Glasbena zabava za starejšo skupino. Zadeva: Sem prebivalec Rusije. Scenarij za glasbeno in gledališko zabavo "Zimski vzorci" v starejši skupini

Irina Tkačenko
Povzetek glasbene zabave v starejša skupina « Zimska pravljica»

Povzetek glasbene zabave v starejši skupini

Tema: "Zimska pravljica".

Cilj: zabavati, zabavati, zabavati otroke.

Naloge:

1. Izobraževalni:še naprej učite otroke, da se navadijo na situacijo igre.

2. Razvojni: razvijati glasbeno in estetsko percepcijo, pozornost, razvijati obstoječe spretnosti, miselne procese - aktivnost, samozavest, sposobnost timskega dela.

3. Izobraževalni:še naprej gojiti organiziranost, prijazen odnos do drugih, pozitiven odnos za glasbeno zabavo.

Metode in tehnike: umetniška beseda, pojasnila, vprašanja, smernice, signali, opomini, pohvale, spodbude.

Oprema: kostumi za like, snežinke, snežne kepe, vedra, medalje, magnetofon.

Pripravljalna dela:

a) učiteljica: pisanje povzetka glasbene popestritve, prebiranje dodatne literature, priprava opreme in gradiva za glasbeno popestritev.

b) otroci: ugibanje ugank o letnih časih, branje pesmi o zimi, o letnih časih.

Napredek glasbene zabave:

(Otroci vstopijo v dvorano ob glasbi.) Glasba A. Ermolova.

Vodilni:

Kakšni gostje drvijo v dvorano?

Vesel sem, da vidim fante tukaj!

Fantje, zdaj gremo na čudovito mesto. Ali želite vedeti, kam točno bomo šli?

otroci: ja!

Vodilni: Potem pozorno poslušajte to pesem in uganko, pa boste sami razumeli, kam gremo. Je jasno?

otroci: ja!

Vodilni:

Šapa mehka in puhasta,

Najbolj beli na zemlji

Sneg mi trka na okno:

"Pozdravljeni, sem že tukaj!"

In postalo je belo od snega,

Nenadoma je postalo tako lepo

Sneg pada čist, bel,

Brez teže, kot puh.

Vse je pokrito s snegom - hiše in šole,

Parki, gaji in polja,

Konec koncev je prišla, razpršila sneg,

Prava zima! Besede E. Snitsaruk.

Uganke o zimi.

Vodilni:

Če je povsod sneg,

Če je reka pod ledom,

Torej, pridite nas obiskati sami

Kdo je prišel, povej mi?

otroci: zima

Vodilni: Tako je, bravo otroci, zima je. Ti in jaz bova zimski gozd. Oh, kako lep je gozd pozimi, prav pravljica!

Vodilni:

Če je steber dima,

Sneg pod nogami škripa,

Če so vaša lica, nos hladni,

Kaj je na ulici?

otroci: Zamrzovanje.

Vodilni:

Če so v hišah božična drevesca

V svetlih kroglicah in lučeh,

Če plešemo v krogu,

Kaj se sestajamo?

otroci: Novo leto. Besede T. Gusarove.

Vodilni: Bravo! Kako radi rešujete uganke? Ste že kdaj videli snežinke?

otroci: ja!

Vodilni: Kakšni so?

otroci:Čarobno, ledeno, lepo.

Vodilni: Se strinjam s teboj! Pridi, naj te motiviramo s snežinkami. In zaplešimo čudovit in vesel ples snežink. V redu?

otroci: ja!

(Ples s snežinkami.) Glasba A. Varlamova.

Vodilni: odlično! Zelo mi je bil všeč tvoj ples snežink. No, preprosto ne morete odvrniti oči od tega! In verjetno tako dobro pojete kot plešete?

otroci: ja!

Vodilni: In to bomo zdaj preverili! Zapojmo vsem najljubšo pesem iz risanke "Če le ne bi bilo zime."

(Vsi pojejo pesem "Če le ne bi bilo zime.") Glasba E. Krylatov, besedilo Yu Entin.

Vodilni: Otroci, ali slišite, kakšni so ti zvoki?

V ledeni kočiji hiti

Zima-zima.

Veter bije s svojimi krili

V zaspane hiše.

Trgi in parki cvetijo

Snežno bela.

In mraz postavlja loke

Nad gozdno potjo. Beseda T. Bokova.

(Zima vstopi ob glasbi). Glasba Y. Serdobolskaya, besedilo O. Serdobolsky.

zima:

Pozdravljeni fantje!

Spoštovani gostje!

Želim vam srečo in veselje

Vsi fantje in gostje!

Naj zabava pride k nam!

Vodilni:

Prišla je zima - lepota,

In otroci, oh, kako jim je všeč!

Ljubimo te, Zimushka!

Tvoj mraz in led,

Pa sanke in drsališče!

zima:

Torej so mi povedali resnico

Da me fantje čakajo.

Se bojite zmrzali?

otroci: ne!

zima: Oh, poglejmo! Igrajmo se igro.

(Otroci se igrajo pod vesela glasba.) Glasba N. Glazkove.

Igra: "Snežinke in veter."

Namen: razvoj otroške domišljije, pozornosti, sposobnosti igranja v ekipi; vadite tek, obrate okoli sebe in počepe.

Potek igre: učitelj izgovori besede:

Zdaj bom pogledal:

Ki se zna zabavati

Kdo se ne boji zmrzali?

Učitelj - "veter" posnema pihanje vetra, otroci - "snežinke" pa se premikajo po igrišču in prikazujejo letenje snežink. Otroci se skrijejo (sedejo, ko učitelj neha pihati.

zima: Vau! Dejansko se ne bojite zmrzali! Veste, kako ne zmrzniti, poglejte, kako ste se skrili pred vetrom, bravo! Fantje, koliko veste o meni?

otroci: ja!

zima: Naj ti povem nekaj ugank, potem bomo videli, koliko veš o meni.

Uganke o zimi.

zima:

Lukerya se je raztresla

Srebrno perje,

Zavrtel, odnesel,

Ulica je postala bela.

otroci: Blizzard.

zima:

Živim pod samo streho,

Strašljivo je celo pogledati navzdol.

Lahko bi živel višje

Ko bi le bile tam strehe.

otroci: Ledenica.

zima:

Živel sem sredi dvorišča

Kjer se otroci igrajo

Ampak od sončnih žarkov

Spremenil sem se v potok.

otroci: Snežak.

zima: Aja, dobro opravljeno! Tako pametnih otrok še nisem srečal!

Vodilni: Otroci, zima mi je prišepnila, da je izgubila snežinke. In ne najde snežne kepe.

Trdo moramo delati

Konec koncev, zima potrebuje snežne kepe.

(Otroci igrajo na veselo glasbo.) Glasba Lyubasha.

Igra: "Kdo se bo hitreje sestavil snežinke in snežne kepe."

Namen: vaditi otroke pri teku, še naprej utrjevati sposobnost delovanja na signal učitelja, gojiti pozitiven odnos do iger.

Material: snežinke in snežne kepe.

Potek igre: otroci so razdeljeni v dve ekipi. Ena ekipa mora poiskati in zbrati snežinke, druga ekipa mora poiskati snežne kepe v dvorani. Nato otroci svoje najdbe pospravijo v vedra. Zmaga ekipa, ki hitreje opravi nalogo.

Vodilni: Igrali smo odlično!

zima:

Čas je, da odidem, fantje!

Ampak nisem jaz kriv,

Pomlad me spremlja,

In veliko počitnic vzame s seboj.

In spet pridem k tebi,

Ampak šele naslednje leto.

Zahvaljujem se ti za vse

Dal ti bom darila.

(Winter podeli otrokom spominske medalje.)

Publikacije na temo:

Nožno poročilo: Tekmovanje "Zimska pravljica" v starejši skupini. Zima je čudovit čas. Zima je pravi čas zabavne igre in zabavno. Otroci se vozijo po ulicah.

Povzetek glasbene zabave v starejši skupini "Ruski samovar" Voditelj: Zelo pogosto se za dogodki in nemiri dni naše antike ne spomnimo, pozabimo na to. Pa čeprav smo bolj vajeni letov.

Povzetek glasbene zabave v starejši skupini "Srečanje v gozdu" Povzetek glasbene zabave v starejši skupini "Srečanje v gozdu" Cilji: oblikovanje skrben odnos do žive narave skozi različne.

Povzetek odprt dogodek v višji logopedski skupini "B" za razvoj govora Tema: "Zimska pravljica" Vzgojitelj: Kachmazova I. R. Cilji:.

Povzetek zabave "Čudežno drevo"


Opis: Predlagani povzetek zabave bo uporaben za glasbene voditelje, vzgojitelje, predlagane igre pa lahko uporabljajo tudi starši. Izbrane igre so namenjene otrokom starejše predšolske starosti.
Cilj: Sistematizirajte znanje otrok s pomočjo glasbenih in didaktičnih iger.
Naloge: Razviti ustvarjalnost, občutek za ritem; gojiti prijateljski odnos drug do drugega; še naprej učite, kako govoriti o glasbi.
Poglejte, kakšno nenavadno drevo se je pojavilo v naši dvorani. Ali veste, zakaj je nenavadno? Ker je to drevo zraslo v deželi Glasbe in samo postalo glasbeno. Vas zanima, katera naloga se skriva za številko 1?

Didaktična igra"Bagica prašiček"
Namen igre: Naučite se govoriti o glasbi
Napredek igre: Ko so otroci poslušali glasbeni del(»Jutro« iz suite E. Griega »Peer Gynt«), jih učitelj prosi, da primejo dlani in jih nato ogovori:
- Kakšen velik prašiček ima vsak od vas! Kaj bomo dali vanjo?
Otroci se odzovejo s ponudbo različne možnosti.
- Dajmo ga v vaše hranilnike lepe besede ki pravilno opisujejo glasbo, ki smo jo poslušali.


Številka 2 nas vabi k igri s kocko.
Didaktična igra "Zabavna kocka"
Namen igre: Razvijte ustvarjalne manifestacije v izvedljivem čustvenem in ekspresivnem prenosu slik.
Napredek igre: Sliši se katera koli preprosta, vesela melodija in udeleženci si podajajo kocko.
Morate vzeti smešno kocko,
In ga podajte okoli.
Kaj bo pokazala ta kocka?
To moramo pokazati otrokom!
Igralec, ki ima kocko, jo vrže na tla v krogu. Učitelj vpraša, kdo je upodobljen na zgornjem robu kocke. Učitelj predlaga, da ob glasbi pokažete, kako se ta žival premika.
Številka 3 nam je skrila nenavadno nalogo. Zdaj vam bom povedal zgodbo, ki se je zgodila eni lenobni mački. Ti pa mi pomagaj oživeti pravljico.
Didaktična igra "Mačka in miši"
Namen igre: izboljšati otrokovo sposobnost razlikovanja dinamični odtenki, razvijajo ustvarjalno domišljijo, sposobnost ekspresivnega prenosa glasbene in igralne podobe.
Napredek igre: Voditelj bere pesem, udeleženci izvajajo dejanja v skladu z besedilom in dinamiko.
Tam je živel maček Vasilij.
Mačka je bila lena!


Ostri zobje in debel trebuh.
Vedno je hodil zelo tiho.
Glasno in vztrajno zahteval jesti.
Ja, malo bolj tiho sem smrčal na štedilniku.
To je vse, kar je znal narediti.
Mačka je nekoč imela takšne sanje:
kot bi začel boj z mišmi.
Ob glasnem kriku jih je vse opraskal

S svojimi zobmi, vašo taco s kremplji.
V strahu so miši tiho molile:
"O, usmili se, usmili se, naredi mi uslugo!"
Potem je mačka nekoliko glasneje vzkliknila: "Scram!"
in so se razkropili.
Medtem ko je mačka spala, se je zgodilo tole:
Miši so tiho prišle iz luknje,
Glasno hrustljajoč so ga pojedli kruhove skorje,
Potem so se malo bolj tiho smejali mački,
s pentljo so mu privezali rep.
Vasilij se je zbudil in glasno kihnil;
Obrnil se je k steni in spet zaspal.
In miši so splezale na hrbet lenuha,
Iz njega so se glasno norčevali do večera.

Številka 4 nas vabi na sprehod.
Didaktična igra"Sprehod po parku"
Namen igre: Razviti občutek za ritem pri otrocih.
Napredek igre: Danes bomo šli v park na igrišče. Ta sprehod je nenavaden, saj si bomo samo predstavljali, kaj počnemo. Pa začnimo. Bil je lep dan in ti in jaz sva se odločila, da greva v park. Oblekla sva se in se začela spuščati po stopnicah ( posnemati na metalofonihspuščanje po stopnicah - iz zgornjega v spodnji register). Šli smo ven in tekli po poti navzgor, naravnost do igrišča. (imitirano na metalofonih z zvenenjem iz spodnjega registra v zgornji register v hitrem ritmu). Zagledali so gugalnico in se začeli gugati na njej ter peti pesem:
Tukaj je gugalnica na travniku,
Tekel bom na gugalnico
Gor - dol,
Gor - dol.
Zajahali smo se na gugalnici in se začeli žogati, rekoč:
Moja vesela zvončna žoga,
Kam si zbežal!( posnemajo poskočno žogo na metalofonih).
Toda nenadoma je začelo deževati. Sprva je hodil počasi, potem pa čedalje hitreje: Kaplja... kaplja... ( zvok kapljic na metalofonih). Bali smo se dežja in tekli v vrtec: žig, žig, žig.

In številka 5 nam ponuja igro "Magic Fan"
Didaktična igra"Čarobni ventilator"
Namen igre: Razvijati domišljijo in ustvarjalnost, utrjevati poznavanje glasbenih zvrsti, oblikovati trajnostno zanimanje za različne vrste in zvrsti glasbena umetnost.
Imam čarobno oboževalko. Da, ne le enega, ampak koliko. Lahko se spremeni v različne predmete. Pomislite, kaj še lahko naredite iz ventilatorja, kako ga lahko zložite? Pri tej igri nam bo pomagala glasba.
Torej, če slišite valček, bo pahljača ostala pahljača, če bo koračnica, bomo iz pahljače naredili ravno pot, če bo polka, se bo pahljača spremenila v krilo, in če bo zaigrala pesem, bo pahljača bo postala harmonika.

Številka 6 nas vabi, da se počutimo kot orkestrski glasbeniki
Didaktična igra"Glasbeniki"
Namen igre: Povečati zanimanje za glasbo, razvijati otrokovo naravno muzikalnost in začetne sposobnosti ustvarjanja glasbe.
Napredek igre: Na mizi so glasbila: tamburin, boben, žlice, piščal, ropotulje in marake, (ta ista glasbila so upodobljena na ploskvah kocke.) Udeleženci stojijo v krogu in si podajajo kocko ob glasbi z besedami:
Vse igra in poje.
Kocka bo povedala, kdo bo začel!
Igralec, ki je vrgel kocko, poimenuje inštrument, prikazan na zgornji strani, ga vzame z mize in zaigra preprost ritmični vzorec. Vsi ponavljajo ritmični vzorec s ploskanjem.

Za številko 7 se je skrila gosenica. Želi postati pevka, a ne ve, kako bi se naučila peti. Ji pomagamo?
Didaktična igra"Nauči gosenico peti"
Namen igre: Razvoj vokalnih sposobnosti, učenje petja po vzorcih.

Kaj je še pripravilo naše glasbeno drevo?
Didaktična igra: “Glasbena lokomotiva”
Namen igre: Razviti sposobnost razlikovanja tembra različnih glasbil.
Napredek igre: Poglej, tam je parna lokomotiva,
Pripeljal je prikolice.
Njegova pot je dolga
Navsezadnje je vlak muzikalen.


Sliši se fonogram glasbenega dela, udeleženec imenuje instrument, ki je zvenel. Omenjeno orodje zavzame prostor v napovedniku.

Kaj nas čaka naslednja naloga? In čakamo na srečanje z našimi najljubšimi risankami.
Didaktična igra"Multi-remote"
Namen igre: Naučite otroke določiti naravo glasbe, razvijati dikcijo pri petju, čisto intonacijo, razvijati čustveno odzivnost na slišano pesem.
Napredek igre: S štetjem je izbran "voznik":
En, dva, tri, štiri, pet - igrali se bomo,
K nam je priletel metulj in ti rekel zapoj.

Igralec naj zapoje otroško pesmico, katere slika se prikaže na zaslonu.



In opraviti moramo le še zadnjo nalogo.


Didaktična igra: "Trgovina z igračami"
Namen igre: Razvoj ustvarjalnih sposobnosti, ustvarjalnost.
Napredek igre: Dili-ding, dili-ding,
Odpiramo trgovino.
daj no daj no
Izberite, kar želite!
Izbrani udeleženec odgovori, kaj želi kupiti. Nato vsak upodablja dano igračo. »Kupec« izbere tistega, ki ga bolje prikaže.
Bravo! Opravili ste vse naloge Čudežnega drevesa. V spomin na srečanje vas nagrajujem z znaki »Mladi glasbenik«.

Scenarij zabave "Zima-zima" za pripravljalne in starejše skupine:

Cilj: Ustvarite veselo praznično vzdušje.

Naloge:

Utrditi znanje otrok o zimi in zimskih pojavih.

Razvijte domišljijo ekspresivni govor otroci;

Voditelj:

Pot je prekrita z belim puhom. Kako čist je zrak pozimi!

Nekaj ​​časa bom stal in občudoval, kako snežinke letijo nad menoj!

Zima jih raztrosi povsod in vsakomur nameni srebrno obleko.

Kot da okoli vas oživi pravljica, snežinke pa se vrtijo in letijo!

Zimo obožujemo tako odrasli kot otroci! Zato ga ljubkovalno imenujejo – zima-zima!

Voditelj:

Dragi fantje, danes smo se zbrali v tej dvorani, da pozdravimo zimo! Povej mi, katere zimske mesece poznaš?

otroci:

december, januar in februar.

Voditelj:

prav! In vsak zimski mesec je drugačen. December je prvi mesec. Mesec prvega snega in vsem najljubši praznik - novo leto. Januar je praznik božiča, zimskih iger in zabave. Februar je zadnji in najhujši, mrazni mesec zime. Februarja so snežne nevihte in snežne nevihte. Pozimi je vse belo in lepo!

Voditelj:

Koliko vas zna povedati, kakšna je zima? Poskusimo ga opisati:

Odgovori otrok: (mrzlo, belo, srebrno, hladno, ledeno, snežno, lepo, peneče)

Voditelj:

prav! Tako lepotica je! Pa še vesela je, saj s seboj prinaša veliko veselja, zabave, iger in praznikov. Povejte mi torej, katere igre se lahko igramo pozimi?

- Odgovori otrok (igranje sneženih kep, delanje snežaka, drsanje po hribu, drsanje, sankanje, smučanje, gradnja trdnjave).

Voditelj:

Tako je zima zabavna. Verjetno komaj čakate, da vidite našega gosta. Pokličimo jo k sebi:

Voditelj:

Zima, pridi!

Prinesi nam snežno kepo

Igrali se bomo s tabo

Lepo se imejte in plešite!

Vse skupaj: Zima, pridi!

Zima ob glasbi vstopi v dvorano.

zima:

Pozdravljeni fantje! Slišal sem, da me kličeš, zelo sem vesel, da sem dobrodošel gost pri tebi! In vesel sem, da sem te spoznal.

Voditelj:

Tako nadarjena umetnica si – kako si vse okrasila! Fantje, res je, lepo je naokrog - vse se lesketa, blešči, Kdaj boste še videli kaj takega? Zimushka - zima, otroci so zelo veseli, da te vidijo in ti želijo dati pesmi:

Najljubša zima

Lepa zima
Zunaj je mraz.
Hitro se bom oblekel
in čim bolj toplo!
Nadel si bom rokavice
Spletla mi jih je mama.
In krzneno kapo
Trmasto bom vlekel.

Celo jezero je pokrito z ledom,
Drevesa postanejo srebrna
In vse okoli je pokrito s snegom,
In šel bom na vožnjo.

Odsmučal bom
hitro s strme gore,
Jaz se bom šel sankat
In ko bom padel, se bom ogrel.

Kako obožujem zimo!
Morda je to čudno.
Obstajajo časi v letu
kje dežuje nepričakovano.
Ko gobe zrastejo
In popki nabreknejo.
Ko cvetijo na vrtu
Lepe rože.

Zima je najlepša!
Morda je hladno, a vseeno
Blush, več zabave,
Videti je kot praznik!

zima:

Čudovite pesmi, to je zame zelo dragoceno darilo! Pripravila sem vam tudi veliko različnih presenečenj. Ko me srečaš na ulici, se igrava snežne kepe, delava snežano žensko, a tukaj, v tej sobi, nama ne bo dolgčas. Se želiš igrati? Potem pa začnimo!

Igra se igra "Snežni zameti".

Otroke razdelite v dve ekipi. Pred ekipami sta dva kroga whatmana. Stojte na enem krogu, vzemite drugega in ga postavite predse - stojte na njem. Akcija se ponavlja, dokler otrok skozi snežne zamete ne pride do božičnega drevesa. Morate teči nazaj do ekipe in prenesti snežne zamete do naslednjega.

zima:

Fantje, prinesel sem vam snežne kepe, igrajmo se.

Igra se igra "Snežne kepe".

"Snežne" kepe so raztresene po tleh. Vsaka ekipa ima svoj koš. Otroci na signal zbirajo "kepe" v košaro. Zmaga ekipa, ki ima v svoji košarici največ "kepic".

Igra se igra "Obleci božično drevo".

Na dva Whatmana je narisan obris božičnega drevesa, v skodelicah so flomastri. Ob glasbi ga otroci začnejo oblačiti (risati balone). Zmaga ekipa, ki na božično drevo nariše največ kroglic.

"Snežni boj"

Položite bleščice na tla. Ekipe stojijo na obeh straneh. Ekipe dobijo snežne kepe enakovredno. Ob glasbi se začne snežni boj. Takoj ko se glasba konča, se šteje polovica, katere ekipa ima najmanj snežnih kep. Ta ekipa zmaga.

zima :

Zdaj pa poslušajuganke:

1. Takoj ko zadiha zima, so vedno z vami.

Dve sestri te grejeta. Kako se imenujejo? (palčniki).

2. V plesu pisanih mask nastopajo junaki iz različnih pravljic.

Zabavajo se in krožijo, kakšne počitnice so to? (Maškarada).

3. Živim pod samo streho, celo strašljivo je pogledati dol.

Lahko bi živel višje, če bi bile tam strehe. (Ledenica).

4. Vedno je zaposlen z delom, ne more iti zaman.

Gre in pobarva belo vse, kar vidi na poti. (sneg) .

5. Ribe pozimi živijo na toplem

Streha je iz debelega stekla. (led).

6. Vas je v belem žametu – tako ograje kot drevesa.

In ko veter napade, ta žamet pade. (Rime).

7. Dve punci s prhkim nosom se ne bosta zapustili.

Oba tečeta po snegu, oba pojeta pesmi. (Smuči) .

8. Najprej letiš na njih z gore,

In potem jih potegneš v hrib. (Sani) .

9. Napudrala sem poti in okrasila okna.

Otroke je razveselila in jim omogočila sankanje. (Zima) .

10. Zvezde so se malo zavrtele v zraku.

Usedle so se in stopile na mojo dlan. (Snežinke).

Voditelj :

Bravo fantje opravili nalogo.

Igra "Čarobna snežinka"

zima:

Vabim vse, da se postavijo v krog. Med predvajanjem glasbe podamo snežinko, takoj ko glasba utihne, kdor ima snežinko v rokah, opravi nalogo (poje, pleše, recitira pesmico itd.).

Voditelj:

Fantje, zapojmo pesem za zimo.

Pesem "Zimska pesem"

zima:

Bravo, fantje! Tako me zanimaš! Toda čas je, da grem ven - dodajte sneg, pobelite drevesa - imam veliko dela! Se vidimo zunaj - samo toplo se oblecite! Adijo fantje!

Učitelji delijo bonbone.

Zabava za otroke v starejši skupini "Zimushka - zima"

Namen: Ustvariti čustveno razpoloženje, utrditi znanje otrok o zimskih aktivnostih.

Prepoznajte značilne znake zime.

Učitelj v vlogi (Zimushki - zime)

Otroci prihajajo v dvorano, okrašeni in elegantni.

zima: Pozdravljeni fantje! Poglejte, kako lepo in pravljično je vse tukaj! Kaj misliš, kdo te čaka? Seveda, to je Zimushka - zima! Poslušajmo pesem.

Prišlo je hladno vreme!

Voda se je spremenila v led.

In strahopetni sivi zajček

Spremenjen v belega zajčka.

Medved je prenehal rjoveti.

V gozdu je prezimoval medved.

Kdo bi rekel, kdo ve

Kdaj se vse to zgodi?

otroci: Pozimi.

zima: Pozimi pravilno. Ali želite obiskati Zimushka - zima?

Fantje, imam čarobne snežne oblake.

Vstani, zapri oči in odleti do Zimuške.

Malo smo zakrožili in se pogreznili na tla.

(Sliši se glasba Blizzard).

Tako smo prispeli v zimsko kraljestvo do Zimuške - zima.

(Otroci stojijo v krogu in pojejo pesem za Zimuško - zima).

Pesem "Enkrat snežinka".

zima: Zelo sem vesel, da te vidim v svojem kraljestvu! Kako ste vedeli, da je prišla zima?

Odgovori otrok: (Pozimi je hladno, sneg leti povsod, obstajajo hude zmrzali, drevesa so prekrita s snegom, lahko se sankamo, smučamo, oblikujemo snežake, reke so prekrite z ledom, pihajo snežne nevihte, živali so preoblekle dlako, sneži, najbolj dolgo pričakovano in vesel praznik"Novo leto").

zima: Malo se sprostimo in igrajmoigra "Zima - zima".

Pozdravljena Zimushka - zima!(Priklonimo se).

Kaj si prinesel za darilo?(Razširimo roke ob straneh.)

Beli puhasti sneg(Počepnemo in se dotaknemo namišljenega snega).

Mrazno srebro(Vstanemo, dvignemo roke).

Smuči, sani in drsalke(Imitiramo gibe smučarjev).

In na drevesu so lučke!(svetilke).

zima: Fantje, povejte mi, ali poznate veliko pesmi o zimi?

Otroci berejo pesmi o zimi.

1. Vse je pokrito z belim snegom -

In drevesa in hiše

Ličnokrili veter žvižga

2. Skozi se vije zapletena pot

Od jase do hriba

Tole je zajec vtipkal:

Pozdravljeni, Zimushka - zima!

3. Postavili smo ptičje krmilnice,

Vanje vlijemo hrano

In ptice pojejo v jatah:

Pozdravljeni, Zimushka - zima!

4. Sneg pada na hiše

Zima je spet prišla k nam!

Prinesel v nahrbtniku

Snežni metež in sneženje.

Mraz, snežni zameti, led

In seveda novo leto!

5. Vesela zima je prišla

Z drsalkami in sankami,

Z napudranimi smučmi,

S čarobno staro pravljico.

6. Na okrašenem božičnem drevesu

Luči zanihajo

Naj bo vaša zima zabavna

Ne konča se več!

zima: Bravo! Brali smo zelo lepe pesmi. Predlagam igranjeigra "Se zgodi, ne zgodi se."

Ali je pozimi snežna nevihta?

Ali voda v reki pozimi zamrzne?

Ali pozimi dežuje?

Ali zajček hodi v šolo?

Ali ponoči sije sonce?

Ali veter stresa drevesa?

Ali volk igra violino?

Ali pozimi grmi?

Ali pozimi sneži?

Ali praznujete novo leto pozimi?

zima: Fantje, kaj najraje počnete pozimi? Katera zimske igre veš

otroci: Veliko hodimo, delamo snežake, se spuščamo, sankamo, kepamo.

zima: Igrajmo se vsi skupaj snežne kepe.

Igra snežne kepe

Dve košari. Otroci zbirajo snežne kepe v eno košaro. Zimushka - še ena zima. Kdo bo najhitreje zbral največ sneženih kep?

Igra "Snežinke in veter"

Otroci se zberejo v krogu in se primejo za roke. Na učiteljev znak: »Veter je zapihal močno, močno. Razpršite se, snežinke! - razpršiti noter različne smeri po dvorani, razširjajo roke vstran, se gugajo, vrtijo. »Veter je potihnil! Vrnite se, snežinke, v krog!« Otroci stečejo v krog in se primejo za roke.

Igra "Kot sneg na hribu"

Kot sneg na hribu, sneg

In pod drevesom je sneg, sneg

In na drevesu je sneg, sneg(sklenejo roke nad glavo).

In pod drevesom je sneg, sneg(sedi, roke na straneh).

In medved spi pod snegom.

Tiho, tiho - ne delaj hrupa!(pomajajo s prstom).

Naj medved spi v brlogu.

zima: Bravo fantje! Zelo radi imate zimo z igrami, zimskimi radostmi, zmrzaljo, puhastim snegom in veselimi prazniki.

Oh, snežinke in snežno beli puhci letijo.

To je Zimushka - zima je pokazala rokave.

Zavrtinčila je vse snežinke in jih spustila na tla.

Ples "Snežinke"

(Zimushka - zimski plesi z otroki).

zima: Danes smo se zabavali, igrali in norčevali.

In zdaj otroci, čas je za počitek.

Hvala fantje! Zelo sem užival v igri in zabavi s teboj. Vam je bilo všeč v mojem kraljestvu?

otroci: ja

zima: Fantje, čas je, da se vrnete v skupino. Čakajo nas čarobni oblaki.

Mestna uprava vrtca izobraževalna ustanova

« Vrtec Alzamay"

Vzgojitelj: Kovel V.K.

Občinska proračunska izobraževalna ustanova "Olkhovskaya progymnasium" občinskega okrožja Olkhovsky Volgogradska regija

dokončana

Khobotova G.A.,

glasbeni vodja

2015Cilj:

Razvoj celostnih lastnosti pri otrocih

Naloge:

Estetski razvoj

Spoznanje

Socialni in moralni razvoj

glasba

Spodbujajo izrazno predstavljanje podob živih in neživih predmetov

Razvijati pevske sposobnosti, zanimati za pesemsko ustvarjalnost, spodbujati dolgotrajno petje.

Okrepiti sposobnost lepljenja papirnatih predmetov na velik list

Aktivirajte znanje otrok o zimskih naravnih pojavih

Spodbujajte občutek timskega dela pri izvajanju skupnih dejanj

Demo gradivo

Izročki

List Whatman modra, 10-12 "snežne kepe"

Izrežite snežinke in božična drevesca glede na število otrok, lepite

Napredek lekcije

Otroci ob glasbi vstopijo v dvorano in se postavijo v krog. Dvorana je lepo urejena. Otroke v dvorani pozdravi glasbeni vodja oblečen v Winter.

Glasbeni vodja:

Pozdravljeni fantje! Jaz sem Zimushka - Winter. Ste veseli, da me vidite?

Poglej skozi okno. Kako se je spremenila naša ulica? Zakaj je postalo tako svetlo? (odgovori otrok). Tako je, na ulicah leži mehko in puhasto beli sneg.

Otrok:

Povsod je sneg; vse naokoli je tiho;
Narava spi v zimskem snu,
In skozi oblake - sive in mračne -
Sonce je videti slabo.

Nad mojim oknom je prazno
Eno ptičje gnezdo -
Ampak pomlad, rože in sonce
Spomnilo me je!..

Ivan Belousov

Otrok:

Tako je zima - zima,

Na drevesih je resa.

Dvorišče ni vidno iz okna,

Celotno steklo je bilo prekrito z vzorcem.

Fantje, kdo ne riše vzorcev na steklo? Tako je, mraz, vse pokriva z mrazom. In jaz sem snežna zima, rada pojem. Zapojmo skupaj.

Petje

Celotno pot sem prekril z belim snegom. In moj prijatelj Frost je risal po oknih in zdaj hoče, da nam zmrznejo roke. Pogrejmo jih.

Fonopedična vadba po metodi Emelyanova.
Snežne nevihte "U" so žvižgale, sneg "O" je letel.
Velik snežni metež "I" je postlal posteljo.
Postelje je naredila z zmrzaljo "A".
In snežne nevihte so A-ju preprečile, da bi spal celo noč.

Glasbeni vodja:

Zunaj je mraz in jaz sem šef. Se bojite zmrzali?

Otrok:

Ti, mraz, mraz, mraz,

Ne pokaži nosu!

Hitro pojdi domov

Vzemite mraz s seboj.

In vzeli bomo sani

Gremo ven

Sedimo v sani – skiroje

Ja, s planine - vau!

V puhastem snegu - bum!

Pesem o zimi

Glasbena igra"Sani"

Otroci stojijo v parih, eden spredaj, drugi zadaj (sani) Ko igra hitra glasba, tečejo v krogu (spuščanje po toboganu), mirna glasba - hodijo v krogu (vlečejo sani), ko glasba. končajo, se ustavijo.

Vzgojiteljica:

Fantje, kaj najraje igrate pozimi? Kotalimo snežno kepo.

Petje "Snowball"

Skotalila se je snežna kepa hodite v krogu in se pokrčeno vrtite pred prsmi

Sledim mu peš. ob komolcih z rokami, prsti stisnjeni v pest.

On je hitrejši, jaz tečem - začeti teči

In udari v vrata s čelom. ustaviti pri zadnja beseda

BUM! tiho udarjajo z dlanjo po čelu

Glasbeni vodja:

Fantje, povejte nam, kaj veste Zimuški - Zimi. (odgovori otrok)

Otrok:

Sneg in snežni vzorci,

Na snežnem polju pogovori,

Mraz, mrak...

Dan - drsalke, gora, sani ...

Večer - pravljice starih bab...

To si - Zima! (A Kruglov)

Vzgojiteljica:

Zdaj pa fantje, uganite uganko:

Kakšne zvezde so skozi?

Na plašču in na šalu,

Vse skozi, izrez,

Boš vzel, vodo v roko? (Snežinke)

Glasbeni vodja:

Tako je, fantje. To so moji prijatelji - snežinke. Poglejte, koliko jih je v dvorani. Nalepimo božična drevesca in snežinke velik list papir in z vami bomo imeli zimski gozd.

Otroci ob glasbi nanesejo lepilo na snežinke in božična drevesca ter jih prilepijo na pripravljeno ozadje.

Otrok:

Naj piha snežni metež

Ne bo nas prestrašilo

Greva vseeno na sprehod

Igrajmo se z njo.

Igra "Blizzard in Blizzard"

Otroci stojijo v krogu. V središču je obroč s snežnimi kepami, blizu katerega stojita Blizzard in Snowstorm.

Snežni metež in snežni metež

Lezejo po cesti,

Poskušajo prikriti vse načine.

Z zamudo

Utrujenemu popotniku

Ni možnosti, da bi našli cesto.

Vzeli bomo lopate

Odstranili bomo sneg s cestišča.

Snežni metež, snežna nevihta:

Snežne kepe te bomo metali,

Preprečili vam bomo čiščenje snega.

Blizzard in Snežna nevihta mečeta snežne kepe na otroke. Otroci bežijo. Zadeti od snežne kepe se ustavijo, prekrižajo roke na prsih in se z dlanmi potrepljajo po ramenih (tresejo se od mraza)

Glasbeni vodja:

Bravo, fantje! Vam je bil moj obisk všeč? Povejte nam, kaj smo počeli danes? Kaj so igrali? Zelo sem vesel, da ti je bilo všeč. In zelo bom vesel, če te vidim na ulici. Navsezadnje je tam tako lepo, veliko je snega, iz katerega lahko izklešeš sneženo žensko, se igraš snežne kepe in samo padaš v snežne zamete. Če želite to narediti, boste morali zdaj iti v skupino, se toplo obleči in iti na svoje spletno mesto.

In da ne boste pozabili name, tukaj so moja darila. (daje sladkarije). Se vidimo zunaj!

Otroci zapustijo dvorano in se pridružijo skupini ob glasbiLiteratura

    M.Yu Kartushina "Igramo, rišemo, pojemo", integrirane dejavnosti za otroke 5-7 let - Moskva: Založba "Scriptorium 2003".

    M.Yu. Kartushina št. Logoritmični tečaji v vrtcu." - Moskva.: Založba Sfera, 2004