Piezīmes par matemātisko attīstību sagatavošanas skolas grupā. Piezīmes par matemātisko attīstību sagatavošanas grupā

Nodarbības piezīmes par matemātiskā attīstība pirmsskolas grupā.

Pedagogs: Čerkasova G.A.

MBOU "Zamiševskas vidusskolas" izmēģinājumu stacijas filiāle

Brjanskas apgabals, Novozibkovskas rajons, eksperimentālās stacijas ciems

Izglītības joma:"Izziņa"
Mērķis: Atkārtota skaitļu salīdzināšana, orientēšanās uz papīra lapas, vienkāršu uzdevumu risināšana, ģeometriskas formas. Attīstīt atmiņu, domāšanu, uzmanību. Izkopt uzvedības kultūru, disciplīnu, interesi par matemātiku un skolu.
Aprīkojums:ģeometriskas formas, rūtainas lapas, vienkārši zīmuļi, skaitļu kopa 1-10, zīmes. Skolotājam: molberts, magnēti, uzdevumu kartītes, matemātikas lelle.

Nodarbības gaita

es Ievada daļa

Sveiki bērni! Šodien mums ir matemātiskā attīstība. Dosimies uz brīnišķīgu skaitļu, piemēru, uzdevumu zemi. Lai dotos uz šo aizraujošo valsti, jums jāatrisina šādi uzdevumi: (frontālā aptauja)

1. Uz galda bija 4 āboli. Visi āboli tika pārgriezti uz pusēm. Cik ābolu ir uz galda?
2.Kurus traukus nevar pildīt?
3.Ko jūs varat redzēt ar aizvērtām acīm?
4. Cik ķepu ir diviem lāčiem?
5. Divi kartupeļi tika pagatavoti 2 minūtēs. Cik ilgs laiks nepieciešams, lai pagatavotu 3 kartupeļus?
6. Šodien ir trešdiena, pēc nedēļas iesim uz teātri. Kurā nedēļas dienā iesim uz teātri?
7. Šodien ir pirmdiena, pēc trim dienām ir Sašas dzimšanas diena. Kurā nedēļas dienā ir Sašas dzimšanas diena?
8.Pieci mazi lāču mazuļi
Mamma nolika mani gulēt.
Cilvēks nevar gulēt viens
Cik daudziem cilvēkiem ir labi sapņi?
9.Pagājienā no bērnistabas
Iznāca desmit mazuļi.
Pieci no viņiem sēdēja uz zāles
Pārējie atrodas šūpolēs.
Cik puišu ir šūpolēs?
10. Pele savāca graudus
Viņa vienlaikus nesa divus graudus.
Esmu jau piecas reizes atnesis.
Kāda ir tā rezerve?
II. Galvenā daļa

Darbs pie valdes.
Man uz molberta ir ciparu secība. Aizpildi tukšumus.
1,2, . ,4,5, . ,7,8, . ,10
2, 4, . , 8, .
10, . , 6, . , 2

(Bērni iet uz molbertu)
Salīdziniet skaitļus.
5 un 8 8 un 4 6 un 3 1 un 7 7 un 9 2 un 2

Problēmu sagatavošana un risināšana.
Uz molberta skaitliskās izteiksmes
7+ 2 10 - 2
Izveidojiet tam uzdevumu . (Pirmā aptauja, mēs pierakstām to, kas mums patīk visvairāk, un izlemjam).
Vizuālais diktāts.
Tagad es jums parādīšu ģeometriskās formas. Tavs uzdevums ir atcerēties, kādā secībā tie parādās, un sakārtot tos savā veidā.
Fiz. Tikai minūti.
Viens, celies
Divi, noliecies
Trīs, trīs sasit plaukstas,
Četras rokas platākas
Piecas rokas vicina
Seši mierīgi sēž uz krēsla.

Grafiskais diktāts.
Mēs saskaitījām 8 šūnas no lapas malas un uzlikām punktu. No šī brīža mēs sākam strādāt. 3 šūnas uz leju. 3 šūnas pa kreisi. 1 kvadrāts uz leju. 3 šūnas pa labi. 3 šūnas uz leju. Viena šūna pa labi. 3 kvadrāti uz augšu. 5 šūnas pa labi. 2 kvadrāti uz augšu. 1 šūna pa kreisi. 1 kvadrāts uz leju. 4 šūnas pa kreisi. 3 kvadrāti uz augšu. 1 šūna pa kreisi. Kas notika? (Lidmašīna)
Darbs ar matemātisko matrjošku. (Priekšējā aptauja)
- Kurš skaitlis ir lielākais?
- Kurš skaitlis ir mazākais?
– Kas bieži sastopams pasakās? Kādā?
- Kurš skaitlis nozīmē labāko atzīmi skolā?
III. Beigu daļa.

Piemēru risināšana.
Atrisiniet piemērus, kas atbilst vēstulei un atbildei:
6+3 10 - 3 5+3 4+6 9 - 7
Kādu vārdu tu izdomāji? SKOLA.
Tātad, drīz jūs visi dosieties uz skolu un turpināsiet jautrs ceļojums uz valsti, kuras nosaukums ir matemātika.
Jūs visi šodien paveicāt lielisku darbu, paldies. Nodarbība ir beigusies.

Atsauces

1. Mihailova Z.A. "Spēļu izklaidējoši uzdevumi pirmsskolas vecuma bērniem." - M.: Izglītība, 1990.-94.gadi

2. Šalajeva G. Matemātika mazajiem ģēnijiem mājās un bērnudārzā. - M.: AST, Slovo, 2009.

Valsts budžeta pirmsskola izglītības iestāde bērnudārzs 9. Sanktpēterburgas Kolpinskas rajona kombinētais tips

GCD kopsavilkums

gadā matemātikā sagatavošanas grupa

« Jautra matemātika»

Sastādījis:

Afanasjeva V.G.

2017. gads

Tēma: Skaitlis 7 un tā sastāvs, orientācija uz papīra lapas, orientācija laikā, loģikas problēmas ar matemātisko saturu, salīdzinot divus skaitļus.

Droša skaitīšana uz priekšu līdz 10, apgrieztā skaitīšana no 10 līdz 0;
- konsolidēt priekšstatus par skaitļu sēriju, prast nosaukt skaitļa kaimiņus, nākamo un iepriekšējo numuru. -iepazīstināt ar skaitļa 7 veidošanu; - stiprināt lēmumu pieņemšanas prasmes vienkāršus piemērus saskaitīšanai un atņemšanai;
- nostiprināt spēju risināt loģiskās problēmas, pamatojoties uz vizuāli uztvertu informāciju;
- nostiprināt zināšanas par nedēļas dienām, pavasara mēnešiem;
- attīstīt spēju izprast uzdevumu un patstāvīgi to risināt;
- prast salīdzināt divus skaitļus, izmantojot zīmes. - attīstīt spēju orientēties uz rūtiņu papīra lapas.

Materiāls: IKT, prezentācija, uzdevumu kartes, monētu kartes dažāda krāsa, rūtainas papīra lapas, kartītes ar cipariem, muzikāls pavadījums.

Nodarbības plāns.

I. Ievaddaļa.

II. Galvenā daļa.

D/i "Cipari ir pazaudēti."

Loģiska problēma "Kurš skaitlis ir nepāra skaitlis rindā?"

Loģikas problēmas ir joki.

Fiziskie vingrinājumi.

Iepazīstieties ar skaitli 7. Iemācieties veidot skaitli 7 no diviem mazākiem skaitļiem.

Saskaitīšanas un atņemšanas piemēru risināšana.

Pirkstu vingrošana.

Grafiskais diktāts.

III. Beigu daļa.

Apkopojot stundu.

Nodarbības gaita.

Sveiki puiši, stāvēsim aplī un sveicināsim viens otru. Pagriezīsimies pa labi un pasmaidīsim kaimiņam, un tagad pagriezīsimies pa kreisi un pasmaidīsim kaimiņam kreisajā pusē. Tagad pateiksim to visi kopā

Sveiki!!!

(1 slaids. IKT parādās Dunno attēls, kurš saka:

“Dārgie puiši, es gāju skolā, un, lai skolā labi mācītos, ir daudz jāzina, jāprot, domāt, uzminēt. Un arī risināt neparastas problēmas, veikt uzdevumus atjautības un atjautības labad. Viņi man jautā tik daudz lietu, bet nav neviena, kas palīdzētu... Palīdziet man, lūdzu.

Puiši, palīdzēsim Dunno.

1 uzdevums. Atbildi uz jautājumiem:

2 slaids. Pavasara attēls.

Kāda sezona? (pavasaris)

Nosauciet pavasara mēnešus (marts, aprīlis, maijs)

Kurš tagad ir mēnesis? (marts)

Cik dienu ir nedēļā? (septiņi)

Nosauciet tos;

Kura nedēļas diena šodien ir? (ceturtdiena)

Kāda ceturtdiena ir? (ceturtais)

Kura nedēļas diena bija vakar? (trešdiena)

Kura nedēļas diena būs rīt? (piektdiena)

2. uzdevums. - Puiši, Dunno aicina mūs uzspēlēt spēli “The Numbers Are Lost”

3 slaids. Skaitļi ir izkaisīti...

Aiciniet bērnus nākt pie tāfeles un pārvietot ciparus savās vietās...

Skaitiet secībā un tagad apgrieztā secībā.

Nosauciet iepriekšējo un nākamo numuru, skaitļus 5,7,9,8,

salīdziniet skaitļus 5 un 3;

Salīdziniet skaitļus 4 un 4;

Kādi ir cipari? (pāra un nepāra)

Jūs pabeidzāt uzdevumu.

3 uzdevums. Atrisiniet loģisko uzdevumu “Kura figūra ir nepāra rindā?”

4 slaids. Parādītas 2 ģeometrisku formu rindas)

Kurš skaitlis ir dīvains, kāpēc jūs tā domājat?

Jūs arī izpildījāt šo Dunno uzdevumu.

4 uzdevums. “Draugi, visas iepriekšējās loģiskās problēmas bija nopietnas, bet ir arī problēmas, kas ir joki. Esiet piesardzīgs, un jūs noteikti tiksiet ar tiem galā."

5 slaids. Spēle "Uzdevumi - lamatas".

Skolotājs nolasa problēmas, bērni atbild un skaidro.

Šeit nāk lācis

Viņš ved savus mazuļus.

Cik dzīvnieku ir kopā?

Ātri saskaitiet! (3)

Šeit ir sēnes zālienā

Viņiem ir dzeltenas cepures.

2 sēnes, 3 sēnes.

Cik ilgi būs kopā?.. (5)

No ieplakas lūrēja astoņas vāveru astes. Cik vāveru mazuļu sēdēja ieplakā? (8)

Uz ābeles karājās 5 āboli un 3 bumbieri. Cik augļu karājās uz ābeles? (5 āboli)

Vāzē ir 3 tulpes un 4 narcises. Cik tulpju ir vāzē? (3 tulpes)

Ir pienākusi ilgi gaidītā ziema. Vispirms uzziedēja 1 ābele, pēc tam vēl 3 plūmes. Cik koku noziedēja? (koki ziemā nezied).

Krēslam ir 4 kājas. Cik kāju ir 2 krēsliem? (8 kājas)

V. - Labi darīts! Atrisinot visas problēmas...

Fiziskie vingrinājumi. IKT “uzlāde” izklausās jautra mūzika

Vienreiz - noliecies, iztaisnojies.

Divi - noliecies, izstiepies.

Trīs - trīs plaukstu sasitieni,

Trīs galvas mājieni.

Četri nozīmē platākas rokas.

Pieci, seši - apsēdieties klusi.

5. uzdevums. Kāds ir skaitļa 7 sastāvs?

6 slaids. Kinoteātra attēls.

Lai atbildētu uz šo Dunno jautājumu, šodien mēs iepazīsimies ar skaitļa 7 sastāvu.

Nezinu, ir jāiegādājas biļete - tā maksā 7 monētas. Uz galda ir kārtis, uz kurām ir divu krāsu apļi. - tās ir monētas. Saskaņojiet monētas tā, lai jums būtu 7 monētas. (Bērni strādā ar kartēm un rāda rezultātu)

Jautājumi bērniem:

Sakārtojiet visus skaitļa septiņus variantus savās tabulās.

Kad bērni ir pabeiguši, palūdziet viņiem vēlreiz pastāstīt, kā no diviem mazākiem skaitļiem var izveidot skaitli septiņi.

Labi padarīts! Paldies! No kādiem diviem skaitļiem var iegūt skaitli 7?

6+1, 5+2, 4+3 un 7 vienības)

Labi darīts, tagad Dunno noteikti iekļūs filmās!

6. uzdevums. Atrisiniet piemērus

7. slaids Piemēri ir uzrakstīti uz tāfeles, aiciniet studentus atrisināt piemērus mutiski.

5+2=? 3+4=? 9+1=?

8-1=? 6-3+? 7-2=?

Pirkstu vingrošana.

Kaut kā mazs boa konstriktors
Man gribējās palīst zem skapja
Viņš izstiepās zem skapja,
Un tad viņš saritinājās bumbiņā.

7. uzdevums. Un tagad Dunno jums ir sagatavojis grafisku diktātu.

8 slaids. Dunno attēls, viņš nolasa uzdevumu, un bērni to izpilda, sēžot savās vietās.

Novietojiet zīmuli uz punkta un uzzīmējiet: septiņas šūnas pa labi, trīs šūnas uz leju, septiņas šūnas pa kreisi, trīs šūnas uz augšu.

Apskatiet un salīdziniet savu zīmējumu ar paraugu

9. slaids IKT tiek parādīts taisnstūra attēls

Pedagogs: Labi darīts, puiši!

Pārdomas: - Tātad jūs esat pabeidzis visus Dunno uzdevumus. Ko jaunu mēs šodien esam iemācījušies? Kādus uzdevumus veicāt? (bērnu atbildes).

Noskova Jeļena Vjačeslavovna
Izglītības iestāde: MADO Ušakovska bērnudārzs "Zelta zivtiņa"
Īss darba apraksts:

Publicēšanas datums: 2017-02-26 Izglītības pasākumu kopsavilkums pirmsskolas vecuma bērnu matemātiskajai attīstībai sagatavošanas grupā "Violeta" Noskova Jeļena Vjačeslavovna Attīstīt bērnos spēju sacerēt un risināt vienkāršas lietas aritmētiskās problēmas, par saskaitīšanu un atņemšanu 10 robežās, pamatojoties uz skaidrību. Māciet bērniem analizēt problēmas. Fiksējiet skaitu 10 robežās uz priekšu un apgrieztā secībā.

Skatīt publikācijas sertifikātu

Izglītības pasākumu kopsavilkums pirmsskolas vecuma bērnu matemātiskajai attīstībai sagatavošanas grupā "Violeta"

Mērķis:Veidojiet prasmesbērniem sastādīt un risināt vienkāršas aritmētiskas problēmas, kas ietver saskaitīšanu un atņemšanu 10 robežās, pamatojoties uz skaidrību.
Uzdevumi:

1. Māciet bērniem analizēt problēmas.Fiksējiet skaitu 10 robežās uz priekšu un apgrieztā secībā.

2. Attīstīt vizuālo un dzirdes uzmanību, smalkās motorikas rokas, loģiskā domāšana bērniem.

3. Izglītot personiskās īpašības Katram bērnam piemīt: noturīga interese par matemātikas zināšanām un prasmēm, mērķtiecība, koncentrēšanās spējas, zinātkāre.

Nodarbības gaita:

Bērni uz paklāja.

1. Organizatoriskais moments.

Puiši, šodien uz mūsu nodarbību ieradās viesi. Sasveicināsimies ar viņiem. Parādīsim, kādi mēs esam pieaugušie, savas zināšanas, uzvedību.

2. Saruna.

– Šodien pie mums viesojas mūsu vecais draugs Peļu virsotne. Pastāstiet mums, ko viņam patīk darīt? Pelei patīk iegūt zināšanas. Kā var saukt peli vienā vārdā? (ziņkārīgajiem).

— Mouse Peak jums un man atnesa daudz interesantu uzdevumu. Domāju, ka tiksi galā ar visiem uzdevumiem. Vai visi ir gatavi? Ikvienam ir labs garastāvoklis? Tagad pārbaudīsim.

Bērni stāv aplī. “Visi bērni sapulcējās aplī. Es esmu tavs draugs un tu esi mans draugs. Turēsimies cieši rokās un uzsmaidīsim viens otram!

— Pirmais uzdevums: Kāds tagad ir gada laiks? Nosauciet trīs ziemas mēnešus. Kurš tagad ir mēnesis? Nosauciet nedēļas dienas. Kura nedēļas diena šodien ir?

3. Matemātiskā iesildīšanās “Smieklīgā skaitīšana”.

— Otrais uzdevums saucas “Smieklīgā skaitīšana”.

Skaitīsim unisonā no 1 līdz 10. Skaitīsim uz leju no 10 līdz 1.

Skaitīt caur vienu skaitli. Skaitīt divos skaitļos.

Skaitīt no 3 līdz 7, no 2 līdz 5. Kādu skaitli es palaidu garām: 1,2,3,4,6,7,8,9,10.

– Uzdevumi kļūst grūtāki. Pūta vējš un visas kārtis ar cipariem izkaisītas.

Mums jāatrisina mīkla. “Upei pāri karājās daudzkrāsains rokeris” (varavīksne).

Cik krāsu ir varavīksnē? (septiņi). Atrodi karti ar skaitli 7. Nosauc skaitļa 7 kaimiņus. Atrodi kartītes ar cipariem 6 un 8. Kurš skaitlis ir lielāks par 6 vai 8; mazāk?

Uzmini, kādu skaitli es uzminēju, ja tas ir par 1 mazāks par 5; 2 vairāk nekā 7.

Nosauciet skaitli, kas ir lielāks par 2, bet mazāks par 4.

— Visus skaitļus var dalīt ar...? (pāra un nepāra). Vārds pāra skaitļi; nepāra. Kartes ar cipariem no 1 līdz 10 ir jāizliek tā, lai vienā stīpā būtu kārtis ar pāra skaitļiem, bet otrā ar nepāra skaitļiem.

- Labi padarīts!

Bērni sēž pie galdiem.

3. Jauna tēma.

— Mouse Peak atnesa vēl vienu uzdevumu, visgrūtāko. Lai pareizi izpildītu šo uzdevumu, jums jābūt ļoti uzmanīgam.

Uz tāfeles ir problēmas zīmējums: “Uz zara sēž 4 vērši un 2 zīlītes. Cik putnu sēž uz zara?

— Kādi putni sēž uz zara? (bulžubītes un zīles).

— Cik vēršu sēž uz zara? (četri). Novietojiet uz zara tik daudz sarkano nūju, cik ir vēršu. Uz zara novieto tik dzeltenu kociņu, cik zīlīšu.

– Tas ir tas, ko mēs zinām, tas ir, problēmas stāvoklis.

– Kurš pateiks problēmas jautājumu? Kas jādara, lai atbildētu uz jautājumu? (jāpievieno, jāpievieno). Savienojiet nūjas un skaitiet. Mēs varam atbildēt uz problēmas jautājumu: cik putnu ir uz zara? (Uz zara ir 6 putni).

— Kā pierakstīt kladē problēmas risinājumu un atbildi?

Viens bērns strādā pie tāfeles, skaidro savu rīcību: saskaitot 2 pret 4, ir vienāds ar 6. Atbilde: Uz zara ir 6 putni.

— Lapiņas augšējā kreisajā stūrī atradām šūnu un pierakstījām: 4+2=6.

4. Jaunas tēmas nostiprināšana.

Sastādiet un atrisiniet atņemšanas uzdevumus tādā pašā veidā.

- Labi padarīts. Ar šiem uzdevumiem mēs paveicām labu darbu. Mouse Peak ir ļoti laimīgs. Viņam jums ir pēdējais uzdevums. Viņi ieliek punktu papīra lapas apakšējā stūrī. No šī punkta uzzīmējiet 2 šūnas uz augšu, 3 šūnas pa labi, 2 šūnas uz augšu, 2 šūnas pa kreisi, 2 šūnas uz augšu, 2 šūnas pa labi, 1 šūnu uz augšu, 1 šūnu pa labi, 5 šūnas uz leju, 3 šūnas pa labi, 1 šūna uz leju, 1 šūna pa kreisi, 1 šūna uz leju, 6 šūnas pa kreisi. Kas notika? (kuģis). Ar šo laivu Mouse Peak dodas ceļojumā apkārt pasaulei. Teiksim paldies un lai jauks ceļojums.

5. Nodarbības kopsavilkums.

— Ko jaunu tu šodien uzzināji stundā? Kas tev patika visvairāk? Labi darīti puiši! Es ļoti priecājos, ka jums viss izdevās.

GCD kopsavilkums par matemātisko attīstību sagatavošanas grupā par tēmu: "Vienkāršu aritmētisko uzdevumu risināšana"

GCD kopsavilkums par matemātisko attīstību sagatavošanas grupā par tēmu: "Vienkāršu aritmētisko uzdevumu risināšana"

Mērķis: Sākotnējo matemātisko zināšanu veidošana.
Uzdevumi: Māciet bērniem sastādīt un risināt vienkāršus aritmētiskus uzdevumus, izmantojot skaitlisku piemēru. Vingrojiet bērnus kvantitatīvā un kārtas skaitīšanā 20 robežās.
Stiprināt idejas par ģeometriskām formām. Attīstīt loģisko domāšanu.
Materiāls nodarbībai. medaļas "Gudrs un Gudrs" (katram bērnam).
Demonstrācija: ciparu komplekts, zīmes, Dunno (attēls), vārds "Paldies" (atsevišķi burti)
Izsniegšana:“Matemātikas komplekts”, skaitīšanas nūjas, drukāti uzdevumi “Matemātiskais diktāts”, “Savienojiet punktus attēlā” (katram bērnam)
Nodarbības gaita:
Audzinātāja.- Puiši, mums šodien ir ciemiņš, viņš ir smieklīgs, es uz tāfeles ievietoju Danno attēlu.
-Malvīna uzdeva Danno mājasdarbu, bet viņš nezina, kā ar to tikt galā. Tāpēc viņš nāca pie mums pēc palīdzības. Vai piekrīti viņam palīdzēt? (Jā)
-Tad apsēdieties pie galdiem. Neaizmirstiet, ka mugurai pie galda jābūt taisnai. Tātad, vai esat gatavs? (Jā)
Un par katru izpildīto uzdevumu Dunno jums iedos vēstuli, lai mēs varētu tos apvienot vienā vārdā.
1 uzdevums "Padomā un atbildi"(Mutisks uzdevums)
Kāds skaitlis jāpievieno 8, lai iegūtu 10?
Kurš skaitlis ir mazāks par 5 x 1?
Nosauciet skaitļa 8 kaimiņus; 4; 6
Kāds skaitlis nāk aiz skaitļa 5; 1; 7
Kāds skaitlis ir pirms 8? 6; 4
Cik mēnešu ir gadā?
Kāds tagad ir gada laiks?
Cik pavasara mēnešu ir? Nosauciet tos.
Cik nedēļas dienas?
Kāda nedēļas diena šodien ir?
kā bija vakar?
Cik brīvas dienas? Nosauciet tos.
Kura nedēļas diena būs rīt?
Audzinātāja. Labi padarīts! Mēs paveicām pirmo uzdevumu. Un par to Dunno jums piešķir burtu “C”! (Es uzliku uz tāfeles).


2 uzdevums "Matemātiskais diktāts"
-Pārvietojiet 1 kvadrātu pa kreisi un 4 no augšas, ielieciet punktu un sāciet zīmēt.
1 uz augšu, 2 collas labā puse,1-uz augšu,1-uz sāniem,1-uz leju,2-labajā pusē,1-uz leju,1-labajā pusē,1-uz augšu,2-uz labo pusi,1-uz augšu,1-uz uz sāniem, 1 - uz leju, 2 - uz labo pusi, 1 - uz leju, 1 - uz labo pusi, 1 - uz augšu, 2 - uz labo pusi, 1 - uz augšu, 1 - uz sāniem, 1 - uz leju, 2 -labajā pusē,1- uz leju, 1-in uz labo pusi, tad zīmējums ir jāatspoguļo iekšā spoguļattēls. (Bērni izpilda uzdevumu)


Audzinātāja. Lieliski. Un mēs palīdzējām Dunno tikt galā ar šo uzdevumu. Mēs saņemam burtu "P".


3 uzdevums
"Atrisiniet problēmu"
Audzinātāja. Bet pirms problēmas atrisināšanas atcerēsimies, no kurām daļām sastāv problēma? (nosacījums, jautājums, risinājums, atbilde)
-Labi padarīts! Kurš var atrisināt problēmu? (Skolotājs brīdina, ka skaitlis nedrīkst būt lielāks par desmit).
Ja bērniem ir grūtības sastādīt uzdevumus, skolotājs uz tāfeles izliek piemēru: 6-1 =?
Pedagogs:"Izveidojiet problēmu, kas satur šos skaitļus."
Bērni izdomā problēmas. Piemēram: “Veikalā bija 6 lelles. Atnāca pircējs un nopirka 1 lelli. Cik lelles ir palicis veikalā? (Bērni to atrisina un “pieraksta” risinājumu: 6-1=5).
Skolotājs uzklausa bērnu problēmas un pārliecinās, ka viņi pareizi uzdod jautājumu problēmai.
Piedāvāju vēl vienu piemēru, kā bērni veido uzdevumus. Piemēram: 8+1 = ?
Audzinātāja. Labi padarīts! Nezinu dod mums vēl vienu burtu “A”

Tagad atstāsim galdus un mazliet paspēlēsimies, un tajā pašā laikā atpūtīsimies.
Fizminutka "Nāc, neesiet slinks!"
Rokas uz augšu un rokas uz leju.
Nāc, neesi slinks!
Padariet savas šūpoles skaidrākas, asākas,
Labāk trenējiet plecus.
Ķermenis pa labi, ķermenis pa kreisi -
Mums ir jāizstiepj mugura.
Mēs veiksim pagriezienus
Un palīdzi ar rokām.
Es stāvu uz vienas kājas
Un es deru otram,
Un tagad pārmaiņus
Es pacelšu ceļus.
Atslābinājies un atsvaidzināts
Un viņi atkal apsēdās.
4 uzdevums.
Apskatiet attēlu un novietojiet skaitīšanas kociņus uz galda, kā parādīts attēlā.
Ko mēs saņēmām? (Māja)
Saskaiti, cik kvadrātu tev ir? (viens)
Tagad pārkārtojiet 2 nūjas, lai iegūtu karogu. (Bērni izliek karogu, ja ir grūtības, dodu mājienu)


Audzinātāja. Labi paveikts, lūk, vēl viens uzdevums! Un mums ir vēl viens burts “C” (es uzliku burtu uz tāfeles)


5 uzdevums“Salīdzini skaitļus un ieliec zīmes”
5…6 10…9 5…9
6…6 2…8 10…3 (darbs pie galda)
Audzinātāja. Labi padarīts! Redzi, Dunno, cik mūsu bērni ir gudri, ne velti jūs vērsāties pie mums pēc palīdzības. Un nākamā vēstule ir dāvana mums “es”.


6. uzdevums
"Savienojiet attēlus punktus"

Audzinātāja. Punkti jāsavieno, izmantojot skaitļus no 1 līdz 10. Ko jūs ieguvāt? (kuģis)
Labi padarīts! Mēs nopelnījām vēl vienu "B".

7. uzdevums"Kura figūra ir kur"
Audzinātāja. Ģeometriskās figūras ir novietotas uz tāfeles, kur ir (orientācija uz plaknes). stūris-trijstūris, augšējā kreisajā pusē ir kvadrāts, apakšējā labajā ir aplis, apakšējā kreisajā pusē ir taisnstūris, uzdevums mainās 2-3 reizes). (Bērni saka, kur atrodas šī vai cita ģeometriskā figūra)
-Labi padarīts! Dunno dod mums vēl vienu burtu “O”.


Tāpēc mēs palīdzējām Dunno izpildīt visus uzdevumus. Lasīsim, kādu vārdu mēs saņēmām? (Bērni lasa: "PALDIES"
Audzinātāja.Šis Dunno pateicas mums par palīdzību aizpildīšanā mājasdarbs. Es arī saku paldies. Jūs šodien paveicāt ļoti labu darbu. Un par to Dunno jums piešķir šīs nozīmītes.

Paskaties, kas šeit ir rakstīts? (gudrs un gudrs)

GCD kopsavilkums FEMP sagatavošanas grupā "Treasure Journey"

Matemātikas stunda sagatavošanas grupā "Ceļojums uz matemātikas zemi"

Nodarbības apraksts: Šī nodarbība paredzēta pedagogiem, kas strādā ar bērniem sagatavošanas grupā (vecumā bērni 6-7 gadi).
Mērķis: iegūto zināšanu nostiprināšana bērnos, izmantojot izglītojošas spēles, veidot spēju priecāties, sasniedzot mērķi.
Uzdevumi: nostiprināt spēju atšķirt ģeometriskas formas pēc formas, krāsas, izmēra.
Nostipriniet spēju orientēties uz papīra lapas.
Nostiprināt zināšanas par skaitļiem līdz 10. Spēja nosaukt skaitli un tā blakusskaitļus.
Nostipriniet spēju salīdzināt divus blakus esošos skaitļus, izmantojot lielākas, mazākas un vienādības zīmes.
Stiprināt spēju izvēlēties pretējus vārdus matemātikas jēdzieniem.
Attīstīt loģisko domāšanu, uzmanību, intelektu, atmiņu;
Veicināt garīgo darbību veidošanos, runas attīstību un spēju pamatot savus izteikumus.
Izkopt interesi par matemātiku, prieka sajūtu no kopīgām darbībām un veiksmīgi izpildītiem uzdevumiem;
Attīstīt spēju saprast mācību uzdevumu un veikt to.
Materiāli un aprīkojums:
Balons, aploksne ar vēstuli un izgrieztu profesora matemātikas attēlu, uzdevumu izpildes plāns, Kartiņas ar cipariem no 1 līdz 9, rūtaini papīri, zīmuļi, ģeometrisku formu sagataves no krāsaina papīra, līme, papīrs priekš grupu darbs, uz kartītēm uzraksts “LABI PADARĪTS”, bumba. Molberts, prezentācija klasei.

Skan noslēpumaina mūzika. Grupā ielido bumbiņa ar aploksni, kas piestiprināta pie auklas. Aploksnē ir vēstule un izgriezts attēls “Profesors matemātiķis”
Audzinātāja: Puiši, paskaties, kas tas ir? Pievērš bērnu uzmanību balons, ar pievienotu aploksni. Aploksne nav parakstīta. Tā ir dīvaina aploksne, uz tās nekas nav rakstīts, tikai cipari un ģeometriskas figūras.
Iesaku atvērt aploksni un noskaidrot, no kā mēs to saņēmām (viņš atver aploksni, tajā ir izgriezta bilde un vēstule).
Kas mums jādara, lai uzzinātu, no kā mums ir saņemta šī vēstule?
Bērni: savāc attēlu.
Audzinātāja: Kas, tavuprāt, tas ir? (bērnu atbildes) viss skaidrs! Profesors matemātiķis mums to uzrakstīja! Jums tas ātri jāizlasa, iespējams, ka tajā ir kaut kas svarīgs!
Skolotājs nolasa vēstuli:
“Sveiki, dārgie puiši! Es zinu, ka jūs jau esat daudz iemācījušies. Esmu jums sagatavojies interesanti uzdevumi! Par katru izpildīto uzdevumu saņemsi kartītes ar burtiem. Visus pārbaudījumus izturēs tikai drosmīgi un draudzīgi puiši! Vai esat gatavs ceļot? (bērnu atbildes.) Tad lai veicas! Es jums sniegšu mājienu: plāns uzdevumu veikšanai.
Skolotājs bērniem parāda uzdevumu izpildes shēmu.
Kāds ir pirmais uzdevums? Kas atrodas augšējā kreisajā stūrī? (ģeometriskās formas) Mūsu pirmais uzdevums ir “Smieklīgās formas”
Skolotājs parāda figūras uz tāfeles. Kā sauc šos skaitļus? Katrai figūrai nosauciet vienādas formas objektus.
Pēc uzdevuma izpildes bērni saņem kartiņu ar vēstuli. Labi padarīts!

Noliksim karti uz tāfeles un dosimies pildīt otro uzdevumu.
Apskatiet diagrammu. Kāds, jūsuprāt, ir otrs uzdevums (bērnu atbildes)
Skolotājs aicina bērnus sēdēt pie galdiem. Atveriet piezīmju grāmatiņas. Mūsu nākamais uzdevums ir “Matemātiskais diktāts”. Ko mēs saņēmām? Salīdziniet ar paraugu. Skolotājs parāda palielinātu paraugu. Tieši tā, mums ir suns. Bērni novērtē savu un draugu darbu. Labi padarīts! Jūs esat nopelnījis savu otro karti!
Pirms pāriet pie nākamā uzdevuma, piedāvāju matemātisko iesildīšanos. Spēle "Patiesība nav taisnība"
Audzinātāja: Ja dzirdat to, kas, jūsuprāt, ir pareizi, sitiet plaukstas, ja dzirdat, kas, jūsuprāt, ir nepareizi, piesitiet kājām.
- no rīta saule lec
-no rīta nepieciešams veikt vingrinājumus
- jūs nevarat nomazgāt seju no rīta
- dienas laikā spoži spīd mēness
- no rīta bērni dodas uz bērnudārzu
- naktī cilvēki vakariņo
-nedēļā ir septiņas dienas
- Pirmdienai seko trešdiena
- pēc sestdienas nāk svētdiena
-Ceturtdiena ir pirms piektdienas
- tikai piecas sezonas
- pavasaris nāk pēc vasaras.
Audzinātāja: Labi darīti puiši! Bet mūs gaida nākamais uzdevums!
Apskatīsim mūsu diagrammu.
Tātad viss skaidrs! Vai jūs zināt, ka katram numuram ir kaimiņi pa kreisi un pa labi? Tagad es jums parādīšu kartītes ar cipariem, un jūs pārmaiņus nosaucat viņu kaimiņus. Spēle "Nosauc kaimiņus"
Pedagogs: šie ir lieliski puiši, un viņi tika galā ar šo uzdevumu! Saņem karti ar vēstuli!
Pedagogs: Tagad vēlreiz aplūkosim diagrammu ar uzdevumiem. Kādas ir šīs pazīmes? Matemātiskās zīmes ir aizmirsušas, kā tās sauc, un zaudējušas savu vietu. Vai mēs viņiem palīdzēsim?
Apsēdieties pie galda. Jums ir jāsalīdzina skaitļi uz kārtīm un jāveic likme nepieciešamās zīmes.
Labi padarīts! Jūs esat izpildījis šo uzdevumu no profesora un saņēmis no viņa karti ar vēstuli.
Turpināsim tālāk. Ko parāda mūsu diagramma? Dažādu krāsu un pretējo virzienu bultiņas! Profesors matemātiķis aicina uzspēlēt spēli “Saki otrādi”.
Spēle tiek spēlēta ar bumbu. Skolotājs met bērnam bumbu un nosauc vienu no matemātiskie jēdzieni.
Liels mazs
Gari īsi
Augsts Zems
Plats šaurs
Resns slaids
Tālu tuvu
Uz augšu uz leju
Pa kreisi pa labi
Uz priekšu un atpakaļ
Viegli smags
Pedagogs: Jūs paveicāt arī šo uzdevumu! Šeit ir jūsu karte!
Puiši, paskatieties uz diagrammu. Bultiņa atkal norāda uz augšējo kreiso stūri. Mēs atgriezāmies pie ģeometrisko formu attēla. Kāds, jūsuprāt, būs mūsu uzdevums? (bērnu atbildes) Jā, tieši tā, mūsu uzdevums būs saistīts ar ģeometriskās formas. Profesors lūdz izgatavot viņam neparastu figūru paklāju. Nāc pie galda. Izklājiet ģeometriskās figūras kopā uz papīra lapas un pēc tam pielīmējiet tās.
Cik interesants un skaists paklājs izrādījās! Jūs visi centāties! Šajā nodarbībā profesors matemātiķis jums iedod divas kartītes uzreiz!
Audzinātāja: Tātad esam savākuši visas kartītes ar burtiem. Kāds vārds ir izveidots no burtiem? (Labi padarīts). Skolotājs jautā, kādi uzdevumi jums patika un kas šķita grūti. (Bērnu atbildes)
Puiši, mēs atgriežamies no sava maģiskā ceļojuma! Un matemātikas profesoram pastaigu laikā nosūtīsim paklāju ar ģeometriskām formām uz burvju bumbas!
Nodarbība beidzas.