu, protams... (Lapu krišana)

5. Mūsu karaliene, rudens,

Mēs jums kopā jautāsim:

Pastāstiet saviem bērniem savu noslēpumu,

Kas ir tavs otrais kalps? (oktobris)

6. Nav saules, debesīs ir mākoņi,

Vējš ir kaitīgs un dzeloņains,

Tas pūš šādi, nav glābiņa!

Kas noticis? Dod man atbildi! (Vēls rudens)

Pedagogs: Pastāsti man, kurš koks ir mūsu Dzimtenes simbols?

(bērnu atbildes)

Pedagogs: Tieši tā, bērzs ir mūsu baltā stumbra skaistule.

Bērns:

"Bērzs"
Rudens caurspīdīgajā zilā krāsā
Bērzi ir zelta skumjas.
Visapkārt vasaras zaļumi novītuši,
Drīz būs salnas. Lai tā būtu!

Vēsums velk no ielejas,
Migla izplatījās pa zemi.
Līdzenuma vidū ir bērzs,
Rasas asaras uz stumbra.

Trausls, maigs un neaizsargāts,
Dzīvo pret vējiem
Mierīgs, kluss, noslēpumains,
Dažkārt gudrs, pārsniedzot savus gadus...

Pedagogs: - Puiši, uz mūsu nodarbību es jums atnesu krievu mākslinieka Īzaka Levitāna gleznas “Zelta rudens” reprodukciju. Apskatīsim to kopā ar jums.

Jautājumi bērniem:

Kāds gada laiks tajā attēlots? Kāpēc?

(bērnu atbildes)

Kādas rudens pazīmes jūs šeit esat redzējuši?

(bērnu atbildes)

Pedagogs: - Puiši, jūs varat runāt par mūsu attēlu dzejā. Klausieties, kā dzejniece Ella Gonika aprakstīja “Rudeni”.

Kluss rudens parādījās uz zemes klusi,
Mēs priecājamies par gaišo debesu skaistumu,
Atkal tērpā, gan daudzkrāsainā, gan krāšņā,
Kā mežs sāka mirdzēt ar visām karstajām krāsām!

Mēs atkal tiekamies ar dvēseli, ar laipnu smaidu
Viss burvīgo dienu neizsakāmais skaistums,
Rudens mums spīdēs ar senatnīgu skaistumu,
Pat pavasarī mums dažkārt viņas pietrūkst.

Pedagogs: Vērojot dabu pastaigājoties, “Rudeni” varam redzēt kā skaistu laiku. Viņa, tāpat kā māksliniece, izdomā savus tērpus un izlemj, kādā krāsā tiks nokrāsots tas vai cits koks vai krūms.

Dinamiskā pauze:

"Rudens"

Skolotāja vārdi: Veiktās kustības:

Debesis klāj mākonis

Saule nespīd, Pavicini rokas virs galvas.

Laukā gaudo vējš, viņi izliekas par megafonu.

Lietus līst, Pavicini rokas sev priekšā.

Ūdeņi sāka čaukstēt

Straujš strauts, Uz vietas viņi mētājas ar kājām.

Putni aizlidojuši

Uz siltākiem apgabaliem. Tie attēlo putnus, kas aizlido.

Praktiskā daļa:

(Bērni sēž pie galdiem.)

Pedagogs: uz jūsu galdiem ir dažādas lapas, ozola, kļavas, bērza un pīlādžu lapas. Ļaujiet mums tos apskatīt.

Jautājumi bērniem:

Vai visas lapas ir vienādas?

Kā viņi atšķiras? (krāsa, forma, izmērs)

(bērnu atbildes)

Pedagogs:

Pirms sākam darbu, aizveram acis un iedomāsimies, ko tu zīmēsi, kā sakārtosi kokus, krūmus, vai tā būs vienkārši “ozola” vai “bērza” lapa.

Skan klusa mūzika, un bērni ķeras pie darba.

Apakšējā līnija.

Pedagogs: - Puiši, kādi skaisti zīmējumi jums izdevās. Skatoties uz tavu darbu, var redzēt, kā no kokiem krītošās lapas griežas, it kā dejotu valsi.

Labi darīts! Katrs no jums sasniedza "Zelta rudeni"

Nodarbības analīze.
1. Pajautājiet vairākiem bērniem, vai viņi varēja uzzīmēt rudeni?

2. Vai jums patika nodarbība?

3. Ko mēs uzzīmējām?

4. Kāds bija tavs mīļākais brīdis?

5 Pastāstiet mums par saviem zīmējumiem.

6. Izveidojiet izstādi "Zelta rudens".

Izmantotā literatūra:

1. Kovaļko V.I. Fiziskās audzināšanas minūšu ABC pirmsskolas vecuma bērniem: Fiziskās audzināšanas minūšu praktiskās izstrādes, spēļu vingrinājumi, vingrošanas kompleksi un āra spēles (vidēja, augsta, sagatavošanas grupa). - M.: VAKO, 2005. -176 lpp. - (Pirmsskolas vecuma bērni: mēs mācām, attīstām, izglītojam).

2. http://veselajashkola.ru/novosti/ostn-zolotaya-russkix-poetov/ apraksts pantā

3. http://www.pridnestroviedaily.net/gazeta/articles/view.aspx?ArticleID=21995

Nodarbības kopsavilkums vidējai grupai: Pie mums ciemos ir atnācis Zelta rudens

Vidējās grupas mākslinieciskās jaunrades integrētās nodarbības kopsavilkums “Pie mums ciemos atnācis zelta rudens”


Apraksts: Materiāls paredzēts pusmūžam un noderēs skolotājiem kopīgas aktivitātes ar bērniem.
Mērķis: Attīstīt radošo iztēli, audzināt mīlestību pret dabu, vēlmi par to rūpēties. Attīstīt spēju apbrīnot dabu un rudens skaistumu. Pilnveidot prasmes un iemaņas strādāt komandā.
Uzdevumi:
- Nostiprināt bērnu zināšanas par rudeni, tā zīmēm, spēt izprast rudens pazīmes.
- Izkopt estētisku attieksmi pret dabu caur ziedu tēlu.
- Attīstīt prasmi izkārtot objektus telpā uz papīra lapas.
- Uzlabojiet bērnu spēju zīmēšanā paust priecīgo noskaņojumu, kas saistīts ar rudens atnākšanu, spēju būt radošiem.
Priekšdarbi:
Pastaiga, rudens pārmaiņu vērošana, lasīšana daiļliteratūra, sarunas, skatoties rudens ainavu ilustrācijas. Rudens lapu vākšana un apskate
Materiāli:
Bildes par rudeni, bildes, kurās attēloti gadalaiki, vatmaņa papīrs, albumu lapas, vienkāršs zīmulis, guaša, PVA līme, salvetes, otas guašai un līme.

Nodarbības gaita:

Pedagogs: Viņš pieiet pie loga ar bērniem un nolasa A. Feta dzejoli
Bezdelīgas ir pazudušas
Un vakar uzausa
Visi stumbri lidoja
Jā, tāpat kā tīkls, tie mirgoja
Tur pāri tam kalnam
Kopš vakara nevaru aizmigt

Ārā ir tumšs.
Sausā lapa nokrīt
Naktī vējš dusmojas
Jā, viņš klauvē pie loga.
Saruna ar bērniem:
- Puiši, ko jūs jutāt, klausoties dzejoli? (skumji, skumji, auksti utt.)
– Man arī bija skumji. Vasara ir pagājusi, rudens ir pienācis.
Iesim pastaigāties iekšā rudens mežs. Apgulieties uz paklāja, aizveriet acis un iedomājieties, ka braucat ar velosipēdu pastaigā pa mežu. (Bērni, kas guļ uz muguras ar aizvērtām acīm, veic vingrinājumu “velosipēds”).

Pedagogs: Tas ir, puiši, mēs esam ieradušies mežā, nolieciet velosipēdus. Un pastaigāsimies pa mežu un apbrīnosim rudens mežs. Paskaties, cik skaists ir rudens mežs, kādi krāsaini koki, cik lapu guļ zem kājām. Šis ir īsts zelta rudens.
Bērni vāc lapas un griež ar tām mūzikas pavadībā.


Esam spēlējuši, tagad atpūtīsimies. Bumbu spēle “Nosauc rudens zīmes”
Kam bumba iemesta, viņš nosauc rudens pazīmes (piemēram, ārā kļuvis vēsāks, bieži līst, lapas kļūst dzeltenas un nokrīt utt.)


Tagad spēlēsim ar pirkstiem.
Tiek veikta pirkstu vingrošana “Sēnes”.
Viens, divi, trīs, četri, pieci! "Pirsti staigā pa galdu."
Braucam meklēt sēnes.
Šis pirksts iegāja mežā, viņi saliec pa vienam pirkstam
Šis pirksts atrada sēni, sākot ar mazo pirkstiņu.
Es sāku tīrīt šo pirkstu,
Šis pirksts sāka cept,
Šis pirksts apēda visu
Tāpēc es kļuvu resna.
Tagad puišiem vajag doties mājās, apgulties uz paklāja, aizvērt acis un iedomāties, ka braucat ar velosipēdu. Mēs atgriežamies mājās.
Esam ieradušies.
Pedagogs: Vai jums, puiši, patika pastaiga pa mežu? Mēs visi kopā gājām un spēlējāmies. Pagatavosim kopā “rudens draudzības koku”.
Darbs ar bērniem tika veikts 2 posmos.
1. posms: Bērni iezīmēja plaukstas ar vienkāršu zīmuli un pārkrāsots ar guašu.



2. posms: Gatavās nogrieztās plaukstas bērni līmēja uz koka.




Tāds skaists sanāca “Rudens draudzības koks”.

Olga Smirnova

Tēlotājmākslas stundu piezīmes« Rudens ir zeltains»

Mērķis: attīstīt krāsu, formas izjūtu, estētisko uztveri

Uzdevumi:

1 spraudīte tehnika zīmējot, pareizi turiet otu

2 Spēja zīmējumā norādīt koka vai krūma relatīvo izmēru

3 Attīstīt pirkstu, roku motoriku, uzmanību

4 Radiet vēlmi apbrīnot savu darbu

Materiāli: guaša, otas, akvareļu papīrs

Izglītības integrācija reģionos: mākslinieciskā jaunrade, izziņa, fiziskā izglītība

Priekšdarbs: saruna par tēmu « Rudens» , zīmējumu apskate un apspriešana,

gleznas uz rudens tēma , lasot dzeju par rudens

Kāds nokrāsojis dzeltenā krāsā

Krāsoja mežus

Kādu iemeslu dēļ viņi kļuva

Zem debesīm

Dega spožāk

Pīlādžu pušķi.

Visi ziedi ir izbalējuši

Tikai svaigas vērmeles,

Es jautāju tētim:

Kas pēkšņi notika?

Un tētis atbildēja:

Šis rudens, Draugs.

N. Antonova.

Nodarbības gaita:

Audzinātāja: Šodien mēs zīmēsim skaistus rudens koki un krūmiem, rudenī tie ir krāsoti ar krāsainām krāsām (dzeltens, sarkans, oranžs utt.)

Nedaudz atkāpsimies no lapas apakšējās malas un uzzīmēsim koka stumbru un zarus (celsim stumbru biezāku uz leju). Blakus kokam izmantojiet otas galu, lai uzzīmētu krūma zarus. Tagad uz lapas apakšējās malas mēs krāsosim zāli ar zaļu krāsu, bet rudens zāle, arī, tāpat kā lapas, kļūst dzeltenas, tāpēc mēs veiksim insultu uz zaļa fona dzeltena krāsa. Tagad ļaujiet krāsai nedaudz nožūt un veiksim fiziskus vingrinājumus.

Fiziskās audzināšanas minūte:

Vējš pūš mums sejā (elpošanas vingrinājumi)

Koks šūpojās. (rokas uz augšu, noliecas pa kreisi un pa labi)

Vējš klusāks, klusāks, klusāks-

Koks kļūst arvien augstāks un augstāks (bērni paceļ rokas uz pirkstiem, paceļ rokas uz augšu)

Audzinātāja: Tagad zīmēsim lapas uz koka, uzklājam guašu ar otu (krāsa pēc bērna izvēles) un, uzklājot otu uz lapas, mēs veidosim lapas. Lapas var būt dažādas krāsas. Labi darīts! Tagad izrotāsim savu krūmu ar skaistu lapotni. Krūmu lapas ir mazākas nekā kokam, un zīmēšanas tehnika būs atšķirīga. Uzmanīgi uzzīmējiet lapas, izmantojot otas galu un kulas. Neaizmirsīsim, ka mums ir arī krūmi rudens. Labi darīts! Cik skaisti un eleganti rudens Mums ir koki!

Atspulgs:

Audzinātāja: Bērni, ko mēs šodien darījām?

Bērni: krāsots rudens koki un krūmi.

Audzinātāja: Ar ko mēs zīmējām?

Bērni: guaša.

Audzinātāja: Labi darīti puiši. Ļaujiet šiem zīmējumiem jūs iepriecināt un radīt labu garastāvokli.

Publikācijas par šo tēmu:

Nodarbības par iepazīšanos ar ārpasauli kopsavilkums “Zelta rudens” Mērķis: Nostiprināt bērnos priekšstatus par rudens un rudens parādībām raksturīgajām pazīmēm. Uzdevumi: -Māciet bērniem nosaukt rudens un pārmaiņu pazīmes.

Nodarbības kopsavilkums “Zelta auss, zelta rudens” Programmas saturs: Bagātināt bērnu runu ar tēlainiem vārdiem, izteicieniem, sinonīmiem. Attīstīt runas uzmanību un fonēmisko dzirdi.

Vidējās grupas “Zelta rudens” visaptverošās nodarbības kopsavilkums Abstrakts kompleksā nodarbība vidējā grupā “Zelta rudens” Vada 3.grupas skolotāja: Komarova E. A. 2014.g. Mērķi: konsolidēt un precizēt.

Nodarbības kopsavilkums par mākslas aktivitātēm sagatavošanas skolas grupā “Zelta rudens” Programmatūras saturs! Iepazīstināt bērnus ar netradicionālo kustību glezniecībā “puantilisms”; - iemācīt veidot kompozīciju “Zelta rudens”.

Vizuālās mākslas nodarbības “Zelta rudens” kopsavilkums Zelta rudens. Netradicionālās tehnikas: lapu apdruka, izsmidzināšana, zīmogu apdruka. Mērķis: iepazīstināt ar žanru tēlotājmāksla –.

Nodarbības par iepazīšanos ar ārpasauli kopsavilkums “Zelta rudens” Tiešais kontūru plāns izglītojošas aktivitātes otrajā jaunākā grupa. Tēma: “Zelta rudens” Virziens: Izglītojošs.

Leksiskā tēma: Rudens. Mērķis: Noskaidrot un nostiprināt idejas par rudeni un tā zīmēm, paplašināt un aktivizēt vārdu krājumu par šo tēmu.

Zīmēšanas stunda 3. klasē

Tēma: “Koki rudenī”

Mērķis: nostiprināt bērnu spēju attēlot galvenās iezīmes

koki rudenī.

1. Nostiprināt spēju zīmēt kokus; nostiprināt zināšanas par koku daļām - stumbru, zariem, vainagu; prasme novietot zīmējumu uz papīra lapas; rudenī nodot to raksturīgo krāsu; nostiprināt prasmi krāsot ar krāsainiem zīmuļiem, noskaidrot un bagātināt bērnu priekšstatus par apkārtējo realitāti - rudens pazīmēm, augu dzīvi rudenī.

2. Attīstīt vizuālo atmiņu, atceroties koku atrašanās vietu uz papīra lapas – pa vidu, pa kreisi, pa labi, nododot to tēlu; domāšana analīzē dažādi veidi koki; roku motoriskās prasmes; iztēle ar pārnesi dzīves pieredze zīmējumā; savienota runa, atbildot uz jautājumiem, bagātinot vārdu krājums (

koka daļas).

3. Attīstīt estētisko pasaules uztveri, spēju pabeigt darbu un precizitāti darbu izpildē.

Aprīkojums: ilustrācijas ar rudens ainava, paraugs, soli pa solim shēmas, rudens lapu pušķis, zīmuļi, dzēšgumijas,

Vārdnīca: bērzs, kļava, egle, rudens, zelta, vainags, stumbrs, zari.

Nodarbības progress

1. Org. brīdis.

Vispārējā organizācija bērniem.

Nepieciešamo izglītības līdzekļu sagatavošanas pārbaude.

2. Ievads

Atklāšanas piezīmes skolotāji:

Kura nedēļas diena? -Šodien ir ceturtdiena

Kāda diena ir ceturtdiena? - Ceturtdiena ir nedēļas ceturtā diena.

Kāds tagad ir gada laiks? - gada laiks rudens

Kas notiek ar kokiem rudenī?

Kādā krāsā koku lapas iekrāsojas rudenī? - rudenī lapas kļūst dzeltenas un nokrīt - lapas kļūst dzeltenas un sarkanas.

3. Tēmas ziņojums

Puiši, šodien mums būs nodarbība par tēmu “Koki rudenī”

4. Skolotāja stāsts, kas balstīts uz ilustrācijām “Koki rudenī”.

Es atvedu ilustrācijas, paskatīsimies. (uz tāfeles karājas 3 bildes ar rudens ainavām))

Ir pienācis rudens, un daba mums apkārt ir mainījusies. Koki, krūmi un zāle stāv rudens tērpos. Lapas uz kokiem rudenī ir ļoti dažādas krāsas. Viņiem ir zaļa, sarkana, dzeltena un citi toņi. Ne velti rudeni sauc par zeltainu. Kokiem paliek arvien mazāk lapu. Viņi krīt, griežas vējā un guļ uz zemes kā skaists paklājs. Vērojam dažādu sugu kokus. Tie atšķiras viens no otra pēc formas, stumbru un lapu krāsas. Viņu zari arī nav sakārtoti vienādi. Bet visiem kokiem ir stumbri, kas ir resnāki apakšā un tievāki augšā, zari atrodas ap stumbru, uz lieliem zariem un maziem zariem Bērni klausās.

5. Attēla objekta analīze (paraugs)

6. Skolotājs demonstrē darbību, novietojot lapas.

Puiši, paskatieties, kādu zīmējumu jūs šodien zīmēsit. (Es rādu bērniem paraugu)

Kas ir redzams attēlā?

Kādi koki ir parādīti attēlā?

Kurš koks atrodas vidū?

Kurš koks ir kreisajā pusē?

Kur ir attēlā redzamā egle?

Kādā krāsā ir egle?

Kādā krāsā ir bērza lapas?

Kādā krāsā ir kļavu lapas?

Puiši, paskatieties uz zemi zem kokiem, tā arī ir dzeltena un sarkana, kāpēc jūs domājat?

Kāds ir šis gada laiks?

Labi darīts, visi atbildēja pareizi.

a) Vispirms veicam marķējumus ar vertikālām līnijām pa vidu, pa kreisi un pa labi, kur tiks zīmēti koki.

b) Koku stumbrus iezīmējam ar gaišām līnijām, neaizmirstot, ka stumbri apakšā ir platāki un augšpusē šaurāki.

c) Tad kokiem zīmējam zarus. Uz katra koka tie ir zīmēti atšķirīgi. Kļavu zari skatās uz augšu, egļu zari ir taisni un skatās uz leju, un arī bērzu zari aug uz leju, taču tie ir noapaļoti un ar gludām līnijām.

d) Pēc tam uzzīmējiet bērza un kļavas vainagu.

e) Krāsa ar zīmuļiem, zaļa egle, kļava

Bērni sniedz pilnīgas atbildes uz jautājumiem.

Attēlā redzami koki.

Attēlā redzams bērzs, kļava un egle.

Kreisajā pusē ir kļava

Egle uzzīmēta pa labi - egle zaļa

Bērzam ir zaļas lapas - Kļavai ir sarkanas lapas

Jo lapas nokrita zemē.

Gada laiks rudens

dzeltena, oranža, sarkana, bērza dzeltena un zaļa.

f) Izmantojiet krāsu, lai apzīmētu zemi

brūns, dzeltens vai zaļš zīmulis.

7. Fiziskās audzināšanas minūte

Mēs esam rudens lapas, sēžam uz zara,

Pūt vējš – mēs lidojam.

Viņi lidoja, lidoja un nolaidās uz zemes.

Atkal nāca vējš un pacēla visas lapas,

Viņš tos apgrieza, apbrauca un nolika zemē.

Bērni kopā ar skolotāju veic kustības

8. Neatkarīgs

bērnu darbs.

Skolotājs nodrošina individuāla palīdzība.

9. Darba analīze

Blakus paraugam uz tāfeles ir piekārts bērnu darbs. Analizējiet katra bērna zīmējumu un atzīmējiet visas kļūdas. Salīdziniet zīmējumus ar paraugu. Pajautājiet bērniem, kura darbs viņiem patīk? Kāpēc?

10. Nodarbības kopsavilkums:

Kāda bija mūsu nodarbības tēma? -Nodarbības tēma bija “Koki rudenī”

Kādus kokus tu šodien uzzīmēji? -Krāsojām kļavu, bērzu un egli

Kāds gada laiks ir jūsu zīmējumos? -Zīmējumos rudens

Puiši, jūs šodien centāties un smagi strādājāt stundā.

Man patika tavi zīmējumi. Labi darīts jums visiem.

Novērtēšana.