Matemātikas stundas izklāsts (sagatavošanas grupa) par tēmu: GCD kopsavilkums sagatavošanas grupā "Jūras brauciens". GCD sagatavošanai grupa "Ceļojums uz Antarktīdu"

Jeļena Mambetova
Atvērtā GCD kopsavilkums sagatavošanas grupa matemātikā

Atvērtā GCD kopsavilkums matemātikā sagatavošanas grupā

"Ceļojums uz planētu" Matemātika»

Mērķis: Konsolidācija matemātiskā zināšanas un prasmes caur spēli – ceļojumi.

Uzdevumi:

Izglītojoši:

Praktizējiet skaitīšanu 10 robežās uz priekšu un atpakaļ;

- konsolidēt jēdzienus: "iepriekšējais", "nākamā", "kaimiņi" nosauktais numurs;

Nostiprināt zināšanas par nedēļas dienu secību, gadalaikiem,

Nostipriniet spēju orientēties lidmašīnā.

Stiprināt spēju atšķirt jēdzieni: augstāks - zemāks, platāks - šaurāks, garāks - īsāks, biezāks - plānāks, vecāks - jaunāks.

Attīstiet prasmi pilnībā atbildēt uz jautājumiem.

Attīstošs:

Radīt apstākļus attīstībai loģiskā domāšana, inteliģence, uzmanība,

Attīstīt atjautību, vizuālo atmiņu, iztēli, smalkās motorikas rokas

Veicināt garīgo darbību veidošanos, runas attīstību un spēju pamatot savus izteikumus.

Runa:

Attīstīt runu, spēju argumentēt, argumentēt, pierādīt.

Izglītojoši:

Attīstīt patstāvību, spēju saprast mācību uzdevumu un veikt to patstāvīgi.

Izaudzināt interesi par matemātikas nodarbības.

Veiciniet draudzīgas attiecības starp bērniem un ieradumu mācīties kopā.

Priekšdarbs ar bērniem:

Mīklu minēšana, risināšana loģiskās problēmas, vienkāršs risinājums aritmētiskās problēmas, kalendāra uzraudzība, individuālās nodarbības

Metodiskie paņēmieni:

Spēle: Izmantojot pārsteiguma mirkļus.

Vizuāls: izmantojot kartes, ekrāns.

Verbāls: atgādinājums, norādījumi, jautājumi, individuālas atbildes no bērniem.

Uzmundrināšana, stundu analīze.

Aprīkojums: dators, cipari, klades, skaitīšanas nūjas, bumba.

Demonstrācija materiāls: kartītes, kurās attēlotas figūriņas, kas izgatavotas no skaitīšanas nūjām.

Izsniegšana materiāls: matemātikas komplekti, piezīmju grāmatiņas, zīmuļi, skaitīšanas nūjas, ģeometriskās formas.

Nodarbības gaita:

Es - Puiši, uz mūsu nodarbību ir atnākuši ciemiņi, dāvāsim viņiem savus smaidus un sasveicināsim. Mēģināsim tikt klasē uzmanīgs un labi atbild uz jautājumiem. Un tagad viņi skaisti apsēdās, kājas saliktas, mugura taisna. Sāksim nodarbību ar dzejoli.

Tā ka kā ārsts, jūrnieks

Vai arī kļūt par pilotu.

Pirmkārt, mums ir

Zināt matemātiku.

Un pasaulē nav profesiju,

Vai pamanīsi?

Kur vien tev vajag

Matemātika!

- “Puiši, kā jūs domājat, ko mēs ar jums šodien darīsim? Mēs dosimies kosmosā uz planētu Matemātiķi. Tur mūs sagaida lielas grūtības, bet es domāju, ka jūs varat ar tām tikt galā."

- "Ko jūs un es turpināsim? Jūsu priekšā ir papīra gabals, un uz tā ir skaitļi. Savienojot skaitļus secībā, uzzināsim, uz ko lidosim.” - “Ko tad jūs un es lidosim tālāk? Ko mēs esam izdarījuši? (Raķete)

II - Bet, lai mūsu raķete paceltos, mums pareizi jānospiež vajadzīgās pogas no 1 līdz 10.

Bumbu spēle "Saki numuru" Audzinātāja jautā: - Kuru numuru sauc par iepriekšējo (tas, kas ir pirms nosauktā) un kas ir nākamais? (tā, kas nāk pēc nosauktā). Skolotājs met bumbu katram bērnam individuāli: - "Es iemetīšu bumbu un piezvanīšu uz numuru, jūs, atmetot bumbu man atpakaļ, piezvanīsit uz iepriekšējo un nākamo numuru."

Labi darīts. Mēs paveicām uzdevumu, tagad ieņemiet vietas un sagatavojiet pirkstus.

Pirkstu vingrošana

Luno, luno, lunokhod

Izlido.

Gatavs, uzmanība, aizdedze

10,9,8,7,6,5,4,3,2,1,0

III – “Lidojām (1. slaids). Pa to laiku, kamēr mēs ar tevi lidojam, lai nebūtu garlaicīgi, pastāstīšu mīklas. Klausies uzmanīgi:

1) Āboli dārzā ir nogatavojušies,

Paspējām tos nogaršot:

8 rožains, šķidrs,

1 skābs.

Cik tādu ir? (8)

2) 4 sēž uz koka putni: 2 zvirbuļi, pārējās vārnas.

Cik vārnu (2)

3) Murka kaķu-peļu slazds

Ēda trīs peles pieliekamajā,

Un tagad viņa ir pielīdusi līdz bedrei.

Tsap! Vēl viens noķerts

Tāda ir Murka! Cik viņai gadu

Mums izdevās noķert peles. (4)

4) Piecas vārnas sēdēja uz jumta,

Pie viņiem ieradās vēl divi.

Atbildiet ātri un drosmīgi

Cik no viņiem ieradās? (7)

5) zvaigzne nokrita no debesīm,

Es iegāju apciemot bērnus.

Pēc tam divi kliedz viņa:

"Neaizmirsti savus draugus!"

Cik daudz spožas zvaigznes pazudis

Vai tas ir nokritis no zvaigžņotajām debesīm? (3)

6) Šonakt piecēlos

Es saskaitīju visas zvaigznes:

Trīs - uz loga,

Divi - uz spalvu gultas,

Viens vāciņā

Uz zaļas lādes.

Es skaitīju, strādāju,

Bet tad es pazaudēju skaitu.

Palīdziet man vēlreiz

7) Viņi mums uzdeva mīklu,

Skaitīsim secībā:

2 zvaigznes un 3 komētas

Viņi staigā kaut kur kosmosā

Kurš var man palīdzēt uzminēt, kāds ir šis skaitlis? (5)

IV-"Puiši, mēs pat nepamanījām, cik ātri mēs ar jums ieradāmies. (2. slaids) Ko, jūsuprāt, planētas iedzīvotājiem patīk darīt visvairāk? Matemātiķi(risiniet problēmas un izpildiet matemātikas uzdevumi) . Paskatieties, šeit mums ir sagatavoti uzdevumi, pievērsiet uzmanību ekrānam.

1 uzdevums: "Kas ir papildus un kāpēc?" (slaids Nr. 3-6)

Visi cipari un viens burts un otrādi;

Visi četrstūri un viens piecstūris;

Visas figūras ir zaļas, viena ir sarkana;

Ja atbilde ir pareiza, papildu attēls pazudīs. Galvenais! Neaizmirstiet pierādīt, kāpēc šis konkrētais attēls ir lieks.

Vingrošana acīm. Padomājiet caur mākoņiem

Saule spēlēja paslēpes ar mākoņiem (aizvērt, atver acis)

Saule skaitīja mākoņus un lidoja mākoņus.

Pelēki mākoņi pa labi,

Melni mākoņi pa kreisi

Plaušas - divas lietas, (acis uz augšu)

Smags - trīs lietas, (acis uz leju)

Mākoņi atvadījās, mākoņi ir pazuduši, (aizsedziet acis ar plaukstām)

Saule debesīs spīdēja pilnā spēkā. (plats atver acis)

2 uzdevums: "Nosauciet ģeometriskās formas" (8. slaids)

3 uzdevums: Matemātiskais diktāts(10. slaids)

Sekojot diktēšanas norādījumiem, bērni sakārto ģeometriskas figūras dažādās lapas daļās.

Taisnstūris augšējā labajā stūrī

Augšējā kreisajā stūrī ir kvadrāts

Apakšējā labajā stūrī ir ovāls

Trīsstūris apakšējā kreisajā stūrī

Un vidū ir aplis

Pēc uzdevuma izpildes bērni pārbauda, ​​vai tas ir izpildīts pareizi, sakot katru darbību.

Labi darīts! Tagad mēs mazliet atpūtīsimies.

FIZMINŪTA.

(Sākuma pozīcija : stāv izkaisīti)

Viens, divi - ir raķete.

(paceliet rokas uz sāniem, plaukstas kopā virs galvas)

Trīs, četri - lidmašīna.

(rokas uz sāniem, nedaudz sakratiet ar taisnām rokām)

Viens, divi - sit plaukstas. (sitam plaukstas)

Un tad katrā ziņā T: (ejam vietā)

Viens, divi, trīs, četri - (sitam plaukstas)

Rokas augstāk, pleci platāki, (rokas uz augšu un uz leju)

Viens, divi, trīs, četri - (sitam plaukstas)

Un viņi staigāja apkārt uz vietas. (ejam vietā)

Kā atsperes visas tupus

Un viņi uzreiz apsēdās.

4 uzdevums "Nosauciet numuru, kuru domājat" (slaids Nr. 12)

Katram no jums ir savs skaitļu komplekts. Es uzdodu jautājumu, jūs domājat, un jūs parādāt atbildi ar skaitli.

Šis skaitlis ir lielāks par 1 un mazāks par trim

Šis skaitlis ir skaitļu 6 un 8 kaimiņš

Šis skaitlis ir starp skaitļiem 5 un 7

5 uzdevums "Padariet to šādi" (skaitīšanas nūjas). (slaids Nr. 14)

Skolotājs parāda attēlu - paraugu. Bērni veido rakstu, izmantojot skaitīšanas kociņus atbilstoši paraugam

V – Visi uzdevumi ir izpildīti, un tagad mums ir laiks atgriezties mājās. Bet, lai lidotu atpakaļ, mums jāatrod citas pogas.

Spēle "UZMINI KODU"

Labi darīts!

Mēs pasakām savu burvju kodu un dodamies kosmosā - 3 5 9 1 8 6!

Sāciet! Lidosim!

VI “Un kamēr tu un es lidojam - mazs "Garīgais treniņš"

Kāds tagad ir gada laiks? Kā ar mēnesi?

Cik dienu ir nedēļā? (septiņi)

Nosauciet tos.

Šodien ir otrdiena, kā ar rītdienu?

Kādas aritmētiskās zīmes jūs zināt?

Ja lineāls ir garāks par zīmuli, vai tas ir zīmulis?

Ja galds ir augstāks par krēslu, tad krēsls?

Ja ceļš ir platāks par taku, vai tas ir ceļš?

Ja māsa ir vecāka par brāli, tad brālis?

VII.- Rezumējot.

- Mēs esam nolaidušies! Bērni, vai jums patika mūsu ceļojums?

Ko mēs darījām? Kas tev patika visvairāk?

Man ļoti patika tas, ko tu šodien darīji! Tu biji neatlaidīgs uzmanīgs, gudrs un tāpēc jums izdevās izpildīt visus uzdevumus. Paldies! Paglaudīsim sev. Labi darīts!

GCD matemātikā

sagatavošanas skolas grupā

par tēmu: "Septiņu ziedu zieds".

Mērķis: bērnu matemātikas zināšanu nostiprināšana un sistematizēšana mācību gada pirmajam pusgadam.

Uzdevumi:

1. Turpiniet mācīties salīdzināt blakus esošos skaitļus, noteikt to secību un prātīgi skaitīt no 1 līdz 10 uz priekšu un apgrieztā secībā.

2. Attīstīt telpisko orientāciju un aci.

3. Praktizējiet objektu salīdzināšanu pēc augstuma.

4. Turpiniet mācīt, kā noteikt skaitļa vietu naturālajā rindā.

5. Praktizēt problēmu risināšanu, nostiprināt spēju sadalīt objektu 2 un 4 vienādās daļās.

6. Attīstīt intelektu, uzmanību, radošumu, iztēli.

Priekšdarbi: skaitīšanas uz priekšu un atpakaļ fiksēšana 10 robežās, uzdevumu risināšana, darbs ar skaitīšanas nūjām, darbgrāmatās.

Materiāls: māja ar skaitļa 10 kompozīciju, septiņu puķu ziedlapiņām, hēlija balonu, burtu.

GCD kustība.

Pedagogs:

Puiši, šodien aicinājām viesus parādīt, ko esam iemācījušies.

Kāds tev šodien noskaņojums?

Vai tev patīk matemātika?

Ņemiet vērā, kādā noskaņojumā jūs šodien sāksit nodarboties ar matemātiku. (aicinām bērnus izvēlēties krāsainu apli pēc izvēles) Kāpēc izvēlējāties šo krāsu?

Atbilžu varianti:

1. Es izvēlējos zils, jo es gribu izdomāt un sacerēt.

2. Man patīk sarkans. Es gribu būt ātrs, enerģisks. Dariet visu ātri.

3. Es izvēlējos dzelteno. Es vēlos būt gudrs, lai sasniegtu mērķus.

4. Es mīlu zaļš. Es vēlos, lai visi būtu draudzīgi un laipni. Kad es skatos uz zaļo krāsu, es jūtos mierīgs un priecīgs.

5. Man patīk violets. Gribu visu ātri atcerēties.

6. Es izvēlējos zilu. Viņš vienmēr mani nomierina. Kad skatos uz viņu, es labāk domāju.

7. Man patīk apelsīns. Es jūtos laimīga un laimīga. Es gribu kaut ko darīt, kaut ko izdomāt, spēlēt.

Zālē ielido hēlija balons ar vēstuli. .

"Labdien. Meitene Žeņa no pasakas “Septiņu ziedu zieds” raksta jums, lūdzot palīdzību, lai atrastu vēja izkaisītā Septiņu ziedu zieda ziedlapiņas. Bet tas nav tik vienkārši, jums ir jāpabeidz uzdevumi.

Puiši, vai jūs piekrītat palīdzēt meitenei?

Paskaties uz galda ir vēja izkaisītas ziedlapiņas no septiņu ziedu zieda, uz tām ir rakstīts uzdevums, bet ziedlapiņa tiks piestiprināta, ja uzdevums tiks izpildīts pareizi.

1. uzdevums “Kam domāta matemātika?”

Pastāstīsim, kāpēc ir vajadzīga matemātika?

Atbilžu varianti:

1. Zinot skaitļus, varat uzzināt savas mājas numuru.

2. Jūs varat noteikt laiku.

4. Uzzināsiet, cik saldumu man paliks, ja pacienāšu savus draugus.

Uzdevums Nr.2 “Spēļu vētra”

Puišiem pat spēlē ir jāprot rēķināt.

Elpošanas vingrinājumi

(Pēc spēles bērni parāda, kā pūš vējš dažādas stiprās puses un sēdēt uz krēsliem).

Uzdevums Nr.3 “Uzdevumi”

Tagad uzdevums ir atrisināt problēmas.

1. Viens zaķis nopirka 3 burkānus, otrs vienu burkānu. Cik burkānu abi zaķi nopirka?

2. Saša nopirka 4 ābolus un apēda vienu. Cik ābolu viņam atlicis?

3. Tētis nopirka Vadikam 5 grāmatas. Zēns iedeva vienu grāmatu savam draugam. Cik grāmatu ir palicis?

4. Plauktā ir četras ligzdojošas lelles. Pārdevējs piegādāja vēl vienu. Cik ligzdojošu leļļu tagad ir plauktā?

Fizminutka

"Mēs saprotam ikviena rokas"

Trīs, četras - rokas platākas,

Pieci, seši - apsēdieties klusi.

Sēdēsim un atpūšamies

Un tad mēs sāksim no jauna.

Uzdevums Nr.4 “Cipara 10 sastāvs”

(Bērni aizpilda tabulu)

1-9

2-8

3-7

4-6

5-5

"Laimīgu nedēļu."

Visu nedēļu kārtībā,

Acis veic vingrinājumus.

- Pirmdien kad viņi pamostas

Acis smaidīs saulei,

Paskaties lejā uz zāli

Un atpakaļ uz augstumiem.

Paceliet acis uz augšu; nolaidiet tos uz leju, galva nekustīga; (mazina acu nogurumu).

- Otrdien skatīties acis,

Viņi skatās šur un tur,

Viņi iet pa kreisi, viņi iet pa labi

Viņi nekad nenogurs.

Pavērsiet acis uz labajā pusē, un tad pa kreisi, galva ir nekustīga; (mazina acu nogurumu).

- Trešdien mēs spēlējam blindman's buff,

Cieši aizveriet acis.

Viens, divi, trīs, četri, pieci,

Atvērsim acis.

Aizveram acis un atveram

Tāpēc mēs turpinām spēli.

- Ceturtdienās skatāmies tālumā

Tam nav laika,

Kas ir tuvu un kas ir tālu

Jums vajadzētu paskatīties acīs.

Skatieties taisni uz priekšu, novietojiet pirkstu 25-30 cm attālumā no acīm, pagrieziet skatienu uz pirksta galu un paskatieties uz to, nolaidiet roku. (Nostiprina acu muskuļus un uzlabo to koordināciju)

- Piektdien mēs nežāvāmies

Acis skraidīja apkārt.

Apstāties un vēlreiz

Skrien otrā virzienā.

Paceliet acis uz augšu, pa labi, uz leju, pa kreisi un uz augšu; un atpakaļ: pa kreisi, uz leju, pa labi un vēlreiz uz augšu; (uzlabo sarežģītas acu kustības)

– Pat sestdien brīvdiena,

Mēs neesam slinki ar jums.

Mēs meklējam stūrus,

Lai skolēni kustētos.

Apskatiet augšējo labo stūri, tad apakšējo kreiso stūri; virziet skatienu uz augšējo kreiso stūri un apakšējo labo stūri (uzlabo sarežģītas acu kustības)

- Svētdien gulēsim

Un tad mēs iesim pastaigāties,

Lai nocietinātu acis

Jums ir nepieciešams elpot gaisu.

Aizveriet plakstiņus, masējiet tos ar pirkstu apļveida kustībām: augšējais plakstiņš no deguna līdz acu ārmalai, apakšējais plakstiņš no ārējās malas uz degunu, tad otrādi (atslābina muskuļus un uzlabo asinsriti)

Nekādas vingrošanas, draugi,

Mūsu acis nevar dzīvot!

Fizminutka

"Mēs saprotam ikviena rokas"

Mēs visi paceļam rokas - tas ir "viens"

Galva pagriezās - tas ir "divi",

Rokas nolaist, skaties uz priekšu - tas ir "trīs"

Rokas pagriezās platāk uz sāniem līdz “četriem”

Spēcīgi piespiežot tos pie pleciem, tas ir pieci.

Visi puiši klusi apsēžas - tas ir “seši”.

Trīs, četras - rokas platākas,

Pieci, seši - apsēdieties klusi.

Sēdēsim un atpūšamies

Un tad mēs sāksim no jauna.

Uzdevums Nr.5 “Ciparu kaimiņi”

Es jums pastāstīšu stāstu. Kādreiz, ļoti sen, tajā pašā ielā, ko viņi uzcēla jaunas mājas cipariem, lai visi sadzīvo un nav garlaicīgi (tiek izlikta skaitļu sērija). Kad visi skaitļi iepazinās, viņi sāka dzīvot kopā. Bet tagad mēs pārbaudīsim, kā jūs zināt, kādi kaimiņi ir katram numuram.

Nosauc skaitļa 3 kaimiņus? (2.4)

Kādi skaitļi atrodas blakus 5? (4.6)

Nosauciet kaimiņu ar numuru 6 labajā pusē? (7)

Nosauciet kaimiņu ar numuru 7 pa kreisi? (6)

Kurš skaitlis atrodas pa kreisi no skaitļa 8? (7)

Kādi ir skaitļa 9 kaimiņi? (8.10)

Spēle "Atrodi to pašu numuru"

Bērniem tiek doti skaitļi no nulles līdz 10, bērni skrien pie mūzikas, un mūzikas beigās bērniem jāatrod sev pāris, izmantojot to pašu numuru.

Uzdevums Nr.6 “Intelektuālās problēmas ar bumbu”

Es tev metīšu bumbu un uzdošu tev jautājumu, un tu atbildi uz jautājumu un atdosi bumbu man.

    Cik dienu ir nedēļā? (7)

    Cik leņķu ir kvadrātam? (4)

    Cik astes ir piecām govīm? (5)

    Cik ķepu ir divām zosīm? (4)

    Kādas aritmētiskās zīmes jūs zināt?

    Ja lineāls ir garāks par zīmuli, tad zīmulis...?

    Ja galds ir augstāks par krēslu, tad krēsls...?

    Ja ceļš ir platāks par taku, vai tas ir ceļš?

    Nosauciet kaimiņu numuru 7 pa kreisi, pa labi

    Nosauciet numuru pēc skaitļa 5. (6)

    Cik mēnešu ir gadā? (12)

    Kā sauc visas figūras ar četriem stūriem?

    Nosauciet apkārtējās vides kaimiņus.

    Kura nedēļas diena ir pirms piektdienas?

    Nosauciet nedēļas nedēļas nogales dienas.

    Starp kurām dienām ir pirmdiena?

    Cik ausu ir diviem kaķiem? (4)

    Cik acu ir luksoforam? (3)

    Cik pirkstu ir uz vienas rokas? (5)

    Cik saules ir debesīs? (1)

    Cik ķepu ir diviem suņiem? (8)

    Cik pirkstu ir uz divām rokām? (10)

    Cik brīvu dienu ir nedēļā? (2)

    Cik saulīšu naktī ir debesīs? (0)

    Kurš skaitlis ir lielāks par 8, bet mazāks par 10? (9).

Puiši, jūs zināt tik daudz, jūs esat topošie pirmklasnieki, drīz iesiet skolā. Un pēdējais Septiņu ziedu zieda uzdevums ir “Ciparu salīdzinājums”.

Uzdevums Nr.7 “Ciparu salīdzināšana”

Es jums pastāstīšu skaitļu nevienlīdzību, un, ja es to saku pareizi, jūs atbildat “jā”, un, ja tas ir nepareizi, “nē”.

Iespējas:

1. 3>2, 2<3

2. 5<4, 6>5

3. 4>3 uz 1

4. 5<6 на 1

5. 7<6 на 1

6. 8>9 uz 1

GCD rezultāts

Tātad jūs un es esam savākuši Septiņu ziedu ziedu, atliek tikai nosūtīt to Ženijai ar balonu un novēlēt, lai viņa ziedlapiņas netērē velti (balons aizlido).

Atspulgs

Uz paplātes ir sarkanas un dzeltenas emocijzīmes

Sarkanie - man nepatika nodarbība (kāpēc man tā nepatika?)

Dzeltens - patika nodarbība (kas jums patika?)

Kādas grūtības jums bija?

UZDEVUMI:
1.veidot priekšstatus par Antarktīdas ģeogrāfisko novietojumu, klimatu, dzīvniekiem, atkārtot putnu uzbūves īpatnības, veikt eksperimentu, kas pierāda dzīvnieku pielāgošanās spēju to dzīvotnei;
2.attīstīt uzmanību, atmiņu, loģisko domāšanu, iztēli, novērošanu, izziņas interesi, sakarīgu runu un spēju izdarīt secinājumus;
3. izkopt gādīgu attieksmi pret dabu, cieņpilnu attieksmi pret sarunu biedriem.
METODOLOĢISKAIS ATBALSTS: kartona ola, globuss, septiņu ziedu puķe, ledlauža makets, aisbergu maketi, pingvīnu rotaļlietas, jūras zvaigzne, paneļi ar dzīvniekiem, kartes daļas ar uzrakstu, video un audio pavadījums, ūdens glāzes, salvetes, Vazelīns, pingvīna mātes modeļi, pingvīnu fotogrāfijas pēc bērnu skaita.
VĀRDNĪCA: ledlauzis, aisbergs, pingvīnu bērnudārzs, okeāns, raksturīgās iezīmes.
PRIEKŠDARBS: globusa apskate, kartes, spēle “Savākt visu”, grāmatu lasīšana par Antarktīdu un ilustrāciju skatīšanās, dzejoļu iegaumēšana, masāžas un atpūtas vingrošana, spēlēšana “Kurš ir dīvains”, “Saki pretējo” “Zooloģiskā loterija”, zīmējums par tēmu Antarktīda, pingvīnu veidošana.
MOTIVĀCIJA: maza pingvīna parādīšanās grupā, kurš zaudēja māti.
IZGLĪTĪBAS JOMAS, ko izmanto tiešo izglītojošo darbību laikā: kognitīvā attīstība, sociālā un komunikatīvā, fiziskā attīstība.
PROCEDŪRA.
1. Ievaddaļa.
Skolotājs ienes zālē kartona olu.
Māja ir apaļa, māja ir balta,
Kad tas beidzot saplaisās?
Puiši, paskatieties, ko grupa ieguva, un tas izskatās pilnīgi neskarts.

Kura ola, jūsuprāt, no tās var parādīties (noklausās bērnu atbildes, un, lai uzzinātu, kas tur atrodas, es iesaku jums uzminēt mīklu). Un es izskatos pēc cāļa. Kur es varu to atrast? Uzmini nu! Es... (Pingvīns) Pedagogs: puiši, vai jūs domājat, ka mazais pingvīns neko nav sajaucis, vai viņš tiešām ir putns? (bērni to pierāda, nosaucot putniem raksturīgās pazīmes) Un viņu sauc Pēteris. Puiši, kur mēs varam meklēt pingvīna māti? Paskaties, ola nav vienkārša, tajā kaut kas ir. Šī ir karte, savāksim to un uzzināsim, kur dzīvo Pēteris (Pareizi saskaitot, iegūsit Antarktīdas karti. Pildot uzdevumu, tiek ieslēgta fona mūzika "Mamuta mazuļa dziesma". Bērni strādā ar zemeslodi un meklē uz tiem Antarktīdu.) Tu esi auksts pat pēc izskata. Jūs guļat kā ledaina vieta (audzinātāja) Okeāns ir klāts ar ledu, Tas ir no malas līdz malai aukstuma un tumsas valstība: jā, puiši, šeit bieži plosās putenis un sals. Ledus biezums okeānā sasniedz mūsu bērnudārza augstumu. Kā sauc šo okeānu? Noķeram okeāna iemītnieku un uzzināsim! (viņi uzduras jūras zvaigznei, kura saka, ka okeāns nav silts, nav baisi, tajā nav trakojošu viļņu, nav skaļi) Nu ko tad nozīmē? (auksti, klusi) Bērni nosauc dzīvnieku un pastāsta Pēterim, ko viņi par to zina. Audzinātāja: Puiši, izvēlēsimies dzīvniekus, ar kuriem Pēteris var draudzēties! (spēle "atrodi dīvaino") Kāpēc mēs atstājām putnu un jūras lauvu (tie norāda iemeslus)

Pedagogs: paskaties uz šo dzīvnieku, to sauc par ziloņu roni (stāsts)
Pedagogs: Puiši, paskatieties uz dažiem dzīvniekiem, kas atrodas mūsu priekšā, varbūt starp tiem ir Pētera mamma un tētis (uz planšetes parādās Antarktikas dzīvnieki: kašalots, leopards, zilais valis, albatros, ronis)
Mātes Ziemas valstība.
Kā ledus tuksnesis -
Viļņi tajā netrako.

Pedagogs: Aizvedīsim mazo pingvīnu uz Antarktīdu, jo tur dzīvo viņa radinieki. Un tajā pašā laikā jūs un es izpētīsim šo kontinentu. Un Tsvetik-septiņu ziedu palīdzēs mums tur nokļūt. Kādā krāsā, tavuprāt, ir jānorauj ziedlapiņa? Un kāpēc balts? Ar ko mēs tur iesim (uz ledlauža) Kāpēc uz tā? Tātad, apsēdieties ērtāk, ņemiet līdzi Pēteri un sakiet vārdus: lidojiet, lidojiet ziedlapiņā un palīdziet mums atrast Antarktīdu!

Jūs atrodaties uz krāsaina zemeslodes
Antarktīda, Antarktīda,
3. Galvenā daļa.
Es neesmu ne zoss, ne pāvs.
Kāds putns ir mana māte?
Es esmu tikko no olas
2. Bērnu uzmanības aktivizēšana.
“Sasildīsimies” (veicot sildošu masāžu un veselību uzlabojošu vingrošanu)
Pedagogs: Puiši, vai jums nav auksti? Lai nesaslimtu, nedaudz sasildīsimies.
noglāstīt ausu malas (4 reizes);
nospiediet uz ausu ļipiņām (4 reizes);
berzējiet degunu ar cimdu, pavelciet to (4 reizes);
spēlēt uz galvas ar pirkstiem;
Berzējiet plaukstas kopā, līdz jūtat intensīvu siltumu.
Staigāšana uz pirkstiem;
lēkšana no ledus gabala uz ledus gabala;

“kā pingvīns peld” IP - guļot uz vēdera, rokas gar ķermeni, paceliet galvu un kājas, līgojiet: Puiši, kamēr mēs ar jums iesildījāmies, priekšā parādījās kaut kas cits. Piepeldēsim tuvāk un uzzināsim, kas tas ir. Šos ledus blokus sauc par aisbergiem. Viņi peld, jo vējš tos spiež. Tiem ir dažādas dīvainas formas. Piemēram, šādi (skolotājs rāda no putupolistirola izgrieztus siluetus). Kā izskatās šie ledus gabali? Puiši, kas, jūsuprāt, notiks ar aisbergiem, ja tie nokļūs pie mums?

5. Nodarbības galvenās daļas turpinājums.
Mūsu ledlauzis apstājās, kas nozīmē, ka esam ieradušies vietā. Visi kā viens kopā lec ūdenī, Visi kā viens nepazīst jūrā bailes, Visi kā viens dzīvo draudzīgā barā 6. Eksperimenta vadīšana.
Iedomāsimies, ka mūsu pirksts ir pingvīns. Iemērciet pirkstu ūdens traukā un izņemiet to. Paskaties uz viņu uzmanīgi. Un, ja tagad būtu stiprs sals, kas ar viņu notiktu? Tagad tos viegli ieeļļojiet ar vazelīnu. Vēlreiz ievietojiet pirkstu ūdenī un noņemiet to. Ko jūs pamanījāt? Tagad mēģiniet izskaidrot šo incidentu ar pingvīnu.
Pedagogs: Lūk, lūk, pingvīni, viņi kopā izlec no ūdens un kratās nost, no viņiem šļakatas lido uz visām pusēm (skaties video). Kāpēc tās nav klātas ar ledu, jo tik stiprā salnā tās rāpjas ārā no ūdens? Lai saprastu, kā pingvīni pielāgojās šādiem apstākļiem, veiksim eksperimentu.
Visi kā viens ātri iepeld jūrā,
Viņi visi kā viens nekad nelido,
Kā atpazīt pingvīnu šķirni?
Padomājiet, kur cilvēks izmanto nesamitrināšanās fenomenu?
Pingvīnu mātes ieraudzīja Pēteri un nostājās rindā, klausās, kā viņi trokšņo un strīdas, kura dēls šis ir. Atrisināsim šo strīdu un noskaidrosim, kas ir viņa māte. (bērni māti atrod pēc raksturīgām pazīmēm).

Tagad noskatīsimies video par dažiem faktiem no Sanktpēterburgas dzīves (Bērni skatās video “olu perē”, “pingvīnu bērnudārzs”. Mūsu ceļojums ir beidzies, laiks atgriezties. Ardievu pingvīni! Kur ir. mūsu septiņziedu puķe. Vai mēs to noplēsim (viņi saka: palīdzi mums ziedlapa, nokļūt mūsu mājās!)


Tēma: “Ceļojums uz Dunno zemi un kāpēc”
Vecuma Skolas sagatavošanas grupa.
Virziens Kognitīvā runa
Galvenā izglītības joma "Izziņa"
Integrētās jomas – komunikācija
- Socializācija
- Veselība
- Daiļliteratūras lasīšana.
Īstenošanas forma Bērnu un pieaugušo kopīgās aktivitātes.
Mērķis Konsolidēt kvantitatīvo kontu.
Skaitīšana uz priekšu un atpakaļ.
Izglītības mērķi: attīstīt interesi par matemātiku, uzturēt pozitīvu emocionālo attieksmi; attīstīt spēju uzklausīt pieaugušo, ātri izpildīt uzdevumus un palīdzēt draugam.
Attīstīt: attīstīt telpisko orientāciju un aci, intelektu, uzmanību, radošumu, iztēli.
Izglītojoši: turpiniet mācīt, kā salīdzināt blakus esošos skaitļus, noteikt to secību, prātīgi skaitīt no 1 līdz 10 uz priekšu un apgrieztā secībā; praktizēt objektu salīdzināšanu pēc augstuma; turpināt mācīt, kā noteikt skaitļa vietu naturālajā rindā; nostiprināt spēju sadalīt objektu 2 un 4 daļās.
Plānotais rezultāts: Stiprināt verbālo skaitīšanu no 1 līdz 10 uz priekšu un apgrieztā secībā; nostiprināt spēju sadalīt objektu 2 un 4 vienādās daļās.
Metodes un paņēmieni Vizuāli: darbības metožu parādīšana, attēlu demonstrēšana (ilustrācijas).
Mutiski: skaidrojums, norādes, skaidrojumi, jautājumi bērniem, iedrošinājums.
Praktiski: modelēšana, vingrinājumi.
Vizuālie mācību līdzekļi. Demonstrācijas materiāls:
- Dunno un Pochemuchka ilustrācija, attēli, kas attēlo augstu māju un zemu māju:

Aploksne ar vēstuli no Dunno un Pochemuchka:

Numuru sērija:

Bumba;
- kartītes spēlei “Jā-nē”:
3 ir lielāks par 2; 2 ir mazāks par 3; 5 ir mazāks par 4;
- aploksnes ar uzdevumiem:

Izsniegšana:
-zīmējumi-mīklas:

Apļa un kvadrāta attēls:

Bērnu organizēšana
Vārdnīcas darbs Augsts, zems, pa kreisi, pa labi, kaimiņi, mācību grāmata, mīklu zīmējumi, vienādi, lielāks par, mazāks par zīmēm Individuālais darbs Iemācīt Bogdanam salīdzināt blakus esošos skaitļus, atkārtot skaitīšanu apgrieztā secībā ar Arinu, vingrināt Slavas uzdevumu risināšanā.
Struktūras nodarbība 35 minūtes:
1.daļa: vēstules nolasīšana – 1 minūte;
2.daļa: spēle “Palīdzi atrast dzīvokli” - 3 minūtes;
3.daļa: spēle “Ciparu māja” - 3 minūtes;
4.daļa: fiziskās audzināšanas nodarbība – 2 minūtes;
5.daļa: spēle “Kā tas ir” - 3 minūtes;
6.daļa: āra spēle “Spēlēsim bumbu” - 3 minūtes;
7.daļa: spēle “Jā-nē” - 3 minūtes;
8.daļa: uzdevumu izpilde – 2 minūtes;
9. daļa: stundu analīze – 2 minūtes.
GCD pārvietošana:
1. daļa: “Vēstules lasīšana”
- Puiši, šodien, kad gāju pa ceļam uz bērnudārzu, satiku pastnieku un iedeva man vēstuli, šī vēstule bija adresēta “Bērnudārzam Nr.12 Ladushki” 5.grupai “Rūķi”. Vai vēlaties uzzināt, par ko ir šī vēstule? (bērnu atbildes). Labi. Klausieties mani uzmanīgi (izlasiet vēstuli): “Dārgie puiši! Jums raksta Počemučka un Dunno. Manam draugam Počemučkam ļoti patīk uzdot jautājumus, bet viņš nekad nesaņēma atbildes uz tiem, jo ​​es neko nezinu. Kādu dienu es domāju: "Kāpēc meitene visu laiku jautā, kas un kāpēc?" Bet es neko nezinu un tāpēc nevaru atbildēt uz jautājumiem. Ko darīt, ja Počemučka nevēlas ar mani draudzēties? Un mans draugs Počemučka domā šādi: es nepārtraukti jautāju, kas un kāpēc, bet Dunno nevar atbildēt uz maniem jautājumiem. Un viņš ar mani nedraudzēsies. Un mēs nolēmām vērsties pie jums, lai saglabātu mūsu draudzību un rastu atbildes uz visiem mūsu jautājumiem. Puiši, palīdzēsim Dunno un kāpēc? (bērnu atbildes). Pochemuchka un Dunno ir sagatavojuši jums uzdevumus. Mēģināsim tos atrisināt.
2. daļa: spēle “Palīdzi man atrast dzīvokli”
- Tātad, pirmais uzdevums (es izņemu pirmo uzdevumu no aploksnes), un tas saucas “Palīdzi man atrast dzīvokli”. Šeit ir iela, kurā dzīvo Dunno un Pochemuchka (es rādu ielas attēlu). Počemučka uzaicināja Dunno ciemos un teica, ka dzīvo augstākajā ēkā piektajā stāvā dzīvoklī kreisajā pusē. Palīdzi man atrast viņa logu (es piezvanu bērniem pa vienam un lūdzu izpildīt uzdevumu). Dunno arī uzaicināja Počemučku ciemos un teica, ka viņš dzīvo zemākajā ēkā ceturtajā stāvā, dzīvoklī pa labi (es piezvanu bērniem pa vienam un lūdzu izpildīt uzdevumu). Jūs paveicāt pirmo uzdevumu.
3. daļa: spēle “Ciparu māja”
- Un tagad otrais uzdevums (otro uzdevumu izņemu no aploksnes). Uz ielas ar Dunno un Pochemuchka viņi uzcēla jaunu māju numuriem, lai viņi visi varētu dzīvot kopā un viņiem nebūtu garlaicīgi (es ievietoju ciparu rindu). Kad visi skaitļi iepazinās, viņi sāka dzīvot kopā. Bet Dunno un Počemučka nezina, kādi kaimiņi ir katram numuram, un viņi vēlas jums par to jautāt (es uzdodu bērniem jautājumus):
Nosauc skaitļa 3 kaimiņus? (2, 4)
Kādi skaitļi atrodas blakus 5? (4, 6)
Nosauciet kaimiņu ar numuru 6 pa labi? (7)
Nosauciet kaimiņu ar numuru 7 kreisajā pusē? (6)
Kurš skaitlis atrodas pa kreisi no skaitļa 8? (7)
Kādi ir skaitļa 9 kaimiņi? (8, 10)
Gudri puiši. Un jūs lieliski paveicāt šo uzdevumu.
4.daļa: fiziskās audzināšanas minūte
- Un tagad mēs atpūtīsimies un nedaudz iesildīsimies:
Tagad puiši piecelties
Lēnām paceliet rokas
Saspiediet pirkstus, pēc tam atvelciet tos
Nolaid rokas un stāvi tā.
Noliecās pa labi, pa kreisi
Un atkal ķeramies pie lietas (kopā ar bērniem nodarbojamies ar fizisko audzināšanu)
5. daļa: spēle “Kā tas ir”
- Mēs ar jums esam mazliet atpūtušies, un tagad pāriesim pie trešā uzdevuma (es izņemu trešo uzdevumu no aploksnes), un tas saucas "Kā tas izskatās." Tagad jums jāsēžas pie galdiem (bērni sēž pie galdiem, es dodu viņiem zīmējumus - mīklas). Puiši, katram no jums uz galda ir mīklu zīmējumi. Un tos uzzīmēja Dunno un Pochemuchka Tube kopīgs draugs. Viņš nolēma spēlēt ar viņiem, un tāpēc, ka... draugiem patīk zīmēt. Tube viņiem izdomāja mīklu zīmējumus. Bērni domāja, ko Tube vēlas, bet viņi neko neuzminēja. Nosūtiet mums šīs mīklas. Jums jāpievieno figūras detaļas, lai jūs iegūtu kādu priekšmetu (es parādu bērniem, kā izpildīt šo uzdevumu). Labi. Visiem sanāca skaisti zīmējumi.
6.daļa: āra spēle “Spēlēsim bumbu”
- Un tagad ceturtais uzdevums, un tā nosaukums ir “Spēlēsim bumbu”. Jums jāstāv aplī, katrs nodod bumbu viens otram un skaita no 1 līdz 10, un tad apgrieztā secībā (es parādu, kā spēlēt šo spēli). Labi darīts. Ar šo uzdevumu jūs paveicāt labu darbu.
7. daļa: spēle “Jā-nē”.
-Piektais uzdevums. Mēs jau zinām, ka mūsu draugi mēģināja gatavoties skolai. Tas ir tas, ko viņi darīja. Ļaujiet man jums izlasīt, kā viņi salīdzināja skaitļus. Ja es saku pareizi, jūs kliedzat jā, un, ja es saku nepareizi, nē (izlasiet uzdevumu):
3 ir lielāks par 2 un 2 ir mazāks par 3
5 ir mazāks par 4 un 6 ir lielāks par 5
4 ir vairāk nekā 3 reizes 1
5 ir mazāks par 6 reiz 1
7 ir mazāks par 8 reizi 1
8 ir vairāk nekā 9 reizes 1
8. daļa: apļa un kvadrāta sadalīšana daļās
Sestais uzdevums. Bērni sēž pie galdiem, un es viņiem dodu attēlus ar apli un kvadrātu. Izlasīju bērniem uzdevumu: Dunno un Why tika cienāti ar āboliem un cepumiem. Viņi nevar vienoties par to, kurš ko saņem. Palīdziet vienādi sadalīt ābolu un cepumus. Aplis un kvadrāts jāsadala divās daļās, bet kvadrāts - 4. Sāksim izpildīt uzdevumu, un es redzēsim, kurš un kā to dara.
9. daļa: stundu analīze
- Labi darīts. Jūs paveicāt visus uzdevumus. Nu, rags un jūs palīdzējāt Dunno un Počemučkai. Viņi mums ir ļoti pateicīgi. Dunno un Počemučka sagatavoja nelielas dāvaniņas, lai palīdzētu viņiem izpildīt uzdevumus. Vai jums patika nodarbība? (bērnu atbildes). Kam mēs šodien palīdzējām? Kādas spēles spēlēji? Kādus uzdevumus esam paveikuši? (bērnu atbildes). Šeit mūsu nodarbība beidzās.