Skumjš rudens zīmējums sagatavošanas grupā. Zīmēšanas nodarbības kopsavilkums kompensācijas sagatavošanas grupā “Vēlais rudens. Ainavu zīmēšanas iezīmes pirmsskolas iestādes sagatavošanas grupā

Zīmēšanas nodarbības kopsavilkums sagatavošanas grupa kompensējošā orientācija

« Vēls rudens».

Sagatavoja un vada skolotāja: Svetlana Ļvovna Nikolajeva.

Mērķis:

Izraisīt bērnos interesi par vēlu rudeni, attīstiet spēju emocionāli novērst uzmanību no skumju, skumju noskaņas, kas izteiktas dzejā. Modināt vēlmi šo stāvokli paust ar krāsu palīdzību ainavas zīmējumā.

Uzdevumi:

1. Labošanas un audzināšanas:

Praktizējot rudens zīmju nosaukšanu, tiks bagātināts bērnu vārdu krājums;

Veidojiet idejas par neitrālām krāsām (melna, balta, tumši pelēka, gaiši pelēka, brūna), izmantojiet šīs krāsas, veidojot vēlā rudens gleznas;

Attīstīt spēju zīmējumā patstāvīgi nodot vēlā rudens ainavu, tās krāsu (spilgtu krāsu neesamību dabā);

Praktizēt prasmi zīmēt dažādu konstrukciju kokus un krūmus bez lapām;

Stiprināt zīmēšanas paņēmienus ar otas galu;

Turpināt attīstīt spēju attēlot dabas parādības netradicionālā veidā(duršanas tehnika vates tamponi- sniegs).

Turpināt attīstīt prasmi strādāt ar paleti, veidot krāsu gammu, iegūt blāvus pelēkos toņus.

2. Korekcijas un attīstības:

Turpināt attīstīt spēju sajust, saprast un atveidot dzejoļa valodas tēlainību;

Attīstīt kustību koordināciju, pavadošo runu;

Attīstīt smalkās motorikas rokas caur pirkstu spēli;

Attīstīt iztēli;

3. Labošanas un audzināšanas:

Veicināt mīlestību pret dzeju un dzimto dabu;

Izkopt estētisku dabas uztveri;

Izaudzināt bērnos interesi par zīmējumiem, vēlmi skatīties un par tiem runāt.

Materiāls:

Skolotāja veidots paraugs. Tonētas ainavas papīra loksnes. Guaša, akvarelis, palete, otas Nr.2 vai 3, glāzes ar ūdeni, paliktņi, salvetes, vates tamponi.

Priekšdarbi:

Krievu dzejnieku dzejoļu lasīšana par rudeni A. N. Pleščejeva, A. S. Puškina u.c.

Iegaumējot dzejoļus par rudeni M. Hodjakova “Rudens” un A. Feta “Pazuduši bezdelīgas”.

Saruna par vēlo rudeni un tā pazīmēm.

Skatos gleznu reprodukcijas slaveni mākslinieki prezentācijā “Vēlais rudens mākslinieku acīm”.

Ilustrāciju, attēlu, reprodukciju pārbaude.

Ejot vērot debesis, kokus, lietus, sniegu.

Nodarbības gaita:

Puiši, kāds tagad ir gada laiks?

Kādus rudens mēnešus jūs zināt? Kurš tagad ir mēnesis? Novembris ir pēdējais rudens mēnesis.

Klausieties A. Pleščejeva dzejoli, par kādu rudeni runā dzejnieks?

Ir pienācis rudens

Ziedi nokaltuši,

Un viņi izskatās skumji

Kailie krūmi.

Nokalst un kļūst dzeltens

Zāle pļavās

Tas vienkārši kļūst zaļš

Ziema laukos.

Debesis klāj mākonis

Saule nespīd

Laukā gaudo vējš,

Lietus līst.

Ūdeņi sāka čaukstēt

Ātrā straume

Putni aizlidojuši

Uz siltākiem apgabaliem.

Vai esat laimīgs no šīs dzejnieka gleznotās bildes?

Par kādām vēlā rudens pazīmēm Pleščejevs runā dzejolī?

Patiešām, dzejolis runā par blāvu, drūmu, aukstu rudeni.Kokiem nobirušas lapas, zālītes nokalst un dzeltē, krūmi blāvi un kaili, ziedi nokaltuši, putni aizlidojuši uz siltākiem apgabaliem, bieži līst.

Rudens ir kā gada vakars. Un vakarā gatavojamies gulēt. Tā koki novilka drēbes un nomazgājās lietū. Savvaļas dzīvnieki aizmieg.Ir pienācis vēls, drūms rudens. Vēlā rudenī bieži ir aukstas lietusgāzes, brīžiem snieg vai putenis, koki nomet pēdējās lapas, zāle izžuvusi, ziedi nokaltuši. Pēdējie putni lido uz dienvidiem. Dzīvnieki gatavojas ziemai, cilvēki uzvelk siltas drēbes.

Fiziskās audzināšanas minūte

Lietus klauvē pie mūsu logiem un aicina spēlēties.

Piliens vienreiz piliens divi. (Bērni veic lēcienus uz divām kājām)

Sākumā ļoti lēni (saturot rokas, bērni iet pa apli)

Un tad, tad, tad

Visi skrien, skrien, skrien. (Ejot pa apli ar paātrinājumu)

Mēs atvērām lietussargus (ar rokām veidojam kupolu virs galvas)

Patvērās no lietus. (Pietupieties)

Šodien aicinu zīmēt vēlu rudeni. Kādas krāsas jums būs vajadzīgas - siltas, spilgtas vai aukstas, pelēkas?

Apskatiet gleznu, kurā attēlots vēls rudens. Kādā krāsā ir debesis? - Kādi koki?

Parauga pārbaude.

Kādas rudens zīmes ir attēlotas? (viegls sniegs, drūmas debesis, kokiem nav lapu).

Zīmēšanas tehnikas.

Tagad es jums pastāstīšu, kā iegūt šīs maigās krāsas. Uz jūsu galdiem ir paletes; mākslinieki izmanto šīs paletes, lai izveidotu krāsas. Un jūs, tāpat kā īsti mākslinieki, to darīsit.

Kāda veida guaša jāsajauc, lai iegūtu pelēku krāsu? (pievieno pilienu melnas uz baltu guašu).

Jā, lai iegūtu pelēko krāsu, baltajam jāpievieno nedaudz melnas krāsas. Ja zīmē mākoņus, tad ņem zila krāsa un pievienojiet tam nedaudz melnbaltas krāsas, samaisiet tos uz paletes. Arī lapu un zāles krāsa vēlā rudenī zaudēja savu spilgtumu – tā ir brūna. Paņemiet zaļo krāsu un pievienojiet tai nedaudz dzeltenas un brūnas krāsas - jūs iegūstat brūnu krāsu.

Tātad, vispirms uz paletes jāuzliek vajadzīgā krāsa un pēc tam uzzīmējiet to uz lapas.

Vai esat ievērojuši, cik “maģiski” tiek attēlots sniegs? Kā jūs domājat, ka mēs krāsosim sniegu? (izmantojot "poke" metodi)

Kā mēs zīmēsim kokus? (ar otas galu).

Pirkstu vingrošana.

Lai skaisti zīmētu, ir jāizstiepj pirksti.

Viens, divi, trīs, četri, pieci (savelciet un atvelciet pirkstus)

Iznāca lietus pastaigāties pa mežu, (kreisās rokas pirksti “staigā” pa labās plaukstu)

Lietus nāca pastaigā pa mežu, (Pirksti labā roka“staigāt” pa kreiso plaukstu)

Ozols, bērzs, kļava, apse, (Salieciet pirkstus, sākot ar īkšķi)

Vītoli, papeles un pīlādži,

Padomājiet par savu gleznu un sāciet strādāt.

Zīmējot skolotājs pievērš uzmanību kompozīcijai, krāsu atveidei, darba precizitātei.

Pēc zīmēšanas pabeigšanas bērni izvēlas sev tīkamākos zīmējumus, un darbi tiek izlikti apskatei. Pirmsskolas vecuma bērni stāsta, ko viņi zīmēja. Skolotājs analizē bērnu aktivitātes.

Rudens ainavas zīmēšana pirmsskolas vecuma bērniem. Tēma: “Rudens ainavas”


Sredina Olga Stanislavovna, skolotāja, MDOU Nr. 1 “Bear Cub”, Jurjuzana, Čeļabinskas apgabals.
Meistarklase pedagogiem.
Mērķis: Iepazīstinām ar sarežģītu tēmu, parādot vairākas zīmējumu iespējas.
Materiāli:
1. iespēja: akvarelis, guaša (“sausā ota”)
2. iespēja: papīrs, marķieri
3. variants: pastelis, guaša
4. iespēja: vaska krītiņi, akvarelis, PVA līme, krāsains papīrs(gabalos).
Apraksts:
Vecāko sagatavošanas grupu pirmsskolas vecuma bērnu perspektīvas likumus var parādīt pieejamā veidā, izmantojot rudens ainavu zīmēšanas piemēru ar uzartu lauku. (Šo materiālu var izmantot arī jaunākiem skolēniem).
Sākumā mēs aplūkojam fotogrāfijas un rokasgrāmatas par tēmu “Tuvāk - tālāk”, kurās mēs pētām vienu un to pašu objektu, kas uzņemts no tālienes un tuvu. govs, mašīna, vilciens, cilvēks, māja, zieds, tauriņš, ko zīmējis mākslinieks vai nofotografējis fotogrāfs dažādi leņķi uz palagiem mums šķiet dažādi izmēri, bet patiesībā to izmērs nemainās.
Lai nostiprinātu šo jēdzienu, mēs izmantojam motoriskās prasmes un, izrunājot frāzi "Tuvāk - vairāk, tālāk - mazāk", mēs rādām ar rokām, kas tuvojas, attālinās un maina izmēru.
Nākamais posms ir iepazīšanās ar jēdzienu “horizonta līnija”. Skatoties uz ainavām, mācāmies atrast līniju, kur satiekas debesis un zeme, noteikt zemo, augstu un viduslīnija horizonts.
1 Zema horizonta līnija
Praktiskais darbs sākas ar horizonta līnijas novilkšanu. To veic zem lapas vidus. Tad nolaižam vertikālo līniju līdz lapas malai un no tā paša punkta velkam taisnas līnijas līdz lapas apakšējiem stūriem. Grūtākais posms ir beidzies. Tagad no viena un tā paša punkta jānovelk daudzas taisnas līnijas, kas nekrustojas, lai izveidotu uzartu lauku. Kad bērni pabeidz “aršanas” posmu, atskan daudzi sajūsmas pilni izsaucieni: “Oho! Kā tas īsti notika!
Tagad atceramies jēdzienu “Tuvāk – vairāk, tālāk – mazāk” un papildinām egļu siluetus tuvu un tālu. Koku atrašanās vieta un skaits var atšķirties no skolotāja zīmējumā norādītā.
Tāli kalni, saule, mākoņi, lidojoši putni var būt papildinājums...









2 Augsta horizonta līnija
Uzzīmējiet augstu horizonta līniju (virs lapas vidus). Veicam nepieciešamās konstrukcijas. Vispirms uzvelciet vertikālu līniju no horizonta līnijas vidus līdz lapas apakšējai malai. No tā paša punkta mēs velkam taisnas līnijas uz lapas apakšējiem stūriem. Lauka zīmējumu papildinām ar līniju “vēdītāju”. Lauka “aršana”. Tad iedomājamies, ka stāvam vienā lauka malā, zem augsta koka, un otrā lauka malā aug tie paši koki, bet tie mums šķiet... (kas?) mazi. Vispirms attēlojam koku stumbrus un pēc tam zarus. Ja vēlaties, priekšplānā ainavu papildinām ar krūmu, skudru pūzni vai celmu. Zīmējam sauli, mākoņus, pamestas ligzdas, lidojošus putnus.










3 Vidējā horizonta līnija
Mēs zīmējam divas vertikālas līnijas, kas attēlo veca bērza stumbru. Mēs tos zīmējam, pārvietojot koku pa kreisi prom no lapas vidus. Pa kreisi un pa labi no stumbra mēs zīmējam horizonta vidējo līniju. Uzzīmējiet koka mizu.
Uzartais lauks mums būs redzams pa kreisi un pa labi no bērza. Uzzīmējiet ventilatora līnijas katrā pusē.
Bērzu zari noliecas līdz zemei. Mēs pabeidzam zīmēt plānus zarus. Attēlu var papildināt ar rietošu sauli, dobi, krūmiem, celmiem, skudru pūžņiem.






OTRĀ DARBA IESPĒJA (KRĀSĀS)
Šajā gadījumā zīmējums, kas veidots nevis ar flomāsteriem, bet ar zīmuļiem vai vaska krītiņiem, tiek krāsots ar akvareļu vai guašu. Lapas var krāsot vai pielīmēt uz PVA


















BĒRNU DARBI

MĒRĶIS : Attīstīt bērnu mākslinieciskās un radošās spējas.

UZDEVUMI :

iepazīstināt jaunus cilvēkusnetradicionālā zīmēšanas metode - apdruka ar lapām ;

mudināt bērnus nodot īpašībasrudens koki , panākot izteiksmīgumu ar krāsas palīdzību;

turpināt bagātināšanas darbu vārdu krājums, aktivizējiet īpašības vārdus bērnu runā, nostipriniet jēdzienu"ainava" ;

uzlabot roku smalko motoriku;

attīstīt spēju rast nestandarta risinājumus radošām problēmām;

attīstīt emocionālu atsaucību pret skaistumurudens .

IEKĀRTAS : balta papīra lapa, A4 formāts, guaša, akvarelis, 2otu : biezs Nr.5, ūdens burka, salvetes, koku lapas(ozols, osis, apse utt.) ,balts papīrs visiem bērniem pārbaudei. P. I. Čaikovska mūzikas ieraksts« Rudens » no cikla"Gadalaiki" ; I. Levitāna gleznu reprodukcija"Zelta rudens » , I. Grabar"Pīlādzis" , I. Ostrouhova"Zelta rudens » utt.; Z. Fedorovskajas dzejolis« Rudens » .

PRIEKŠDARBS : - koku vērošana ejot; - iepazīšanās arnetradicionāls mākslinieciskās un grafikas tehnikaszīmējums , paraugu pārbaude; - saruna par pazīmēmrudens; iepriekš noēnoja lapu (izveidoja visa zīmējuma fonu) .

Progress:

Audzinātāja : -Puiši, mūsu daba ir skaista visos gadalaikos, bet ir viens gadalaiks, kas mums piešķir īpašu skaistumu. Šajā laikā daba uzliesmo pēdējo reizi daudzkrāsainas krāsas ieslīgt dziļā miegā līdz pavasarim.

Puiši, kā sauc šo gada laiku?

Bērni : Rudens .

Un kas notiekrudens ?

Bērni : -Agri, zeltaini, vēlu.

- rudens ir savādāks , tagad spilgti un eleganti, tagad skumji un pelēki, apmēramdaudz ir runāts par rudeni , dzejnieki rakstīja par viņu savos dzejoļos,mākslinieki gleznoja attēlus .

Bērni, kā sauc attēlus par dabu?

Bērni : -Ainava.(rāda slaidus ar gleznām)

Bērni, vai jums patīk ceļot?

Jā!

Šodien mēs dosimies kopā ar jums burvju mežs KaralienesRudens . Aizveram acis un pārcelsimies uz turieni.(bērni aizver acis, skan mūzika)

Pedagogs-Rudens : Es atnesu ražu,

Es atkal sēju laukus,

Es sūtu putnus uz dienvidiem,

Es notīru kokus

Bet es nepieskaros Ziemassvētku eglītēm,priedes . Kas es esmu -…

Bērni : - Rudens

Audzinātāja :

Un tagad, puiši, es jums nolasīšu dzejoli:"Vasara aizlido" :

No rīta dodamies uz pagalmu

Lapas krīt kā lietus,

Viņi šalko zem kājām

Un viņi lido, lido, lido. ,.

Zirnekļu tīkli lido garām

Ar zirnekļiem vidū,

Un augstu no zemes

Garām lidoja dzērves.

Viss lido!

Tā tam ir jābūt

Mūsu vasara lido prom!

Pedagogs:

Kāds brīnišķīgs dzejolis. Paspēlēsimies mazliet ar tevi, iedomājies, ka mēsrudens lapas !

FIZISKĀ MINŪTE. Skrejlapas

Mēs esam lapasrudens ,

Mēs sēžam uz zariem. Pūta vējš un viņi lidoja.(Rokas uz sāniem.)

Mēs lidojām, mēs lidojām

Un viņi klusi apsēdās zemē.(Sēdies.)

Atkal nāca vējš

Un viņš pacēla visas lapas.(Vienmērīgi pagrieziet rokas virs galvas.)

Griezās un lidoja

Un viņi atkal apsēdās zemē.(Bērni apsēžas.)

Pedagogs:

Zini, es varu iekrāsot lapas dažādas krāsas!

Vai gribi, lai es tevi mācu?

Bērni : - Jā!

Un, lai sāktu darbu, mums būs nepieciešamas albumu lapas, tās jums jau irsagatavots , tonēts!

Paskatīsimies uz lapām, sakiet, no kuriem kokiem šīs lapas nāk?

Bērni : No ozola, ozola, no kļavas, kļavas...

Audzinātāja : -Puiši, pārsteigsim mūsējosrudens , un mēs viņai uzzīmēsim brīnišķīgas ainavas! Bet vispirms atcerēsimies, komēs jau zinām netradicionālus zīmēšanas veidus ? Bērni : - Mēs varampirkstu krāsa , plauksta, apdruka ar putuplasta gumiju, saburzīts papīrs, uz slapja papīra, apdruka ar lapiņām.

Audzinātāja : - Uzuzzīmē mūsu rudens ainavas , mēs šodien izmantojam šo metodizīmējums – apdruka ar lapām .

Audzinātāja :

Uzmanīgi aplūkojot lapu, katrā var redzēt nelielu kociņu, pati lapa izskatās pēc koka vainaga, lapas vidū ir dzīsla, no kuras uz sāniem stiepjas plānākas dzīslas - tie ir zariņi. Lapas apakšā ir kātiņš, tas atgādina koka stumbru. Tagad es jums parādīšu, kā drukāt, izmantojot lapas. Šim nolūkamnepieciešams : 1) Paņemiet jebkuru loksni, pārklājiet to ar krāsu(dzeltens, sarkans, oranžs, brūns) . Jūs varat pārklāt vienu lapas pusi ar vienu krāsu, bet otru ar citu. Krāsu uzklāsim ar biezu otu, neatstājot tukšas vietas. 2) Novietojiet lapas krāsoto pusi uz ainavas lapas, rokturi uz leju un ar salveti cieši piespiediet to pie papīra. 3) Pēc tam uzmanīgi paņemiet lapu aiz kāta un noņemiet to no papīra lapas virsmas.

4) Paņemiet nākamo papīra lapu, nokrāsojiet to citā krāsā un izdrukājiet to blakus pirmajam.

5) Un tā tālāk visas lapas.

Audzinātāja : - Tagad uzzīmējiet savus kokus.

Bet šim mums ir jāizstiepj pirksti.

Pirkstu vingrošana :

"Vējš, vējš, brīze"

Vējš pūta cauri mežam, bērns ar plaukstām veica gludas kustības.

Vējš skaitīja lapas : viļņveidīgas kustības.

Lūk, ozols, Bērns pa vienam pirkstiņam saliec.

Šeit ir kļava, Bērns paceļ rokas uz augšu, un tad gludi

Lūk - pīlādži, cirsts, liek plaukstas uz galda vai ceļgaliem.

Šeit - no bērza, zeltaina.

Šeit - pēdējā lapa no apses

Vējš to izsvieda uz taciņas

Bērni sēž pie galdiem un zīmē vieglas, klusas mūzikas skaņas. Skolotājs veic individuālo darbu.Audzinātāja : - Mūsu ainavas ir gandrīz gatavas. Bērni pabeidz darbu, skolotājs palīdz tiem, kam ir grūtības.

Pedagogs:

Un kādi jūs lieliski puiši, ko skaisti zīmējumi tu saprati. Taisīsim jūsu gleznu izstādi, kad pie manis nāks citi bērni, viņi ieraudzīs jūsu brīnišķīgos zīmējumus!

DARBA ANALĪZE :

Pedagogs: - Kuram, tavuprāt, ir visspilgtākā bilde? Kuram ir visblīvākais mežs? Kuram ir garākie koki? Kurujūsu izmantotā netradicionālā zīmēšanas metode ?

NODARBĪBAS REZULTĀTS. Pedagogs:

Jūs visi esat tik lieliski, jūs visi centāties, tāpēc es jums esmu sagatavojis dāvanas, mansrudens āboli , palīdzi sev!( Rudens izdala ābolus )

Mērķi: iemācīt saskatīt dabas skaistumu caur līdzekļiem vizuālā māksla.

Programmas saturs: iepazīstināt bērnus ar netradicionāla tehnoloģija zīmēšana - koku lapu nospiedumi, stiprina bērnos prasmi rūpīgi lietot krāsas darbā, attīsta radošās spējas, audzina interesi par zīmēšanas procesu.

Materiāls: zīmēšanas papīra loksnes, ota, guaša, vates tamponi, ūdens burkas, mitrās salvetes, koku lapas.

Integrācija izglītības jomās: « mākslinieciskā jaunrade", "komunikācija", "mūzika", "izziņa".

Nodarbības gaita:

Pedagogs: Bērni, kāds tagad ir gada laiks?

Bērni: rudens.

Pedagogs: Jā. Viens no skaistākajiem gada laikiem. Daudzi dzejnieki, rakstnieki un mākslinieki savos darbos attēloja rudeni.

Bērni skatās uz I. I. Levitāna gleznas reprodukciju. Zelta rudens».

Kas ir redzams attēlā?

Kādas jūtas mākslinieks vēlējās paust?

Kāpēc gleznu sauc par “Zelta rudeni”?

Ar kādām krāsām māksliniece attēloja rudens “zeltu”?

Kas varētu notikt ar tik brīnišķīgu ainavu divu nedēļu, mēneša laikā?

Pedagogs: lasa dzejoļus par rudeni (A. Puškina “Rudens”, I. Buņina “Mežs kā uzgleznots tornis”).

Skolotājs uzdod jautājumu: kā dzejnieki raksturoja gadalaiku “rudens”? Bērnu atbildes.

Skolotājs: Labi darīts, tagad nedaudz atpūtīsimies (tiek turēts fiziskais vingrinājums "Lapas"):

Mēs esam rudens lapas, sēžam uz zariem (bērni tup)

Pūta vējš - viņi lidoja (paceliet rokas uz augšu, pakratiet)

Mēs lidojām, mēs lidojām (viegli skriet pa apli)

Un viņi klusi sēdēja uz zemes (bērni pieguļ)

Pūta spēcīgs vējš (paceļot rokas un kratot)

Un es pacēlu visas lapas (viegli skriet pa apli)

Vērpās un lidoja (bērni griežas)

Un viņi klusi sēdēja uz zemes (bērni pieguļ).

Pedagogs: Labi, kādu rudens ainavu jūs vēlētos attēlot, ja būtu mākslinieks? kādas krāsas tu izmantotu? Skolotāja aicina bērnus uzzīmēt rudeni, izmantojot koku lapas (bērni tās savāca pastaigā). Krāsosim lapu ar guašu un izveidosim tās nospiedumu uz papīra lapas, ar otu uzzīmēsim koka stumbru un ar vates kociņiem uzzīmēsim daudzas lidojošas rudens lapas. Ko vēl mēs varam uzzīmēt savai ainavai?

Bērni: debesis, saule, upe.

Praktiskā daļa.

Patstāvīgs darbs.

Atspulgs:

Pedagogs: bērni, ko mēs šodien darījām?

Bērni: gleznoja rudens ainavu.

Pedagogs: kā mēs uzzīmējām rudens kokus?

Bērni: koku lapu nospiedumi.

Pedagogs: Labi darīts, cik skaisti rudens zīmējumi jūs, puiši, to izdarījāt. Ļaujiet šīm rudens ainavām jūs iepriecināt un paceliet garastāvokli.

Noslēgumā bērni klausās fragmentu no P.I. Čaikovska darba “Oktobris. Rudens dziesma."

Aizpildījis MBDOU d/s skolotājs Nr.17 "Kolobok" g.-k. Anapa Gamretskaja Anna Sergejevna

Programmas saturs:

  1. Iepazīstiniet bērnus ar Isaka Iļjiča Levitāna gleznu "Zelta rudens" .
  2. Nostipriniet spēju zīmēt, izmantojot dažādas netradicionālas tehnikas (neapstrādāta zīmēšana, pūšana, sūkšana, attēla izvietošana pa visu lapu).
  3. Izkopt interesi par vizuālo mākslu un spēju saskatīt dabas skaistumu.
  4. Attīstiet radošumu, iztēli un spēju orientēties uz papīra lapas.

Izmantotās tehnoloģijas: COR, veselību taupoša.

Materiāls un aprīkojums:

I. Levitāna glezna "Zelta rudens" , tonēta papīra loksnes, guaša, palete, pūšanas tūbiņas, salvetes, putu sūklis.

Nodarbības gaita:

Paskaties ārā pa logu. Kāds tagad ir gada laiks? (rudens). Kāpēc?

Kādas rudens pazīmes jūs zināt?

Jā, tagad ir rudens. Gandrīz visas lapas ir nobirušas. Es devos uz šodienu bērnudārzs, zem kājām patīkami čaukstēja lapas. Es gribēju paņemt papīru un atnest to šurp. Šī lapa izrādījās nevis parasta, bet gan noslēpumaina.

Klausieties mīklu:

Dabas arvien tumšāka seja:
Sakņu dārzi ir kļuvuši melni
Meži kļūst kaili,
Putnu balsis klusē,

Lācis iekrita ziemas miegā
Kurā mēnesī viņš ieradās pie mums?

(novembris)

Pareizi, šis ir trešais rudens mēnesis. Kādus vēl rudens mēnešus jūs zināt?

I. Ievaddaļa.

Paskaties uz tāfeles, ko tu šeit redzi? Tās ir gleznu reprodukcijas. Kurā no šīm gleznām ir attēlots rudens? Šī Isaka Iļjiča Levitāna glezna, kas tiek saukta "Zelta rudens" . Ko jūs uz tā redzat? (daba). Šeit ir arī citas gleznas.

Isakam Iļjičam Levitanam, kurš gleznoja šo attēlu, ļoti patika gleznot dabu. Viņš bija slavens mākslinieks.

Noguris? Mazliet atpūšamies.

Fiziskie vingrinājumi.

Iedomājieties, ka esam rudens mežā un ejam pa takām. Tāpēc mēs apstājāmies un:

Rokas pacēla un trīcēja
Tie ir koki mežā.
Rokas saliektas
Birstes satricināja

Vējš aizpūš rasu
Uz rokas pusi
Pavicināsim raiti
Tie ir putni, kas lido uz dienvidiem.

Mēs arī parādīsim, kā viņi apsēžas.
Spārni bija salocīti atpakaļ.

II. Galvenā daļa

Puiši, iedomājieties, ka jūs visi esat mākslinieki. Ja mēs esam mākslinieki, ko mēs darām? (krāsot) Kā? Kā mēs varam zīmēt?

Kas mums palīdzēs? (mūsu palīgs ir caurule) Ko ar to var zīmēt? (koki). Kā? (šī ir pūšanas tehnika).

Sāksim zīmēt.

Patstāvīgs bērnu darbs. Individuālā palīdzība tiem, kam īsti neveicas.

Paskaties uz savām gleznām, ko tu ieguvi? Kāda bija gleznas noskaņa? Tas ir ļoti skumji, vai ne? Kāpēc? (koki stāv bez savām elegantajām zelta kleitām). No kā ir izgatavotas koku kleitas? (lapas) Mūsu burvju sūklis mums to palīdzēs. Kā? (tehnika – sūkļa krāsošana)

III. Beigu daļa

Ko mēs šodien uzzīmējām? Kā? (tehniķi) Izveidosim milzīgu mežu no visām jūsu gleznām. Atnesiet šeit visus savus darbus. Cik skaists, maģisks, elegants rudens mežs tas izrādījās. Visi koki šajā mežā ir ļoti skaisti. Vai jums patīk rudens mežs? (Jā) Un man ļoti patīk! Lūk, kādi jūs esat labi mākslinieki!