Māksla sagatavošanas stadijā. GCD kopsavilkums par tēlotājmākslu sagatavošanas grupā “Ziedošs ķiršu zars. Fiziskā darba nodarbību ilglaicīga plānošana pirmsskolas grupā

Mērķis:

  • Nostipriniet ar bērniem zināšanas par spektra krāsām
  • Eksperimentāli iemācieties iegūt papildu krāsas: oranžu, zaļu, no pamatkrāsām: zilu, dzeltenu, sarkanu.
  • Veikt eksperimentu "Krāsains lietus"
  • Nostipriniet katra bērna tehniskās iemaņas - spēju zīmēt ar otas saru galu un visu tā virsmu, uz mitra papīra akvareļu krāsas.
  • Mācīt emocionālu un figurālu krāsu uztveri.
  • Veicināt vērīgu, iejūtīgu attieksmi vienam pret otru, estētiskus spriedumus.

Vārdnīcas darbs: Zīmējums uz slapja papīra, zils, saulains, spektra krāsas.

Priekšdarbi:

Zīmēšana uz slapja papīra, pasakas lasīšana "Alise Brīnumzemē" , veicot eksperimentus par krāsu sajaukšanu, aplūkojot rožu attēlus.

Aprīkojums:

Zīmējumi uz A3 loksnēm: "Zilais mežs" , "Baltās karalienes pils" , "Sarkanās karalienes pils" . "Burvju grāmata" , trīs lentes (zils – upe, varavīksnes ceļš, dzeltens ceļš), eksperimentam: glāze ūdens, skūšanās putas, ūdenī atšķaidīta pārtikas krāsviela, pipete vai otiņa. Kolbas un krāsas sajaukšanai. Zīmēšanai: otas, sūklīši, zilas, dzeltenas, sarkanas krāsas, paletes, A4 lapas katram bērnam.

Nodarbības gaita.

Sveicieni.

Audzinātāja. Puiši, paskatieties, man rokās ir burvju grāmata. Tagad es to atvēršu, un mēs nonāksim pasakā.

(Es atveru grāmatu, pirmajā lapā ir ilustrācija pasakai "Alise Brīnumzemē" )

Audzinātāja. Puiši, kāda tā ir pasaka?

Bērni. Šo pasaku sauc "Alise Brīnumzemē" .

Audzinātāja. Tieši tā puiši. Un jūs pats vēlētos būt šajā noslēpumainajā valstī.

(Atskan klauvējiens, un zālē ieskrien trusis bez elpas.)

Trusis: Sveiki, puiši.

Bērni. Sveiks Trusi.

Audzinātāja. Trusiņ, tu atkal steidzies, kas noticis?

Trusītis: Es steidzos doties uz Brīnumzemi, es kavēju. Alisei ir problēmas.

(Trusis ieskrien tunelī)

Audzinātāja. Puiši, mums jāpalīdz Trusim un jāpalīdz Alisei izkļūt no nepatikšanām. Palīdzēsim zaķim?

Bērni. Mēs palīdzēsim.

Audzinātāja. Tad seko trusim tunelī.

(Bērni iet cauri tuneli.)

Audzinātāja. Šeit mēs esam brīnišķīgā valstī. Trusi, vai tu parādīsi mums ceļu?

(Trusis izvelk no piedurknes atritinātu plānu.)

Trusis: Man ir plāns. Mums jāiekļūst zilajā mežā, un zilā upe mūs vedīs uz mežu.

(Bērni staigā pa zilu lenti, imitējot peldētāju kustības. Viņi tuvojas molbertam, uz kura attēlots zils mežs.)

Audzinātāja. Puiši, mēs atradāmies mežā, bet tas ir kaut kā neparasti un noslēpumaini. Ko jūs varat teikt par šo mežu?

Kādās krāsās tas ir krāsots?

Bērni. Šis mežs ir krāsots vēsās krāsās.

Audzinātāja. Kāds viņš ir?

Bērni. Šis mežs ir auksts, caurspīdīgs, zils, zils, violets.

Audzinātāja.

Zilajā mežā ir vienkārši skaistums
Ezeru un upju un ūdens zilums visapkārt
Zili koki, zilas debesis.
Šajā mežā dzīvo kāds ļoti dīvains cilvēks.

(Iznāk kāpurs.)

Kāpurs. Sveiki puiši. Kas ar tevi noticis?

Audzinātāja. Mīļais Kāpurs, mēs meklējam meiteni Alisi. Vai esi viņu satikusi?

Kāpurs. Es zinu, kā atrast Alisi, bet vispirms tev ir man jāpalīdz. Manā mežā ir tik auksts un vēss, man ir pilnīgs aukstums, bet es ļoti gribu siltumu.

Audzinātāja. Puiši, kā mēs varam palīdzēt kāpurim?

Bērni. Mēs varam zīmēt zāli, ziedus.

Audzinātāja. Caterpillar ir puiši zila krāsa un diezgan dzeltens. Kā mēs iegūstam zaļo krāsu?

Bērni. Lai iegūtu zaļu krāsu, jāsajauc zilā un dzeltenā krāsa.

(Bērns ņem konusu no dzeltena krāsa un ielej to kolbā ar zilu krāsu, samaisa. Izrādās zaļa krāsa.)

Audzinātāja. Tagad mēs varam zīmēt zāli un dzeltenus ziedus.

(Divi bērni pienāk pie molberta un krāso.)

Kāpurs. Paldies, puiši, es jūtos daudz siltāk.

Puiši, man ir burvju glāze. Tajā dzīvo neliels lietus. Kad lietus lāses pieskaras glāzes apakšai, mēs uzzināsim, kur atrodas Alise.

(kāpurs veic eksperimentu)

Pieredze "krāsains lietus"

  1. Ielieciet skūšanās putas glāzē ūdens
  2. Guašu atšķaida ūdenī.
  3. Uzklājiet dažus pilienus atšķaidītas krāsas uz putām. Krāsa lēnām izsūksies cauri putām, un varēsi vērot, kā no pūkaini baltajiem mākoņiem līs krāsains lietus.

(Sāka līt, pilieni pieskārās apakšai, un Kāpurs no stikla apakšas izvilka papīra lapu, uz kuras bija uzzīmēta Baltās karalienes pils.)

Kāpurs. Puiši, lai atrastu Alisi, jums jāiet pa varavīksnes ceļu uz Balto karalieni. Ardievu puiši.

(Bērni staigā pa varavīksnes taku)

Fizminutka

Varavīksne - loka
Sveiki, varavīksnes loka,
Daudzkrāsains tilts!
Sveiki, varavīksnes loka,

Laipni lūdzam mūs kā viesi.
Mēs skrienam pāri varavīksnei
Ejam paskriet basām kājām
Caur varavīksni - loka

Lecam pāri skrienot
Un atkal skrien, skrien
Ejam paskriet basām kājām

(Bērni tuvojas Baltās karalienes pilij. Baltā karaliene iznāk ar lietussargu rokās.)

Baltā karaliene. Sveiki puiši. Es esmu Baltā Karaliene.

Audzinātāja. Baltā karaliene, mēs meklējam Alisi, viņai ir problēmas. Vai varat mums palīdzēt?

Baltā karaliene. Protams, es palīdzēšu, bet vispirms atbildiet uz maniem jautājumiem.

(Atver lietussargu.)

No kādām krāsām sastāv mans lietussargs?

Bērni: lietussargs sastāv no varavīksnes krāsām. Sarkana, oranža, dzeltena, zaļa, zila, indigo, violeta.

Baltā karaliene. Puiši, kas notiks, ja es pagriezīšu lietussargu?

Bērni: lietussargs kļūs balts.

Baltā karaliene. Tagad pārbaudīsim. (Pagriež lietussargu, krāsas saplūst, lietussargs kļūst balts.)

Baltā karaliene. Puiši, jūs esat tik gudri. Vai jūs zināt, ko balts ietver spektra krāsas (varavīksnes).

Puiši, brauciet pa sarkano ceļu un jūs nonāksit Sarkanās karalienes pilī. Alise atrodas šajā pilī.

(Bērni staigā pa sarkano paklāju un tuvojas Sarkanās karalienes pilij.)

Audzinātāja. Skaties! Kāda brīnišķīga pils.

Ko jūs varat teikt par šo pili? Kāds viņš ir?
Bērni. Gaiši, silti, priecīgi, skaisti.
Audzinātāja. Kādās krāsās tas ir izgatavots?
Bērni. Tas ir izgatavots siltās krāsās.

Audzinātāja. Pastāsti man siltās krāsas.
Bērni. Sarkans, oranžs. Dzeltens.
Audzinātāja. Tieši tā, puiši.
Daudzkrāsains, ļoti delikāts dreb vējā.

Šī spilgtā krāsu pils stāv ceļā.

Saule krāso smiltis uz upes ar siltu krāsu.

Garastāvoklis kļuva silts, kā meža puķei.

Audzinātāja. Puiši. Vai tiešām tik gaišā, skaistā pilī varētu dzīvot kāds ļaundaris?

Bērni. Nē!

Audzinātāja. Šajā pilī dzīvo Sarkanā karaliene. Viņa droši vien ir laipna, bet kāds viņu vienkārši sarūgtināja.

(Sarkanā karaliene iznāk kopā ar Alisi.)

Sarkanā karaliene. Sveiki puiši. Patiesībā es esmu laipna, nevis ļauna, bet es palūdzu Alisei iestādīt sarkanas, dzeltenas un oranžas rozes, un viņa iestādīja baltas, tāpēc es biju sarūgtināts. Ko tagad darīt?

Audzinātāja. Sarkanā karaliene, mūsu puiši var jums palīdzēt. Viņi krāsos rozes.

Sarkanā karaliene. Bet man nav oranžas krāsas. Tikai sarkana un dzeltena.

Audzinātāja. Tā nav problēma. Mūsu puiši ir mazi burvji. Viņi zina, kā to izdarīt oranža krāsa.

Bērni. Jums jāsajauc dzeltenās un sarkanās krāsas, un jūs iegūstat oranžu.

(Bērns nāk pie galda un veic eksperimentu ar krāsām.)

2. daļa. Patstāvīgs darbs bērniem

Audzinātāja. Alise, paņem krāsas un uzkrāso rozes uz molberta, un mēs ar puišiem sēdēsim pie galda un palīdzēsim tev nokrāsot rozes.

(Bērni sēž pie galdiem.)

Audzinātāja. Puiši, mēs krāsosim rozes ar akvareļiem uz slapjas papīra lapas. Mums uz galda ir tikai trīs krāsas: zila, dzeltena un sarkana, bet mēs ar jums jau zinām, kā iegūt zaļo krāsu, lai nokrāsotu kātu un lapas. Kā iegūt oranžu krāsu, lai krāsotu oranžu rozi. Sāciet zīmēt.

3. daļa. Bērnu darbu analīze.

Nodarbības kopsavilkums.

Audzinātāja. Puiši, atdosim savas rozes Sarkanajai karalienei.

Sarkanā karaliene. Kuras skaistas rozes. Viņi ir tik maigi, silti, sirsnīgi. Tu mani padarīji laimīgu. Alise, ej atpakaļ uz bērnudārzu ar bērniem. Un tu, Trusi, paliec manā valstībā un palīdzi man rūpēties par rozēm.

Audzinātāja. Puiši, mums ir pienācis laiks atgriezties bērnudārzā.

(Viņi iziet caur tuneli.)

Audzinātāja. Mūsu pasaka ir beigusies, mūsu burvju grāmata beidzas.

Nodarbības piezīmes par tēlotājmākslu in sagatavošanas grupa(gleznošana uz slapjas papīra kārtas) Tēma: “Ziedi”
Programmas saturs:
Iepazīstiniet bērnus ar šo glezniecības žanru, piemēram, darbu ar krāsām “slapjās”.
Uzdevumi:
Iemācīties klasificēt gleznu reprodukcijas pēc žanra – ainava, portrets, klusā daba.
Nostiprināt bērnu zināšanas un prasmes krāsu jaukšanā un jaunu toņu iegūšanā.
Mudiniet bērnus patstāvīgi nodot priekšmetu attēlus, izmantojot viņiem pieejamos izteiksmes līdzekļus (traipu, krāsu, dekoru).
Attīstīt fantāziju un iztēli.
Māciet bērniem novērtēt savus un biedru zīmējumus atbilstoši uzdevumam
Materiāli un aprīkojums: putu sūkļi, otas, guaša, akvareļu krāsas, bieza balta papīra loksnes, ūdens vannas, lupatas.
Priekšdarbi:
- skatoties uz mākslinieku gleznām,
- atcerieties glezniecības žanrus.
Nodarbības gaita:
(Bērni stāv uz paklāja, uz kura ir dažādu krāsu ziedi.)
Pedagogs: Sākumā es ļoti vēlētos uzzināt, kādā noskaņojumā jūs šodien atnācāt. Mēs ar Tevi zinām, ka noskaņojumam ir sava krāsa, tepat mūsu pasaku pļavā izauguši daudzi krāšņi ziedi - Jūs katrs, lūdzu, izvēlieties kādu ziedu tādā krāsā, kas līdzinās Jūsu šī brīža noskaņojumam.
Kādā krāsā tu izvēlējies ziedu...? Kāpēc?
Kāds tev noskaņojums...? Un tu…?
Man ir liels prieks, puiši, ka jūs visi izvēlējāties spilgtas un piesātinātas krāsas, kas nozīmē, ka jūsu garastāvoklis ir priecīgs, labs, gaišs un visi drūmie ziedi palika mūsu pļavā. Atgriezīsim mūsu skaistos košos ziedus mūsu pasaku pļavā, lai tie aug un priecē mūs.
Tagad stāvēsim aplī, turēsimies rokās, aizveram acis un vēlēsim viens otram veselību, labs garastāvoklis, laipnību, laimi un to, ka šodien klasē tev viss izdodas.
Labi darīts, tagad iesim klusi un apsēdīsimies.
Pirmkārt, atcerēsimies, kādus glezniecības žanrus jūs zināt? Ainava, portrets, klusā daba.
Pareizi. Šeit uz galda man ir gleznu reprodukcijas. Es lūdzu trīs bērnus iznākt. No visdažādākajām gleznām lai viena izvēlas klusās dabas, cita - ainavas, bet trešā - portretus.
Bērni sāk strādāt. Skolotājs kopā ar bērniem pārbauda gleznu izvēles pareizību. Bērni lasa dzejoļus par dažādi žanri gleznošana.
Ainava:
Ja attēlā redzat, upe ir uzzīmēta,
Gleznainas ielejas un blīvi meži,
Blondi bērzi vai vecs stiprs ozols,
Vai putenis, vai lietusgāze, vai saulaina diena.
Var zīmēt vai nu ziemeļus, vai dienvidus.
Un no attēla mēs varam redzēt jebkurā gadalaikā.
Nevilcinoties, teiksim: to sauc par ainavu!
Klusā daba:
Ja attēlā redzat brīnumvāzi uz galda,
Tas satur skaistu, sniegbaltu krizantēmu pušķi,
Ir daudz trauku, gan stikla, gan vienkāršu,
Varbūt krūze vai apakštase, ar apzeltītu apmali.
Un gadās arī, ka tur tiek izlozēta spēle,
Pabeigšanai pievienojiet gatavus persikus un plūmes.
Un attēlā var būt arī kūka.
Un tāpēc glezna tiks saukta par kluso dabu!
Portrets:
Ja attēlā redzat kāda profilu vai pilnu seju,
Vai varbūt kāda iecirtīga un jautra acs,
Varbūt skumji vai drosmīgi, varbūt laipni vai ļauni.
Gleznotā attēlā šī ir galvenā persona.
Varbūt tētis vai mamma, varbūt vectētiņš un es.
Bildē zīmēta varbūt visa mana ģimene.
Nav grūti uzminēt, nav nekādas neskaidrības.
Kas skaista bilde, ko sauc par portretu.
Labi darīti puiši, visi žanri tika sadalīti pareizi. Šodien iepazīsimies ar citu glezniecības žanru - gleznošanu uz “slapja” papīra slāņa. Atcerēsimies, kas patiesībā ir “glezniecība”.
“Glezniecība” ir ļoti viegli iegaumējams vārds: tas sastāv no diviem vārdiem: dzīvīgs - rakstiet. Attēlus, kas apgleznoti ar dažādām krāsām vai citiem krāsainiem materiāliem, piemēram, pasteļiem, vaska krītiņiem, sauc par gleznošanu.
Šodien sāksim gleznot uz “neapstrādātas” papīra lapas. Mūsu galvenais instruments šodien būs putu sūklis, mēs ar to saslapināsim savu palagu. Šodien krāsas neizturēsies kā parasti. Tie izplūdīs, izkliedēsies, pārsniegs jūsu zīmējuma robežas - jums no tā nevajadzētu baidīties. Šoreiz jums nav jāatzīmē zīmējums ar zīmuli, vienkārši iedomājieties, ko vēlaties uzzīmēt. Darbs tiek veikts ļoti ātri, ar vieglām kustībām. Roka brīvi kustas.
“Mitrās” tehnikas zīmēšanas tēma “Ziedi” ir ļoti veiksmīga, mēs iegūsim skaistus pūkainus ziedus ar daudzām ziedlapiņām, kas līdzīgas asterēm, krizantēmām, dālijām - galu galā pūkainību var izdarīt, tikai izmantojot “; slapjš” tehnika. Šodien tu jutīsies kā mazs burvis.
Bet vispirms atcerēsimies, kā jūs un es sajaucam krāsas un spēlējam spēli: "Viens, divi, trīs - paskrien nedaudz." Labi darīts, labi darīts, tagad sāksim strādāt.
Bērni zīmē. Kad darbs ir pabeigts, novietojiet tos malā, lai nožūtu un kopā ar bērniem vadītu fizisko audzināšanu:
"Ziedi"
Mūsu koši ziedi atver savas ziedlapiņas.
Vējš viegli elpo, ziedlapiņas šūpojas.
Mūsu koši ziedi pārklāj ziedlapiņas.
Viņi pakrata galvas un klusi aizmieg.
Tagad turpināsim strādāt pie mūsu zīmējumiem, zīmēsim kātiņus un lapas ziediem. Ko vēl jūs varat pievienot zīmējumam? Nu, tagad apskatīsim mūsu darbu.
Darbu apskate un analīze. Analizējot, ņemiet vērā ziedu krāsu skaistumu, ziedlapu krāsas pakāpenisku pāreju no viena toņa uz otru, gludi izliektos stublājus, dažādas lapu formas, veiksmīgu zieda serdes krāsas izvēli. ; veiksmīgi attēla papildinājumi: putekšņlapas, bugs, tauriņi, bites.
Mājas darbs: padomājiet, ko vēl var attēlot, izmantojot “slapjo” zīmēšanas tehniku.


Pievienotie faili

Natālija Samokhina

Mākslas nodarbības sagatavošanas grupā kopsavilkums« Saulriets»

MĒRĶIS: Iepazīstināt mākslinieciskās tehnikas; attīstīt sajūtu

kompozīciju un krāsu un stimulēt interesi par vizuālo jaunradi.

UZDEVUMI: 1. Iemācieties izprast izteiksmīgos glezniecības līdzekļus (krāsu,

līnija, krāsa, ritms) Nostipriniet spēju atšķirt ainavas veidus.

2. Attīstīt grafiskās prasmes (izvēlēties noteiktam diennakts laikam atbilstošu krāsu gammu; attēlojot debesis izmantot dažādas gleznošanas tehnikas)

3. Veicināt indivīda izglītošanu, audzināt godbijīgu attieksmi pret dzimto dabu.

IEKĀRTAS UN MATERIĀLI: Attēls saulriets, gleznu reprodukcijas ar ainavām, muzikālais pavadījums, papīrs, vaska krītiņi, akvareļu krāsas, otas.

Nodarbību gaita:

Puiši, mums šodien ir kas neparasts klasē, dosimies ekskursijā uz mūsu neparasts muzejs. Puiši, vai esat bijuši muzejos, kur izstādītas gleznas, paceliet rokas, kurš ir bijis? Iedomāsimies, ka atrodamies muzejā, kur karājas gleznas dažādi mākslinieki. Kas ir šie mākslinieki? Tieši tā, puiši, šis ir cilvēks, kurš zīmē attēlus. Mākslinieks ir kā burvis, burvis, kurš gleznās apbrīno tīrumu, pļavu, ezeru un upju plašumu krāšņumu, var parādīt ziedoša dārza skaistumu vai varenību par varenu ozolu, dažādiem dzīvniekiem, cilvēkiem, jūru un saulrieti. Paskaties, cik mums šeit ir gleznu un tās visas ir dažādas, bet kas šīs gleznas vieno. Es tev pateikšu mīklu, un tu centies to uzminēt.

Tu sasildi visu pasauli

Un jūs nezināt nogurumu

Smaidot pie loga

Un visi tev zvana.

(Saule)

Katja bija ļoti pārsteigta

Skatoties pa logu -

Kādu iemeslu dēļ ieslēgts saulriets

Tas kļuva sarkans.

Šodien turpinām darbu pie ainavas. Bet vispirms atkārtosim, kas ir ainavas (pilsētas, jūras, lauku):- visas bildes uz mana tāfeles ir sajauktas... Palīdzi man tās nolikt savās vietās. Tāpēc šodien mēs zīmēsim kā īsti mākslinieki saulriets, un zīmēsim ar vaska krītiņiem un akvareļiem. Jau ne reizi vien esam zīmējuši ar vaska krītiņiem, tāpēc zinām dažādas tehnikas zīmēšanai ar vaska krītiņiem. Bet vispirms redzēsim, kas tur ir atšķirīgs saulrieti....Paskaties bildes no saulrieti saule un klausies dzeju

Saulriets

Saulrietsžilbinoša saule,

Rotaļīgs ar mirdzošu rakstu,

Ir pārsteidzoši skatīties klusumā

Zelta noplūde jūrā.

Karmīnsarkanas debesis mirdz,

Miljons iedegtu gaismu

Tas katru reizi ir jaunā krāsā,

Tas pārsteidz ar savu paleti.

Ugunsbumba spožā vilcienā,

Spēlē kūstošajā vilnī,

Zelta mirdzoša gaisma,

Saule atspīd ūdenī.

Tūlīt gaismeklis ieslēdzas,

Vienkārši pieskaroties ūdenim ar disku,

Zibens pazuda no apvāršņa,

Stari izdziest bezdibenī.

Virs jūru riņķo kaiju bari,

Viļņi glāsta sērfotājus,

Brīnišķīgā vakarā milzīga jūra,

Atkal pildīts ar zilu.

Marija Gordejeva 2

Saulriets upē

Pabeidzot pagātnes sasnieguma dienu,

Lai dotu zemei ​​nelielu atpūtu,

Kungs Saule ar ugunīgu mirdzumu

Aiz horizonta ceļš beidzas.

Gleznojot debesis ar spilgtiem triepieniem,

Un atvadoties no aizejošās dienas,

Zelta bumba izkusa ūdeņu straumē,

Atstājot tikai atmiņas par viņu.

Pieņemot saulriets vēsās rokās,

Un izšķīdinot savu uguni viļņos,

Upe glāsta apvārsni ar skūpstu,

Izplūst maigumu debesīs.

IN saulriets stundu viss ir noslēpumā tīts,

Viss sastinga, gaidot brīnumus,

Un nemanot tuvojas ēna

Gandrīz izmiris saulrieta mežs.

Upe… Saulriets. … bezgalīgas telpas….

Un debesis klāj pūkaini mākoņi,

Saule nogurusi pazuda no apvāršņa...

Nakts ir atnākusi, Diena sapņos nomierinājusies....

Zīmēsim ar vaska krītiņiem uz bieza papīra. Ainavas zīmēšana ar vaska krītiņiem tiek veikta, izmantojot tādas pašas krāsas krītu kā saule. Skolotāja parādīja vairākus veidus, kā uzzīmēt sauli, krāsot to pāri, atstājot baltas spraugas. Tad, strādājot ar krāsām, šīs spraugas tiks nokrāsotas, un jūs saņemsiet skaists efekts. Labāk ir pielietot insultus atbilstoši formai. Vispirms gaišas krāsas, pēc tam pakāpeniski kļūst tumšākas pareizajās vietās, veidojot apjomu ar ēnām.

Tālāk turpinām krāsot ar akvareļiem vairākos tonēšanas veidos. debesis: neapstrādāts, kad krāsas rūpīgi ielej krāsu krāsā, var attēlot kontrastējošas krāsu pārejas, var krāsot debesis ar atsevišķiem triepieniem. Neaizmirstiet, ka debesis mūsu zīmējumā pašas par sevi nav atsevišķas. Tas atspoguļojas ūdenī, tā atspīdumi būs visur, tāpēc neaizmirstiet savam darbam pievienot atbilstošus refleksus. Skolotājs aicina skolēnus atcerēties, ko viņi redzēja saulrietu, novērots dabā un uzzīmēt to. Bērni strādā pie mūzikas.


Katram ir savs unikālais saulriets.

Apskatīsim, kādus izteiksmīgus darbus esat producējis.



Jūs šodien labi pastrādājāt klasē. Šis ir mūsu klase beigusies.

Sokolova Tatjana,

Tēlotājmākslas PERSPEKTĪVAIS PLĀNS

(sagatavošanas grupa)

septembris

1. “AUGĻU” LAUŠANA

Pr.sod.: iepazīstināt ar “klusās dabas” žanru, iemācīt bērniem atmiņā un nosaukt dārzā augošos augļus, to krāsu, formu, iemācīties attēlot dažādas formas, veidojot kluso dabu; sniegt priekšstatu par pareizu klusās dabas objektu izvietojumu; dažādas formas(āboli, bumbieri, plūmes, vīnogas no vesela gabala), nodot katra no tām īpašības, attīstīt centību.

Materiāls: plastilīns, kaudzes, dēļi, augļu modeļi, vāze.

Iepriekšējais darbs: skatoties uz gleznām, kurās attēlota klusā daba, uzzīmēt kluso dabu no dažādiem priekšmetiem, runājot par augļiem un to augšanas vietu.

Literatūra:

PIETEIKUMS “RUDENS Klusā daba”

Pr.sod.: turpiniet iepazīstināt ar skatu tēlotājmāksla– klusā daba, iemācīties salīdzināt dažādas attēlošanas metodes tilpuma forma(plastmasas un dekoratīvais siluets), izveido kompozīciju no 2-3 priekšmetiem. Turpiniet mācīties, kā no salocīta papīra (vāze) un vairākiem augļiem (ābols, bumbieris) izgriezt simetriskus priekšmetus un pievienot kompozīcijai detaļas; uzlabot prasmes gludi izgriezt apaļas formas. Fiksējiet “šķēru noteikumus”: asos galus turiet prom no sevis un uz leju, pārliecinieties, ka pirksti nepaliek zem asmeņiem, padodiet gredzenus uz priekšu.

Materiāli: tumša kartona loksne (violeta, zila), krāsaina papīra sagataves vāzei, oranžs un dzeltens papīrs augļiem, zaļas sagataves lapām, līme, otas, eļļas lupatiņa, paplāte, šķēres, vienkāršs zīmulis.

Iepriekšējais darbs: kluso dabu apskate, priekšmetu izkārtojuma analīze, veicot kluso dabu. Klusās dabas zīmēšana un tēlniecība.

Literatūra: Švaiko “Tēlotājmākslas nodarbības” 19. lpp

ZĪMĒJUMS: “PAMATNE AR AUGĻIEM”

Pr.sod.: iemācīt bērniem vizuāli uztvert un noteikt žanru mākslā - klusā daba, iemācīt bērniem patstāvīgi sacerēt kluso dabu no piedāvātajiem objektiem, praktizēt prasmi pareizi sakārtot klusās dabas objektus; iemācīties nodot zīmēšanā raksturīgās iezīmes augļus, iemācīt jaunas lietas tehniskā tehnika- divu krāsu sānu insults.

Materiāls: galds, galdauts, augļu modeļi, vāze, priekšmeti virtuves piederumi, ziedi (pēc izvēles), guašas otas, akvarelis.

Iepriekšējais darbs: klusās dabas modelēšana un aplikācija, A. Kušnera dzejoļa “Ko es esmu iemācījies?” apguve, klusās dabas zīmēšana no apkārtējiem priekšmetiem.

Literatūra: O.A.Kurevina “Ceļojums uz skaisto” 172., 181.-184.lpp

2. MODELĒŠANA “APDEGUMI AR OGĀM UN SĒNĒM”

Pr.sod.: turpināt mācīt bērniem sacerēt kluso dabu, vingrināt spēju atšķirt “klusās dabas” žanru no citiem mākslas veidiem, attīstīt trīsdimensiju attēlu veidošanas prasmes, vingrināties dažādu sēņu un ogu veidošanā. , atspoguļojot to raksturīgās iezīmes. Izkopt vēlmi rūpīgi veikt darbu un patstāvīgi analizēt iegūtos rezultātus.

Materiāls: plastilīns, dēļi, grozs, sēņu un ogu manekeni.

Iepriekšējais darbs: sēņu manekenu apskate, sēņu, ogu ilustrācijas, vingrinājumi klusās dabas zīmēšanā.

PIETEIKUMS “RUDENS DĀVANAS”

Piem.: mācīt, pamatojoties uz iepriekšējās nodarbībās iegūtajiem iespaidiem, zināšanām un prasmēm, patstāvīgi noteikt klusās dabas saturu, tās kompozīciju, priekšmetu krāsu gammu, fonu, kā arī attēlošanas metodes, turpināt apgūt simetriski izgriezt apaļas un ovālas formas priekšmetus no papīra, kas pārlocīts uz pusēm, vairākas reizes iemācīt strādāt kolektīvi, koordinēt savu rīcību, audzināt toleranci, savstarpēju palīdzību. Pastipriniet "šķēru noteikumus".

Materiāls: trīs lielas loksnes papīrs, krāsains papīrs augļu, dārzeņu, sēņu griešanai, zaļais papīrs lapu griešanai, līme, otas, šķēres, zīmulis, paplāte, eļļas lupatiņa.

Literatūra: Kazakova “Attīstīt radošumu pirmsskolas vecuma bērniem” 150. lpp

ZĪMĒJUMS “RUDENS BĒRZS”

Piemērs: iemācīt zīmējumā nodot bērza raksturīgās iezīmes (balts stumbrs ar melniem plankumiem, plāni izliekti zari, gaišs vainags), lapotnes rudens krāsa, iemācīt pareizos veidus darbības ar pussausu cietu otu, zīmējot vertikālus triepienus, lai veidotu lapotni, un horizontāli, lai attēlotu melnus plankumus uz bērza stumbra; nostiprināt zīmēšanas prasmes ar plānas otas galu izliektas līnijas; caur mīklām, ilustrācijām un zīmējumiem veidot bērnu prātos slaida, baltu stumbru bērza tēlu. Sekojiet pareiza poza zīmējot.

Materiāls: ilustrācijas ar bērza attēlu, papīra lapa, lai parādītu individuālus attēlojuma veidus, divas otas - mīksta un cieta, krāsas.

Zils papīrs bagāta krāsa iegarena taisnstūra formā, papildu balta papīra loksnes, lai trenētos zīmēt plānas līnijas un dažādos veidos strādāt ar cietu suku; otas ir mīkstas un sarīgas, krāsas ir guaša.

Literatūra: Švaiko “Tēlotājmākslas nodarbības” 29. lpp

3. LIEŠANA “BRĪNUMKOKS”

Pr.sod.: iepazīstināt bērnus ar jaunu trīsdimensiju mozaīkas sastādīšanas veidu - modulāro skulptūru veidošanu, proti, kompozīciju no bezformīgiem gabaliņiem, iemācīt bērniem kaudzēm nospiest, noplēst vai nogriezt mazus gabaliņus un izveidot no tiem tēlu izrotātu koku, parādīt koka veidošanas metodi, attīstīt bērnos patstāvību amatniecības dekorēšanā, izmantojot dabiskus materiālus.

Materiāls: paraugs, plastilīns, kaudzes, dēļi, dabīgs materiāls.

Literatūra: I.A. Ļikova “Mēs veidojam, fantazējam, spēlējam” 27.-29.lpp

LIETOJUMS “RAKSTS APĪ” (no lapām un maziem ziediem) - dekoratīvs

Piemērs: ieviest jaunu aplikācijas veidu - floristika, lapu, ziedu, garšaugu aplikācija; iemācīties veidot kompozīciju no lapām aplī, rūpīgi pielīmēt tās, attīstīt radošumu, smagu darbu, mākslinieciskā gaume.

Materiāli: tonēts papīrs apļa formā, kaltēti augi (lapas, ziedi), PVA līme, ota, eļļas lupatiņa, šķēres, audums, paraugi.

Iepriekšējais darbs: lapu un ziedu vākšana un žāvēšana, kaltētu augu kompozīcijas veidošana.

ZĪMĒJUMS “ZELTA RUDENS” (izmantojot dabiskos materiālus) - sižets

Piemērs: ieviest jaunu zīmēšanas paņēmienu, izmantojot kaltētus augus - ziedu un garšaugu apdruku (TRIZ), iemācīt sacerēt kompozīciju, nodot tajā dabā notikušās izmaiņas, stiprināt bērnu spēju atšķirt un nosaukt mākslas žanrus - ainavu, nostiprināt prasmi sakārtot tuvu, vidējo un tālāku plānu objektus, horizonta līniju, attīstīt radošumu, māksliniecisko gaumi, pacietību.

Materiāls: paraugs, žāvētas lapas dažādas formas, ainavu lapa, akvareļu krāsas, guaša, otas.

Iepriekšējais darbs: apskats rudens ainavas, saruna pēc gleznām, iegaumējot A. Kušnera dzejoli “Ko es esmu iemācījies?”

Literatūra: O.A. Kurevins “Ceļojums uz skaisto” 132. lpp.

4. LIEŠANA “TĒJAS SERVISS” (dekoratīvs)

Adv.: turpiniet mācīt bērniem veidot skulptūras konstruktīvā veidā (savienojot detaļas),

iegūt krūzes no cilindriskas formas, bet tējkannu no lielas bumbiņas, veidojot ievilkumus un vienmērīgi palielinot iegūto formu (izstiepjot un velkot ar pirkstiem, iegūstot vienāda biezuma trauku sieniņas), izlīdzinot un izlīdzinot malas; rotā izstrādājumus ar lentes ornamentu, iepriekš iezīmējot ornamenta rakstu, iemācies izgatavot lentes ornamentu. Attīstiet radošumu, precizitāti un vēlmi paveikt darbu skaisti.

Materiāls: māls (plastilīns, sāls mīkla), kaudzes, ornamentu raksti, planšetes.

Iepriekšējais darbs: lentu ornamentu apskate, apmācība to veidošanā.

Literatūra: I.A.Ļikova “Mēs veidojam, fantazējam, spēlējam” 40.-42.lpp.

PIETEIKUMS “TĒJAS PAKALPOJUMS” (priekšmets)

Adv.: ieviest jaunu aplikāciju veikšanas paņēmienu - plēst, turpināt mācīt, kā uzņemt aukstumu un siltas krāsas kompozīcijai turpiniet mācīties trafaretu pārnest uz papīra lapas, attīstīt patstāvību, iniciatīvu un rūpīgi veikt darbu.

Materiāli: albuma lapa, tējas trauku trafarets, krāsains papīrs, zīmulis, līme, ota, audums, paplāte.

Iepriekšējais Darbs: atkārtojiet tēmu “Ēdieni” ar bērniem. Pārrunājiet tējas piederumu mērķi. D/i “Salikt veselumu no daļām”, “Ceturtais nepāra” par tēmu “Trauki”.

Liter.: Malysheva “Aplikācija iekšā bērnudārzs» 98. lpp

ZĪMĒJUMS “TAURENIS” (monotips)

Pr.sod.: ieviest jaunu attēlojuma metodi - monotipiju (TRIZ), attīstīt zīmēšanas prasmes, izmantojot netradicionālas tehnikas, attīstīt radošumu un iztēli.

Materiāls: guaša, papīra lapa, plāna ota, paraugs.

Literatūra: Tēlotājmākslas seminārs-darbnīca “Lietošana netradicionāla tehnoloģija ievilkšanās pirmsskolas vecums»

Zīmējums no dzīves “Vāze ar zariem” »

Programmas saturs. Mācīt bērniem zīmēt no dzīves, nodot vāzes formu, zaru dizainu; skaisti novietojiet attēlu uz papīra lapas. Nostipriniet spēju ar zīmuli iezīmēt vāzes formu, pēc tam krāsojiet atlikušās attēla detaļas ar krāsām. Iemācīties zīmēt ogles zīmulis(ja to atļauj filiāles raksturs). Attīstīt estētisko uztveri.

Zīmējums "Grupas istabas stūris" »

Programmas saturs. Attīstīt novērošanas prasmes, spēju atspoguļot zīmējumā redzamo, nodot objektu relatīvo izmēru un to izvietojumu telpā (augšā, apakšā, pa labi, pa kreisi, vidū), raksturīgo krāsu, formu un uzbūvi. , situācijas detaļas. Iemācieties kontrolēt savu darbu un sasniegt lielāku precizitāti. Nostipriniet spēju novērtēt savus un biedru zīmējumus atbilstoši uzdevumam nodot reālo situāciju.

Aplikācija “Apsveikuma kartīte mammai”

Programmas saturs. Māciet bērniem izdomāt saturu apsveikuma kartiņa un īstenot plānu, prasmes un iemaņas. Attīstiet krāsu izjūtu un radošumu.

Zīmējums “Uzzīmē, ko gribi, skaista”

Programmas saturs. Turpināt attīstīt spēju redzēt un novērtēt apkārtējās pasaules skaistumu, vēlmi nodot skaistus priekšmetus un parādības savējos radošā darbība. Attīstīt bērnu spēju izskaidrot savas izvēles. Attīstīt spēju novērtēt savu attēla satura izvēli, citu bērnu tēmas izvēli un izteiksmīgu risinājumu. Stiprināt prasmi izmantot dažādu vizuālo materiālu izteiksmīgus līdzekļus.

Zīmējums pēc dizaina « Mīļās mammas portrets » - zīmējums no idejas vai pamatojoties uz fotogrāfiju .

Programmas saturs.

Iemācīties zīmēt sievietes portrets. Vizuāli uzsākt neatkarīgu meklēšanu - izteiksmīgiem līdzekļiem lai nodotu iezīmes izskats, konkrēta cilvēka raksturs un noskaņojums (māte, vecmāmiņa, māsa, tante). Turpināt iepazīties ar tēlotājmākslas (portreta) veidiem un žanriem.

Ainas modelēšana no pasakas “Po” līdakas komanda»

Programmas saturs. Turpināt stiprināt bērnu spēju veidot nelielu skulpturālu grupu, kuras pamatā ir pasaka, nododot proporcionālās attiecības starp varoņiem. Stiprināt spēju pārvietot figūras kustībā, novietot figūras uz statīva. Attīstīt spēju novērtēt darbu, patstāvību, radošumu.

Zīmējums pēc pasakas “Zēns ar īkšķi” motīviem »

Programmas saturs. Iemācieties zīmējumā nodot pazīstamas pasakas epizodi. Nostipriniet spēju zīmēt bērnu figūras, nododot figūru izmēru attiecību, pārdomājiet zīmējuma kompozīciju, nosakiet attēlu atrašanās vietu un izmēru. Iemācieties sākt zīmēt ar galveno - bērnu figūrām (iezīmējiet tās ar vienkāršu zīmuli). Stiprināt prasmi izvērtēt zīmējumus atbilstoši uzdevuma prasībām (pārdot pasakas tēlus).