Atvērtā mūzikas stunda sagatavošanas grupu ziemā. Integrētā mūzikas stunda sagatavošanas grupā par tēmu: Gada ziema mūzikā, dzejā un glezniecībā. Vārdu krājuma bagātināšana un aktivizēšana

Vārds: Mūzikas nodarbības kopsavilkums " Balts papīrs ziema"
Nominācija: Bērnudārzs, Nodarbību piezīmes, GCD, mūzika, Sagatavošanas grupa

Amats: mūzikas vadītājs
Darba vieta: MDOU Nr. 65 “Spikelet”
Atrašanās vieta: Novosinkovo ciems, Dmitrovska rajons, Maskavas apgabals

Muzikāla nodarbība sagatavošanas grupas bērniem
"Ziemas baltā grāmata"

Mērķis: Radīt apstākļus muzikālam un radošam darbam ar dažādiem attēliem, kas saistīti ar balto krāsu. Apvienojot bērnu pieredzi un zināšanas, lai radītu holistisku pasaules ainu.

Uzdevumi:

1. Veidot bērnos izpratni par krāsu, skaņu, kustību, kā arī to dažādajām kombinācijām.

2. Izraisīt emocionālu reakciju uz baltās krāsas dziļo izteiksmīgumu.

3. Attīstīt bērnu radošo iztēli.

4. Holistiski attīstīt bērnu muzikalitāti, kombinējot dažādas: vizuālās, dzirdes, taustes, motoriskās sajūtas.

5. Attīstīt bērnos spēju pastāvīgi asociēt līdzības starp savām maņu sajūtām (redzes, dzirdes, taustes) un skaņām; plastmasas, grafiskie attēli.

Rokasgrāmatas un materiāli: Balta grāmata ar ilustrācijām, zvaniņi, kristāla brilles, metalofons, zvaniņi, 2 sudraba kociņi bērnam, ekrāns, projektors, molberts, krāsas, otas.

Nodarbības gaita:

Bērni mūzikas pavadībā ieiet zālē un stāv aplī

Mūzikas vadītājs: Puiši, sveicu jūs mūzikas zālē.

Sveicināsim viens otru.

Sveiciens aplī

Mūzikas vadītājs: Tagad klausieties mīklu:

- Skaidrs laiks, sniega haoss... Šis ir gadalaiks, ko mēs saucam...? (ziema)

Atcerēsimies ziemas mēnešus. (Runā bērni)

Jūs droši vien jau uzminējāt, ka šodien mēs runāsim par ziemu.

Paskaties, kas man ir neparasta grāmata, un to sauc

"Ziemas baltā grāmata". Par ko, tavuprāt, tajā var lasīt?

Par ko ir rakstīts? (Runā bērni)

Pastāsti man, kādā krāsā ir ziema? Kur viņš vēl dzīvo? balts?(Runā bērni)

Kas tas bija? Varbūt viegla vasaras vēsma? Tātad mūsu grāmatas pirmā lapa ir atvērta.

Mēģināsim ar balsi attēlot ziemas puteni? Un uzzīmēsim ar roku tavas balss kustību. Uz skaņu "U". Vispirms meitenes, tad zēni. Puiši, es jutos nobijies un auksts. Atveram citu lapu un paskatīsimies..... (ziemas dabas attēls)

Domā un saki. Kādi mūzikas instrumenti var skanēt ziemas dabā? Paņemiet savus instrumentus, un mēs ieskaņosim šo attēlu un atskaņosim ziemas mūziku.

Muzikālais orķestris"Ziemas mūzika"

Muzikālais vadītājs: Un mēs turpinām lasīt mūsu grāmatu.

Atveriet nākamo lapu. (Sniegpārslu attēls)

ko tu redzi? Jā, sniegpārslas. Viņi ir tik skaisti un visi tik dažādi.

Es iesaku jums būt radošam un attēlot sniegpārslas, izmantojot šīs sudraba nūjas. Paņemiet divas burvju nūjiņas.

Spēle: “Salieciet sniegpārsliņu”

Muzikālais vadītājs: Atvērsim nākamo lapu? (attēlā balerīna)

Jā, šī ir balerīna. Cik daudzi no jums kādreiz ir skatījušies baletu?

Tagad redzēsim īsts balets pēc pasakas "Riekstkodis" motīviem.

Kas ir balets? Tulkojumā no itāļu valodas vārds "balets" nozīmē "deja".

Baletam ir trīs galvenās sastāvdaļas: solisti, baleta korpuss (baleta korpuss ir tad, kad dejo daudzi dejotāji) un orķestris. Jebkurš balets ir balstīts uz dažiem literārais darbs. Baleta “Riekstkodis” pamatā ir rakstnieka Hofmaņa tāda paša nosaukuma pasaka. Mūziku baletam “Riekstkodis” sarakstījis pazīstamais komponists P.I.
Un mēs skatīsimies sižetu “Sniega pārslu valsis”.

Baleta fragmenta video skatīšanās.

Muzikālais vadītājs: Atveram citu lapu...? (tastatūras attēls)

Jā, tā ir klavieru tastatūra. Kāpēc viņa ir šeit? Jā, arī atslēgas ir baltas. Un, ja atskaņojat visas notis no “C” līdz “C”, jūs iegūstat baltu skalu. (Dziedam skalu)

Dziedāsim dziesmu ar nosaukumu “White Scale”.

Tiek izpildīta dziesma “White Gamma”.

Muzikālais vadītājs: Pāršķirsim vēl vienu mūsu grāmatas lappusi. Un šeit...

(Attēls “Baltā deja”)

Mēs redzam pāri dejojam. Vīrietis un sieviete. Viņi dejo valsi.

Ballēs un deju vakaros vīrietis vienmēr aicina dāmu dejot.

Bet, ja viņi paziņo par "Balto deju". Tad meitene izvēlas deju partneri. Tāpēc šī bilde ir mūsu grāmatā. Tātad, es izsludinu Balto deju! Meitenes, aiciniet zēnus.

Uzstājās "Valsis".

Mūzikas vadītājs: Atlikusi tikai viena lapa (balta lapa)

Man žēl sliktās baltās krāsas, tā it kā neeksistē.

Lūk, man priekšā balta palags, visi uzreiz redz, ka palags tukšs.

Ko mēs varam darīt ar šo lapu? (Bērnu atbildes)

Protams, mēs varam kaut ko uzzīmēt. Cik piezīmju mums ir?

Pastāsti man, kas vēl mums ir septiņi? (septiņas notis, septiņas nedēļas dienas, septiņas varavīksnes krāsas...)

Paskaties, man ir liela balta lapa un septiņu krāsu krāsa. Iesaku visiem kopā padarīt šo palagu košu! Tu sēdi uz krēsliem un pa trim ej pie molberta un krāso jebkurā krāsā.....

Radošais grupu darbs “Zīmēšana kopā”

Muzikālais vadītājs: Mūsu stunda ir beigusies. Kas tev visvairāk palika atmiņā un patika? (bērnu atbildes)

Un šo darbu es jums uzdāvinu kā suvenīru.....

Uzdevumi: Attīstiet radošās prasmes un iztēli, izdomājot imitējošas kustības un statiskas pozas. Nostiprināt zināšanas par ziemas pazīmēm, sniega un ledus īpašībām. Izkopt emocionālu atsaucību pret mākslas darbi.

MEZGLA PĀRSKEDĪBA:
Liriskas mūzikas pavadījumā bērni ieiet mūzikas istabā un stāv puslokā. Ienāk ziema.

Ziema:(mūzikas vadītājs):
Es esmu Zimushka-ziema, man patīk ļoti auksts laiks.
Kas ar mani spēlējas, tas var nonākt brīnišķīgā pasakā!
Ziema: Esiet sveicināti manā valstībā. Cik viesu ieradās pie manis? Ko tu zini par ziemu? Kādu darbu es daru? (Bērnu atbildes) Tagad dziedāsim manu mīļāko dziesmu par ziemas darbiem.

IZPILDES DZIESMU “WINTER”

Ziema: Ziemas valstībā ir īpaši brīnišķīgi mūzikas instrumenti. Kā jūs domājat, kā tas izskatās? (Es spēlēju vienu mūzikas instrumentu, un puiši to salīdzina ar ziemas zīmi. Piemēram, tamburīns - sniegpārslas lido; glockenspiel skaņa ir līdzīga - it kā ledus spīd; zvans - zirgi skrien iekšā. snieg, lāstekas dzirkstī - vējš čaukst, putenis, atgādina sniega vētras utt.)
Ziema: Kurš instruments nav piemērots ziemai? (spēlē bungas) Kāpēc? (Bērnu atbildes) Puiši, palīdziet man attēlot manu ziemas valstību uz šiem mūzikas instrumentiem. (iesaku spēlēt mūzikas instrumentus pie mūzikas)

ORĶESTRIS “ZIEMAS VAKARS” K. Sorokina

Ziema: Es domāju, ka tagad mūzikas instrumentiem vajadzētu atpūsties, un mēs ar jums tiksim tālāk! Vai jums patīk ziemas prieki? (Bērnu atbildes) Man arī patīk spēlēties.
Es steidzos pie jums un atnesu dāvanā sniega pikas!
Ātri ieejiet lielajā aplī un nepalaidiet garām sniega pikas!

SNIEGBOLA SPĒLE N. Veresokina

Ziema: kādus citus ziemas priekus jūs zināt? Redzu, ka visiem puišiem patīk spēlēt, viņi daudz zina ziemas prieki. Labi darīts! Bet kas vēl notiek ziemā, Katja mums pastāstīs savā brīnišķīgajā balsī!

L.Vahruševas DZIESMA “ZIEMA-ZIEMA” (solo)

Ziema: Cik brīnišķīga dziesma! Paldies Katja! Uzminiet puiši, kam es sūtu Jaungada brīvdienas tevi apciemot? (Ziemassvētku vecītis) Klausieties, kāda ir šī melodija? (Es atskaņoju pazīstamas dziesmas ievadu, un bērni uzmin).

DZIESMA-DEJA “ZIEMASSVĒTKU VECĪTIS DZĪVOJA UZ KOKA”

Ziema: Cik priecīgi tu dejoji un dziedāji. Es redzu, ka jūs nebaidāties no sala. Kādas salnas ir Krievijā? (Bērni izvēlas epitetus) Kuras pilsētas ziemā piedzīvoja salnas? (pilsētas ir nosauktas)
Ziema:
Zēni mums par to pastāstīs, un meitenes klausīsies.

M. Dunajevska DZIESMA “ZIEMASSVĒTKU KRASTU MARŠS”.(zēni)

Ziema: Meitenes, pastāstiet man, kā puiši dziedāja šo dziesmu? Kāds ir viņas raksturs? (priecīgs, jautrs, dzīvespriecīgs, zvana utt.) Un es zinu, kā nomierināt salnas un, kad es aizmigšu, laiks ir bezvējš un mierīgs. Mana mīļākā mūzika jums to pastāstīs vislabāk!

DZIESMA "ZIEMAS PASAKA"(trio)

Ziema: Jūtu, ka ir pienācis laiks sagatavoties, doties īstā ziemas mežā un iegūt jaunus spēkus. Es tagad iejūgšu trīs baltus zirgus un dziedāšu ar jums jautru dziesmu!

SMIEKLĪGA DEJA PIE DZIESMAS “TRĪS BALTIE ZIRGI”» E. Krilatova

Ziema:
Jums ir ļoti jautri, bet ir pienācis laiks atvadīties!
Mans putenis palīdzēs tev doties mājās!
Uz redzēšanos puiši! (Atstāj mūzikas ziņā.)

Nosaukums: Mūzikas nodarbības kopsavilkums sagatavošanas grupa, ziemā “Ciemos mamma – ziema”
Nominācija: bērnudārzs, Metodoloģiskā attīstība, mūzikas direktors


Amats: mūzikas vadītājs
Darba vieta: MADO bērnudārzs kombinētais tips Nr.99
Atrašanās vieta: Tomskas apgabals, Tomska

Noslēguma vispusīgās nodarbības sagatavošanas skolas grupā kopsavilkums, tēma: “Ziemas burve”

Programmas saturs:

Audzināt bērnos skaistuma izjūtu, dabas mīlestību, dzimtā zeme cauri tēlotājmāksla, mūzika, dzeja.
Attīstīt spēju sniegt estētiskus vērtējumus, izteikt spriedumus un korelēt glezniecības, mūzikas un dzejas piemērus pēc noskaņojuma. Izraisīt emocionālu reakciju uz māksliniecisku tēlu.
Turpināt pilnveidot bērnu mākslinieciskās un runas prasmes, lasot dzejoļus un dziedot dziesmas; ieaudzināt jūtīgumu pret dzejas vārdu.
Māciet bērniem atšķirt noskaņas nokrāsas un mūzikas rakstura izmaiņas. Nodod mūzikas noskaņu un raksturu dziedāšanā, kustībās un dejā. Izveidojiet savas deju improvizācijas.

Vārdnīcas bagātināšana un aktivizēšana:

Senie mēnešu nosaukumi: drūms, nikns, sniegots; balets, balerīna, debeszils.

Gleznu reprodukcijas:

I. Velts “Rime”; I. Grabar" februāris zils"; A. Savrasovs “Ziema”.
Muzikālo darbu audioieraksts: P.I. Čaikovska “Ziemas sapņi”, “Par trijotni”; A. Vivaldi “Ziema”; Sviridovs "Putenis" (valsis).
Videoieraksts no P.I. baleta “Riekstkodis” fragmenta. Čaikovskis "Sniega vētra"

Aprīkojums un materiāli:

Mūzikas centrs, dators, plūmes (balta un sudraba).

Priekšdarbi:

Ziemas parādību novērojumi dabā. Ziemas ainavu attēlojošu gleznu reprodukciju pārbaude; klausoties mūziku par ziemas tēmu.
Lasīt dzejoļus par ziemu, runāt par saturu, skaidrot nepazīstamus vārdus. Dzejoļu, dziesmu, sakāmvārdu iegaumēšana par ziemu. Skatoties fragmentus no P.I. baleta “Riekstkodis”. Čaikovskis video ierakstā.

Nodarbības gaita:

Bērni mūzikas pavadībā ienāk zālē un sveic viesus.

Pedagogs:

Puiši, lūdzu, pastāstiet man, kāds tagad ir gada laiks? (Ziema). Jā, bet ziema diemžēl beidzas, un es vēlētos, lai mēs šodien beidzot atcerētos ziemu un parunātu par šo brīnišķīgo gadalaiku. Puiši, vai jums patīk ziema? Kāpēc? (Bērnu atbildes).

Patiešām, ziema ir jautrs laiks. Uz mūsu milzīgās planētas, ko sauc par Zemi, ir daudz dažādās valstīs, bet ziema katrā valstī ir atšķirīga. Ir valstis, kur nekad nav sniega. Tās sauc par karstajām valstīm. Puiši, kurā valstī mēs dzīvojam?
Sakiet lūdzu, kāda mums ir krievu ziema?

Bērnu atbildes:

Balts, pūkains, sudrabains, auksts, sniegots, skaists, ledains, maģisks, pasakains, sals, putenis, dzirkstošs, skarbs, jautrs.

Pedagogs:

Jā, puiši, jums ir taisnība, mūsu ziemas patiešām ir ļoti atšķirīgas. Ir gan auksts, gan atkusnis, ar sniega vētrām un pilošu sniegu, ar kraukšķīgu sniegu.

(Skolotāja aicina bērnus sēdēt uz paklāja un runāt, un pati apsēžas).

Pedagogs:

Katrai sezonai ir savi 3 mēneši. Nosauciet visus ziemas mēnešus.

Bērnu atbildes:

Decembris, janvāris, februāris.

Pedagogs:

Puiši, vecos laikos cilvēki decembri sauca par “drūmu”. Kāpēc jūs domājat? (Bērnu atbildes) Pareizi, jo decembrī saule reti lūr pa zemajiem pelēkajiem mākoņiem, drūms, bezsaules mēnesis, dienas īsas, naktis garas, agri satumst.

Un vecajās dienās janvāri sauca par "sīvu". Kāpēc jūs domājat? (Bērnu atbildes). Piekrītu tev, jo aukstums ir nežēlīgs, sals sprakšķ, un sniegs zem kājām čīkst. Un februāri tautā sauca par "sniegputeni". Kāpēc? Jā, šomēnes sniega vētras un puteņi slauka augstas sniega kupenas, un brāzmains vējš dzen pa zemi slīdošu sniegu.

Skolotājs piedāvā uzspēlēt spēli “Ziemas zīmes”.

Spēle "Ziemas zīmes"

Pedagogs:

Ja nakts ir salna,
Kluss un zvaigžņots,
No skursteņiem nāk dūmi...

Bērni:

Tātad dienas gaitā būs skaidrs.

Pedagogs:

Zili plankumi virs meža,
Smalks sniega priekškars,
Sals ir nedaudz mazinājies,
Vējš no dienvidu puses...

Bērni:

Gaidiet sniega vētru.

Pedagogs:

Ja zivis ir ziemas diens
Staigā tieši zem ledus
Staigā tieši zem ledus
Un viņa aste atsitas pret ledu -
Tātad bez šaubām...

Bērni:

Gaidāms siltāks laiks.

Pedagogs:

Ja vakarā ir saulriets
Bija nedaudz zaļš
Ja uz zariem ir sals,
Uz stikla ir rožu pušķis,
Ja dūmi ir zila palma
Sasniedzas līdz zvaigznēm
Un vējš draudīgi nesvilpo...

Bērni:

Būs skaidrs un sals.

Pedagogs:

Vai jūs zināt sakāmvārdus par ziemu?

Bērni:

(pa vienam)

Parūpējieties par savu degunu lielā aukstumā.
Sniega kupe un putenis ir divi draugi.
Ziemas aukstumā visi ir jauni.
Decembris beidz gadu un sākas ziema.
Ziema bez sniega ir vasara bez maizes.
Aukstā ziema - karsta vasara.
Ziemā putenis, vasarā slikti laikapstākļi.
Paldies, sals, ka atnesi sniegu.
Tēvs janvāris - salnas, februāris - sniega vētras.

Skolotājs kopā ar bērniem iziet 1-2 sakāmvārdus.

Pedagogs:

Dzejnieki, mākslinieki, komponisti savu ziemas noskaņu pauž mūzikā, dzejā un krāsās. Un tagad apskatīsim krievu mākslinieku gleznas.

(Bērni kopā ar skolotāju pieiet pie gleznām un skatās uz tām P.I. Čaikovska “Ziemas sapņi” mūzikas pavadījumā).

Puiši, visas šīs bildes jums jau ir pazīstamas. Nosauciet tos un kas ir autors. (Bērnu atbildes).
Pastāsti man, lūdzu, kā viņi ir līdzīgi? (Ainava, ziema, koki)
Kā viņi atšķiras? (Dienas laiks, krāsas utt.)
Paskaties, kā mākslinieki attēloja sniegu? Kas nosaka sniega krāsu? (no apkārtējiem objektiem, no laikapstākļiem, no diennakts laika, no apgaismojuma) Bet patiešām, sniegs var radīt miera, klusuma, klusuma sajūtu, kā parādīts šajās gleznās. Katrs mākslinieks savā gleznā nodod savu noskaņojumu un sajūtas.

Kādu noskaņu tevī izraisa Ivana Velta glezna “Rime”?
Kāda viņa ir? (Noslēpumaina, satraucoša, skumja, maģiska, pasakaina utt.). Kāpēc jūs tā izlēmāt? (Bērnu atbildes).

Kā ar Alekseja Savrasova gleznu “Ziema”? Tavuprāt, kāda viņa ir? (Mierīgs, domīgs, kluss utt.) Kāpēc jūs tā izlēmāt? (Bērnu atbildes). Un Igora Grabara “Februāra debeszils”? Kāpēc mākslinieks to tā nosauca? (Bērnu atbildes) Kā jūs jūtaties, skatoties uz šo attēlu?

Bērnu atbildes:

Labs garastāvoklis, prieks, jautrība, sajūsma utt.)

Pedagogs:

Aplūkojot šīs gleznas, mēs redzējām, kā mākslinieki, izmantojot krāsas, nodod ziemas noskaņu. No pirmā acu uzmetiena jūs skatāties, visas bildes ir vienādas, bet, ja paskatās uzmanīgi, jūs varat redzēt, ka tās visas ir atšķirīgas, un tas viss ir tāpēc, ka mūsu ziemas ir atšķirīgas. Viņa var būt priecīga, skumja vai klusa un mierīga.

(Skolotājs aicina bērnus atpūsties un spēlēties.)

Fiziskās audzināšanas nodarbība "Sniega-sniega pika"

Sniega bumba,
Sniega-sniega pika
Tas ložņā pa taku.
(Bērnu rokas tiek paceltas uz augšu, pakāpeniski nolaistas uz leju)

Sniega bumba,
Sniega-sniega pika
Baltais putenis.
Sniega bumba,
Sniega-sniega pika
Takas bija sniegā. (Vienmērīgi pagrieziet rokas pa kreisi un pa labi)

Sniega bumba,
Sniega-sniega pika
Kūst uz plaukstas.
(Maiņus izstiepiet labo un kreiso roku uz priekšu)

Mēs veidosim sniega bumbas
Spēlēsim kopā
("Viņi veido sniega bumbas")

Un sniega bumbas viena otrā
Izklaidējies mešanā
(“Sniega bumbiņu mešana”)

Bet pagalmā ir silti
(Aplaudē plaukstas)

Ausis nav nosalušas
(Berzējiet viņu ausis ar plaukstām)

Uztaisīsim sniegu
(Savelciet pirkstus dūrēs un pagrieziet tos krūšu priekšā.)

Milzīgā baltā kamolā. (Izpletiet rokas uz sāniem).

(Bērni sēž uz krēsliem).

Pedagogs:

Puiši, ne tikai mākslinieki savās gleznās nodod ziemas noskaņu, bet arī noskaņu var nodot dzejā un mūzikā. Klausieties skaņdarba fragmentu (P.I. Čaikovska “On Troika”).

Kāds ir šī darba nosaukums? Nosauciet komponistu (Bērnu atbildes). Puiši, ko jūs iedomājāties, klausoties šo mūziku? (Atbildes: krīt mīksts sniegs, griežas sniegpārslas, pa ceļu skrien trīs zirgi, skan zvani.) Kāda ir mūzikas būtība? (plaša, plata, kā krievu dziesma, svinīga, dzīvespriecīga, dzīvespriecīga).

Mūsu ziema māksliniekiem, mūziķiem, dzejniekiem ir skaista, reizēm draiska, reizēm klusa, kā sapnis. Šādi tas izklausās A.S. Puškina ir auksta, mierīga un majestātiska. (Bērns lasa dzejoli “Te mākoņi panāk ziemeļus...”) Ziema ir jautrs laiks, visi priecājas par Mātes palaidnībām - ziemu, sals sārt vaigus, tirpst deguns. Un sniegs ir viegli pūkains, ļoti slidens, ragavas pārlido tā, ka aizraujas elpa, jautri ziemā! (Bērni lasa A. Bloka dzejoļus “Nerātnajiem mazbērniem..., I. Surikovu “Šeit mans ciems...”)

Dzejoļi vienmēr pārraida cilvēka noskaņojumu, un tie, kas raksta par dabu, neviļus apveltī to ar sajūtām, kuras viņi paši piedzīvo. Un tad mēness dzejoļos kļūst drūms un slinks, un putenis izskatās patiešām zemisks. (bērns lasa A. S. Puškina dzejoli “Vakars, vai atceries...”)

Un vēl viens dzejnieks Sergejs Jeseņins ziemu glezno mazliet skumji. Rindas skan mierīgi un skumji: “Es eju. Kluss. Ir dzirdamas zvana skaņas. Zem naga pļavā..."

Un šiem dzejoļiem tika rakstīta mūzika. Klausieties dziesmu “Poroša”, komponists G. Struve (Bērns izpilda dziesmu).

Un komponists Z. Rots uzrakstīja mūziku S. Jeseņina poēmai “Bērzs” (Duets izpilda dziesmu).

Puiši, ziema ir maģiska! Viņa apbur dabu. Šodien mēs redzējām, kā dažādi veidi māksla nodod noskaņojumu: mākslinieki - krāsās, mūziķi - skaņās, dzejnieki - vārdos. Bet ir vēl viens mākslas veids, kurā noskaņa un tēli tiek nodoti kustībām, dejā. Šo mākslas veidu sauc par baletu. Tagad skatīsimies fragmentu no P.I. baleta “Riekstkodis”. Čaikovskis, ko sauc par "Sniega vētru", kur balerīnas attēlo sniegu, un Burve, Ziema, dejo ar viņiem. (Skatīt fragmentu).

Vai jums patika? Vai pamanījāt: balerīnas dejā centās izteikt mūzikas maigo, maģisko raksturu. Viņi dejoja graciozi, maigi, ļoti plastiski un graciozi. Skatījāmies, kā balerīnas baletā deju kustībās nodod sniega tēlu. Un tagad es iesaku jums izveidot attēlus, kur būs zēni ziemas koki, un meitenes snieg.

(Bērniem tiek doti plūmes un “lietus”, bērni izpilda improvizāciju Sviridova “Putenis. Valsis” mūzikas pavadījumā. Mūzikas beigās bērni apsēžas uz krēsliem un noliek atribūtus. Skolotāja uzslavē un ir sajūsmā. Ienāk burve-ziema).

Burve – ziema:

Sveiki, visi godīgie cilvēki!

Bērni:

Sveiki!

Burve – ziema:

Šodien ir grūta diena
Es atnācu no tevis atvadīties!
Pāri laukiem, pāri mežiem
Es ilgu laiku biju mājsaimniece.
Silts balts sporta krekls
Māte mēģināja aizklāt zemi
Visa daba bija iegremdēta
Manā sniegbaltajā tērpā
Visus trīs mēnešus pēc kārtas.
Bērni no manis nebaidījās
Sniegs un vējš viņus nebiedēja:
Slidošana, slēpošana, braukšana ar ragaviņām
Kažokās, dūraiņos un cepurēs
Izklaidējies aukstumā
Un mēs nesteidzāmies doties mājās!
Kā es varētu jums kalpot?
Viņa man uzdāvināja brīnišķīgas brīvdienas.
Ar krāsainām gaismām
Ar eglīti, konfeti, bumbiņām.
Laiks paskrēja ātri
Man nebija laika pamanīt
Ka mana kārta ir beigusies
Pavasaris man seko!

Pedagogs:

Zimushka-Winter, lai gan jūsu laiks beidzas, mēs esam priecīgi jūs redzēt.
Spēlējiet ar mums, jautri atvadieties. (Tiek spēlēta spēļu apļa deja “Ziema-ziema” - 2 reizes, Ziema slavē bērnus).

Pedagogs:

Burve Ziema, mūsu bērni zina brīnišķīgu dziesmu par ziemu, viņi to jums tagad dziedās. (Bērni dzied dziesmu “Russian Winter”).

Burve – ziema:

Man ļoti patika tava dziesma, bet diemžēl ir pienācis laiks doties prom.
Un par piemiņu par sevi es gribu atstāt dāvanas, skatīties baletu, klausīties mūziku un atcerēties mani. Uz redzēšanos! (Lapas).

Pedagogs:

Tā nu mēs atvadījāmies no ziemas, bet drīz pienāks pavasaris, un pavasarim ir savas skaņas un krāsas, kas gluži kā ziema iedvesmo komponistus, dzejniekus, māksliniekus un arī mēs iepazīsim viņu darbus.

Integrētā nodarbība sagatavošanas grupas bērniem.

Mūzikas stundas izklāsts.

Tēma: "Ziema-ziema"

Nodarbības veids: integrēts.

Mērķis : Mūzikas uztveres padziļināšana, integrējot dažādus mākslas veidus, organizējot muzikālo un atpūtas darbu pirmsskolas izglītības iestādēs.

Uzdevumi:

  1. Izglītojoši - audzināt bērnos skaistuma izjūtu mūzikas, dzejas un vizuālās mākslas ietekmē.
  2. Attīstošs - attīstīt pirmsskolas vecuma bērnu muzikālās un radošās spējas dažādi veidi muzikāla darbība izmantojot veselību saudzējošas tehnoloģijas.
  3. Izglītojoši – turpiniet iepazīstināt bērnus ar inovācijas aktivitātes kas veicina indivīda daudzpusīgu un harmonisku attīstību.

Priekšdarbi:

  1. Dzejoļu lasīšana un iegaumēšana par ziemas tēmām, dziesmu un deju iegaumēšana;
  2. Individuālais darbs ar bērniem;
  3. Ziemas parādību novērošana dabā; pārbaude salti raksti uz logiem.

Aprīkojums un materiāli:

  1. Muzikālais materiāls:
  1. “Februāris” no cikla “Gadalaiki” (P.I.Čaikovska mūzika);
  2. “Ziema” (A. Vivaldi mūzika);
  3. Fiziskais vingrinājums “Ārā sals”;
  4. “Ledus griesti” (S. Ostrovas vārdi, E. Hanoka mūzika);
  5. “Valsis” no muzikālām ilustrācijām līdz A. Puškina stāstam “Sniega vētra” (G. Sviridova mūzika)

2. Izdales materiāli, TCO:

  1. Izgrebtas papīra sniegpārsliņas, sveces, guaša, kartona loksnes, otas katram bērnam;
  2. Mūzikas centrs, dators, multimediju projektors, darbu fonogrammas;

Nodarbības gaita:

Bērni ienāk zālē.

Muzikālais vadītājs : Sveiki puiši! Es ļoti priecājos jūs redzēt. Laiks šodien ir tik brīnišķīgs! Saule spīd! Es tikai gribu novēlēt visiem: " Labrīt

Valeoloģijas dziesma - dziedājums ar labsajūtas masāžu “Labrīt” ( Pielikums Nr. 1)

M.r. .: Bērni, uzmini mīklu:

Pulverēja celiņus

Es izrotāju logus,

Dāvāja prieku bērniem

Un es devos braukt ar ragaviņām.

(Atbilde: ziema)

M.R.: Tieši tā, šodien dosimies pastaigā pa ziemas mežu. Ejam pa ziemas taku un skatīsimies apkārt, apbrīnosim skaistumu.

Bērni staigā pa apli, augstu paceļot ceļus un velkot kāju pirkstus. (Viņi staigā pa "sarežģījumiem").

M.r. .: Paskaties, mēs atradāmies pasakainā ziemas mežā. Cik šeit ir skaisti! Ko tu redzi apkārt?

Bērni : Sniegs, sniega kupenas, koki.

M.R.: Kā jūs domājat, kurš šeit dzīvo?

Bērni : Lāči, zaķi, lapsas utt.

M.R.: Kliedzam "Ak!" Varbūt kāds atsauksies.

Vingrinājums "Au" - šī vingrinājuma galvenais elements ir slīdēšana (slīdēšana), pieaugoša intonācija ar asu pāreju no viena reģistra uz otru. Šī vingrinājuma galvenais mērķis ir aktivizēt fonācijas izelpu, tas ir, savienot balsi ar elpošanu, kas enerģijas izmaksās atšķiras no runas.

M.r. .: Es nedzirdu atbildi. Kā ar tevi?

Bērni: Nē.

Bērni pēc skolotāja lūguma apsēžas uz paklāja.

M.R.: Šodien vēlos jūs iepazīstināt ar P.I. Čaikovska skaņdarbu no cikla “Gadalaiki”. Komponists veltīja katru gada mēnesi mūzikas skaņdarbs. Februāris ir pēdējais ziemas mēnesis. Mūzika mūs aizvedīs tālu, tālu. Mēs lidosim pāri sniegotam mežam, jūs dzirdēsiet, kā sniegpārslas sarunājas ar vēju. Vai vēlaties klausīties? Klausies!

Klausoties mūziku P. Čaikovska “Februāris” no cikla “Gadalaiki”

M.R.: Kāda veida mūzika šī ir? Par ko viņa tev stāstīja? Ko jūs dzirdējāt vai redzējāt? Tagad mēģināsim vārdos izteikt mūzikas raksturu un noskaņu. Šeit ir sniegpārsla, mēs to nodosim viens otram un dalīsimies iespaidos.

Spēle "Burvju mežs"». Bērni, ejot garām sniegpārsliņai, izdomā vārdus par ziemas mežu, balstoties uz klausītās mūzikas noskaņu. (Mežs ir pasakains, kristālisks, zvana, maģisks...)

Šīs spēles mērķis: aktivizēt vārdu krājumu, attīstīt bērniem prasmes aktīvi lietot visas runas daļas.

M.r. .: Daudzi komponisti, dzejnieki, gleznotāji šo gadalaiku mīlēja tā maģiskā skaistuma, tīro, spilgto, dzirkstošo krāsu dēļ.

Skan lēna mūzika, un skolotājs ienāk “Ziemas” kostīmā. Sveicina bērnus.

M.r. . lasa dzejoli "Sveika, ziema-ziema!" G. Ladonščikova:

Sveika, ziema-ziema!

Mūs klāja balts sniegs:

Un koki un mājas.

Viegli spārnotais vējš svilpo -

Sveika, ziema-ziema!

Vijas sarežģīta taka

No izcirtuma līdz kalnam.

Zaķis izdrukāja šo -

Sveika, ziema-ziema!

Mēs izlikām barotavas putniem,

Mēs ielejam tajos ēdienu,

Un putni dzied baros -

Sveika, ziema-ziema!

Zimuška, bērni par tevi zina tik labu dziesmu! Klausieties to un dziediet kopā ar mūsu bērniem.

Bērni izpilda dziesmu“Ziema”, vārdi un mūzika S. Nasaulenko. L. Geraskina “Brīnumu gaidot”.

Tad Kirils D. lasa dzejoli:

Virs meža viegls mākonis

Garām aizlidoja pasaka

Un pieskārās ar sniegpārslām

Egle maigi zarojas

Visapkārt ir sniega kupenas

Balts, pūkains,

Slēpjot visas ejas un caurumus,

Un ceļi ir ātri,

Uzdāvināja man baltu kažoku

Visi nerātnie zaķi...

Izšķīdis trauslā noslēpumā

Tīri ziemas svētki.

Ziema: Caur mežiem un laukiem

Es steidzos tevi apciemot.

Pa kalniem un takām

Es saliku sniegpārslas

Es noaudu no viņiem paklāju,

No jūras līdz kalniem!

Visapkārt ir sniegs

Jā, sals sprakšķ.

Vai tu esi nosalusi? Nāciet, bērni, meitenes un zēni, nedaudz sasildīsimies! Atkārto pēc manis!

Bērni veic pašmasāžudziedot "Ārā sals..."

(Veicot pašmasāžu noteiktai ķermeņa daļai, bērns iedarbojas uz visu ķermeni kopumā. Rotaļmasāžas izmantošana paaugstina augšējo elpceļu un visa ķermeņa aizsargājošās īpašības, normalizē veģetatīvi-asinsvadu tonusu, vestibulārā aparāta un endokrīno dziedzeru darbība).

Ziema: Vai esat iesildījušies, mani puiši? Labi darīts! Kas nesēž aukstumā, tas nekad nenosals!

M.R .: Oho, ziema! Mēs ar puišiem iesildījāmies! Apsēdīsimies visi un atpūtīsimies.

Atpūta “Sniegpārslas” (pielikums Nr.2)

Gaismas zālē tiek izslēgtas, un uz griestiem tiek projicēts attēls ar kustīgām sniegpārslām. Bērni klausās G. Sviridova mūziku “Valsis”.

Gaisma iedegas.

Ziema: Kāda skaista mūzika, vai ne? (Bērnu atbildes)

Puiši, vai jūs neiebilstu, ja es jūs uzaicinātu ciemos uz manu būdu?

Bērni izpilda ritmisko deju “Ledus griesti” (pielikums Nr. 5)

Puiši ieiet koka mājā.

M.r.: Paskatieties, puiši, Zimuškas būdā uz loga ir raksti.

Ziema: Kurš man uzgleznoja rakstus uz loga?

Ne es, ne tu nezīmējām, kāpēc uz loga ir puķes?

Bērns:

Kamēr es gulēju, kamēr viņš gulēja,

Ziemassvētku vecītis tos uzzīmēja.

Vecais vīrs Frost uz loga

Es to krāsoju ar ledu.

Ziema: Tagad, puiši, mēs redzēsim, kādus modeļus Morozs var zīmēt.

M.R. parāda ilustrācijas, izmantojot multividi. (Pielikums Nr. 3)

M.r. .: Ļaujiet mums visiem izrotāt savus logus ar rakstiem. Un mūzika mums palīdzēs uzzīmēt skaistus rakstus.

Skan A. Vivaldi “Ziema”.

Ziema bērniem dāvina mazas sveces (“ledus gabaliņus”), bērni ar sveci uz kartona loksnēm zīmē rakstus, pēc tam visu attēlu pārklāj ar zilu guašu. Bērni atdod savus “logus” ziemai.

Avoti, ko skolotāja izmantoja, gatavojoties stundai:

  1. Interneta resursi;
  2. “Muzikālā un atpūtas darba sistēma bērnudārzā” autore – sastādītāja O.N. Arseņevska;
  3. Power Point programma;
  4. L. Geraskina “Brīnumu gaidot”;
  5. V. Gerbova “Izglītības un apmācības programma bērnudārzā”;
  6. "Metodika priekš muzikālā izglītība bērnudārzā" N. Vetlugina.

Pieteikšanās dalībai pašvaldības konkursā

"21. gadsimta netradicionālā mācība"

Pašvaldības budžeta pirmsskola izglītības iestāde Bērnu attīstības centrs - bērnudārzs Nr. 2 “Žemčužinka”

KRIVKO E . B .

Integrētā GCD kopsavilkums

par māksliniecisko un estētisko attīstību (mūzika):

"Zimushka - ziema"

Maikopas rajons

Tulsky ciems

2017. gads

Mērķis:
bagātināšana – pirmsskolas vecuma bērnu emocionālā un estētiskā uztvere

caur mūziku poētisks vārds, mākslinieciskais dizains.Uzdevumi:

Mākslinieciski - estētiskā attīstība: Mūzika
attīstīt spēju izteikt mūzikas raksturu ar izteiksmīgu dziedāšanu un muzikālā kustība;
uzlabot ritmisko dzirdi;
radīt bērnos emocionāla gandarījuma sajūtu no radošā darbība; izkopt estētisku attieksmi pret ziemas dabu.

Mākslinieciskais dizains

Stiprināt radošās prasmes komponēšanas darbā ģeometriskās formas dažādi “sniegpārslu” attēli, attīsta iztēli, radošo iztēli.

Kognitīvā attīstība : nostiprināt zināšanas par ziemas pazīmēm, sniega un ledus īpašībām.

Sociāli morālā attīstība:

Audzināt bērnos emocionālu atsaucību pret mākslas darbiem, pozitīvas attiecības, draudzības un atbildības sajūtu.


Rīki izglītības vides veidošanai:multimediju projektors, slaidi ar ziemas ainavu attēliem un ilustrācijas par tēmu, ziema, sniegpārslas uz auklas, ģeometriskas figūras sniegpārslu izkārtošanai, mūzikas instrumenti, mūzikas materiāls,video “Maģiskās ziemas skaņas” (A. Vivaldi “Ziema”).

Muzikālais materiāls: P.I. Čaikovska Sniega pārslu valsis (audio ieraksts),"Sniega dziesma"mūzika D. Ļvova – Companion lirika.S. Bogomazova (notis),"Ledus griestu" mūzika. E. Honok sl. S. Ostrovskis (audio ieraksts), “Krievu ziema” mūzika. utt. L. Olifirova.

Nodarbības gaita

1. slaids

Skanot “Sniega pārslu valsim” no P. I. Čaikovska baleta “Riekstkodis”, bērni ienāk zālē un stāv aplī.

Muzikālais vadītājs. Sveiki puiši. Vai šī mūzika jums ir pazīstama? Nosauc autoru (Šī ir krievu komponista P.I. Čaikovska mūzika). Kā skan mūzika? (viegls, gaisīgs, ātrs, maģisks, pasakains, virpuļojošs). Viņa aicina mūs uz Zimuškas karalisti – ziemu. Un sniegpārslas palīdzēs mums atrast ceļu.

Bērni ņem sniegpārslas uz stīgām un pūš uz tām mūzikas pavadībā,

mierīgā tempā pārvietojoties pa apli.

2. slaids

Muzikālais vadītājs. Šeit mēs esam valstībā Zimushki - ziemas. Šeit ir tik auksts. Sniegpārslas vienmērīgi virpuļo un lēnām nokrīt zemē.

Muzikālais vadītājs. Un šeit ir pati Zimushka - ziema.

Šeit ir pati saimniece

Ziema nāk pie mums, nāk

Es sakārtoju kokus,

Zaķim iedevu kažoku.

Balsināja visas mājas

Ak, jā ziema-ziema!

(V. Tomiliņa)

Bērns.

Nāk baltā kažokā
Ziemas skaistums
Staigā kā karaliene
Cepurei ir bārkstis.
Dekorēts ar sniegpārslām
Mirdzošs tērps
Viņa pavicinās kabatlakatiņu -
Sniegpārslas lidos.
Apkaisa tik dāsni
Visapkārt lauki un dārzi. 1.
Daba aizmieg
Zem mīkstā sudraba
Putenis līksmo,
Sals nav briesmīgas.
Koki saldi guļ,
Līdz saulainam pavasarim.
(E. Šalamonova)

Muzikālais vadītājs. Zimuška viļņos - ziemo kā sniegpārsla - sniegpārslas griezīsies ātrāk. Un, ja viņš vicinās ar burvju nūjiņu, sniegpārslas sasalst un kļūs par ledus figūrām. Lidosim kā sniega pikai un pārvērtīsimies par skaistām ledus figūrām.

Tiek spēlēta mūzu spēle “Ledus figūriņas”. utt. M. Kartušina

Muzikālais vadītājs aicina apsēsties uz krēsliem.

Muzikālais vadītājs. Kad pienāk ziemas sezona, Zimushka - ziema dodas ceļot pa pasauli. Kur viņa gāja garām, kļuva auksti. Viņa arī ceļoja pa mūsu zemi. Kā mainījušies laikapstākļi? (palicis auksts, lido sniegpārslas, pūš sals vējš).

Jauns slidkalniņš – ziemas ainava. 3. slaids

Pedagogs: Apskatiet gleznu, kurā attēlota ziema. Kā zeme ir mainījusies!

Un mežs ir noslēpumains,
Un mežs ir noslēpumains,
Kluss klusums...

Mūzika uzraugs: Ziema pie mums nāk kā gaiši, ilgi gaidīti svētki. Katrs zars, katrs zariņš ir izrotāts.

Un tikai nedaudz pietrūkst maģijas. Apsēdieties uz krēsliem. Es aicinu jūs ienirt burvju pasaule Antonio Vivaldi mūzika.

Mūzika uzraugs: AntonioVivaldi - Itāļu komponists. Viņš bija slavens komponists, mūziķis, diriģents. Viņš komponēja liels skaits mūzikas darbus, un vienu no tiem klausījāmies pēdējā nodarbībā. To sauc par "Ziemu". Tagad mēs atkal klausīsimies šo mūziku, skaista mūzika un skatiet ziemas dabas attēlus.

Ziema” (Video "Ziemas burvīgās skaņas")

Klausoties fragmentu no skaņdarba "Ziema"

Mūzika uzraugs: Ko jūs domājāt par šo mūziku?

Bērni: Satraukti. Satraukts. 2.

Mūzika uzraugs: Kāds ir viņas raksturs?

Bērni: Laipni, maģiski, pasakaini

Mūzika uzraugs: Pastāsti man, kādu galveno instrumentu jūs dzirdējāt šajā konkrētajā skaņdarbā? (Bērnu atbildes). Kurš var man pateikt, vai visu skaņdarbu izpildīja viena vijole vai vijoļu ansamblis? (Bērnu atbildes). Pareizi. Šajā darbā ir partijas gan solo instrumenta, gan vijoļu ansambļa izpildījumā. Ko jūs dzirdējāt mūzikas sākumā?

Bērni: Robaini akordi.

Mūzika uzraugs: Vējš gaudo un saceļ sniega mākoņus. Daba ir sastingusi.

Muzikālais vadītājs: Tagad mēs sagatavosim savas balsis dziedāšanai un dziedāsim, iekšā ziemas mežs atbalss dzīvo, es sākšu dziedāt. Un tu būsi mana atbalss, atkārto visu.

Bērni dzied vingrošanas dziesmu, lai attīstītu savu balsi un ausi mūzikai.

"Muzikālā atbalss" mūzika M. Andrejeva

Muzikālais vadītājs: Puiši, pastāstiet man ziemas sezonu

kas notiek? (barga, auksta, dzeloņaina) Kāda tur vēl ziema?
Bērni: Jautrs, rotaļīgs, maģisks, palaidnīgs, brīnišķīgs!

5. slaids
Muzikālais vadītājs: Es jums, puiši, dziedāšu par tādu ziemas dziesmu

jauna dziesma, to sauc par "Sniega dziesmu". Klausies.

Mūzikas vadītājs izpilda dziesmu."Sniega dziesma"

mūzika D. Ļvova – Companion lirika. S. Bogomazova

    Dziesmas rakstura (jautra) noteikšana

    Dziesmas struktūras noteikšana (koris, koris)

    Izskaidrojiet vārda "satraukums" (putru) nozīmi

    Dziesmas pirmā panta apguve, melodijas pareiza nodošana

Muzikālais vadītājs Puiši, jūs jau esat iemācījušies jautro dziesmu “Krievu ziema”, izpildīsim to jautri un kopā.

Bērni izpilda dziesmu"Krievu ziema" mūzika utt. L. Olifirova

3.

6. slaids “Dzīvnieki”

Garām gāja Zimushka - ziema pāri sniegotiem mežiem. Dzīvniekiem kļuva auksti, viņi mēģināja sasildīties - daži skrēja, daži lēca, daži lidoja, un daži paslēpās bedrē, un, lai ziemas sezonā nenosaltu, viņi gatavojās ziemai, atcerēsimies pasaku “Ziema mežā”, un iebalsos pasaku Mūzikas instrumenti mums palīdzēs.

PASAKU-TROKŠŅA RAIDĒTĀJS"ZIEMA MEŽĀ"

Rudenī peles skraidīja pa mežu no rīta līdz vakaram, vācot barību ziemai.(kaste, bungas ). Un vāveres lēkāja pa zariem un vāca riekstus( kastanetes). Un tad no debesīm sāka birt sniegpārslas(trijstūris). Sniegs pārklāja zemi ar pūkainu baltu segu un sniegā kļuva redzamas mazu ķepiņu pēdas.(trijstūris). Vāveres sāka taisīt pašas kokos urvas, peles slēpās urvos un veidoja sev ligzdas no zāles.(somas, papīrs ). Visiem bija daudz ēdiena. Vāveres grauza riekstus( ksilofons – glissando ), peles grauza graudus(ķemm ). Mežā čaukstēja aukstais ziemas vējš( fonogramma) . Bet vāverēm bija silti savās ligzdās( mēles klikšķis ), un peles bija laimīgas savās mazajās bedrēs( pī-pī-pī).

Mūzika uzraugs: Puiši, ko jūs domājat?no kurienes nāk sniegs?

Bērni: Viņš nokrīt no mākoņa.

Pedagogs: Sniegpārslas veidojas no maziem ledus kristāliņiem mākoņos. Mākoņa iekšpusē ledus kristāli aug, pateicoties tvaika pārejai cietos ledus kristālos. Laikā ļoti smagas sals ledus kristāli nokrīt zemē "dzirkstošu dimanta putekļu" veidā. Un uz zemes veidojas ļoti pūkaina sniega kārta, kas sastāv no plānām ledus adatām tie izkusa, ātri meklē divus vienādus Bērni meklē, bet neatrod.

Slaidi "Sniegpārslas"

Pedagogs: Izrādās, ka nav divu vienādu sniegpārslu. Puiši, kas kopīgs visām sniegpārslām?(Bērnu atbildes)

4.

Pedagogs: Pilnīga taisnība, visām sniegpārslām ir seši stari, bet neviena nav līdzīga, sals darīja visu iespējamo.

Visas sniegpārslas ir vienā krāsā -
Bet ticiet man, dvīņu nav.
Šeit jūs nevarat atrast neko līdzīgu -
Frost centās, un ne velti.

Slaids "Sniegpārsla"

Muzikālais vadītājs. Zimushka - ziema patīk naktī braukt ar sniega kamanām. Viņa skatās logos un zīmē uz tiem savus sniega rakstus, un ļauj mums izveidot skaistas sniegpārslas no Zimuškas figūrām.

Muzikālais vadītājs.

Šeit ir ziedi uz plānām kājām

Uz sniegotiem logiem,

Sajauc ziemu ar vasaru,

Viņi zied balti.

Mans deguns salst, bet no tā ir maz jēgas -

Ziema tos krāsoja.

Muzikālais vadītājs. Puiši, ziemā savās bedrēs dzīvo mazi dzīvnieki, un kurš dzīvo blakus mežam mežmalā?

Bērnu atbilde : Ziema būdā!

Slaids. "būda uz malas"

Bērni dejo dziesmas pavadībā"Griesti ir apledojuši."

mūzika E. Honok sl. S. Ostrovskis