Konspekts mākslas nodarbībai vidējā grupā “Neveikls lācis staigā pa mežu”. Tiešas izglītojošas aktivitātes par māksliniecisko un estētisko attīstību (zīmēšana) vidējā grupā par tēmu “Ziemas olimpisko spēļu simbols

Zīmēšanas tiešo izglītojošo darbību kopsavilkums

"CIEMOS PIE TRĪS LĀČU"

Vidējā grupa.

Programmas saturs: iepazīstinot bērnus ar krievu mākslinieku Ju. Māciet bērniem zīmēt Ziemassvētku eglīti, izmantojot duršanas metodi ar cietu otu. Attīstīt iztēli, uzmanību, redzesloku, leksikā un interese par tēlotājmāksla. Izkopt vēlmi palīdzēt viens otram.

Materiāli: Jurija Vasņecova portrets, pasaka “Trīs lāči”, ilustrējis Jus, papīra lapas ar Ziemassvētku eglīšu attēliem; guaša; ūdens; saru otas.

Priekšdarbi: lasot L. Tolstoja pasaku “Trīs lāči”, aplūkojot ilustrācijas dažādi mākslinieki uz pasaku "Trīs lāči".

Nodarbības gaita.

Pedagogs: Puiši, vai jums patīk skatīties grāmatas ar attēliem vai bez tiem?

Bērni: Ar attēliem.

Pedagogs:Šodien vēlos jūs iepazīstināt ar krievu mākslinieku Juriju Vasņecovu (portretu izrāde). Viņš zīmēja daudzus attēlus pasakām. Es tev pateikšu mīklu, un tu vari uzminēt, kāda tā ir pasaka.

Netālu no meža mežmalā trīs dzīvo būdā. Ir trīs krēsli un trīs krūzes, trīs gultas, trīs spilveni. Uzminiet bez mājiena Kas ir šīs pasakas varoņi?

Bērni:"Trīs lāči"

Pedagogs: Kādi ir viņu vārdi?

Bērni: Mihails Ivanovičs, Nastasja Petrovna, Mišutka

Pedagogs: Paskaties uz šo attēlu. Kas uz tā ir attēlots?

Bērni: Meitene Maša.

Pedagogs: Meitene Maša viena staigā pa mežu, viņa ir apmaldījusies, viņai ir bail, no kā viņa baidās?

Bērni: Savvaļas dzīvnieki.

Pedagogs: Kas vēl redzams attēlā?

Bērni: Būda.

Pedagogs: Kas tajā dzīvo?

Bērni: Lāči.

Pedagogs: Kur atrodas būda?

Bērni: Mežā.

Pedagogs: Paskatieties, cik tumšs ir krāsots mežs, cik augsti ir koki, eglēm ir augsti stumbri un pūkaini zari, kas skatās lejup. Vai dzirdi kādu raudam? (Parādās lelle Maša.) Jā, šī ir Maša.

Sveika, Maša.

Maša: Sveiki.

Pedagogs: Kāpēc tu raudi?

Maša: Lāči mani aicināja ciemos, bet man ir bail iet pa tumšo mežu uz viņu būdu

Pedagogs: Neuztraucies, Maša, es un puiši varam tev palīdzēt. Tiešām puiši.

Bērni: Jā. Mēs palīdzēsim.

Pedagogs: Mēs izlozēsim jums jautras koši zaļas eglītes, starp kurām jums būs jautri un nebaidīsies staigāt.

Skolotāja demonstrē, kā zīmēt Ziemassvētku eglītes, izmantojot duršanas metodi.

Pedagogs: Paskaties, kā sanāca viena pūkaina, dzīvespriecīga eglīte, un tādu mežā ir daudz. Dosimies kopā uz mūsu darbnīcu un uzzīmēsim katrs vienu eglīti, lai izveidotu mežu.

Fiziskās audzināšanas stunda “Trīs lāči”.

"Trīs lāči gāja mājās (Vilināties vietā) Tētis bija liels – liels (rokas uz augšu, stiept) Mamma ir ar viņu īsāks (rokas krūšu līmenī) Un mans dēls ir tikai mazs bērniņš (apsēdies) Viņš bija ļoti mazs (šūpoties uz sāniem) Gāja ar grabulīšiem (piecelties, rokas krūtīm priekšā, sažņaugt dūres) Dīg-diņ, dīg-diņ! (Spēļu ar grabuļiem imitācija).

Bērni sāk zīmēt. Skolotājs nodrošina individuāla palīdzība un atbalstu, ja nepieciešams.

Pedagogs: Maša paskatieties, cik daudz ko tādu ir pūkainās Ziemassvētku eglītes puiši zīmēja (izpētot visas eglītes). Kad tās nožūs, mēs ar puišiem pielīmēsim tās pie taciņas

Maša: Paldies, puiši. Tagad es nebaidīšos apmeklēt lāčus.

Pedagogs: Pa to laiku eglītes žūst, Maša, spēlē ar mums spēli “Lāču mežā”.

GCD kopsavilkums “Lāča” zīmēšanai vecākā grupa

Temats: "Lācis"

Mērķis : iemācīties zīmēt lāci pa kontūru ar kulti; radīt interesi par zīmēšanu un izglītot kognitīvā darbība. Iemācieties atrast līdzības ar reālistisku attēlu un priecājieties par rezultātu.

Programmas saturs:

Izglītības mērķi:

Konkrēt esošās idejas par lāčiem un to īpašībām.
Nodrošiniet apstākļus dzīvnieka kažokādas struktūras pārnešanai, izmantojot līmes otu, izmantojot “poke” tehniku.

Attīstības uzdevumi:

Attīstīt uzmanību, atmiņu, domāšanu, runu, smalkās motorikas rokas,iztēle.

Izglītības uzdevumi:

Audzinātinterese par apkārtējo pasauli,novērtēt attieksmi pret savu darbu un tā rezultātiem. Attīstīt bērnos spēju risināt mīklas un iesaistīt viņus attīstībāmāksliniecisksuztvere un estētiskā gaume.

Metodes un tehnikas : verbāls, vizuāls, praktiska metode; spēļu tehnikas: detalizēta iedomāta situācija, lomu spēle (leļļu varonis - lācis).

Priekšdarbs : Ilustrāciju skatīšanās, runāšana, lasīšana daiļliteratūra par meža dzīvniekiem vasarā.

Aprīkojums : demonstrācijas materiāls (ilustrācijas, kurās attēlots brūnais lācis vasarā), izdales materiāli (sagataves ar lāča kontūru), krūzes, guaša, eļļas lupatiņa, dzejoļi par lāci un vāveri, mūzikas centrs,E. Tiličejevas mūzikas “Lāči” ieraksts, paraugs zīmēšanai, mīkstas plānas un biezas otas, līmes otas, paliktņi, salvetes, ūdens, mīkstais rotaļu lācis, fotogrāfija polārlācis.

Formas darbam ar bērniem : kolektīvs, individuāls.

Nodarbības gaita:

Laika organizēšana. Skan E. Tiličejevas mūzika “Lāči”.

Pedagogs: Puiši, kaKurš, tavuprāt, nāks pie mums?

Viņš ir brūns un ar šņorpēdu,
Noķer zivis ar spēcīgu ķepu.
Un viņš arī mīl medu!
Kurš nosauks saldo zobu?

Viņš ir brūns un pinkains.
Uzminiet, puiši?
Kurš, uzcēlis siltu māju,
Guļ visu ziemu tajā mājā?

Meža īpašnieks
Pamostas pavasarī
Un ziemā, puteņa gaudošanā,
Viņš guļ sniega būdā.(Lācis)

Skolotāja ienes mīksto rotaļu lācīti.

Pedagogs:

No meža iznāca lācis,
Viņš sāka stutēt un rēkt.
- Par ko tu esi sarūgtināts, lāci?
- Man bija nakts ķēve,
Es redzēju meiteni Alīnu -
Es apēdu visas birzī esošās avenes!

Miška, Miška, dīvāna kartupelis!
Viņš gulēja ilgi un dziļi,
Es gulēju visu ziemu,
Un es netiku uz koka,
Un es nebraucu ar ragaviņām,
Un es nemetu sniega bumbiņas,
Mērķis būtu krākšana.
Ak tu mazais lācītis!

Pedagogs: Mazais lācis ir satraukts, viņš ir bēdīgs. Kāpēc tu esi skumjš, mīļā?
Rotaļu lācītis: Man ir skumji, jo mans draugs Umka no Ziemeļpola man atsūtīja fotogrāfiju un lūdz, lai atsūtu viņam arī savu fotogrāfiju.

Parāda polārlāča fotogrāfiju.

Rotaļu lācītis: Bet lāčiem nav kameras vai krāsu, ko man darīt?

Pedagogs: Puiši, vai mēs varam palīdzēt lācim?

Bērni: Jā, varam uzzīmēt, uztaisīt aplikāciju!

Pedagogs: Vispirms uzmundrināsim savu ciemiņu, palaižam garām lāci un pastāstīsim, kāds tas ir (mīksts, pinkains, brūns, melnacīgs, ķekatains)!

Bērni viens otram nodod lācēnu un nosauc to pēc vienas no tā īpašībām.


Audzinātāja : Ak, lācēnam ir jautājumi jums, puiši! Vai varat uz tiem atbildēt?

Bērni: Jā!

Didaktiskā spēle"Jautājuma atbilde"
Ko tu sauc par lāču māti? (lāču māte)
Kā sauc Papa Bear? (lācis)

Kā sauc lāča brāļus un māsas? (kucēni)
Kur lāči guļ ziemā? (dīrā),
Kad viņi pārziemo (rudenī)?

Pedagogs: Parastā valodā viņi saka, ka lācis guļ ziemas miegā.

Pirms došanās midzenī taigas īpašniekam ir jāuzkrāj barības vielas- tauki. Lācis ir visēdājs, taču lielāko daļu tā uztura veido augu izcelsmes pārtika: ogas, zālaugu augi, ozolzīles, rieksti. Ciedru čiekuri ir viens no iecienītākajiem lāču gardumiem. Jauni dzīvnieki var kāpt kokos aiz tiem un nolauzt zarus. Bet pārsvarā viņi savāc no zemes nokritušus čiekurus. Lai tiktu pie riekstiem, lācis savāc priežu čiekurus kaudzē un sasmalcina ar ķepām, no kurienes tad, guļot zemē, ar mēli izvelk riekstus kopā ar čaumalu. Nereti lāču uzmanību piesaista burunduku gatavotie riekstu krājumi.

Pārtikai labvēlīgos gados pieaugušie lāči uzkrāj zemādas tauku slāni līdz 8-12 cm, un tauku rezervju svars sasniedz 40% no dzīvnieka kopējā svara. Tieši ar šiem taukiem, kas uzkrāti vasarā un rudenī, lāča ķermenis pārtiek ziemā.

Lāči, kuriem nav bijis laika iegūt pietiekamas tauku rezerves, nevar pārziemot. Tos sauc par savienojošiem stieņiem. Bieži vien viņi ir lemti nāvei no bada, sala vai no mednieka. Ziemā mežā sastopami lāči, kuriem miegs ir traucējis cilvēks vai citi apstākļi. Šāds lācis ir spiests meklēt jaunu, klusāku guļvietu.

Pirms došanās uz midzeni lācis cītīgi jauc pēdas: līkumo, iet cauri vējlauzēm un pat pa savām pēdām iet atmuguriski. Midzēm viņi parasti izvēlas nomaļas un uzticamas vietas necaurlaidīgu purvu malās, meža ezeru un upju krastos, vējlauzēs un mežizstrādes vietās, padziļinājumos zem izrautām saknēm vai koku stumbriem. Galvenais nosacījums – mājoklim jābūt sausam, klusam un izolētam no negaidītu viesu klātbūtnes. Dzīvnieks izolē savu patvērumu ar zariem un izklāj pakaišus ar sūnu kārtām. Dažreiz pakaišu slānis sasniedz pusmetru. Gadās, ka vienu un to pašu midzeni izmanto vairākas lāču paaudzes.

Ziemas sākumā lāču mātītēm parasti ir pēcnācējidivi lāču mazuļi. Mazuļi piedzimst akli, bez kažokādas un zobiem. Viņi sver tikai puskilogramu un sasniedz 25 cm garumu. Mazuļi barojas ar vēl guļošās mātes pienu un ātri izaug no bedres pavasarī jau pinkaini un veikli.

Midzenī siltumā un drošībā lāči ilgi guļ un auksta ziema. Nereti lācis guļ uz sāniem, saritinājies kamolā, reizēm uz muguras, retāk sēž ar nolaistu galvu starp ķepām. Ja dzīvnieks tiek traucēts guļot, tas viegli pamostas.

Pastāv jocīgs uzskats, ka lācis ziemas guļas laikā sūc ķepu. Bet patiesībā janvārī, februārī tas notiekmainās cieta āda uz ķepu spilventiņiem, kamēr vecā āda plīst, pārslās un ļoti niez, un lai kaut kā mazinātu šīs nepatīkamās sajūtasdzīvnieks laiza ķepas.

Pedagogs: Mišenka, tik daudz puiši zina par lāčiem. Daudz lasījām un skatījāmies pasakas, skatījāmies albumus par lāču dzīvi. Puiši tagad pastāstīs, kādas pasakas viņi zina, kurās ir atrasti lāči.

Bērni: “Trīs lāči”, “Koloboks”, “Maša un lācis”, “Divi mantkārīgi lāči”, “Cilvēks un lācis”, “Teremok”, “ Vinnijs Pūks un viņa draugi."
Pedagogs: Šodien zīmēsim lāci, bet pēc tam iekārtosim savu lāču portretu izstādi, lai mūsu viesis varētu izvēlēties sev līdzīgāko zīmējumu.

Fiziskais vingrinājums "Trīs lāči"

Trīs lāči iekšā dzīvoja pasaku,

Devāmies uz pārkraušanas punktu.

Meitene pieskrēja pie viņiem,

Skrien vietā.

Iegāju mājā un ieraudzīju:

Rokas ir paceltas virs galvas, pirkstu gali pieskaras viens otram.

Milzīgs galds pie loga,

Labā roka ir savilkta dūrē, kreisā plauksta balstās uz dūri.

Trīs krēsli - wow.

Kreisā plauksta vertikāli labā dūre tiek piespiesta horizontāli pie plaukstas.

Trīs tases un trīs karotes,

Pietupieties, vienu roku uz jostas, tad piecelieties, paceliet rokas uz augšu un

pieskarieties viens otram ar noapaļotiem pirkstiem.

Trīs gultas: paskaties.

Maša ēda un dzēra,

Viņi attēlo, kā viņi tur karoti un nes to pie mutes.

Nogulieties uz gultas

Rokas krūtīs priekšā, elkoņi saliekti un guļ viens uz otra.

Un aizmiga saldā sapnī.

Plaukstas ir salocītas, galva ir noliekta un atrodas uz plaukstām.

Kas notika tālāk?

Rokas nedaudz izplešas uz sāniem.

Tad lāči atgriezās,

Viņi staigā, brienot no vienas puses uz otru.

Ieraugot Mašu, viņi sadusmojās.

Rokas uz jostas, veidojot dusmīgu seju.

Maša bija ļoti nobijusies

Viņi parāda izbiedētu seju.

Un viņa steidzās mājās.

Rokas ir paceltas virs galvas, pirkstu gali pieskaras viens otram.

Pedagogs: Pirms sākam zīmēt lāci, apskatīsim to tuvāk.

Tiek rādīts lāča attēls.

Pedagogs: Vispirms apskatīsim rumpi.

Kāda ir ķermeņa forma? (ovāls).

Kas vēl lācim ir? (galva).

Kāda forma ir galvai? (raunds).

Neaizmirstiet, ja paskatās no malas, tā purns ir iegarens.

Kur atrodas galva? (galva atrodas ķermeņa priekšā (virs) un ir ar to savienota ar spēcīgu īsu kaklu).

Kā izskatās lāča ķepas, kādas tās ir (ovālas, bet iegarenas)?

Kur ir lāča ķepas (ķermeņa apakšā)?

Cik ķepu ir lācim (2 priekšējās un 2 pakaļkājas)?

Kas ir uz lāča galvas (ausīm)?

Kādas formas tās ir? (pusapaļa)

Vai lāča ausis ir lielas vai mazas? (mazs)

Kas vēl ir uz lāča galvas (acis, deguns)?

Paskatieties uzmanīgi uz lāča ķepām, kas tām ir (spīles)?

Puiši, kādā krāsā ir lāči? (brūns, brūns)

Kādā krāsā ir acis, deguns un nagi? (melns)


Pirkstu vingrošana "Kas guļ ziemā?"

Lācis bedrē guļ ciešā miegā,

(saspiež pirkstus labā roka dūrē, sākot ar lielo))

Viņš šņāc visu ziemu līdz pat pavasarim.

Burunduki ziemā guļ,

Dzeltenais ezis un āpsis.

Tikai zaķis nevar gulēt -

(rāda mazo pirkstiņu un pagriež to)

Bēg no lapsas.

Viņš mirgo starp krūmiem,

(kreisās rokas pirksti attēlo lapsas klikšķošo seju, kas panāk

zaķis)
Viņš sapucējās un bija tāds!


Pedagogs: Ak, tagad apsēdīsimies un uzzīmēsim pūkainu, brūnu lāci ar melnām acīm, degunu un nagiem.

Paskaties, tagad es paņemšu līmes otu un uzvilkšu lācim brūnu kažoku. Es iemērcu otas galu brūna krāsa un ar šiem “pokiem” nokrāsoju visu lāci. Tagad arī tu uzvilksi lācim kažoku.

Bērni zīmē.

Pedagogs: Tagad, puiši, es to ņemšu vates tampons, iemērcīšu to melnā krāsā un uzzīmēšu aci uz lāča galvas. Lācis stāv uz sāniem un tāpēc mēs neredzam otro aci, un uz purna gala es uzzīmēju melnu degunu. Tagad paņemiet vates tamponu, iemērciet to melnā krāsā un uzmanīgi uzzīmējiet lāci, vispirms aci, tad degunu.

Bērni zīmē.

Pedagogs: Tagad es uzzīmēšu nagus uz lāča ķepām. Lai to izdarītu, es paņemšu plānu otu, iemērcošu to melnā krāsā un uzmanīgi nokrāsošu nagus uz ķepām. Lai lāči atrastos mežā, varat papildināt savu zīmējumu - piemēram, uzzīmēt kokus, zāli, upi, tālu kalnus (uzzīmējiet tos pats).

Bērni zīmē.

Pedagogs: Rādīsim savus zīmējumus mazajam lācim!

Darbi tiek izlikti un apskatīti kopā ar bērniem.

Pedagogs: Cik skaisti un pūkaini tie visi izrādījās! Mūsu mazais lācītis lūdz iedot vienu zīmējumu, ko viņš var nosūtīt savam draugam Umkai uz Ziemeļpolu. Kuru zīmējumu izvēlēsimies?

Bērni izvēlas zīmējumu un iedod to rotaļu lācītim.

Pedagogs: Mazais lācītis ir ļoti priecīgs par dāvanu. Viņam laiks doties prom! Teiksim viņam "Ardievu"!

Bērni: Uz redzēšanos!

Pedagogs: Rko pie velna mēs šodien darījām? Ar ko mēs zīmējām? Kam mēs centāmies, kam gribējām palīdzēt? Ko darīsim ar pārējiem zīmējumiem?

Bērni: Sarīkosim izstādi ģērbtuvē uz radošuma dēļa un vakarā pastāstīsim vecākiem, kas pie mums ieradās.

GCD pašanalīze zīmēšanai:

Temats: "Lācis"

Mērķis : Iemācīties zīmēt lācīti pa kontūru ar kulti; radīt interesi par zīmēšanu un veicināt izziņas darbību. Iemācieties atrast līdzības ar reālistisku attēlu un priecājieties par rezultātu.

Kas gāja labi : aktivitāte bērnos izraisīja lielu interesi, viņi izrādīja lielu interesi par šo tēmu, aktīvi izteica savu viedokli, minēja mīklas, uzdeva jautājumus un atbildēja uz tiem. Pirmo reizi zīmēšanā izmantojām šo paņēmienu - zīmēšanu ar kātu, kas izraisīja interesi bērnos. Darbi sanāca koši un krāsaini.

Bērni cītīgi, rūpīgi pabeidza savus darbus, radoši piegāja skaņdarba sacerēšanai, dalījās savās idejās ar citiem bērniem, ar prieku aplūkoja vienaudžu darbus, apsprieda darbu, dalījās viedokļos.

Grūtības, kas radušās: Bērniem bija zināmas grūtības apgūt šo tehniku. Piemēram, Gļebs nevēlējās pilnībā nokrāsot visu lāci, un lāča pakaļkājas palika baltas.

Zīmēšanas nodarbības kopsavilkums sagatavošanas grupā Polārlācis
Mērķis : Ilgtspējīgas intereses veidošanās par vizuālo mākslu. Mērķi: Izglītība: Izkopt interesi auksto zemju dzīvniekiem.Izglītības: Māciet bērniem izmantot savas zināšanas un idejas par funkcijām izskats polārlācis.Uzlabot spēju iegūt krāsošanai nepieciešamo krāsas krāsu (gaiši dzeltenu, zilu), sajaucot oriģinālās krāsas (balto un dzelteno, balto un zilo).Veidojiet prasmes attēlot lāci, precīzi nododot izskata iezīmes un proporcijas.Izglītības: Attīstīt bērnos spēju zīmējumā nodot vienkāršu sižetu ar vienu varoni (polārlāci).Attīstīt bērna radošās spējas un iztēli.Nostipriniet spēju zīmēt kontūru ar plānu otu, krāsojot lāča kažoku, izmantojiet sausu, cietu otu.Materiāli nodarbībai: - ilustrācijas ar ziemeļu dabu,- leduslāča attēls (rotaļlietas, fotogrāfijas, zīmējumi);- guaša; - palete; - līme un akvareļu ota.Priekšdarbi: - Saruna par auksto zemju dzīvniekiem,- Gleznu sērijas “Ziemeļu dzīvnieki” apskate,- Lasot stāstu: "Kāpēc polārlācim ir melns deguns?"- D/i “Kurš ko ēd?”, “Uzmini dzīvnieku”, “Noskaidro, kura pēdas?”.Nodarbības gaita. Audzinātāja : Puiši, uzmini mīklu:Man patīk peldēt un plunčātiesKur ir aukstais ūdens?Krīt sniega kaudzēs,Kur vienmēr ir ziema.Balta kažokāda un tauku slānisIkviens var palīdzēt grūtībās.Bērni: polārlācis.Audzinātāja : Pa labi. Šodien mēs zīmēsim polārlāci. Atcerēsimies, kur viņi dzīvo?Bērni: Aukstās valstīs, kur ir mūžīga ziema.Pedagogs: Jā, ziema ir grūts, auksts, bet tajā pašā laikā ļoti skaists gada laiks. Tagad aizveram acis un iedomāsimies, ka atrodamies Ziemeļpolā. Pūš auksts vējš, gaudo putenis, visu zemi klāj sniegs, netālu staigā liels balts polārlācis. Apsveriet to.Pedagogs: Tagad atver acis.(1-2 bērnu stāsts par lāci)Pedagogs: Apskatīsim lāci, kas redzams mūsu attēlā. Šis ir milzīgs zvērs, lielākais plēsējs uz mūsu planētas. Lācim ir liela apaļa galva. Tas atrodas ķermeņa priekšā (virs) un ir savienots ar to ar spēcīgu īsu kaklu. Lācim uz galvas ir mazas, pusapaļas ausis. Lācim uz sejas ir acis un deguns. Tās ir melnas kā ogles. Lācim ir liels ovāls ķermenis. Lācim ir spēcīgas, iegarenas, ovālas formas ķepas, no kurām 4 atrodas ķermeņa apakšā, 2 priekšā un 2 aizmugurē. Uz ķepām ir nagi. Un lācim arī ir aste.Audzinātāja : Puiši, kādā krāsā ir lācis?Bērni: Balts. Pedagogs: Tas ir pareizi, un, kad saule apspīd to, tā kažokāda ir gaiši dzeltena nokrāsa.Zīmēšanas metodes demonstrēšana un skaidrojums.Uzzīmējiet lielu lāci lapas centrā. Kur mēs sākam zīmēt? (no galvas, pēc tam ķermeņa un 4 kājām, asti.)Sadaliet lapu horizontāli uz pusēm un novelciet horizonta līniju. Izmantojot zilu krāsu, mēs krāsojam debesis.Mēs krāsojam loksnes apakšējo daļu ar nelielu nokrāsu - sniegu.Mēs zīmējam lāci, cenšoties precīzi nodot dzīvnieka izskata iezīmes (deguns, acis, ausis, aste)Pedagogs: Apbrīnosim mūsu lāčus. Cik skaisti un pūkaini viņi visi izrādījās. Tagad šos lāčus vari zīmēt pats mājās un iepriecināt savus vecākus. Un mēs izrotāsim savu izstādi ar šīm baltajām skaistulēm. Mūsu nodarbība ir beigusies.

GCD kopsavilkums par zīmēšanu, izmantojot “poke” tehniku ​​ar sausu līmes otu vidējā grupa"Rotaļu lācītis"

Mērķis: nostiprināt zīmēšanas tehniku ​​- "poke" (sausā līmes ota);

Roku smalko motoriku attīstība, kustību koordinācija;

Stiprināt spēju krāsot pa kontūru, izmantojot “poke” metodi;

nostiprināt zināšanas par krāsu (brūnu, dažādos veidos radīt interesi par zīmēšanu.

Izglītības:

Izaudzināt interesi par savvaļas dzīvniekiem.

Izglītības:

Mudiniet bērnus izmantot savas zināšanas un idejas par lāča izskata iezīmēm.

Attīstīt spēju attēlot lāci, precīzi nododot izskata un proporciju iezīmes.

Izglītības:

Attīstīt bērnos spēju nodot vienkāršu, vienkāršu tēlu ar vienu varoni (lāci).

Nostipriniet spēju zīmēt kontūru ar vienkāršu zīmuli, krāsojot lāča kažoku, izmantojiet sausu, cietu otu.

Materiāli nodarbībai:

Lācīša rotaļlieta;
- vienkārši zīmuļi;

Ota ir cieta un akvareļa.

Priekšdarbi:

Saruna par savvaļas dzīvniekiem

Gleznu sērijas “Savvaļas dzīvnieki” apskate

Stiprināt zināšanas par krāsu (brūnu, dažādos veidos radīt interesi par zīmēšanu.

Materiāls:

Gatavā lāča zīmējuma paraugs, rotaļlieta - lācīša. Saru otas, plānas mīkstas otas, guaša (brūna, melna, sarkana, salvetes, ūdens burkas.

Nodarbības gaita:

Pedagogs: Puiši, nosauciet man rotaļlietas, kuras jūs zināt. (Bērnu atbildes)

Tagad pārbaudīsim, vai esat uzskaitījis visas rotaļlietas? (Rādīt demonstrācijas materiālu)

Puiši, es jums pateikšu mīklu. Jāuzmin, par kuru rotaļlietu es uzminēju mīklu. (Noslēpums)

Pareizi, tas ir lācis.

Skolotāja aicina bērnus aplūkot lāča tēlu. Viņš jautā, kāds kažoks ir lācēnam. (pūkains, pinkains).

Fiziskās audzināšanas stunda "Lācēni dzīvoja biezoknī."

Mazuļi dzīvoja biezoknī

Viņi pagrieza galvas

Tā viņi pagrieza galvu.

Mazuļi meklēja medu,

Kopā viņi šūpoja koku,

Tā, tā viņi kopā šūpoja koku.

Mazuļi dzēra ūdeni

Mēs sekojām viens otram,

Tā, tā visi sekoja viens otram.

Kucēni dejoja

Viņi pacēla ķepas uz augšu,

Šādi, šādi viņi pacēla ķepas uz augšu.

Vai vēlaties uzzīmēt lācēnu ar tikpat skaistu kažokādu? (bērnu atbildes)

Ar kādu metodi mēs to varam uzzīmēt? (“Poke metode”).

Jā, bērni, mēs uzzīmēsim lācēnu jums jau pazīstamā veidā, izmantojot cieto otu un guašu, lācēna kontūru ar vienkāršu zīmuli.

(bērni apsēžas).

Pedagogs:

Atgādiniet un parādiet bērniem, kā pareizi turēt otu: gluži kā zīmuli, ar trim pirkstiem, bet virs otas metāla daļas.

Kur, tavuprāt, vajadzētu sākt zīmēt lāčuku? (Bērnu atbildes)

Labi padarīts! Pirmkārt, mēs izmantojam “poke metodi”, lai izsekotu rotaļu lācīša kontūrām. Ķermeņa zīmēšana vienmēr sākas ar virzienu uz leju. Kura lāča ķermeņa daļa atrodas augšpusē? (Galva)

Pa labi! Kādas formas ir lāča galva? (Raunds)

Labi. Kura ķermeņa daļa jāzīmē tālāk? (Lāča mazuļa rumpis/ķermenis)

Tas ir lieliski, kāda veida figūra izskatās lācēna ķermenis? (Ovāls)

Kādas detaļas vēl jāzīmē mūsu rotaļu lācītim? (priekšējās un pakaļējās kājas, tās ir ovālas, ausis ir pusapaļas).

Kad kontūra ir gatava, aizpildiet vietu iekšpusē, izmantojot “poke metodi”.

Skolotājs pavada norādījumus ar demonstrāciju un aicina bērnus.

Kas pietrūkst mūsu mazajam lācītim? (Bērnu atbildes)

Bet vispirms mēs spēlēsim ar pirkstiem.

Veiciet iesildīšanās vingrinājumu ar otu, plaukstu atbalstot uz elkoņa. (Bērni veic kustības atbilstoši tekstam uz nelielas papīra lapas).

Turiet otu šādi - (Roku uz elkoņa. Turiet otu ar trim pirkstiem pie lokšņu metāla pamatnes.

Tas ir grūti? Nē, tas nekas! - Rokas kustības pa tekstu.

Pa labi - pa kreisi, uz augšu un uz leju

Mūsu ota skrēja.

Un tad, un tad - Ota tiek turēta vertikāli.

Birstīte skrien apkārt. Veiciet pokes bez krāsas

Vērpta kā tops. uz lapas.)

Pēc kulšanas nāk kule!

Uzzīmēsim šos pūkainos lāčukus!

Patstāvīgs bērnu darbs.

Kad zīmējums nožūs, ar plānu otu, melnā krāsā, lācim pievienosim acis, degunu, muti un nagus.

4. Bērnu patstāvīga darbība.

Un tagad jūs katrs uzzīmēsiet savu lāci. Kādi lāči tev būs - priecīgi vai bēdīgi? Ja kādam būs vajadzīga palīdzība, es nākšu un palīdzēšu.

5. Rezumējot.

Analīze: (Es paņemu rotaļlietu) Lāci, paskaties, cik daudz zīmējumu tev tagad ir ar tavu attēlu. Bērni tik ļoti centās jums palīdzēt. Tagad jūs varat tos uzdāvināt ikvienam, ko vēlaties!

Lācītis: (Paskatās uz bērnu zīmējumiem) - Paldies, puiši, man patīk šis smieklīgais lācītis, un šis ir smieklīgs, un man tie visi ļoti patīk un es varu nosūtīt saviem brāļiem! Urrā! Uz redzēšanos!

Pedagogs: Puiši, jūs visi esat lieliski! Pakārsim savus zīmējumus mūsu izstādē.

OOD kopsavilkums par zīmēšanu vidējā grupā ar netradicionālām tehnikām (zīmēšana ar putuplastu) “Lāču mazuļi”.

Mērķis: Apgūstot jaunu zīmēšanas metodi - apdruku ar putu sūkli, kas ļauj visskaidrāk un krāsaināk parādīt attēlotā objekta izskata raksturīgo faktūru (apjomu, pūkainību).

Uzdevumi: turpiniet iepazīstināt bērnus ar netradicionāls zīmējums sūklis.

Veicināt ilgtspējīgas intereses rašanos šī suga aktivitātes.

Attīstīt radošumu, smalko motoriku, saskaņotu runu, izmantojot sarunu, dziesmu, pirkstu spēle. Nostipriniet jēdzienu “līdzība” un “atšķirība” starp objektiem.

Izkopt precizitāti, neatkarību, atsaucību, labo gribu un spēju palīdzēt viens otram.

Izmantotais aprīkojums: Rotaļu lācis, lāču mazuļu kartona veidnes, brūna guaša, putu sūkļa gabals uz skavām.

Nodarbības gaita:

Pedagogs: Puiši, paskatieties, cik ciemiņu pie mums ir atnākuši, pasveicināsim viņus. (Klauvēt pie durvīm)

Audzinātāja: Ak! Kurš tas varētu būt? (Ieved rotaļu lācīti)

Puiši, pie mums ciemos ieradās lācēns, un viņu sauc Mišutka. Cik skaists, sirsnīgs vārds Mishutka. Viņš vēlas ar tevi sadraudzēties un uzzināt tavu vārdu, taču tev arī mīļi jāpasaka savs vārds. (Egorushka, Anechka utt.)

Puiši, vai jūs zināt, kur dzīvo īsts lācis? (Mežā)

Ja viņš dzīvo mežā, kādu dzīvnieku tas nozīmē? (savvaļas)

Kā sauc lāča māju mežā? (den)

Vai tagad, ziemā, mežā ir iespējams satikt lāci? (Nē, viņš guļ)

Pedagogs: Bet mūsu lācis nav īsts un viņš dzīvo nevis mežā, bet gan iekšā bērnudārzs pie puišiem. Puiši, kas ir mūsu lācis? (Rotaļlieta) Viņam patīk, kad bērni ar viņu spēlē un dejo. Vai vēlaties dejot ar Mishutku?

Deja "Lācis ar lelli".

Lācis un lelle sparīgi stutējas, Bērni stāv aplī, rokas uz jostām.

Viņi gudri stutē, paskaties! Stamp ar labo kāju.

Un viņi skaļi sit plaukstas, Sasit plaukstas.

Viņi skaļi aplaudē: viens, divi, trīs!

Lācītis izklaidējas, lācītis izklaidējas, Rokas uz jostas.

Mišenka pagriež galvu. Pagriež galvu pa kreisi - pa labi.

Lellei ir jautri, ir arī jautri, Vērpšana

Ak, cik jautri, ak, ak, ak!

Mēģināsim, mēģināsim, Viegli lēcieni ar kustību aplī,

Dejo šo poļu meiteni sadevušies rokās.

Vai mēs varam, vai mēs varam

Kā mēs varam atpalikt!

Pedagogs: Labi darīti puiši, jūs varat tik labi dejot. Tagad apsēdīsimies uz krēsliem.

Pedagogs: Puiši, vai jūs zināt, ka Mišutka ieradās pie mums ciemos, viņš vēlas, lai mēs viņam palīdzam. Fakts ir tāds, ka puiši no grupas, kurā viņš dzīvo, ļoti bieži strīdas viņa dēļ. Galu galā visi vēlas ar viņu spēlēties. Tāpēc Mišutka nolēma vērsties pie mums pēc palīdzības. Padomāsim, kā varam palīdzēt puišiem, lai viņi beigtu strīdēties par Mišutku? (bērnu ieteikumi).

Pedagogs: Puiši, man uz galda ir kaste, tā ir maģiska. Es domāju, ka viņa var mums palīdzēt. Jums vienkārši jāsaka burvju vārdi, un viņa mums pateiks pareizais risinājums. Teiksim kopā “viens, divi, trīs, mums palīdz burvju kaste” (skolotājs izņem no kastes kartona lāču mazuļus.)

Pedagogs: paskaties, tie ir lāču mazuļi! Man šķiet, ka viņi ir pat līdzīgi Mišutkai. Paskatieties, viņiem ir arī ķermenis, galva un kājas.

Bet mazuļiem ir arī atšķirības. Un kādas dažādas lietas jūs atradīsiet starp mūsu mazuļiem?

Izmērs (liels, mazs)

No kā tie ir izgatavoti (auduma un papīra)

Kādā krāsā ir lāču mazuļi? (brūns un balts)

Pedagogs: Mēs nevarēsim tos izgatavot vienāda izmēra un materiāla, bet es domāju, ka mēs varam padarīt lāču mazuļus vienā krāsā. Iekrāsosim tos Brūna krāsa lai viņi vairāk izskatās pēc Mišutkas?

Bet, pirms sākam krāsot lāču mazuļus, mums ir jāizstiepj rokas un jāveic vingrinājumi pirkstiem.

Pirkstu vingrošana “Ciemos pie lāčiem”

Lāči mūs uzaicināja ciemos (plaukstas uz vaigiem, pakrata galvu),

Un mēs gājām pa taku (pirksti “staigā” pa galdu).

Augšpuse (plaukstas aplaudē)

Lēciens (dūres klauvē),

Mēs redzam augstu koku (mēs rādam dūres viens pār otru),

Mēs redzam dziļu ezeru (viļņotas roku kustības).

Augšpuse (plaukstas aplaudē)

Lēciens (dūres klauvē),

Čiki-brik Čiki-brik (plaukstas un dūres klauvē pārmaiņus).

Putni dzied dziesmas (plaukstas sakrustotas - "putns")

Graudi tiek knābāti visur:

Viņi knābā šur un tur (vienas rokas pirksti “knābā” plaukstu)

Tās nevienam nedod (pamīšus sažņaudzam un attaisām dūri).

Augšpuse (plaukstas aplaudē)

Lēciens (dūres klauvē),

Čiki-brik Čiki-brik (plaukstas un dūres klauvē pārmaiņus).

Mēs ieradāmies apciemot lāčus (parādiet ar rokām trīsstūri - “jumts”),

Mēs atradām durvis būdā,

Viņi pieklauvēja: viens-divi-trīs (sit ar dūri pa plaukstu),

Ātri atveriet to mums! (izpleti rokas uz sāniem)

Pedagogs: ejam pie galdiem, es visiem uzdāvināšu lācīti, un tu vari tos izkrāsot. Kas mums tam vajadzīgs? (krāsas un otas)

Pedagogs: Ak, es nesagatavoju otas, ar ko mēs krāsosim? Es domāju, ka mūsu burvju kaste var mums palīdzēt arī šeit. Palūgsim viņai “viens, divi, trīs, burvju kaste, palīdzi mums” (skolotāja no kastes izņem no putu sūkļa izgatavotas otas.)

Pedagogs: Apskatiet neparastās otas, ko mums piedāvāja kaste, tās ir izgatavotas no sūkļa. Tagad es jums parādīšu, kā ar tiem krāsot. Viņi krāso ar tiem, izmantojot šādas tīcošās kustības, un mūsu mazuļi izrādīsies pūkaini un pat vairāk kā Mišutka. (darbu dara bērni)

Skolotāja paceļ Mišutku un slavē bērnus par to, kādus brīnišķīgus lāču mazuļus viņi ir uztaisījuši.

Pedagogs: Puiši, kamēr jūsu brīnišķīgie mazuļi izžūst, Mišutka vēlas ar jums spēlēties.

lācis

(bērns “lācis” pa apli, un bērni staigā pa apli)

rotaļu lācītis ejot pa mežu

Un viņš nes grozu

Pa taku iet lācis

meklēju avenes.

(skatās apkārt, pieliekot plaukstu pie acīm)

Lācim ļoti patīk ēst saldumus

(paglauda vēderu ar plaukstu)

Ak, cik daudz te ir ogu.

Lācītis savāca kalnus

(parādiet rokas un šūpieties pa kreisi un pa labi)

Un viņš rēca no laimes

rrrr! Jā, jā, jā!

Oga ir ļoti garšīga

(lācis rūc, paklanās pēdējie vārdi, izvēloties citu bērnu).

Pedagogs: Puiši, Mišutkam ļoti patika spēlēt un mācīties kopā ar jums, viņš ļoti priecājas, ka jūs viņam palīdzējāt, viņš nolēma palikt nedaudz ilgāk.

Pedagogs: Un es gribu pateikt, cik lieliski jūs visi šodien esat. Viņi tik labi atbildēja, dziedāja un dejoja, un zīmēja skaistus lāču mazuļus. Es esmu ļoti apmierināts ar jums. Labi padarīts.