Forša stunda Mātes dienai. "Mammu, tuvāk nav neviena." Klases stunda Kosmonautikas dienai "Kosmosa izpēte"

Irina Samohina
Klases stunda par Kosmonautikas dienu

Mērķis:

Vispārējo intelektuālo prasmju attīstība uz materiālu, kas papildina skolas mācību programma, ar pašattīstības prasmju veidošanos.

Uzdevumi:

Iemācīt apgūt iegūto zināšanu apjomu, pielietojot tās nestandarta situācijās;

Veidot starpdisciplināras saiknes, aktīvi izmantojot zināšanas, kas iegūtas, apgūstot vienu priekšmetu citā;

Ieaudzināt pašattīstības prasmes, akcentējot runas kultūru, analītisko vajadzību, loģisko domāšanu;

Attīstīt savas psihofiziskās aktivitātes pašregulācijas un paškontroles prasmes;

Ieaudzināt interesi par izziņas darbību;

Pārbaudi skolēnu radošās spējas un zināšanas iekarošanas jomā telpa.

Aprīkojums: Prezentācija ar A. Pahmutovas dziesmu fonogrammām “Tu zini, kāds puisis viņš bija!”, “Gagarina zvaigznājs”, fonogramma kosmosa mūzika.

Klases progress

Skolotājs:

Zinātnieku prātos daudzus gadus

Dzīvoja lolotu sapni:

Pacelieties ar raķetēm

Starpplanētu telpā.

Kopš seniem laikiem cilvēki ir sapņojuši pacelties debesīs. Pat pasakās šie sapņi atdzīvojās (lidojošais paklājs). Cilvēki izgatavoja sev spārnus, taču visi šie eksperimenti bija neveiksmīgi. Un tad parādījās pirmās lidmašīnas. Cilvēku sapnis ir piepildījies. Cilvēks varētu pacelties debesīs! Viņš varēja lidot!

Krievijā radās ideja par iespēju lidot uz telpa pirmo reizi izteica Konstantīns Eduardovičs Ciolkovskis. Visu mūžu viņš strādāja par fizikas un matemātikas skolotāju, kā arī g brīvais laiks projektēja tām raķetes un dzinējus. (2. slaids)

Stafeti no Ciolkovska pārņēma Sergejs Pavlovičs Koroļovs. (3. slaids)

Viņa vadībā mūsu valstī tika uzbūvēti daudzi telpa ierīces - mākslīgie zemes pavadoņi un kosmosa kuģi.

Pēckara periodā zinātnieki sāka domāt par ilgtermiņa iespējamību kosmosa ceļojumi.

Jūs zināt, ka mūsu planētai ir dabisks pavadonis.

Kā to sauc? (Mēness) (4. slaids)

Bet cilvēks spēja radīt un palaist telpa mākslīgie zemes pavadoņi. (5.–8. slaids)

Pašlaik ap mūsu planētu lido tūkstošiem mākslīgo pavadoņu. Kāpēc tie ir vajadzīgi? (Bērni atbild)

Skolotājas secinājums: satelīti palīdz skatīties TV pārraides, veikt telefona sarunas, sūtīt un saņemt telegrammas un savienot cilvēkus savā starpā. Cilvēki radīja satelītus, lai pētītu zemi, sauli, planētas, zvaigznes un atklātu dabas noslēpumus.

Pirmkārt astronauti-suņi, truši, kukaiņi un pat mikrobi bija skauti. Pirmā pele astronauts noturējās virs zemes gandrīz visu dienu. Viņas melnajā kažokā parādījās balti mati. Viņi kļuva pelēki no kosmiskie stari, bet pele atgriezās dzīva. (9. slaids)

Tad pienāca kārta suņiem, gudrākiem dzīvniekiem par pelēm un trušiem.

Bet ne katrs suns ir piemērots lidošanai. Jums ir jāatrod tāds, kas ir nedaudz lielāks par kaķi, sver 4–6 kg, kas nav vecāks par diviem vai trim gadiem un ar gaišu kažoku — to ir vieglāk redzēt kamerā.

Tīršķirnes suņi nav bija piemēroti: Viņi ir pārāk izlutināti un kaprīzi.

Vislabāk bija piemēroti sirsnīgi, mierīgi un izturīgi jaukti kosmosa eksperimenti.

Suņiem mācīja nebaidīties no kratīšanas, trokšņa, izturēt karstumu un aukstumu, ēst un daudz ko citu.

Izturējās labāk nekā citi "gala eksāmeni" gudra un drosmīga Laika. (10. slaids) Laikam tika uzvilkts īpašs skafandrs, un raķete ieskrēja drosmīgo skautu telpa. Zinātnieki uzzināja par suņa veselību, izmantojot īpašus instrumentus, kas tika uzstādīti uz raķetes. Laika no vieta neatgriezās. Laikam sekoja citi suņi. Belka un Strelka - padomju suņi - astronauti, pirmie dzīvnieki, kas izveidojuši orbitāli telpa lidojumu un neskarts atgriezās uz Zemes. Lidojums notika uz kuģa "Sputnik-5". Palaišana notika 1960. gada 19. augustā, lidojums ilga vairāk nekā 25 stundas, šajā laikā kuģis veica 17 pilnīgas orbītas ap Zemi. Viņi visi atgriezās uz Zemes. (11. slaids)

Tā zinātnieki pārliecinājās, ka dzīvas būtnes var dzīvot bezsvara stāvoklī. Ceļš uz kosmoss tika atklāts.

(12. slaids) 1961. gada 12. aprīlī 27 gadus vecs pilots virsleitnants (tajā pašā dienā viņš kļuva par majoru) Jurijs Aleksejevičs Gagarins paveica pirmo lietu cilvēces vēsturē kosmosa ceļojumi, kļuva par pirmo zemieti, kuram bija iespēja tieši redzēt, ka Zeme ir bumba. Ieslēgts kosmosa kuģis"Vostok-1", Gagarins aplidoja Zemi 108 minūtēs. Raķete palaista no plkst kosmodroms Baikonura Kazahstānā, bet nolaidās astronauts Volgas labajā krastā pie Smelovkas ciema Ternovskas rajonā, Saratovas apgabalā. Gan nesējraķete, gan kosmosa kuģis "Vostok-1", un palaišanas komplekss tika izveidots Sergeja Pavloviča Koroļeva vadībā, kurš arī uzraudzīja Gagarina lidojumu. (13. slaids)

Jurija Gagarina smaids ir nemirstīgs. Viņa kļuva par simbolu. Gagarins pasmaidīja visai pasaulei. Viņš uzsmaidīja mūsu planētai, priecājās par sauli, mežiem un laukiem. Un viņš teica: “Aplidojot apkārt Zemei ar satelītkuģi, es redzēju, cik skaista ir mūsu planēta. Cilvēki, saglabāsim un vairosim šo skaistumu, nevis iznīcināsim. "Jā, viņa ir skaista. Un mūsu skaistā un mazā planēta, vienīgā, kur ir puķes, strautiņi, bērzi, kur ir smiekli un smaidi un mīlestība, ir jāsargā! (14.–15. slaidi)

Astronauts. Tāda vārda nebija

Starp daudziem, daudziem tūkstošiem vārdu.

Viņi atveda viņu uz zemi no debesīm

Piloti Gagarins un Titovs.

Sākās lidojumi telpa. Pirmo ikdienas lidojumu ap Zemi veica Germans Titovs. (16. slaids)

Vai varat iedomāties, puiši, iekšā telpa Lidot var ne tikai vīrieši, bet arī sievietes. Kura ir pirmā sieviete? astronauts?

- Valentīna Tereškova. 1963. gada 16.-19. jūnijs Pirmo kopīgo lidojumu veica Valērijs Bikovskis un Valentīna Tereškova - pirmā sieviete astronauts. Viņa lido pāri zemeslodei, un viņas tālās skaņas skan visā pasaulē. izsaukuma zīmes: "Es esmu Kaija!" (17.–18. slaidi)

Vispirms izejiet brīvā dabā telpa pieder arī mūsu tautietim Aleksejam Arhipovičam Leonovam. (19. slaids)

Kosmonauts pavadīja laiku kosmosā, 12 minūtes 9 sekundes un attālinājies no kuģa attālumā līdz 5 m - visā halles garumā - "nabassaite", savienojot viņu ar kuģi. Brīvā dabā telpaĻeonovs piedzīvoja visspēcīgākās emocijas stress: pulss palielinājās vairāk nekā divas reizes - līdz 143 sitieniem minūtē, gandrīz dubultojās elpošana, ķermeņa temperatūra pārsniedza 38 grādus, sviedri piepildīja skafandru līdz ceļiem, lidojuma dienas laikā viņš zaudēja 6 kg. Atgriezties astronauti misija uz Zemi notika režīmā, kas bija tuvu ārkārtas situācijai, bet beidzās, paldies Dievam, droši.

Pirmā sieviete, kas izgāja ārā telpa, bija Svetlana Evgenievna Savitskaya. Izeja notika 1984. gada 25. jūlijā no orbitāles kosmosa stacija"Salyut-7" (20. slaids)

IN telpa Sāka iznākt arī pārstāvji no citām pasaules valstīm. Piemēram, pirmā nolaišanās uz Mēness pieder amerikānim Nīlam Ārmstrongam. (21. slaids)

Ir pagājuši gadi. IN telpa izdevās apmeklēt simtiem astronauti. Jūs pat varat lidot ar tūristu kuponu. 2011. gada 30. aprīlī notika pirmais lidojums telpa tūrists Deniss Tito. (22. slaids)

Tagad veiksim neliela viktorīna. (23.–24. slaidi)

Viktorīna

Pirmās sacensības ir visvienkāršākās. Uz jautājumiem jāatbild tikai ar diviem vārdiem - "Jā" vai "Nē". Visi jautājumi par telpa un cilvēki kas viņu uzvar.

2. Vai tikai Zemei ir satelīts? (Nr.)

3. Vai saule ir zvaigzne? (Jā.)

4. Pirmkārt Jurijs Gagarins bija kosmonauts? (Jā.)

5. Vispirms atklātā vietā Amerikānis no kosmosa? (Nr.)

6. Vai Zemei tuvākā zvaigzne ir Venera? (Nr.)

7. Vai amerikāņi jau ir lidojuši uz Mēnesi? (Jā.)

8. Vai planēta ir salīdzinoši auksts debess ķermenis? (Jā.)

9. Astronauti lidoja uz Marsu? (Nr.)

10. Pirmā sieviete - kosmonaute - Svetlana Savitskaja? (Nr.)

11. Gagarina lidojums ilga vienu dienu? (Nr.)

12. Vai planēta Zeme ir aptuveni 4,6 miljardus gadu veca? (Jā.)

13. Vai asīrieši un babilonieši bija pirmie, kas debesīs izcēla Zodiaka zīmes? (Jā.)

15. Vai zvaigznājs ir zvaigžņoto debesu daļa? Jā.)

Skolotājs. Otrais konkurss tiek saukts "Izvēlieties atbildi". Jums tiek uzdots jautājums, un uz to ir trīs atbildes, no kurām viena ir pareiza. Jums ir jāizsauc šī atbilde.

1. Kurš pirmais devās pie telpa?

a) Gagarins;

b) Ļeonovs;

c) Ārmstrongs.

2. Kurš pirmais ierosināja, ka Zeme ir sfēriska?

a) Aristotelis;

b) Pitagors;

c) Ptolemajs.

c) Plutons.

4. Mums tuvākā zvaigzne: a) Siriuss;

b) Aldebarāns;

c) saule.

5. Pirmā sieviete - astronauts:

a) Tereškova;

b) Savitskaja;

c) Petrova.

6. Jurija Gagarina lidojums ilga:

b) 36 stundas;

c) 108 minūtes.

7. Pasaulē pirmais plenērs telpa izpildīta:

b) Ļeonovs;

c) Gagarins.

8. Zinātne, kas pēta debesis ķermenis:

a) bioloģija;

b) anatomija;

c) astronomija.

9. Kurā gada mēnesī Zeme atrodas vistuvāk uz sauli:

a) jūlijā;

c) janvārī.

10. Cik Saules sistēmas planētu var redzēt ar neapbruņotu aci acs:

a) desmit;

Skolotājs: No 40 000 profesijām, kas pastāv uz Zemes, profesija astronauts ir visgrūtākais, bīstami un atbildīgi. Tas ir diezgan liels varoņdarbs. Varonis ir zinātnisks, tehnisks, organizatorisks, bet, galvenais, tīri cilvēcisks. Iekarošana kosmoss tikai sākas! (video "Vai jūs zināt, kāds puisis viņš bija?")

KSU "Beregovaya" vidusskola»

Nodarbības stunda: Kazahstānas ceļš 2050,

"Viena tauta - viena valsts - viens liktenis."

Klase: 4

Skolotājs: Semenkevičs I.A.

2014. gads

Klases stunda: “Viena tauta – viena valsts – viens liktenis”.

Mērķis: Paplašināt zināšanas par Dzimteni. Attīstīt interesi par valsts vēsturi, domāšanu, loģiku, spēju komunicēt, strādāt grupās, izdarīt secinājumus, attīstīt emocionālo un sajūtu vidi. Audzināt morālās un patriotiskās jūtas, mīlestību pret dzimto zemi.

Nodarbības gaita.

- Labrīt, dārgie vecāki,dārgaisstudenti!

Labi ne tikai skaidrā laika dēļ, bet, galvenais, laba dēļ, ko tas mums sniedz.

Galu galā šodien ir stundu sākuma diena, jaunas labas tikšanās ar zināšanu pasauli, ko skola ir gatava jums sniegt.

Labrīt visiem, kas atkal ieradās šeit, kuri pavadīja vairākus interesantus un noderīgus gadus skolā.

Labs garastāvoklis visiem klātesošajiem!

Skolotājs: tavējais pazibēja vasaras brīvdienas kas ilga trīs mēnešus. Jūs visi esat daudz izauguši un nobrieduši. Izskaties vesels, dzīvespriecīgs, gudrs. Šodien jūs jau apsveica svētkos, bet mēs saņēmām vairāk telegrammu. Uzminiet, no kurienes viņi ir.

1. Apsveicam ! Novēlu izdevīgi apmainīt visas mācību grāmatas pret teātra biļetēm (Buratino, A. Tolstojs “Zelta atslēga”).

2.Es vēlos jūs mācāties visu, ko es varu darīt pats: rakstīt dzeju, piemēram, Cvetik, spēlēt mūzikas instrumenti tāpat kā Gusļa, brauc ar tādu mašīnu kā Vintik un Shpuntik (Dunno, N. Nosov “Dunno in the Sunny City”).

3.Es vēlos labāk uzzini, kā ar adatām pagatavot asas smadzenes no klijām, kā šūt mīlošus, laipna sirds no zīda, kā pagatavot drosmes brūvējumu. (Gūdvins, A. Volkovs “Smaragda pilsētas burvis”)

4. Atšifrējiet vārdu un uzzini, kas sūtīja šo telegrammu: TEROLĪDI (tā ir, vecāki). Tiek nolasīts vecāku telegrammas teksts.

    Mūsu dārgie bērni! Jūs jau esat ceturtās klases skolēni!

    Skolas zvans tevi atkal sauca uz stundu.

    Tas nozīmē, ka trokšņainā vasara ir beigusies.

    Priekšā ir skola, kas tevi gaida.

    Lai jums jauks ceļojums! Tev izdosies!

    Kā ar mums? Vecāki?

    Mēs vienmēr palīdzēsim bērniem mācībās! (JĀ)

    Lai skola lepojas ar bērniem!

    Mēs nebaidāmies no lēciena uzdevumiem!

    Formulas, kas jāatceras, mums ir muļķības!

    Mēs zvēram nekad nelamāt bērnus!

    Vienkārši dažreiz nedaudz rājiet!

    Būsim mierīgi kā ūdens upē!

    Mēs būsim gudri kā zvaigzne debesīs!

    Mēs celsimies no rīta aukstumā,

    Lai būtu laicīgi gan šur, gan tur!

    Kad mācību periods ir beidzies,

    Tad pastaigāsimies ar bērniem! (JĀ)

Māca : Šodien mums ir priecīgi svētki - pirmā skolas diena pēc brīvdienām. Apsveicam jūs, puiši, ar jaunā mācību gada sākumu. Lai mūsu klase ir gaiša no vēlmes papildināt zināšanas un prasmes, lai silta no laipnas attieksmes vienam pret otru.

Nodarbību sāksim ar iesildīšanos.

Iesildīties.

Skolēni stāv aplī un iesildās.
-Ja esi priecīgs no rīta doties uz skolu, pamāj ar labo roku.
-Ja vērtējat cilvēkos godīgumu un godīgumu, speriet soli uz priekšu.
- Ja esat pārliecināts par savām spējām, iespiediet kāju.
-Ja uzskatāt, ka mums ir jāievēro cilvēku tiesības neatkarīgi no viņu tautības un sociālās izcelsmes, speriet soli atpakaļ.
-Ja jums rūp mūsu valsts liktenis, sitiet plaukstas.
-Ja uzskatāt sevi par patriotu, paceliet abas rokas uz augšu.
-Ja ticat, ka mūsu valsts ieņems tai pienākošos vietu pasaulē, izstiepiet abas rokas uz priekšu. Ja uzskatāt, ka valsts nākotne ir atkarīga no jums, sadodieties rokās.
Māca : Es vēlos, lai jūs stundā būtu uzmanīgs, atjautīgs, un, pats galvenais, es vēlos, lai jūs parādītu, ko jūs zināt un kā jūs varat strādāt.
- Un, lai uzzinātu, kas tiks apspriests, vispirms jāuzmin mīkla:

Šeit dzimis un dzīvo

Jūs aizbraucat - jūs garām

Kā sauc šo vietu, vai jūs zināt? DZIMTENE

Students 1

Māca: Katram cilvēkam ir sava dzimtene. Un visi viņu mīl. Mīl vietu, kur dzimis un dzīvo. Mīl savu dzimto valodu, dejas, grāmatas. Cilvēks nevar dzīvot bez savas dzimtenes un bez savas tautas.
Bekinip bugan balts

Darbs notiks grupās:

"Bolashak" - "Nākotne"

"Muragerler" - "Mantinieks"

"Patriotārs" - "Patrioti"

Katra ekskursija ir novērtēta ar zvaigznīti.

1 TURĒJUMS “Tavas zemes patriots”

Turpiniet teikumu

1. Kazahstāna ir...... (štats)

2. Kazahstānas galvaspilsēta... (Astana)

3. Valsts vadītājs... (prezidents)

4. Kā sauc mūsu valsts prezidentu? (N.A. Nazarbajevs)

5. Kas ir oficiālā valoda? (kazahu)

6. Kura dziesma tiek izpildīta stāvot? (himna)

7. Mūsu valsts pamatlikums? (Konstitūcija).
8. Kādas tiesības un pienākumi jums ir kā Kazahstānas pilsoņiem? (pamattiesības ir iet skolā, iegūt izglītību un kļūt par cienīgiem savas dzimtenes pilsoņiem)
9. Kuras pilsētas bija Kazahstānas galvaspilsētas? (Orenburga, Kzil-Orda, Almati, Astana)

Māca : Mīlēt un aizstāvēt Tēvzemi nozīmē būt patriotam, lepoties ar savu Dzimteni, cienīt un ievērot valsts likumus, pildīt savus pienākumus un būt aktīvam sabiedriskajā dzīvē.

2. TURĒJUMS “Poētisks”

Katrs cilvēks, būdams savas valsts cienīgs pilsonis, savu darbu, zināšanas un radošumu velta ģimenei, tuviniekiem un, protams, arī savai Dzimtenei. Tāpēc tagad jūs veltīsiet savu darbu savai Dzimtenei. Sastādīsim piecrindu dzejoli pēc shēmas.

ko? PVO? (1 vārds) KAZAHSTĀNA

Kurš (2 vārdi)

Darbība (3 vārdi)

Sajūtas

Secinājums (sinonīms)

Piemēram:

Kazahstāna

Liels, skaists!

Uzplaukt, bagātāks un stiprāks!

Mēs tevi mīlam!

Mūsu dzimtene!

Māca: Kazahstānas tautai, tāpat kā jebkurai citai, ir savas tradīcijas, kultūra un māksla.

Iesaku uzspēlēt spēli "Baiga" 3. KĀRTA.
Māca: Es domāju, ka puiši zina Kazahu sakāmvārdi un teicieni. Mēs tagad pārbaudīsim. (Skolotājs izdala sakāmvārdus, kas sadalīti divās daļās. Bērniem tie jāsavāc un jāizlasa.)

Sakāmvārdi:
Siltums pūš no Dzimtenes, un aukstums no svešām zemēm.
Ja draudzība ir lieliska, tad Dzimtene ir stipra.
Cilvēku draudzība un bagātība ir vērtīgāka par bagātību.
Dzimtā zeme ir zelta šūpulis.
Cilvēks bez dzimtenes ir kā lakstīgala bez meža.
Dzimtene, zini, kā par viņu iestāties.
DZIESMA “MANA KAZAKHSTĀNA”
Māca:
Tā tas ir, mūsu Kazahstāna! Un cilvēki dzīvo visur. Vai jūs domājat, ka Kazahstānā ir daudz cilvēku? (bērnu atbildes) Kazahstānas iedzīvotāju skaits ir vairāk nekā 17 miljoni cilvēku.
– Kā tos visus var nosaukt vienā vārdā? (Kazahstāna).
Māca:
Pareizi, mēs visi esam kazahstāņi. Bet katra tautība ir atšķirīga.

Māca: Kazahstāna ir vienota daudznacionāla valsts. To apdzīvo bez kazahiem vēl 120 tautu un tautību pārstāvji: krievi, ukraiņi, tatāri, vācieši un citi. Kazahstānas iedzīvotāju skaits ir liels. Un visiem cilvēkiem mūsu valstī ir vienādas tiesības: sievietēm un vīriešiem, jauniešiem un veciem cilvēkiem, jebkuras tautības cilvēkiem. Katrai tautai ir sava valoda, savas paražas, sava kultūra.

4. KĀRTA Cilvēks - tas izklausās lepni
Māca: Padomājiet un uzrakstiet, kādām rakstura īpašībām vajadzētu būt cilvēkam, kas dzīvo uz planētas Zeme.
Katrai grupai tiek dota lapa, uz kuras ir attēlotas personas aprises.
“Mēs nezinām, kur šis cilvēks dzīvo, cik viņam gadu, kādas tautības viņš ir. Viņš ir tikai vīrietis. Katra grupa uzstājas

5. KĀRTA Padomā un paskaidro.

Paskaidrojiet, kāpēc nodarbība tika saukta par "viena tauta - viena valsts - viens liktenis".

Jo “viena tauta” nozīmē nacionālās intereses, kas ir kopīgas visiem.

“Viena valsts” ir mūsu kopējā dzimtene visiem.

“Viens liktenis” ir grūtības un uzvaras, kurām mēs pārdzīvojām kopā!

Tā ir mūsu kopējā izredze – plaukstoša un plaukstoša Kazahstāna!

Tas viss kopā nozīmē, ka veiksmīgai Stratēģijas īstenošanai ir nepieciešama vienotība sabiedrību.

6. KĀRTA "Es novēlu jums dzimtā zeme

Komandu pārstāvji pārmaiņus dodas pie tāfeles un uzvelk savu roku uz whatman papīra un iegūtajā kontūrā ieraksta savus vēlējumus Kazahstānai (labumu, mieru, laimi utt.).

KOPSAVILKUMS.

Zvaigžņu skaitīšana. Uz tāfeles zem katras komandas nosaukuma līmējam zvaigznītes.

Māca: Lai šīs mazās zvaigznes, kuras jūs šodien iedegāt, kļūst lielas jūsu dzīvē un apgaismo jūsu ceļu, lai tās spoži spīd pār jums un pār mūsu Dzimteni.

Mērķi:

  • Veicināt skolēnu izziņas aktivitātes aktivizēšanu; patriotisma izjūtas attīstīšana, iepazīstoties ar krievu tautas lielajiem sasniegumiem;
  • studentu redzesloka paplašināšana; attīstīt solidaritātes sajūtu un veselīgu konkurenci.

Aprīkojums:

  1. Zīmējumi un ilustrācijas par tēmu.
  2. Grāmatu par kosmosu izstāde, kosmonautu fotogrāfijas.
  3. Dziesmu audioieraksti: “Tu zini, kāds puisis viņš bija”, “Es esmu Zeme, es skatos savus mājdzīvniekus”.
  4. Tabulas pēc komandu skaita.

Priekšdarbs: Pirms pasākuma uzsākšanas ir nepieciešams sadalīt klasi 2 komandās, kas sastāv no 5-6 skolēniem un noteikt kapteiņus. Sagatavojiet kartītes ar jautājumiem.

Skolotājs: Dārgie puiši, šodien ir 12. aprīlis - Kosmonautikas diena, saistībā ar kuru notiek klases stunda par tēmu “Kosmosa izpēte”. Cilvēce nekad neaizmirsīs skaisto 1961. gada aprīļa dienu, kad krievu puisis Jurijs Gagarins pirmais pasaulē pavēra ceļu uz kosmosu. Mēs esam lepni, ka mūsu tautietis bija pirmais, kas devās kosmosā - Krievu cilvēks. Viņš teica: "Ejam!" Patiešām, tagad kosmosā klīst satelīti un raķetes, daudzas kosmosa tehnoloģijas ir bijušas uz Mēnesi un Marsu. Vai būs vēl? Un šī diena, 12. aprīlis, tradicionāli tiek atzīmēta kā Kosmonautikas diena.

1. students.

Kosmoss ir kļuvis par mūsu dzīves daļa,
Kosmonautiem tās ir kā mājas.
Mēs apsveicam jūs šajā dienā,
Kad uz zvaigžņu skatuvēm
Piesteidzās kāds krievs,
Un, iemīlējies Zemes skaistumā,
Mūžīgi pagodināja Dzimteni.

2. students.

Mēs, protams, zinām par Jurija varoņdarbu.
Un šodien, kā bija, kā ir un kā būs,
Mēs no sirds apsveicam jūs ar labiem svētkiem.
Pasaule nekad neaizmirsīs savus varoņus.

3. students.

Gagarins teica: "Ejam"
Raķete lidoja kosmosā.
Tas bija riskants puisis!
Kopš tā laika sākās laikmets.
Klejojumu un atklājumu laikmets,
Miera un darba gaita,
Cerības, vēlmes un notikumi,
Tagad tas viss ir uz visiem laikiem.

4. students.

Pienāks dienas, kad kosmoss
Uzart var katrs, kurš vēlas!
Vismaz uz Mēnesi, lūdzu, ceļojiet!
Neviens nevar aizliegt!
Tāda būs dzīve! Bet tomēr atcerēsimies
Tas, ka kāds lidoja pirmais...
Majors Gagarins, pieticīgs puisis,
Viņam izdevās atvērt laikmetu.
(Mahmuds Otars-Mukhtarovs)

Un Jurija Gagarina smaids ir nemirstīgs. Viņa kļuva par simbolu. Gagarins pasmaidīja visai pasaulei. Viņš uzsmaidīja mūsu planētai, priecājās par sauli, mežiem un laukiem. Un viņš teica: “Aplidojot apkārt Zemei ar satelītkuģi, es redzēju, cik skaista ir mūsu planēta. Cilvēki, saglabāsim un vairosim šo skaistumu, nevis iznīcināsim!...” Jā, viņa ir skaista. Un mūsu skaistā un mazā planēta, vienīgā, kur ir puķes, strautiņi, bērzi, kur ir smiekli un smaidi un mīlestība, ir jāsargā!

Un Gagarins arī to teica: “Un rīt?...Apmetnes uz Mēness, ceļojumi uz Marsu. Zinātniskās stacijas uz asteroīdiem, saziņa ar citām civilizācijām. Tas viss ir nākotne. Varbūt ne tik tuvu, bet reāli. Un mēs nebūsim apbēdināti, ka jūs un es nekļūsim par tālsatiksmes starpplanētu ekspedīciju dalībniekiem. Neskaudīsim nākotnes cilvēkus. Viņiem, protams, ļoti paveiksies lietas, par kurām mēs varam tikai sapņot. Bet mums arī ļoti paveicās. Pirmo soļu laime kosmosā.

Saimnieks: Cik daudzi no jums ir skatījušies filmu vai lasījuši grāmatu, kurā runāts par to, kā cilvēki var viegli pārvietoties no vienas planētas uz otru?

Vai jūs domājat, ka tā ir tikai fantāzija vai mūsu ļoti reālā nākotne?

Vadītājs: spēle “Karsts jautājums”. Abām komandām - jautājums vai uz Marsa ir dzīvība?. Viena komanda apgalvo, ka uz Marsa nav dzīvības. Cita komanda ir tāda, ka uz Marsa ir dzīvība. Gatavošanas laiks 3 minūtes. Uzvar komanda, kurai ir visvairāk argumentu.

No visām Saules sistēmas planētām Marss ir vislīdzīgākais Zemei. Uz planētas virsmas ir vulkāni un līdzenumi. Šeit, tāpat kā uz Zemes, ir četri gadalaiki. Temperatūra uz Marsa parasti ir zema, bet vasaras var būt diezgan siltas. Pastāv pieņēmums, ka uz Marsa kādreiz pastāvējusi dzīvība. Sausās jūras un upju gultnes uz Marsa virsmas liecina, ka kādreiz uz planētas ir bijis ūdens, un ūdens, kā zināms, ir dzīvības avots. Iespējams, dažas dzīvības formas ir saglabājušās līdz mūsdienām. Varbūt uz šīs planētas dzīvība ir augstākā līmenī nekā uz Zemes, varbūt – pagaidām tikai visvienkāršākajās formās. Zinātnieki mums vēl nav snieguši tiešus pierādījumus par kādu dzīvību. Bet es domāju, ka šie atklājumi nav tālu.

Prezentētājs: Jautājums abām komandām: kāpēc Marsu sauc par Sarkano planētu?

Marsu sauc par Sarkano planētu, jo to klāj sarkanīgi putekļi. Dažreiz putekļu vētru rezultātā tiek atklātas tumšas akmeņainas augsnes vietas. Tāpat kā Zemei, arī Marsam planētas dienvidu un ziemeļpolos ir polārie vāciņi. Polārie ledus vāciņi ir izgatavoti no oglekļa dioksīda un saldēta ūdens.

Iesildīšanās jautājumi:

1 komanda: Vai Gagarinu var saukt par pionieri, un ja jā, tad kāpēc?
2. komanda: Kurš bija otrais kosmonauts mūsu valstī? (G.S. Titovs)
1 komanda: Kurš padomju kosmonauts pirmais devās kosmosā? atklāta telpa? (A.A. Ļeonovs)
2. komanda: Kā sauca pirmo kosmosa kuģi, kas nogādāja astronautus uz Mēnesi? Norādiet komandiera vārdu. (“Apollo 11, Neils Ārmstrongs)
1 komanda: Kā sauc fenomenu, kad visas Saules sistēmas planētas sarindojas vienā rindā? (Planētu parāde)
2. komanda: Cik Zemes dienas veido vienu dienu uz Marsa? (24,6 Zemes dienas)

Vadošais: Un tagad spēle “Jums ir pasts”. Uz galda jums ir 4 aploksnes ar jautājumiem. Katrā aploksnē ir pieci jautājumi. Katras komandas kapteinis izvēlas sev tīkamo aploksni: zilu, zaļu, sarkanu vai dzeltenu. Izvēles tiesības vispirms tiek dotas priekšā esošajai komandai. Gatavošanas laiks 3 minūtes.

1 aploksne:

  1. Kurš no mūsu valsts zinātniekiem ir astronautikas pamatlicējs? (K.E. Ciolkovskis)
  2. Nosauciet izcilu raķešu un kosmosa sistēmu konstruktoru, kura vārds saistās ar mūsu valsts pirmajām uzvarām kosmosa izpētē. (Akadēmiķis S.P. Koroļovs)
  3. Kāpēc 1957. gada 4. oktobris tiek uzskatīts par cilvēces kosmosa laikmeta sākumu? (Šajā dienā mūsu valstī pirmo reizi orbītā tika palaists mākslīgais Zemes pavadonis.)
  4. Nosauciet astronautu, kurš veica pirmo lidojumu kosmosā. (Ju.A. Gagarins)
  5. Kādam notikumam veltīti Kosmonautikas dienas svinības? (1961. gada 12. aprīlī Ju. A. Gagarins veica pirmo lidojumu kosmosā)

2 aploksnes:

  1. Nosauc mūsu valsts pirmo astronautu sievieti. (Valentīna Nikolajevna Tereškova)
  2. No kā sastāv mūsu Saules sistēma? (No Saules un visiem ķermeņiem, kas gravitācijas ietekmē riņķo ap to)
  3. Kas ir Visums? (Kosmoss un visi ķermeņi, kas to aizpilda)
  4. Kas ir galaktika? (Visā Visumā izkaisītas milzu zvaigžņu kopas)
  5. Kurā galaktikā mēs dzīvojam? (Piena ceļš)

3 aploksnes:

  1. Kādas planētas ir mūsu saules sistēma Jūs zināt? (Dzīvsudrabs, Venera, Zeme, Marss, Jupiters, Saturns, Urāns, Neptūns, Plutons)
  2. Kuru planētu sauc par Rīta zvaigzni? (Venēra)
  3. Kura planēta ir lielākā Saules sistēmā? (Jupiters)
  4. Kura planēta ir mazākā? (Plutons)
  5. Kurš zinātnieks pierādīja, ka Zeme griežas ap Sauli? (poļu zinātnieks Nikolajs Koperniks)

4 aploksnes:

  1. Kurā gada laikā Zeme ir vistuvāk Saulei? (Ziema)
  2. Kura planēta ir visspilgtāk redzamā no Zemes? (Venēra)
  3. Kurai planētai ir visvairāk augsti kalni? (Uz Marsa)
  4. Kāpēc planētu Marsu sauc par sarkano planētu? (Viņas tuksnešu krāsas dēļ)
  5. Vai ir iespējams atšķirt planētu no zvaigznes ar neapbruņotu aci? (Zvaigzne mirgo, un planēta spīd vienmērīgā gaismā).

Prezentētājs: Komandas gatavojās mājasdarbs– jautājumi oponentiem. Komandas atbild pēc kārtas: pirmo jautājumu uzdod priekšā esošās komandas kapteinis. Konkurences kapteinis atbild uz viņa jautājumu. Atbildējis uz jautājumu, kapteinis uzdod savu jautājumu nākamajam dalībniekam no pretinieku komandas utt. Ja komanda nevar atbildēt uz jautājumu, tad atbild komanda, kas uzdod jautājumu. Par pilnu atbildi ir 5 punkti, par nepilnīgu atbildi ir 3 punkti. Tātad spēle sākas.

Pirmie komandas jautājumi:

  1. Cik dienas nepieciešams, lai Saule grieztos ap savu asi? (27 dienu laikā)
  2. Nosauciet vietu Saules sistēmā, kur cilvēks spēris kāju. (Mēness)
  3. Kas ir astronomija? (Zinātne par debess ķermeņiem)
  4. Kas ir meteorīti? (Komētu fragmenti, kas nokrita uz Zemes)
  5. Kas ir observatorija? (Ēka aprīkota astronomiskajiem novērojumiem)

Otrās komandas jautājumi:

  1. Kas ir teleskops? (Astronomiskais instruments debess ķermeņu novērošanai)
  2. Kurš izgudroja pirmo teleskopu? (Itāliešu zinātnieks Galileo Galilejs)
  3. Kā sauc lidojošo kosmosa kuģi? (Raķete)
  4. Cik ilgi sērkociņš degs uz Mēness? (Tas tikai uzliesmos un izdzisīs, jo uz Mēness nav skābekļa)
  5. Astronautam ir jāvingro nulles gravitācijas apstākļos. Vai šim nolūkam var noderēt hanteles? (Nē, jo viņi zaudēs svaru)

Spēles rezultāti tiek summēti.

Raidījuma vadītājs apkopo gala rezultātu un tiek noteikta uzvarētāju komanda.

Babarykina Tatjana Vladimirovna

Pašvaldības izglītības iestāde "36.vidusskola" Angarska

skolotājs sākumskolas

klases stunda Zinību dienai 2.-4.kl.

Klases stunda Zinību dienai

"Mūsu forša klase»

Skolotājs: Es priecājos jūs sveikt, mani dārgie!

Skolotājs: Kad mēs satiekam rītausmu, mēs to stāstām...

Bērni: Sveiki!

Skolotājs: Ar smaidu saule dod gaismu, sūtot mums savu...

Bērni: Sveiki!

Skolotājs: Kad satiksies pēc daudziem gadiem, tu kliegsi draugiem...

Bērni: Sveiki!

Skolotājs: Un viņi tev uzsmaidīs no laba vārda...

Bērni: Sveiki!

Skolotājs: Teiksim to visi kopā, atbildot viens otram...

Bērni: Sveiki!

Skolotājs: Tik vienkārši un viegli mēs sasveicinājāmies krievu valodā. Kādus žestus mēs ar jums varam izmantot, kad sakām “sveiki”? (pamāj ar roku, sasit plaukstas viens otram). Nododiet viens otram sveicienus. Taču vecāki nez kāpēc bija pieticīgi un sveicienus neizdalīja. Nu, ja viņi nevēlas apsveikt, viņi tos noķers. Spēle “Noķer sveiki”: vecāki sasit plaukstas, vispirms tuvojoties vienam, tad otram, brīdī, kad viņš aplaudē, skolotājs ātri ieliek plaukstu starp plaukstām plaukstām. Pēdējais savukārt mēģina “sveicināties” ar aplaudēšanu, tas ir, skolotāja roku.

Skolotājs: Lieliski! Visi apsveikumi tika nodoti. Mēs to darījām krievu valodā, un jūs zināt, ka katrai tautai un ciltij ir savi interesanti sveiciena žesti. Iedomāsimies mazliet. Iedomājieties:

1. JŪS ESAT NO TIBETAS

Izbāz mēli pret sarunu biedru, apskauj viņu, berzi kopā degunus.

2. JŪS ESAT NO MAORU CILTIS

Liekšana rādītājpirksts labā roka, nogādājiet to līdz deguna galam un berziet degunu ar otrās falangas locītavu.

3. JŪS ESAT NO KOIRI JAUNGVINEJAS CILTS

Jaungvinejas koiri ciltī, satiekoties, viens otru kutina ar zodu.

4. JŪS ESAT NO TANGAŅIKAS CILTS

Tanganikas ezera krastos dzīvojošo cilšu vidū sasveicināšanās sākas ar to, ka sastaptie viens otram uzsit pa vēderu, pēc tam sit plaukstas un paspiež.

5. JŪS ESAT NO INDIJAS AIN CILTIS

Ainu satiekoties, viņi saliek rokas, paceļ pie pieres, pagriež plaukstas uz augšu un iepļaukājas sev - vīrieši pa bārdu, bet sievietes pa augšlūpu, pēc tam sarokojoties.

6. JŪS ESAT JAUNZĒLANDES Aborigēni

Jaunzēlandes aborigēnu sveiciens: satiekoties viņi vispirms nikni un pēkšņā manierē kliedz vārdus, tad sit ar plaukstu pa augšstilbiem, tad no visa spēka sita ar kājām un saliec ceļus, un visbeidzot uzpūš krūtis. , izliekt acis un ik pa laikam izbāzt mēli.

Skolotājs: Šie ir tik brīnišķīgi sveicieni!

Nu ko, vasaras brīvlaiks ir beidzies un skolas zvans noskanējis. Veselus 9 mēnešus mums ir jāmācās, jāsazinās vienam ar otru nodarbībās un ārpusskolas aktivitātes, un tas ir 1085 mācību stundas, 210 skolas dienas, 34 mācību stundas, 30 mācību stundas un 25 forši notikumi. Šo sarakstu var turpināt, bet tagad mēģināsim atbildēt uz jautājumu: “Kam tu vēlies būt tuvu tik ilgi: ar skolas draugu vai ar cilvēku, kurš nekad nenāks palīgā, nejautās: “ Kā tev iet?”, neteiks, kā mācīt, vai viņš ar tevi nerunās starpbrīžos?” Protams, atbilde ir skaidra – ar draugu.

Paskaties apkārt, mēs esam 21 no mums. Mums ir paveicies: katram no mums klasē ir varbūt 20 draugi. Un tas ir lieliski! Jā, jā, jūs pareizi dzirdējāt, šogad esam 21 mūsu draudzīgajā ģimenē. Mēs par viņiem vēl neko nezinām, bet tas nav svarīgi, jo mums ir "burvju krēsls". "Burvju krēsls" tikai rāda labas īpašības cilvēkiem. Mēģināsim saskatīt šīs īpašības un iezīmes. Es sākšu ar jūsu atļauju. "Burvju krēsls" parāda, ka Dima un Danils ir ļoti zinātkāri. Bērni un vecāki turpina (laipns, simpātisks, gudrs, pacietīgs, centīgs, čakls, strādīgs, sportisks, talantīgs, pieticīgs, radošs, izskatīgs utt.).

Tātad mēs satikāmies! Tagad pastāstīsim puišiem, kādā ģimenē viņi nokļuva. Galu galā mūsu klase ir liela ģimene. Padomāsim par to, kāda tā ir ģimene. Katram vārda “KLASE” burtam nosauc vārdus, kas raksturo draudzīgu klasi.

K – spēcīgs, sabiedrisks, foršs, foršs, radošs

L – mīlošs, zinātkārs, izveicīgs, sirsnīgs

A – aktīvs, māksliniecisks

S – laimīgs

C – neatkarīgs

Skolotājs: Es domāju, ka Dima un Danils ir ļoti priecīgi, ka viņi nokļuva tik lieliskā klasē! Un cik mēs esam gudri! Mēs sniedzam pareizo atbildi uz jebkuru jautājumu. Tagad mēs to pierādīsim.

Puiši, šodien es esmu par jums

Es uzdošu sarežģītus jautājumus.

Ja atbilde ir negatīva,

Lūdzu atbildi ar vārdu "nē"

Un apstiprinoši - tad

Izrunājiet vārdu "jā" skaļi.

Man nav šaubu, puiši

Katram prātam ir kambaris,

Bet man jums ir daži padomi:

Atbildes "JĀ", atbildes "NĒ"

Nesteidzies dot uzreiz,

Pēc rūpīgas domāšanas runājiet.

1. Skaidrā dienā redzēsit kurmi,

Paceļas debesīs, vai ne? ...

2. Lasītājs, lasījis, vienmēr

Ēd grāmatu, vai ne? ...

3. Tievs zēns, kā skelets,

Vai jūs varat viegli pacelt stieni? ...

4. Vilcieni no lidostas

Vai tie paceļas pa skrejceļu? ...

5. Gājējiem ir sapnis -

Paklupt un iekrist bedrē? ...

6. Kad uznāk aukstums,

Vai visi aļņi lido uz dienvidiem? ...

7. Krupim galīgi nav astes.

Vai govij tas ir? ...

8. Mamma tev nopirks konfektes

Tāpēc, ka tu biji slinks? ...

9. Trolejbusā, iegādājoties biļeti,

Vai jums ir jābrauc uz jumta? ...

10. Ko varde ēd pusdienās -

Zilonis ar zirņiem, vai ne? ...

Jautājumi ir beigušies, draugi!

Un es slavēju visus, puiši.

Pārbaude ir beigusies.

Paveicies tiem, kas nekļūdījās!

Un kurš kaut nedaudz kļūdījās,

Nevis labs puisis, bet āmurs!

Skolotājs: Tieši tā! Un cik mēs esam uzmanīgi!

Uzmanības spēle “Deguns, grīda, griesti”. Skolotājs lēnām norāda uz grīdu, sakot vārdu “grīda” utt. Bet skolotāja uzdevums ir samulsināt bērnus, tāpēc pēc brīža, saucot “degunu”, viņš norāda uz griestiem utt.

Skolotājs: Un mēs saņēmām tik vienmērīgu uzmanību no mūsu puses uzmanīgi vecāki. Parādīsim, cik viņi ir uzmanīgi. Spēle "Arī mēs!" Pēc katras frāzes skolotājam un vecākiem jāatkārto tie paši vārdi: "Mēs arī!"

Šorīt es pamodos... (Mēs arī!)

Es nomazgāju seju ar siltu ūdeni... (Mums arī!)

Es dzēru garšīgu tēju... (Mēs arī!)

Izgāja ārā ar lieliskā noskaņojumā... (arī mēs!)

Es satiku kaķi uz ielas... (Mēs arī!)

Kaķis bija nobijies... (Arī mēs!)

Un viņa uzkāpa pa kanalizācijas cauruli uz jumta... (Mēs arī!)

Skolotājs: Mūsu vecāki ir tik brīnišķīgi! Viņi no rītiem kāpj pa notekcaurulēm!

Nu domāju, ka ceturtajā klasē noteikti vajadzēs asu prātu un uzmanību! Un bez tam noderēs pacietības maiss un čakluma vagons! Un kā jūs un es sapņojam par studijām tieši A! Un katram no mums ir gūzma dažādu vēlmju saistībā ar jauno mācību gadu! Un kad visi bērni un pieaugušie uz planētas izsaka vēlmes? (IN Jaunais gads zvana skaņai).

Taču 1.septembris ir arī jaunā gada, Jaunā, pirmā diena Akadēmiskais gads. Tāpēc šajā dienā varat kaut ko novēlēt sev nākotnei. Turklāt mēs to darīsim organizēti. Šeit man ir pudele un daudz mazu lapiņu. Uz papīra lapiņām katrs no jums pēc pārdomāšanas uzrakstīs 1, 2 vai 3 galvenās vēlmes, tās var attiekties tikai uz izglītības process. Tad mēs tos sarullēsim un ieliksim pudelē un paslēpsim, un ceturtā ceturkšņa beigās tālāk pēdējā nodarbība Pārbaudīsim, vai mūsu vēlmes piepildās. Un tā viņi sāka... (Vecāki skaita 12 reizes).

Skolotājs: Lai jūsu vēlmes piepildītos, jums ir jābur. Izrunājiet frāzi trīs reizes: "IKRETYAP AN YASTICHU UCHOKH"(šī ir frāze “Es gribu mācīties taisni A”, kas tiek izrunāta otrādi). Tad jāpamet rokas uz augšu ar izstieptiem pirkstiem, no kuriem, kā zināms, uz katras rokas ir pieci un kuri precīzi simbolizē vēlamo vērtējumu.

Un, lai nostiprinātu burvestības spēku, jums ir jānes "upuris". Izvelciet matus no uzacīm un novietojiet to uz plaukstas (pagaidiet visus puišus). Tagad izpūtīsim to visu kopā.