GCD “Salnu rakstu” zīmēšanai vecākajā grupā. Tiešo izglītojošo aktivitāšu kopsavilkums vecākajā grupā Izglītības joma “Mākslinieciskā un estētiskā attīstība” Tēma: “Sala raksti uz loga” zīmēšanas nodarbības izklāsts (ar

Zīmējums" Salti raksti"V netradicionāla tehnoloģija.

Šodien kopā ar bērniem zīmējām saltus rakstus. Ārā bija sals, un mēs varējām novērot un pārbaudīt sarežģītos modeļus uz logiem. Viņi gleznoja netradicionālā tehnikā: puantilisms - punktu gleznošana, zīmēšana vates tamponi. Kokvilnas kociņi ir lieliski piemēroti lietošanai kā “darba rīks” mazajiem māksliniekiem.
Mērķis tika uzstādīts: bagātināšana vizuālā pieredze pirmsskolas vecuma bērni netradicionāla tehnoloģija zīmēšana un šādi uzdevumi:
Izglītojoši: iepazīstināt bērnus ar netradicionālo mākslinieciskā tehnika zīmējums ar vates tamponiem; radīt situāciju dažādu dekoratīvo elementu brīvai radošai izmantošanai sarma raksta veidošanā (punkts, aplis, čokurošanās u.c.).
Attīstība: attīstīt krāsu uztveri, uzlabot smalkās motorikas pirksti bērniem; radīt interesi par saltu rakstu tēla veidošanu netradicionālos veidos zīmējums (ar netradicionāliem materiāliem).

Izglītojoši: izkopt vērošanu un interesi par dabas parādībām, spēju pamanīt neparasto apkārtējā pasaulē un vēlmi redzēto atspoguļot savā radošumā.
***
Bērni strādāja ar iedvesmu un interesi. Visi veidoja skaistus rakstus. Katrs bērns runāja, izteica savas domas, sajūtas, emocijas. Šos modeļus sauca ar vārdu, kuru visi gribēja saukt. Bērni izdomāja īpašības vārdu epitetus; maģisks, oriģināls, pasakains, noslēpumains, noslēpumains. Redzēts iekšā ziemas modeļi pasakaini ziedi, skaistu putnu spalvas, guļošie koki utt.





Šādas radošās aktivitātes veicina ne tikai smalko motoriku un radošās iztēles attīstību, bet arī nomierina un atslābina bērnu, attīsta viņa neatlaidību, pacietību un koncentrēšanos.

MBDOU "Kombinētā tipa bērnudārzs Nr.7" Kanash

Nodarbības piezīmes

"Sala

Raksti"

Iztērēts:

skolotāja Onorina K.V.

2016

Mērķis : Māciet bērniem pamanīt ziemas ainavas skaistumu. Attīstīt radošo iztēli. Izkopt vēlmi zīmēt, radīt vidi, kas palīdz atspoguļot ziemas brīnuma tēlu.
Uzdevumi : Iemācieties zīmēt saltus rakstus mežģīņu veidošanas stilā, pilnveidojiet zīmēšanas tehniku ​​ar otas galu. Attīstīt formas un kompozīcijas izjūtu.

Integrācijas izglītības jomas:socializācija, izziņa, lasīšana daiļliteratūra, mūzika, veselība, komunikācija.


Demo materiāls: Plakāti “Ziemas logs”, “Ziema”.

Tehnoloģiskās kartītes “Sala raksti”
Izdales materiāli: Ar zilu guašu tonēta ainavu lapa, vāveres ota, balta guaša, ūdens burka, salvetes.
Metodiskie paņēmieni: saruna - dialogs, ilustrāciju skatīšanās un runāšana par tām, fiziskā audzināšana, rezumēšana.


Nodarbības gaita.

1. Ievaddaļa.
- Puiši, sakiet, kāds tagad ir gada laiks? (Ziema).
- Tieši tā puiši. Tagad ir ziema. (Es rādu ziemas ainavas ilustrācijas). Un kādas izmaiņas dabā notiek ziemā? (Ārā auksts, snieg, saule nesilda, pūš auksti vēji, putni aizlidojuši uz siltākām zemēm, daži dzīvnieki atrodas ziemas miegā)
- . Mēs ar jums arī esam gatavojušies ziemai. Uzvelc savus siltos kažokus, cepures, zābakus.
- Kuras krāsas dominē? (bērnu atbildes)
- Saki, kas vēl ir balts ziemā? (sniegs, sniega kupenas, koki sniegā, sniegpārslas, raksti uz stikla).

Šodien esmu jums sagatavojis ziemas mīklas:

1. No rīta rītausmas tumsā

Kurš zīmē uz stikla? - (Frost).

2. Izaudzis mežs - balts mežs

Jūs nevarat tajā iekļūt ar kājām,

Jūs nevarat iejāt zirgā.- (Ziemas raksti uz loga).

Dzejnieki par šo ziemas iezīmi runāja šādi:

Pie mums ir atnākušas sniega vētras,

Tās plaisas pārklāja ar sniegu.

Uz loga ir vecs vīrs - Frost

Ar ledus gabalu uzklāju gleznas. (G.Ladonščikovs)

2. Galvenā daļa.

Un tagad aicinu iztēloties, ka ārā ir sals un mūsu logi klāti ar skaistiem ziemas rakstiem. Pjotra Iļjiča Čaikovska mūzika palīdzēs fantazēt.

Fizminutka:

Es iesaku zīmēt rakstus, izmantojot kustības, mūziku un lentes.

(bērni ar baltām lentītēm improvizē rakstus pēc P.I. Čaikovska mūzikas “Ziemas sapņi”).

Aicinu bērnus apskatīt K. Vasiļjeva gleznu “Gaidot”.

Kāds gada laiks ir attēlots attēlā?

Kā jūs uzminējāt - (Uz stikla ir raksti)

Kāds diennakts laiks ir attēlots - (vakars, deg svece, istaba ir tumša)

Vai mākslinieks izmantoja tikai baltu krāsu?

Kādus toņus mākslinieks izmantoja, lai attēlos nodotu krāsu - (rozā, dzeltenā, zilā)

Ledus raksti nav tīri balti, tie atspoguļo sveces liesmu, zilu gaismu ziemas vakars, tāpēc uz saltajiem rakstiem ir dzelteni, rozā un purpursarkanie akcenti.

Kā izskatās ziemas modeļi?

Un tagad es aicinu jūs atpūsties mūsu burvju ekrāna priekšā.

Bērni sēž uz paklāja pie videoprojektora ekrāna un skatās slaidus par tēmu “Ziemas raksti”.

Šodien jūs redzējāt dažādus ziemas modeļus. Būsim radoši un zīmēsim paši savus rakstus.

Uz brīdi aizveriet acis un iztēlojieties tās.

Vai jums izdevās izdomāt modeli?

Pēc tam dodieties uz savām darba vietām.

3. Praktiskā daļa.

Aicinu bērnus zīmēt “sarnu” rakstus mežģīņu veidošanas stilā, izmantojot dekoratīvos elementus - punktu, apli, čokurošanos, lapu, ziedlapu, trīslapu, viļņota līnija, taisna līnija ar mezglu, sietu, ziedu, cilpu un citiem.

Mūzika ir P.I. “Ziemas sapņi”. Čaikovskis. Bērni ķeras pie darba. Nodarbībai turpinoties, es vēršu bērnu uzmanību uz blīvu pildījumu ar lapas virsmas elementiem, ievērojot secību - no centra līdz malām. Atgādinu, ka rakstiem jābūt ažūriem un viegliem.

Sniedzu individuālus padomus bērniem, kuriem ir grūtības.

4. Darba rezultātu izskatīšana.

Pabeidzot darbu, bērni novieto savus darbus uz stendiem. Darba pārskatīšana. Aicinu katru bērnu runāt par to, kādus rakstus viņš redzēja uz loga.

5. Rezultāts. Es apkopoju bērnu darbus un iesaku atcerēties un nodziedāt dziesmu par ziemas rakstiem “Ziemassvētku vecītis”.

GCD kopsavilkums "Salnas raksti". vecākā grupa.

NVO Mākslinieciskā un estētiskā attīstība. Zīmējums.

Netradicionāla zīmēšanas tehnika. Zīmējums ar mannu.

Sagatavots un izpildīts:

Pedagogs Alyakina EA.

Izglītības jomu integrācija: "Mākslinieciskā un estētiskā attīstība", "Sociālā un komunikatīvā attīstība, « Kognitīvā attīstība» , "Fiziskā attīstība".

Bērnu aktivitāšu veidi: produktīva, kognitīvā izpēte, spēles.

Pasākuma mērķis:

Nostiprināt zināšanas par netradicionāla tehnika zīmējuma attēlošanai ar mannu, prasmīgi lieto otu (ar otas galu uzklāj līmi, rūpīgi izpildi "aizpildīt");

Uzdevumi:

Izglītojoši:

  • Bagātināt un paplašināt bērnu zināšanas par ziemas zīmēm;
  • Spēt turpināt sarunu, argumentēt par raksturīgās īpašības un parādības, kas notiek ziemā.
  • Rakstīt īss stāsts ar skolotāja palīdzību.
  • Māciet bērnus soli pa solim zīmējot modeļus netradicionālā veidā(PVA līme plus pildījums mannas putraimi) .

Attīstošs:

  • Attīstīt figurālo attēlojumu, radošo iztēli, fantāziju;
  • Attīstīt vēlmi aktīvi un laipni sadarboties ar skolotāju;
  • Izmantojot netradicionālas zīmēšanas tehnikas attīstīt bērnos pastāvīgu interesi par vizuālo mākslu;
  • uzlabot pirkstu un roku smalko motoriku.

Izglītojoši:

  • Izkopt interesi un novērojumus par dabas parādībām.
  • Izaudzināt interesi par netradicionāls zīmējums
  • Veicināt precizitāti un darba kultūru

Materiāli un aprīkojums:

  • Prezentācija ar attēlu salti raksti.
  • Attēli, kas attēlo ziemas dabu.
  • Tumšs papīrs (zils, violets).
  • Salvetes, šķīvji ar mannas putraimi, plastmasas karotes, PVA līme.
  • Burvju cepures sals.
  • TV ekrāns izgatavots no kartona.

Priekšdarbs:

Novērojumi ziemas parādību pastaigās, laikapstākļos notiekošās izmaiņas; pārbaude salti raksti, vērojot sniegpārslas formu un struktūru ejot, zīmējumu zīmēšana sniegā, dekoratīvs zīmējums« Raksts uz loga» , veicot eksperimentu "izglītība raksts uz stikla» .

A. Vivaldi muzikālo skaņdarbu klausīšanās "Ziema", P. Čaikovskis « Ziemas rīts» .

Mācāmies dzejoļus un dziesmas par ziemu.

Vārdnīca: salti raksti, atkusnis, laika prognoze, ledus, pasakains.

1. Organizatoriskais brīdis. Ievadvārds no skolotāja.

2. Saruna par ziemu.

3. Dinamiskā pauze "Mūsu pagalmā sasalšana

4. Apskatīt prezentāciju « Salti raksti» .

5. Saruna "Kā viņi parādās? salti raksti

6. Pirkstu vingrošana "Sniegpārslas"

8. Radoša rotaļa "Laika prognoze"

9. Atspulgs

GCD kustība

1. Organizatoriskais moments.

Ievadvārds no skolotāja.

Audzinātāja:

Bērni, cik labi, ka mēs tagad stāvam šeit visi kopā, viens pie otra un varam sadevušies rokās un taisīt apli.

Visi bērni sapulcējās aplī.

Es esmu tavs draugs un tu esi mans draugs.

Cieši turēsim rokas

Un pasmaidīsim viens otram.

Audzinātāja:

Puiši, uzmini mīklu:

Aukstums ir atnācis

Ūdens pārvērtās ledū.

Garausu pelēks zaķis

Pārvērsās par baltu zaķi.

Lācis pārstāja rēkt

Mežā lācis gulēja ziemas miegā.

Kas teiks, kas zina:

Kad tas notiek?

Bērni: bērnu atbildes

(Bērni sēž uz krēsliem).

2. Saruna par ziemu.

Audzinātāja: Tieši tā, puiši - ziema ir pienākusi, brīnišķīgs gada laiks! Kas tajā ir tik īpašs, kas tajā ir labs, ko jūs varat darīt ziemā?

Bērni: bērnu atbildes (tas ir skaisti, var braukt ar ragaviņām, slidot, slēpot, spēlēt sniega pikas, veidot sniegavīrus)

Audzinātāja: Ziema ir aukstākais un bargākais gada laiks. Ziemā izej ārā un skaties uz ainavu, no kuras nevar atraut acis. Koki sniegā, nevis zeme saceļas augstās sniega kupenās, uz kurām skaties un priecājies.

Klausieties fragmentu no A. S. Puškina dzejoļa "Ziemas rīts":

Zem zilas debesis

Lieliski paklāji,

Mirdzot saulē, sniegs guļ;

Caurspīdīgais mežs vien kļūst melns,

Un egle kļūst zaļa caur salu,

Un upe mirdz zem ledus.

Ko jūs uzzinājāt no dzejoļa? Kas tā par ziemu? Kuras dabas parādības notiek ziemā?

Bērnu atbildes: (sniegbaltīte, sals, auksts, sniegots, pasakains, kristāls, balts, sniegots, pūkains, spīdīgs, skaists, vējains, sasalšana, sniegputenis, ledus, putenis utt.)

Pedagogs:"Cik brīnišķīgs gada laiks!" - pieaugušie un bērni priecājas, metot viens otru ar sniega bumbiņām. Ziemā varat pastaigāties ārā un baudīt svaigu gaisu.

Ejam pastaigāties!

(Bērni stāv izkaisīti uz paklāja.)

3. Dinamiskā pauze. Fiziskās audzināšanas minūte "Mūsu pagalmā sasalšana

Mūsu pagalmā sasalšana

Lai deguns neaizsaltu,

Mums ir jāizsit kājas

Un sasit plaukstas.

Sniegpārslas krīt no debesīm,

Kā pasaku bildē.

Mēs tos noķersim ar rokām

Un mēs mājās parādīsim mammai!

Un apkārt ir sniega kupenas,

Ceļus klāja sniegs.

Neiespringsti laukā tā, ka

Paceliet kājas augstāk.

Mēs ejam, mēs ejam, mēs ejam

Un mēs nākam uz mūsu māju!

(Bērni sēž uz paklāja).

Audzinātāja: Un, iestājoties aukstam laikam, uz logiem parādās skaisti attēli salti raksti. Klausieties mīklu:

Neredzami, uzmanīgi

Viņš nāk pie manis

Un viņš zīmē kā mākslinieks

Viņš raksti uz loga.

Šī ir kļava, un šis ir vītols,

Šeit ir palma manā priekšā.

Cik skaisti viņš zīmē

Tikai balta krāsa!

Es skatos un nevaru skatīties prom:

Atzaru līnijas ir maigas!

Un mākslinieks priecājas mēģināt,

Jums pat nav vajadzīgas otas.

Interesanti, kas ir šis mākslinieks?

Bērnu atbildes.

Audzinātāja: - Noteikti, Saldēšana.

Apskatīsim tuvāk, cik skaisti, maģiski un pasakaini sals zīmē rakstus uz logiem.

4. Apskatīt prezentāciju « Salti raksti»

Skolotāja stāsts, skatoties prezentāciju.

“Cik īslaicīgi ir šie dabas darbi, bet cik skaisti!

No pārdomām par lietām, kas nav ar rokām darinātas modeļiem dzimst pārsteidzošas fantastiskas lietas mākslinieciski attēli.

Dažreiz jūs redzat eksotiku augi: palmu vai lotosu lapas vai nepieredzēti putni ar milzīgām skaistām spalvām. Pasaku dzīvnieki ar pūkainām astēm.

Salti raksti atgādina maģiskus dārzus, kuros aug neparasti koki un ziedi. Šādā dārzā var atrast vārpu, spalvu, asteru un krizantēmu, egļu zarus, kristāla sniegpārslas!

5. Saruna "Kā viņi parādās? salti raksti

Audzinātāja:- Ko jūs domājat, bērni, kā Frost zīmē šos rakstus?

Bērnu atbildes: (Pūš aukstumu pa stiklu, kā maģija, met sniega bumbas pa logiem, un tās pielīp pie loga)

- Frost zīmē rakstus caurspīdīgs ūdens tvaiks, kas vienmēr atrodas gaisā un telpā. Siltie ūdens tvaiki nosēžas uz aukstajiem logu stikliem un pārvēršas ledus kristālos, gluži kā sniegpārsliņas debesīs. Tādu ledus kristālu ir daudz, tie savienojas viens ar otru. Ledus gabali grupa uz nelīdzenām virsmām, un uz loga pamazām aug ledus dārzs ar neparastiem ziediem, kas mirdz staros ziemas saule!

Un galu galā tie izrādās savādāki raksti un zīmējumi, kurā var redzēt pat pazīstamu objektu kontūras. Šādi tie veidojas salti raksti, un mākslinieks šeit, bez šaubām, ir Saldēšana.

Audzinātāja: Vai laiks vienmēr ir ziemīgs? sals? Vai ir kādi sasilšanas gadījumi? Kā tos sauc?

Bērnu atbildes: Atkusnis ir īslaicīga sasilšana ziemā.

Audzinātāja: Šodien ārā ir nedaudz siltāks un sals nezīmē rakstus uz mūsu logiem. Kas mums jādara? Ļoti gribētos apbrīnot skaisto modeļiem?

Bērnu atbildes: (uzzīmē pats)

Audzinātāja: Šodien mēs izlozēsim salti raksti paši. Un kā mēs to darīsim? krāsu, un ar ko, es jums pastāstīšu tagad.

Pārvērtīsimies par pasakainiem sals– uzvilksim burvju cepures un kādu laiku pārvērtīsimies par palīgiem sals.

Bērni ieņem vietas pie galda.

6. Pirkstu vingrošana: Sniegpārslas

Es stāvu un ķeru plaukstā sniegpārslas. (Ritmiski sitieni ar kreisās rokas pirkstiem, sākot ar rādītājpirkstu, labās rokas plaukstā).

Man patīk ziema, sniegs un sniegpārslas! ( Ritmiski labā pirksta sitieni

rokas, sākot ar rādītājpirkstu, gar kreisās rokas plaukstu).

Bet kur ir sniegpārslas? (savelciet rokas dūrēs)

Palmā ir ūdens , (atvelciet dūres).

Kur pazudušas sniegpārslas? (savelciet rokas dūrēs)

Kur? (atvelciet dūres).

Trauslie ledus staru gabali izkusa. ( Neliela kratīšana

atslābinātas plaukstas).

Kā redzat, manas plaukstas ir karstas. ( Glāstiet plaukstas kopā).

7. Zīmējums ar netradicionālu tehniku: līme + manna.

Puiši, vai jūs mīlat mannas putra ? Un es jums piedāvāju šodien precīzi uzzīmējiet saltus rakstus mannas putra! Ne jau pati putra, protams, bet mannas putraimi! Galu galā manna ir pārsteidzoši līdzīga sniega graudi! Ne velti cilvēki saka - « manna no debesīm krīt» , un sniegā viņi saka - « graudaugi» . Es pievienoju mannas putraimi nedaudz daudzkrāsainas dzirkstis - jo sniegs dzirkst tik skaisti, ka mūsu darbs izdotos vienkārši maģisks!

Es pats mēs uzzīmēsim modeli līme - iemērciet otu līmē un, tāpat kā krāsu, zīmējiet cirtas modeļiem. Ar līmi jāzīmē ātri, uzmanīgi ar otiņas galu un biezu kārtu, lai līmei nav laika nožūt, jo tagad, kad viss uzzīmēts, ņemsim mannas putraimi ar karoti un, kā īsti ziemas palīgi, lej uz līmes - graudi mānekļi ar spīdumiem paliks uz lapas tieši tur, kur tie bija līmes raksts un graudaugu pārpalikums uzmanīgi sakratiet uz eļļas auduma. Vai jūs varat tikt galā?

Bērnu atbildes: (Jā)

Darbu veikšana, ko veic bērni.

Audzinātāja:

Mūsu modeļiem Ir nepieciešams zināms laiks, lai izžūtu, iesaku jums ieturēt nelielu pārtraukumu.

8. Dinamiskā pauze. Radoša spēle "Laika prognoze"

Audzinātāja: - Puiši, šorīt jūs saģērbāties bērnudārzs, mammas un tēti gatavojās darbam, un visi gribēja zināt, kā ģērbties, kāds šodien ir laiks. Kur mēs varam uzzināt?

Bērnu atbildes: (televizorā, skaties datorā)

Audzinātāja: Vai vēlaties uzzināt laika prognozi šodienai? Apsēdīsimies pie sava ekrāna "TV" un klausīsimies.

Kurš vēlas mūs iepazīstināt ar laika prognozēm šodienai?

Bērni, kuri vēlas, var runāt par laikapstākļiem, izmantojot skolotājs: “Naktī bija mazs sals un vējš, no rīta sniga pūkains sniegs. Dienā uzspīdēs saule un bezvējš. Vakarā gaidāma sniega vētra un sasilšana vai temperatūras paaugstināšanās sals. Esiet uzmanīgi – ceļš ir ļoti slidens!”

Audzinātāja: Paldies par brīnišķīgo prognozi.

Bērni atgriežas savās vietās.

Mūsu salti raksti ir gatavi!

9. Atspulgs.

Raksti Viņi visi izrādījās atšķirīgi, neparasti, brīnišķīgi.

Uztaisīsim kopā lielu logu salti raksti!

Bērni un skolotāja uzliek amatniecības darbus uz magnētiskās tāfeles.

Audzinātāja: - Apbrīnosim to. Kādi ir tavējie? modeļiem?

Bērnu atbildes: (uz pūkaina apsniguša egles zara, uz pasakainā ugunsputna spalvas, uz burvju zieds, kristāla sniegpārsliņai, Jaungada salūtam utt.)

Viņi tik ļoti mirdz, tik daudz mirdz.

Puiši, vai jums šodien bija interesanti?

Ko mēs zinām par ziemu?

Ar kādu metodi zīmējums vai mēs šodien tikāmies?

Audzinātāja: Man ļoti patika, kā tu biji "maģisks salnas» , domāju, ka mūs gaida daudzas interesantas un pasakainas ziemas aktivitātes!

Atklātā GCD kopsavilkums par netradicionālajām zīmēšanas tehnikām senioru grupā “Rūķi”.

Tēma: “Sala raksti”

(Sastādītājs: MDOBU d/s Nr. 9 “Romashka” skolotāja Vlasova O. M.)

Mērķis:iepazīstināt bērnus ar jaunu netradicionālu “sāls” zīmēšanas tehniku.

Uzdevumi:

Izkopt mīlestību pret skaistumu dzimtā daba, cieņa vienam pret otru un savstarpēja palīdzība.

Pilnveidot prasmes un iemaņas brīvos eksperimentos ar materiāliem.

Izraisīt interesi par sniega mežģīņu tēla veidošanu, izmantojot dažādas netradicionālas tehnikas.

Attīstīt radošo iztēli un fantāziju.

Turpiniet mācīt, kā pareizi turēt roku un saglabāt stāju.

Aprīkojums un materiāli:Projektors, tumšas krāsas kartons, PVA līme, galda sāls, sniegpārsla ar mīklu, paka, Ziemassvētku vecīša vēstule.

Priekšdarbs.

Ievads mežģīņu darināšanā. Sniegpārslu formas un struktūras vērošana, ejot ar palielināmo stiklu.

Nodarbības gaita:

1.Org. brīdis.(Bērni ienāk grupā un stāv aplī)

Pedagogs: Sveiki, puiši. Šodien mums ir neparasts zīmējums. Un tomēr pie mums ieradās viesi. Visi skatīsimies uz saviem viesiem un uzsmaidīsim viņiem, un vairs nebūsim apjucis. (Bērni vēršas pret viesiem un smaida). Tagad paskatieties viens uz otru un arī pasmaidiet.

Psihovingrošana: "Ray"

Sniedzoties pēc saules

Viņi paņēma staru

Piespieda pie sirds

Un viņi to atdeva viens otram. (Bērni veic darbības saskaņā ar tekstu)

2.Pārsteiguma brīdis.

Skolotājs jautā bērniem, kāds ir gada laiks. (Klausieties bērnu atbildes)

Pedagogs: Tieši tā, Ziema! Ziema ir brīnišķīgs gada laiks! Parādās ziemā dažādi brīnumi! Tā nu saņēmu mazu paku. Kas mums to atsūtīja? Paskatīsimies, kas tajā ir, varbūt uzzināsim, no kā tas ir.

(Nolasa paciņai pievienoto papīra lapu). To nevar atvērt, šeit rakstīts.... "Tu vari atvērt, kad izlasi 3 dzejoļus par ziemu."

(Bērni lasa dzejoļus).

(Skolotājs atver iepakojumu)

Pedagogs: - Labi darīts, puiši! Puiši, šeit ir sniegpārsla ar mīklas dzejoli. Klausieties uzmanīgi, lai to uzminētu. Tas, kurš to uzminēs, pacels roku:

Neredzams, uzmanīgi Viņš nāk pie manis,

Un kā mākslinieks viņš zīmē, Viņš zīmē rakstus uz loga.

Šī ir kļava, un šis ir vītols, lūk, man priekšā ir palma.

Cik skaisti viņš glezno tikai ar baltu krāsu!

Pedagogs: - Puiši, kas ir šis mākslinieks?

Bērni: - Protams, Frost.

3.Ievads tēmā.

Pedagogs: - Paskatīsimies, kas vēl ir paciņā?

(Skolotājs izņem no sūtījuma attēlus, kuros attēloti salnu raksti) Bērni tos aplūko kopā ar skolotāju.

Pedagogs: - Puiši, pastāstiet man, lūdzu, kā jums tik skaisti mežģīņu raksti uz stikla? (bērnu atbildes)

Skolotāja liek bērniem secināt, ka sals zīmē rakstus ar caurspīdīgiem ūdens tvaikiem, kas vienmēr atrodas gaisā un telpā. Siltie ūdens tvaiki nosēžas uz aukstajiem logu stikliem un pārvēršas ledus kristālos, gluži kā sniegpārsliņas debesīs. Tādu ledus kristālu ir daudz, tie savienojas viens ar otru. Ledus pludiņi grupējas uz nelīdzenām virsmām, un uz loga pamazām izaug ledus dārzs ar neparastiem ziediem, kas mirdz ziemas saules staros!

Pedagogs: - Puiši, diemžēl mēs varam apbrīnot šādas sniega mežģīnes tikai ziemā. Bet, lai gabaliņš ziemas vienmēr būtu ar mums, veidosim sniega mežģīnes uz papīra.

Pedagogs: Es sagatavoju krāsas uz šī galda...Bet kur tās ir? Puiši, vai jūs tos noņēmāt? Kur viņi aizgāja? Varbūt es tos noliku uz cita galda? Vai viņi arī šeit nav? Kā tad zīmēsim?

Pedagogs: Pagaidiet, mūsu iepakojumā ir vēl kaut kas, mums ir jāredz, kas tur ir. (Izņem PVA līmi ar dozatoru un sāli).

Pedagogs: Puiši, vai zīmēšanai mums vajadzēs sāli? Kā ar līmi? ….Tad – (Izskatās pārsteigts)…Es kaut ko izdomāju….

Pedagogs: Pa to laiku iesaku paskatīties, kādi raksti ir uz ziemas loga. Apsēdieties ērti uz paklājiņa. Un skaties uzmanīgi.

Ieslēdzas projektors, tiek parādīta prezentācija “Ziemas raksti”.

4. Galvenā daļa.(Piecelties aplī)

Pirms darba uzsākšanas tiek veikti pirkstu vingrinājumi:

Zem sēnes ir būda,
(savienojiet plaukstas kā būdiņu)
Tur dzīvo jautrs rūķītis.
Mēs klusi pieklauvēsim
(piesit ar vienas rokas dūri otras rokas plaukstā)
Piezvanīsim.
(abu roku plaukstas vērstas uz leju, sakrustoti pirksti;
Labās rokas vidējais pirksts ir nolaists uz leju un nedaudz šūpojas).
Rūķis mums atvērs durvis,
Viņš jūs izsauks uz būdiņu.
Mājā ir dēļu grīda,

(plaukstas uz leju, malas piespiestas viena pret otru)
Un uz tā ir ozolkoka galds.
(kreisā roka sažņaugta dūrē,
Labās rokas plauksta ir novietota uz dūres)
Blakus atrodas krēsls ar augstu atzveltni.
(nosūtīt kreisā plauksta vertikāli uz augšu,
Novietojiet labās rokas dūri uz tās apakšējās daļas
īkšķis pret tevi)
Uz galda stāv šķīvis ar dakšiņu.
(kreisās rokas plauksta atrodas uz galda un ir vērsta uz augšu,
attēlo šķīvi, labā roka attēlo dakšiņu:
plauksta uz leju, četri pirksti iztaisnoti
un nedaudz šķirti, un lielais ir piespiests pie plaukstas)
Un tur ir pankūku kalni -
Kārums puišiem.
Pedagogs: - Un tagad es iesaku jums apsēsties pie galdiem. Uz galdiem ir sāls un līme. Vai jūs domājat, ka tie varētu būt noderīgi zīmēšanai? Poza (bērnu atbilžu klausīšanās)

Pedagogs: Tā kā mums vairs nav krāsu, mēģināsim krāsot ar to, kas mums ir. Izrādās, ka var zīmēt arī ar līmi un sāli. Un tagad mēs uzzināsim, kā un mēģināsim kopā.

Skolotāja iepazīstina bērnus ar “sāls” zīmēšanas tehniku ​​un aicina bērnus patstāvīgi izrotāt tumšas krāsas papīra loksnes ar nejaušiem mežģīņu rakstiem. Bērni paši izvēlas materiālu. Uz loksnes ar līmzīmuli tiek uzklāts “sarna raksts”, pēc tam to uzlej virsū dažādi materiāli. Sāls daļiņas pielīp pie līmes un veido “sarnas rakstus”.

Pedagogs: - Labi darīts! Cik skaistas salnas mežģīnes tu uztaisīji. Paiet zināms laiks, līdz līme nožūst. Tikmēr mēs atpūtīsimies kopā ar jums.

Fiziskās audzināšanas minūte "Sniegpārsla"

Mēs esam smieklīgas sniegpārslas

Mēs griežamies gaisā.

Pūta vējš un mēs lidojām,

Mēs lidojām, mēs lidojām

Un viņi klusi apsēdās zemē.

Atkal nāca vējš

Un viņš savāca visas sniegpārslas.

Griezās, lidoja,

Un viņi atkal apsēdās zemē.

5. Rezumējot.

Puiši, tagad jūsu modeļi ir gatavi. No tiem rūpīgi jānoslauka sāls šķīvjos, paskatieties, kā es to daru.

Pedagogs: Man jums ir pārsteigums! (skolotāja atver paku) Tā ir vēstule! Kā jūs domājat, no kā tas ir? (no Ziemassvētku vecīša) Ziemassvētku vecītis atgādina, ka gaida jūsu vēstules ar pieteikumiem uz Jaungada dāvanas no viņa. Viņš nezina, kurš ko vēlas saviem svētkiem. Un vēl, viņš atgādina vienmēr uzvesties labi, klausīties pieaugušos un neapvainot citus bērnus..... Vai jūs, puiši, uzminējāt, no kura ir mūsu paka? (No Ziemassvētku vecīša) Un tā kā jūs šodien labi strādājāt un atbildējāt uz jautājumiem, Ziemassvētku vecītis jums uzdāvināja šīs medaļas.

Atspulgs: Ko jaunu tu šodien uzzināji? Kas tev patika visvairāk? Par ko tu runāsi mājās? Vai iemācīsi krāsot ar sāli arī saviem vecākiem?

KSTOVO PAŠVALDĪBAS RAJONA ADMINISTRĀCIJA Pašvaldības budžeta pirmsskolas izglītības iestādes bērnudārzs Nr.32 kombinētā tipa Zīmēšanas nodarbības sagatavošanas grupā, izmantojot problēmmācības metodi, kopsavilkums Tēma “Sala raksts” Nodarbību sagatavoja un vadīja: MBDOU skolotāja bērnudārzs Nr.32 Lyadkova A.V. Programmas saturs: - rosināt bērnos interesi par ziemas dabas parādībām; - attīstīt vizuālo novērošanu, spēju pamanīt neparastas lietas apkārtējā pasaulē un vēlmi redzēto atspoguļot savos darbos; pilnveidot bērnu prasmes brīvi eksperimentēt ar vizuālo materiālu, palīdzēt bērniem apgūt spontānās zīmēšanas metodi; - attīstīt iztēli un radošumu. Aprīkojums: - albuma lapa; - papildu lapa, izmērs ½ A4; - sveces vai ziepju gabals; - akvareļu krāsas; - birste ar platiem sariem; - glāzi ūdens. Priekšdarbs: ziemā logu sarmu rakstu ievērošana. Pārvietojieties tieši - izglītojošas aktivitātes 1. Organizatoriskā daļa Skolotājs piedāvā bērniem mīklas. Zvaigznes krīt no debesīm un kritīs uz laukiem. Lai zem tiem slēpjas Melnzeme. Daudzas, daudzas zvaigznes, plānas kā stikls; Zvaigznes ir aukstas, bet zeme silta. (sniegpārslas) Sals baltā janvārī, Koki slīkst sudrabā. Krūmi, bērzi un apses Rotātas ar viegliem spīdumiem.... (sarna) Tas notiek, un no debesīm lido oļi. Garāmgājēji slēpjas, bet tas arī viss... (krusa) Viņi staigā pa lauku, viņi lido brīvi, es griežu, es murminu, es nevēlos nevienu zināt. Skrienu gar ciemu, slaucot sniega kupenas. (putenis) Viņa aug ačgārni, Viņa aug nevis vasarā, bet ziemā, Bet saule viņu ceps, Viņa raudās un mirs. (lāsteka) Kāds tas ir meistars. Viņš uzklāja uz stikla lapas, garšaugus un rožu biezokņus. (sals) Skolotājs. Labi, puiši, jūs esat ļoti vērīgi, tāpēc jūs uzminējāt mīklas pareizi. Pastāsti man, kad visas šīs dabas parādības notiek, kurā gadalaikā? Bērni. Ziemā. Skolotājs. Un kurš ir ziemas uzticīgais un neaizstājamais palīgs? Bērni. Saldēšana. Skolotājs. Pareizi. Kā nāk ziema, nāk arī aukstums. Frost staigā pa pasauli. Viņš staigā pa mežiem un laukiem, pilsētām un ciemiem. Viņš arī ieradās mūsu mājā. Viņš pieklauvēja pie loga, un tajā laikā mēs gulējām un neko nedzirdējām. Frost mums atstāja skaistu vēstuli. No rīta pamodāmies un skatījāmies pa logu. Cik skaisti! Krāsots! Viss ir mežģīnēs un rakstos! Frosts rakstīja un zīmēja šo: zari - balti zāles stiebri, sniegpārslas, leduspuķes, palmu lapas, dīvainu putnu spalvas... Burvis Frosts ir burvis, to var redzēt uzreiz: es vēl neesmu atvēris savu albumu, un viņš bez otām un krāsām mums visu nakti nokrāsoja logus. D, Čujako. Skolotājs. Puiši, kā jūs domājat, ka Morozs zīmē šos rakstus? Bērnu viedokļi: viņš pūš uz stikla aukstu gaisu, maģiski uzmet logiem sniegpārslas, un tās pielīp pie loga. Skolotājs. Faktiski no aukstā, sarmojošā gaisa ūdens pilieni, kas atrodas gaisā, nosēžas uz aukstā stikla, sasalst un pārvēršas ledus gabaliņos, līdzīgi tievākajām adatām, kas izklīst pa stiklu dažādos virzienos. Aukstā naktī veidojas daudzas, daudzas, tās it kā balstās viena uz otru. Un rezultātā jūs iegūstat dažādus rakstus un zīmējumus, kuros var redzēt pat pazīstamu priekšmetu kontūras. Tā, izrādās, veidojas salti raksti, un mākslinieks šeit, bez šaubām, ir Frosts. Jums un man bija iespēja tos novērot, atcerieties, kurš ko redzēja Moroza zīmējumos? Bērnu atbildes: Ziemassvētku eglīte, sniegpārslas, sniegavīrs, ziedi, putni. Skolotājs. Puiši, vai jūs domājat, ka mēs varētu zīmēt modeļus tā, ka sākumā tie bija neredzami, bet pēc tam pēkšņi parādījās, piemēram, Frost’s? Bērni. Nav Skolotāja. Bet patiesībā tas ir iespējams: izrādās, ka ir materiāli, krāsojot, ar kuriem vispirms iegūstam gandrīz neredzamus rakstus, bet, ja tos pārklājam ar akvareļiem virsū, tad radīsies raksti, it kā tiek attīstīta fotofilma. Šo zīmēšanas metodi sauc par "fotokopēšanu". Skolotāja aicina bērnus paņemt sveces gabaliņus un mēģināt tos palaist pa papildu papīra lapu, lai pārliecinātos, ka svece neatstāj redzamas pēdas. Pēc tam pārklājiet augšpusi ar krāsu un skatieties, kā parādās neredzams raksts. Skolotājs. Puiši, kāpēc jūs domājat, ka ar sveci veidotās līnijas nav izkrāsotas kā papīra lapa, kur nav zīmējuma? Bērnu viedokļi. Skolotājs. Svece sastāv no vielas – vaska, kas atgrūž ūdeni, it kā noripo no savas virsmas. Tāpēc dizains, kas izgatavots no ūdens atgrūdoša materiāla, parādās pēc ar ūdeni atšķaidītas akvareļkrāsas uzklāšanas. Šodien mēģināsim radīt maģiju - zīmēsim saltu rakstu, tikai ar sveces palīdzību. Bet vispirms vajag iemest ziemas burvestību, lai tev un man viss neiznāktu sliktāk kā pašam Frostam: Ziemas burvestības Apgulies, mīksts sniegs, Stāvot aplī, pacel rokas virs galvas, Uz mežiem un pļavām, gludi nolaidiet tos caur sāniem. Nosedziet celiņus, novietojiet rokas sev priekšā un vienmērīgi pakratiet tās uz augšu un uz leju. Uz logiem, Ziemassvētku vecītis, Atdariniet zīmēšanas kustību ar otu Izkaisiet kristāla rozes, pārmaiņus jebkurā virzienā Gaismas vīzijas, ar labo un kreiso roku. Viltīgi pinumi. Paceliet rokas virs galvas, gludi Apburiet cilvēku sirdis, lai tās nolaistos cauri sāniem ar savu ideju skaistumu: Ļaujiet viņu acīm iedziļināties gaismas rakstos. Tu, Sniega vētra, esi brīnums, Sēdies, piecelies, pacel rokas uz augšu, Uzsāc riņķa deju, griež ap sevi. Pacelieties kā balts viesulis pelēkā laukā. Skolotājs. Un tagad mēs veiksim nelielu iesildīšanos mūsu pirkstiem. Pirkstu vingrošana tiek veikta “Viesi” “Ciemiņi” Apmeklējot lielo pirkstu (rokas sažņaugtas dūrēs, abi īkšķi pacelti uz augšu) Nāca taisni uz māju (divas plaukstas slēgtas leņķī kā jumts) Rādītājs un vidus, Gredzens un pēdējais. (sauktie pirksti ir savienoti ar īkšķi) Un pats mazais pirkstiņš uzkāpa uz sliekšņa. (rokas dūrē, abi mazie pirkstiņi pacelti uz augšu) Kopā pirksti ir draugi. (mēs ritmiski saspiežam un atlaižam pirkstus) Viņi nevar dzīvot viens bez otra. (savienojam rokas slēdzenē) 2. Praktiskā daļa 1. Pārdomājiet nākotnes raksta saturu. 2. Izveidojiet zīmējumu, izmantojot sveci, ievērojot noteikumu par lapas aizpildīšanu ar rakstu: vislabāk ir sākt zīmēt tās augšdaļā, iet uz leju, jo lapa ir piepildīta ar neredzamu rakstu, lai zīmētie elementi nesakristu. pārklājas viens ar otru. 3. Nosedziet gatavo zīmējumu uz augšu akvareļu krāsa zilas nokrāsas vai violets, lai palags nesamirktu, neklāt krāsu atkārtoti vienā un tajā pašā vietā, pārklāj loksni vienmērīgi, neatstājot tukšas vietas. 3. Nodarbības kopsavilkums Apbrīnojiet kopā ar bērniem radušos maģiskos rakstus.