Integrēta tiešās izglītojošās darbības tēma “pavasaris” (vidējā grupa). GCD bērnudārza vidējā grupā par tēmu: Pavasaris. Kognitīvā attīstība

“Putnu mājas izgatavošana” (kolektīvs darbs)

Integrācija:"Saziņa", "Izziņa", " Daiļliteratūra».

Mērķis: attīstība kognitīvās intereses bērni holistiska pasaules attēla veidošanas procesā.

Uzdevumi: turpināt popularizēt papīra locīšanas pa pusēm, pa diagonāli tehniku. Pastipriniet paņēmienu, kā ar šķērēm izgriezt apli no kvadrāta. Veicināt spēju veikt vienotu komandas darbu.

Attīstīt atmiņu, domāšanu, smalko motoriku, kompozīcijas prasmes priekšmetu sakārtošanā.

Nostiprināt bērnu zināšanas par gājputniem un pavasara zīmēm.

Izkopt interesi par putniem un gādīgu attieksmi pret tiem.

Darbības līdzekļi: Līme, ota, statīvs, audums, šķēres.

Tonēts papīrs ar krāsotu koku. Taisnstūris dažādas krāsas ar izmēru 6x13cm (siena), kvadrāts 6x6cm (jumts), taisnstūris 1x3cm (laktis), aplis ar diametru 2,5cm (logs)

Mūzika (putnu dziedāšana).

Organizācijas forma: frontālais

Nodarbības veids: darbnīca

Priekšdarbi: novērojumi pastaigā, putnu būdiņas apskate, dzejas mācīšanās. Saruna par pavasara putniem (atnes no mājām grebtus putnus)

Pasākuma gaita: Bērni sēž uz paklāja, putni dzied, un skolotājs uzdod mīklu.

Pedagogs: Agri no rīta kļūst gaišs

Šur tur atkusnis

Straume rūc kā ūdenskritums

Starlings lido uz putnu māju

Zem jumtiem zvana lāses

Lācis piecēlās no egles

Saule visus samīļo ar siltumu

Kas zina šo gada laiku (pavasaris)

Pedagogs: Labi darīts! Kā tu uzminēji?

Bērni: Saule spīd, strazdi atnākuši, lācis pamodies, strauts trokšņo.

Pedagogs: Pareizi. Kurš nāk pie mums no dienvidiem pavasarī?

Bērni: putni.

Pedagogs: Kādus putnus jūs pazīstat?

Bērni: Rokas, strazdi, bezdelīgas, savvaļas pīles un zosis.

Pedagogs: Putni ir mūsu draugi. Viņi cīnās ar kaitēkļiem un pasargā mūsu ražu no iznīcināšanas. Mums tie ir jāaizsargā un jārūpējas par viņiem. Putni veido ligzdas un audzē cāļus. Kur strazds dzīvo?

Bērni: Viņš dzīvo putnu mājā.

Pedagogs: Kas taisa strazdiem māju?

Bērni: Vīrietis.

Audzinātāja: parāda paplāti ar izgrieztiem putniem.

Jūs šodien atvedāt dažus putnus. Kur dzīvos mūsu draugi? Kur viņi izperēs savus cāļus? Ko mums darīt, puiši? Kā mēs varam palīdzēt putniem?

Bērni: mums viņiem jāizveido putnu mājas.

Pedagogs: Vai jūs palīdzēsiet izveidot putnu mājas?

Pedagogs: Mēs novietosim savas putnu mājas uz šī lielā koka, kur dzīvos mūsu draugi. Mēs iegūsim visu attēlu. Mēs to pakarināsim ģērbtuvē. Visi skatīsies un apbrīnos mūsu darbu. Visi būs pavasarīgā noskaņojumā.

No kā sastāv putnu māja?

Bērni: mājas, jumti, logi, laktas.

Pedagogs: Pareizi. Tā izskatās kā māja ar jumtu un logu. Tas ir veidots apaļš, lai putni varētu viegli lidot un nesaskrāpēt.

Pedagogs: Ir pienācis laiks atpūsties.

Viens-divi (taisīt divus aplaudējus).

Pilieni zvana (tās sit divreiz rādītājpirksts vienu roku pār otras plaukstām).

Trīs vai četri (veiciet divus aplaudējus).

Mēs sākām dziedāt (viņi divas reizes piespiež plaukstas pie krūtīm).

Pieci-seši (izdari divus aplaudējus).

Strazdas lido, mums pretī lido pavasara vēstneši (vicina sakrustotas rokas).

Septiņi-astoņi (taisiet divus aplaudējus).

Dziesmas plūst (izstiep rokas uz priekšu).

Deviņi-desmit (izdarīt divus aplaudējus).

Visi smejas (paceļ rokas uz augšu).

Bērni sēž pie galdiem.

Pedagogs: No kādas ģeometriskas figūras celsim māju?

Bērni: no taisnstūra.

Pedagogs: Kāda ir jumta ģeometriskā forma?

Bērni: Trīsstūris.

Pedagogs: Putnu mājas ir dažādās krāsās. Man būs dzeltens. Es ņemu taisnstūri un salieku to uz pusēm. Izrādījās, ka tā ir māja.

Tad es ņemu kvadrātu un saliecu to pa diagonāli (no stūra līdz stūrim). Rezultāts ir jumts.

Es izgatavoju logu no neliela kvadrāta. Ņemu šķēres, gludi nogriežu kvadrāta stūrus (sākot no vienas malas vidus, līdz otras vidum un tā tālāk pa apli). Logs ir gatavs.

Tagad es taisīšu putnu māju. (māja, tad jumts, logs pa vidu, laktas zem loga). Es to pielīmēju.

Tas, kurš izgatavoja putnu māju, var nākt un pielīmēt to pie koka.

Labi darīts! Kam tika veidotas putnu mājas?

Bērni: Putniem, strazdiem.

Pedagogs: Tagad mūsu putni var ievākties savās mājās.

Bērni līmē savu putnu.

Pedagogs: Kuru? skaista bilde mums izdevās. Tagad to vajag pakārt ģērbtuvē (bērni nes bildi un pakar).


Antonova Oksana Pavlovna

Projekts iekšā vidējā grupa par tēmu

"Pavasaris ir sarkans."

Projekts:īss.

Projekta veids: izglītojošs, radošs.

Projekta dalībnieki: vidējās grupas bērni, skolotāji, muzikālais vadītājs, mākslinieciskā un estētiskā cikla skolotājs, vecāki.

Problēma:

Bērniem nav izveidojušās zināšanas par pavasara izmaiņām dzīvajā un nedzīvajā dabā. Bērni nezina, kā salīdzināt dažādus pavasara periodus, viņiem nav izveidojusies gādīga attieksme pret mosto dabu. Bērni nenojauš par pirmajiem pavasara ziediem. Bērniem ir nelielas zināšanas par gājputniem un to dzīvi pavasarī. Bērni nezina, kā izveidot visvienkāršākos savienojumus starp gaidāmās ārējās sezonas apstākļiem un dzīvnieku, putnu uzvedību un veģetācijas stāvokli. Līmenis samazināts runas attīstība, aktīvs, pasīvs vārdu krājums ir mazs, runas gramatiskā struktūra ir salauzta. Konstruējot detalizētu paziņojumu, runa nav saskaņota. Domāju, ka iemesls ir tas, ka par šo tēmu nav pietiekami daudz materiālu, raidījumā šai tēmai ir pievērsta maza uzmanība bērnudārzs. Īpaši šī tēma nepievērš uzmanību no vecākiem mājās.

Atbilstība:

Bērnam ir jāizaug saimniekam un jājūtas atbildīgam par visu savvaļas dzīvnieki kas viņu ieskauj. Glābiet apkārtējo pasauli mūsu pēcnācējiem. Un mums – pieaugušajiem, pedagogiem, audzinātājiem – ir jādod nepieciešamās zināšanas, jāmāca jau no mazotnes saudzēt un mīlēt dabu.

Mērķis:

Nostiprināt zināšanas par pavasara pārmaiņām dzīvajā un nedzīvajā dabā: attīstīt spēju salīdzināt dažādus pavasara periodus: izkopt bērnos dzīvespriecīgu, gādīgu attieksmi pret atmodas dabu; vēlme uzzināt vairāk par sava reģiona dabas īpatnībām.

Uzdevumi:

- Izveidojiet vienkāršākās sakarības starp nākamā pavasara sezonas apstākļiem un dzīvnieku, putnu uzvedību un veģetācijas stāvokli.

Attīstīt vēlmi komunicēt ar vienaudžiem rotaļnodarbību laikā.

Veidot lasīšanas nepieciešamību kā jaunu zināšanu avotu par vidi.

Attīstiet spēju sazināties ar pieaugušajiem, atbildēt uz jautājumiem par lasīto un vadīt dialogu.

Stiprināt bērnu veselību un iepazīstināt ar veselīgu dzīvesveidu.

Attīstīt kognitīvā darbība, domāšana, iztēle, komunikācijas prasmes.

Attīstīt bērnu produktīvo darbību, pilnveidot iemaņas zīmēšanā, modelēšanā, aplikācijā, attīstīt radošās spējas.

Veidot primāros priekšstatus par mūzikas izteiksmes spējām, spēju nodot dažādas emocijas un noskaņas.

Metodiskais atbalsts : Daiļliteratūra, stāsti, dzejoļi, mīklas par pavasari.

Uzskates līdzekļi : gleznu reprodukcijas, fotogrāfijas, prezentācijas.

Didaktiskais materiāls : sarunas, mākslinieciskā jaunrade, zīmēšana, aplikācija, modelēšana, papīra dizains.

Sagaidāmais rezultāts :

1. Kognitīvā interese par dabas parādību novērošanu;

2. Kognitīvā interese par meklēšanas un pētniecības aktivitātēm;

3.Novērošanas, radošās darbības, komunikācijas prasmju attīstīšana;

4. Vēlme komunicēt ar vienaudžiem produktīvu darbību un komandas darba procesā.

Projekta īstenošana:

Projekta posmi:

1. posms sagatavošanās:

Tēmas izvēle, mērķu un uzdevumu noteikšana;

Galvenās skatuves plāna sastādīšana, atlase nepieciešamie materiāli par tēmu.

2. posms pamata :

- Bērnu zināšanu vispārināšana par pavasara zīmēm (runājot par pavasari kā gadalaiku, lasot un iegaumējot dzejoļus par pavasari, vērojot dabas parādības, apskatot vairāku augu zarus, veidojot jēdzienu “pumpurs” (“māja lapai”), problēmsituācija: uz zariem parādās dažādas dažādas formas lapas).

Papildiniet mācību priekšmetu izstrādes vidi.

Organizēt darbu, lai atrisinātu projekta problēmas.

Darbs ar bērniem:

1. Sarunas: "Ir ieradušies spārni, nes spārnos pavasari,"

"Kas ir ledlauzis"

"Visa daba mostas pēc ziemas miega"

2. GCD: - “Pavasaris ir sarkans!”;

- “pa logu iepūta pavasaris”;

- "Pavasaris nāk pie mums ciemos";

- "Stāsta sacerēšana par pavasari, izmantojot kolāžu."

Zīmējums: " Pavasara ainava", "Pavasaris ir sarkans!";

Zaru zīmēšana novērošanas laikā (ar pumpuriem un lapām),

Pielietojums: komandas darbs " Bērzu birzs", "Ledus dreifs", "Maijlilija".

Modelēšana: kolektīvs darbs “Spring Glade”,

Dizains no papīra “Laiva”.

3. Situācijas saruna “Kas ir mainījies?”

Dzejoļi par pavasari, A. Pleščejevas “Sniegs jau kūst...”, S. Maršaka “Kalendārs”, A. Kuzņecova “Gadalaiki”, “Pavasaris atnācis”, V. Vinogradova “Pavasara dziesma”, Ē. Tarahovskaja “Mēs uzcēlām putnu māju” , “Kā krekls auga laukā” Ušinskis, V. Suhomlinska pasakas: “Ziedlapa un zieds”, “Cālis izkrita no ligzdas”, “Kāpēc zīlīte raud? ”, L. Tolstojs “Vectēvs Mazai un zaķi”, lpp. n.s. “Zajuškina būda”, krāsainas pasakas un citi pašmāju un ārzemju literatūras darbi.

5. Mērķtiecīgas pastaigas un ekskursijas pa parku un pilsētas ielām, mērķtiecīga pastaiga līdz dīķim “Mūsu dīķis”, ejot vērojot peļķi.

6. Didaktiskās spēles:

“Esi uzmanīgs”, “Pasaki vārdu”, “Atpazīt pēc balss”, “Putni”, “Atpazīt pēc apraksta”, “Savākt attēlu”.

Spēles brīvā dabā:

“Šķēršļu ceļš”, “Bezpajumtnieku zaķis”, “Zosis-gulbji”, “Mēs esam jautri puiši”, “Pie lāča mežā”, “Brīnišķīgā soma”, “Kas pietrūkst?”. “Gadalaiki”, “Tā notiek vai nenotiek?”, “Ko mākslinieks sajauca”, “Ceļojums uz dabas pasauli”, “Nosauc pareizi” un citi.

Lomu spēles:

“Ziedu veikals”, “Dzīvnieku slimnīca”, “Braucam dabas brīvdienās”.

Spēle, pētnieciskā darbība “Peldi, burā, mana laiva”.

7. Dziesmu apgūšana: vārdi un mūzika “Pavasara muša”, vārdi un mūzika “Sniegpulkstenīte”, putnu dziesmu klausīšanās.

Darbs ar vecākiem :

Konsultācijas: “Mūsu mājas ir daba”, “Atpūta dabā”.

Izstāde grāmatu stūrītī “Mūsu grāmatas par dabu”

Informācijas ievietošana vecāku stūrītī: “Piezīme par uzvedības noteikumiem uz ledus”, “Tas ir jāzina”;

Kopīga sienas avīzes izdošana par tēmu “Pavasaris ir sarkans!”;

- Izstāde “Amatniecība kopā ar vecākiem” par tēmu: “Ir pienācis pavasaris”.

- "Dārzeņu dārzs uz loga" - kopīgas aktivitātes: sīpolu stādīšana zemē un ūdenī, interese par eksperimentālo un pētniecības aktivitātes uz augu audzēšanu telpās.

Talkas diena objektā.

3. posms galīgais :

Brīvā laika pavadīšana kopā ar bērniem “Pavasaris ir sarkans”

Muzikāla izklaide “Sagaidīsim pavasari”

Projekta rezultāts:

1. Bērni sāka izrādīt interesi par dabas parādību novērošanu, viņi sāka atšķirt kokus vienu no otra pēc lapu formas.

2. Bērni ir kļuvuši uzmanīgāki, sabiedriskāki un aktīvāki;

3. Bērni ir kļuvuši draudzīgāki pret vienaudžiem produktīvas darbības un kolektīva darba procesā.

4. Bērni centās ievērot visus uzvedības noteikumus dabā. Daudzi ir secinājuši, ka mēs visi (dzīvnieki, cilvēki) esam liela māja, kurā jādzīvo kopā, jāuztur tīrība un kārtība.

Vidējās grupas integrētās nodarbības kopsavilkums "Pavasaris mežā"

Pedagogs: Manaeva I.G.

Mērķis: radot apstākļus bērnu izziņas un radošo spēju attīstībai.

Uzdevumi: Noskaidrojiet kopā ar bērniem viņu idejas par zīmēm agrs pavasaris, par prīmulām (to daudzveidību, uzbūvi), par uzvedības noteikumiem mežā;

turpināt attīstīt iemaņas apaļo formu (ziedlapiņu) griešanā, noapaļojot stūrus; nostiprināt precīzas līmēšanas prasmes;

attīstīt emocionālo uztveri, radošo iztēli;

audzināt gādīgu attieksmi pret dzīvo dabu un vēlmi sniegt palīdzību.

Aprīkojums un materiāli: rotaļlieta - cūka cūciņa; pavasara meža stūra izkārtojums; mājās gatavots vēršu vīrs, sniegpulkstenīte; ilustrācijas ar prīmulām; fonogramma “Dabas skaņas un balsis”; molberts; ziedu daļu komplekts; materiāls pielietošanai.

Nodarbības gaita:

Pedagogs: Puiši, man šķiet, ka dzirdu kāda soļus. Klausies. Vai tu neko nedzirdi?

“Kas pagāja tik klusi – klusi

Nu, protams, ne zilonis,

Un, protams, nīlzirgs

Es nevarēju to klusi iziet cauri.

Un neviens no jums nedzirdēja

Kā lapa, kas iznāk no pumpura,

Un tu nevarēji dzirdēt

Kā zaļi zāles stiebri

Novilku savas zaļās kurpes,

Viņi klusi izcēlās no zemes.

Un sniegpulkstenīte klusi iznāca ārā,

Un visur valda klusums.

Tas nozīmē, tas nozīmē

Klusi ir pienācis... (pavasaris).”

Tāpēc mēs dzirdējām šīs pēdas. Pavasaris ir pienācis! Puiši, kas ir mainījies dabā līdz ar pavasara atnākšanu?

Bērni: debess krāsa, saule spīd spožāk, sniegs ir satumsis un sācis kust, straumes tek, lāses zvana, visur dzirdamas putnu balsis.

Tā pavasaris mūs iepriecināja ar savu atnākšanu. Iepriecināsim arī pavasari un dāvāsim tam brīnišķīgu pavasara dziesmu.

Bērni dzied dziesmu par pavasari.

Pedagogs: Puiši, iesim uz pavasara mežs un paskatīsimies, kas tur notiks agrā pavasarī. Vai piekrīti? Bet vispirms atcerēsimies, kā uzvesties mežā.

Bērni: Netrokšņojiet, nepiegružojiet, nelauziet koku un krūmu zarus, neķeriet putnus, nebaidiet dzīvniekus.

Skice “Ceļā uz mežu” (bērni atdarina iešanu pa taku, lec no “izsitiena” uz “izsitumu”, šķērso “tiltu” pāri strautam, atkal iet pa taku).

Skolotājs aizved bērnus uz ekrānu, kurā attēlots pavasara mežs.

Pedagogs: Nu, lūk, mēs esam.

"Kalnā kā josta,

Jaunais mežs čaukst.

Reti, īsi,

Un viņš trokšņo kā pieaugušais.

Apsēdīsimies, atpūtīsimies un klausīsimies meža skaņās.

Fonogramma “Meža skaņas”. Pēc noklausīšanās pajautājiet bērniem, ko viņi dzirdēja?

Pedagogs: Puiši, es redzu kāda cilvēka pēdas visā mežā. Kas ir šie dīvainie tumšie izciļņi? (atkausēti ielāpi) Jā, ir skaidrs, ka pavasaris ir arī šeit. Un zem viņas siltajām kājām izkusa sniegs, un uz zemes parādījās atkusuši plankumi.

Pedagogs: Pavasaris ienāca mežā, paskatījās apkārt un vispirms nolēma pamodināt bērzu. Pavasaris pieskārās sniegbaltam stumbram, un notika brīnums. Koks pamodās no miega, un uz tā zariem parādījās šie blīvie kunkuļi (pievērš uzmanību pumpuriem) Puiši, kas tas ir?

Pedagogs: Puiši, vai es varu pieskarties nierēm? (nav iespējams, nieres ir ļoti delikātas)

Bērni: Drīz parādīsies pirmās lapas.

Pedagogs: Nu, kas tas par dīvainu koku? Lapu nav, tikai ogas karājas.

Bērni: Šis ir pīlādzis.

Bērni: Bullīši visu ziemu lidoja uz pīlādzi. Vēršiem šī ir visgardākā oga.

Pedagogs: Vai jūs domājat, ka, ja tagad ir pienācis pavasaris, tad var nebarot putnus?

Bērni: Jāturpina putni barot, jo var atgriezties sals. Putniem ir grūti dabūt barību no sniega apakšas, un kukaiņi vēl nav pamodušies.

Pedagogs: Jūs esat ļoti laipns un zināt daudzas lietas. Es gribu jums parādīt vienu brīnumu, kas nesen parādījās mežā. Bet vispirms uzmini mīklu:

"Tas zied no sniega,

sveic pavasari pirms citiem"

Tagad pārbaudīsim, vai uzminējāt pareizi. Aizveriet acis. (Ekrānā parādās sniegpulkstenīte)

Pedagogs: Ko tas izauga pavasarī atkausētajā plāksterī? (Bērnu atbildes) Jā, puiši, šī ir īsta prīmula. Paskaidrojiet man, kas ir prīmula.

Bērni: Šie ir pirmie pavasara ziedi.

Skolotāja vērš uzmanību uz pavasara pļavas skaistumu.

Pedagogs: “Meža izcirtumā

Ziedu jūra!

Rotā zemi

Pēc ziemas sapņi

(L.M. Gerasimova)

Puiši, pārvērtīsimies par šiem brīnišķīgajiem pavasara ziediem.

Dejo ar ziediem .

Pedagogs: Sakiet, vai es varu mežā plūkt ziedus?

"Ja es novācu ziedu,

Ja tu novāc ziedu,

Ja tu un es esam kopā,

Kopā plūksim ziedus,

Visi izcirtumi būs tukši.

Un skaistuma nebūs."

Pedagogs: Kas mums jādara, ja vēlamies mammai uzdāvināt ziedu?

Pedagogs: Aicinu doties uz mežsaimniecības darbnīcu.

Bērni iet pie galdiem. Viņiem priekšā uz molberta ir pavasarī atkusuša plākstera attēls ar kātu.

Pedagogs: Skaties, mūsu priekšā ir “pavasarī atkusis pleķītis”, uz kura taisās uzziedēt puķe. Kādu zieda daļu mēs redzam? (kāts)

Kas mūsu ziedam trūkst? (lapa, zieds)

Trūkstošās daļas ir izliktas Skolotājs iesaka apskatīt zieda daļas. Kāda ir ziedlapu forma? (ovāls)

Pirkstu vingrošana "Zieds"

Mūsu koši ziedi atver savas ziedlapiņas.

(Uzklājiet noapaļotas plaukstas vienu pie otras ("pumpuri") un lēnām izplešiet pirkstus uz sāniem)

Vējš viegli elpo, ziedlapiņas šūpojas.

(Smalki aptaustīt)

Mūsu koši ziedi pārklāj to ziedlapiņas.

(Lēnām savienojiet pirkstus)

Viņi pakrata galvas un klusi aizmieg.

(Pagrieziet "pumpuru" pa kreisi un pa labi)

(M. Rudina, A. Afonkins)

Gatavo darbu apskats.

Pedagogs: Mēs ar jums, puiši, kādu laiku pavadījām mežā. Mums pienācis laiks atgriezties bērnudārzā.

Būvniecība ir process, kurā objekti vai daļas tiek sakārtotas noteiktā secībā, lai iegūtu objektu, kas nepieciešams dzīvības uzturēšanai. Sabiedrības attīstības procesā no šīs cilvēka darbības jomas parādījās bērnu dizains. Bērna darbības ir vieglākas, dizaini ir vienkāršāki. Bet var būt arī bērnu dizains praktisks pielietojums- iegūtos priekšmetus bērns izmanto rotaļnodarbībās. Jūs varat noformēt ar dažādi materiāli: faktiskais dizainers, dabīgie vai atkritumi, papīrs un kartons. Tajā pašā laikā papīra struktūru izveide (iespējams, iesaistot papildu materiāli) ir vissarežģītākā pirmsskolas vecuma bērni ar to iepazīstas bērnudārza vidējā grupā.

Papīra konstrukcija bērnudārza vidējā grupā

Bērns iepazīst papīru pirmajā dzīves gadā. IN junioru grupas Bērnudārzā viņš mācās veidot papīra aplikācijas, rotā kartona kartītes, nodarbojas ar papīra modelēšanu. 3–4 gadus veci bērni apgūst formas jēdzienu un attīsta prasmi izgriezt papīru. Jaunāki pirmsskolas vecuma bērni uzkrāt zināšanas un prasmes turpmākajam darbam ar papīru. Skolotājam nevajadzētu steigties, jābūt uzmanīgam vecuma īpašības katra grupa. Jebkurai darbībai ir jārada bērnam prieks un gandarījums, un bērns visvairāk priecājas, kad viņam izdodas izpildīt uzdevumu. 4–5 gadu vecumā pirmsskolas vecuma bērniem ir priekšstats par būvniecības pamatiem, izmantojot aktivitātes ar klucīšiem, plastmasas konstrukciju komplektiem, viņi uzcēla mājas no plastilīna baļķiem un piestiprināja tiem jumtu no nūjām - lūk, konstruktīvs aktivitāte. Projektēšana no papīra materiāla (papīra loksnes, kartons, kastes, sērkociņu kastītes, kartona ruļļi u.c.) sākas vidējā grupā.

Mērķis

Papīra dizaina nodarbību mērķis vidējā grupā ir mudināt bērnus iesaistīties dizaina aktivitātēs, izmantojot papīra materiālus.

Uzdevumi

  • iepazīstināt studentus ar papīra īpašībām, kas tiek izmantotas dizainā;
  • mācīt bērniem pamata papīra konstruēšanas paņēmienus (burzīt, plēst, velmēt, vīt);
  • neatlaidības, precizitātes, pieklājīgas komunikācijas veicināšana;
  • intereses attīstīšana par kolektīvām aktivitātēm.

Darbību veidi

  1. Pilna demonstrācija un paraugs (lietots pirmajās papīra projektēšanas nodarbībās, vēlāk - veidojot sarežģītas struktūras);
  2. Saskaņā ar modeli (šajā gadījumā skolotājs sniedz mutiskus norādījumus un paskaidrojumus, kā izveidot objektu).

Gatavojoties dizaina nodarbībai, ir jāatceras, ka mērķis vizuālā māksla bērns - nevis amatniecības radīšana, bet gan attīstība estētiskā garša, iztēle, konstruktīva domāšana un morālo īpašību audzināšana.

Dizaina veidi vidējā grupā

Materiāli būvniecībai

  • Pissing un krāsains papīrs A4 formātā.
  • Krāsains kartons.
  • Samta krāsas papīrs.
  • Tapešu apdares.
  • Makulatūras materiāls: sērkociņu kastītes, papīra ruļļu tūbiņas, papīra šķīvji un krūzes utt.
  • Papīra loksnes scrapbooking ir bieza papīra loksnes ar tematisku apdruku. Dārgs materiāls bērnu amatniecībai.

Materiāli būvniecībai no papīra fotoattēlā

Galvenais materiāls projektēšanai no papīra Galvenais materiāls projektēšanai no papīra Lielisks variants dažādu objektu virsmu imitēšanai apkārtējā pasaulē
Skaists un oriģināls, bet dārgs materiāls Konstrukcijas piemērs, izmantojot papīra šķīvjus Konstrukcijas piemērs, izmantojot kartona serdeņus Konstrukcijas piemērs, izmantojot sērkociņu kastītes Konstrukcijas piemērs, izmantojot samta papīru Origami piemērs ar iesaiņojuma papīra pievienošanu Konstrukcijas piemērs ar vienreiz lietojamām krūzītēm

Papīra dizaina apvienošana ar citām mākslas tehnikām

Lai izveidotu objektus no papīra, izmantojiet šādas metodes: tēlotājmāksla, piemēram, zīmēšana, krāsošana, aplikācija, tēlniecība. Pirmsskolas vecuma bērni vecumā no 4 līdz 5 gadiem apgūst šo paņēmienu pamatmetodes un labprāt papildina ar tiem papīra modeļus. Veidojot dzīvnieku un cilvēku attēlus, skolēni var pievienot sejas vai ķermeņa daļas/purnu vai ķepas. Ar aplikāciju paņēmieniem var atdarināt putnu apspalvojumu, koka vainagu, zāli zālienā u.c. Plastilīna detaļas bieži izmanto arī papīra amatniecības papildināšanai un/vai dekorēšanai. Krāsojums jāizmanto darbos, kas izgatavoti no bieza kartona vai papīra atkritumi tiek deformēti, uzklājot krāsu.

Dažādu paņēmienu sintēzes piemēri papīra celtniecības darbos

Papīra šķīvju detaļas nokrāsotas Obligāts uzdevums - izrotāt pabeigts darbs gabals no plastilīna Darba dekorēšanai izmantota tiešā aplikācijas tehnika. Dzīvnieku sejas izgatavotas ar vienkāršu zīmēšanas tehniku.

Daudzlīmeņu uzdevumi papīra dizaina nodarbībās

Skolotājam vienmēr jāatceras par individuālo pieeju katra bērna mācīšanai. Pildot būvniecības uzdevumu, skolēns zaudēs interesi par radošais process, ja uzdevums viņam izrādās vienkāršs. Tāpēc, izstrādājot katru stundu, skolotājam jāsagatavo papildu uzdevumi tiem skolēniem, kuri labāk apguvuši vienkāršas projektēšanas prasmes. Piemēram, nodarbībā par krūzītes ar rokturi veidošanu piedāvājiet gatavo darbu dekorēt ar papīra aplikāciju. Lai strādātu pie dizaina lidmašīnā, ir labs uzdevums papildināt detaļas uz pamatnes kā fona attēlu. Sākotnēji dodiet uzdevumus dažādi līmeņi sarežģītība ir nepareiza, komandas sadalīšana var izskatīties kā nodalīt tos, kuri sasniedz, un tos, kuri atpaliek. Šādā situācijā skolēni, kuri saņēmuši vienkāršu uzdevumu, var izjust nemiera sajūtu vai pat agresiju pret tiem, kuriem tika dots grūts uzdevums, bet ar interesantāku vai skaistāku rezultātu.

Motivējoša materiāla izmantošana klasē

Katras nodarbības sagatavošanas posmā ir nepieciešams iesaistīt motivējošu materiālu. Tas nepieciešams, lai aktivizētu skolēnu iztēli, paplašinātu redzesloku, palielinātu interesi par radošā darbība, estētiskās gaumes attīstība. Materiālam jābūt daudzveidīgam:

  • Vizuālais materiāls (kartītes ar priekšmetu vai priekšmetu attēliem par tēmu, plakāti, izdales materiāli).
  • Audio pavadījums (dziesmu klausīšanās par nodarbības tēmu vai melodiju fona skaņas spēles vai fiziskās audzināšanas nodarbības laikā).
  • Dzejoļu, bērnu dzejoļu, sakāmvārdu un teicienu lasīšana.
  • Mīklas.
  • Spēles situācijas izveidošana (izmantojot rotaļlietas vai priekšmetus par tēmu).
  • Rādīt slaidus vai prezentācijas par nodarbības tēmu.

Motivējoša nodarbību sākuma izmantošanas piemēri

Nodarbības tēma Motivējošs sākums
"Tumbler" Nodarbības sākumā skolotājs uzdod bērniem mīklu:
Atbrauca pie mums ciemos, draugi,
Lelle ir neparasta.
Nesēž, nemelo,
Vienkārši ziniet paši, tas ir tā vērts.
Saška un Nataša zina,
Šīs lelles... (tumbleri).
Skolēniem tiek parādīts trauks, kurš steidzās viņus apciemot. Skolotāja sarunājas ar bērniem un uzdod jautājumus: "Kāpēc, jūsuprāt, šo lelli sauc par tvertni?", "Kā spēlēties ar veļas trauku?", "No kādām figūrām sastāv šī rotaļlieta?" utt.
Tiek spēlēta spēle “Atrodi, kur viņa paslēpās”:
Skolotāja stāsta, ka pie bērniem ciemos atnākusi vēl viena bļodiņa, taču viņa bijusi kautrīga un paslēpusies aiz vienas no istabā esošajām rotaļlietām. Bērni tiek lūgti atrast lelli, mutiski uzminot (saka pēc kārtas): “Trūce slēpjas aiz automašīnas”, “Trūce ir aiz bumbas”, “Trūce atrodas aiz Katjas lelles” utt. atrasts.
Nodarbības sākumā skolotāja bērniem parāda savvaļas dzīvnieku attēlus. Puiši tos nosauc, skolotājs piekar bildes uz tāfeles. Tad skolotāja saka, ka savvaļas dzīvnieki ir bīstami un viņu uzvedība var būt neparedzama, un iesaka dzīvniekus no attēliem pārvērst rotaļlietās (spēles elementā). Lai to izdarītu, skolēniem jāaizver acis un vienlaikus trīs reizes skaļi jāsasit plaukstas. Šajā laikā skolotājs uz galda noliek dzīvnieku rotaļlietas, kuru attēlus veidos bērni.
"Skaistuma sniegpārsla" Skolotājs rada pārsteiguma brīdi:
Uz galda stāv pastkastīte, skolotāja stāsta bērniem, ka viņu grupiņai pastnieks nogādājis, nolasa adresi (rakstīta īstā bērnudārza adrese - pilsēta, iela, māja, bērnudārza numurs, grupiņa). Kastītē tiek atrasta vēstule, kuras saturu skolotāja skaļi nolasa: dzīvnieki no tālās Āfrikas uzrunā bērnus, stāsta, kāds klimats ir viņu dzimtajā vietā un skumst, ka sniegu nav redzējuši, bet dzirdējuši. daudz par to, kāda tā ir pārsteidzoša un skaista parādība. Skolotāja jautā, kā parādīt Āfrikas iedzīvotājiem sniegu un, izmantojot ieteikumus un mājienus, noved pie domas, ka viņi var izgatavot sniegpārslas no papīra un nosūtīt pa pastu uz Āfriku.
Puišiem tiek uzdota mīkla:
Mēs esam zaļi kā zāle
Mūsu dziesma: “Kva-kva” (vardes/vardītes).
Skolotājs vada sarunu ar bērniem: kādā krāsā ir vardes, kur tās parasti dzīvo, ko ēd. Parāda skolēniem attēlu/plakātu, kurā redzama varde purvā. Skolotāja stāsta, ka mazajai vardītei ir skumji un aicina bērnus viņu uzmundrināt, rādot, kā fizkultūras stundā “Vardes” veic kustības:
Purvā ir divas draudzenes, divas zaļas vardes.
No rīta agri nomazgājāmies, berzējāmies ar dvieli,
Viņi sita ar kājām, sita plaukstas,
Viņi noliecās pa labi, pa kreisi un atgriezās.
(Veiciet atbilstošas ​​kustības).
Bet skolotājs ievēro, ka varde joprojām ir skumji, jo viņš ir viens pats purvā, un dod bērniem domu, ka var no papīra izgatavot vardes un novietot tās uz plakāta.

Darba piemēri par norādītajām stundu tēmām

Dizains no papīra strēmelēm Dizains no papīra strēmelēm Dizains no papīra strēmelēm uz plaknes Dizains no papīra, izmantojot origami tehniku

Nodarbību konspektu sastādīšana vidējai grupai par papīra dizainu

Katrai nodarbībai skolotājam jāsagatavo detalizēts stundas kopsavilkums. Mērķiem un uzdevumiem jābūt atbilstošiem vecumam un individuālās īpašības bērniem. Tiek fiksēts skolotāja vizuālo un tehnisko materiālu lietojums, kā arī tie materiāli un instrumenti, kurus bērni izmantos. Pēc tam jāapraksta nodarbības gaita. Tas viss ir nepieciešams, lai pēc nodarbības veiktu analīzi: kuri momenti bija veiksmīgi, kas neizdevās, kādi pedagoģiskie paņēmieni bija efektīvi, kas izraisīja bērnos interesi, kāds bija viņu emocionālais stāvoklis katrā nodarbības posmā.

Nodarbības laika plāns

Dizaina nodarbības ilgums vidējā grupā ir 15–20 minūtes.

  1. Organizatoriskais brīdis 1 minūte.
  2. Motivējošais posms 3-5 minūtes.
  3. Skolotājs 2–3 minūtes demonstrē darba paņēmienus.
  4. Skolēnu patstāvīgais darbs 6-8 minūtes.
  5. Darba demonstrēšana, diskusija 2 minūtes.
  6. Rezumējot 1 minūti.

Mērķu un uzdevumu noteikšana

Mērķiem un uzdevumiem jābūt konkrētiem, tos nosaka skolotājs atbilstoši klasē apgūtajām prasmēm, kas nepieciešamas, strādājot ar noteiktiem modeļiem un izpildes paņēmieniem. Apskatīsim mērķu un uzdevumu iespējas, izmantojot piemērus ar konkrētām darba metodēm:

Nodarbības tēma Mērķis Uzdevumi Uzdevuma izpildes tehnika
"Tilti" Amatniecības izgatavošana, izmantojot ģeometriskās formas no papīra. - apmācība objektu analīzē;
- prasmes attīstīšana veidot ēku, izmantojot gatavas formas;
- telpiskās domāšanas un projektēšanas prasmju attīstība.
Ēkas celtniecība, izmantojot kartona figūras (kubs, ķieģelis, bloks, cilindrs).
"Pavasara brīnumi" Ziedu izgatavošana no papīra strēmelītēm. - telpiskās un dizaina domāšanas attīstība;
- attīstīt spēju kombinēt;
- estētiskās gaumes attīstība.
Papīra sloksņu līmēšana, lai izveidotu “ziedlapiņas”, savienojot tās ziedā, izmantojot vidu.

Nodarbības “Mūsu pavasara straume” kopsavilkums.
Autori: Petrukhina A.V. skolotāja, Tatarkina Yu. skolotāja, MADOOU Nr. 96 “Umnichka”, Naberezhnye Chelny

Darbību veidi Rotaļīgs, produktīvs, izglītojošs un pētniecisks.
Mērķi Prasmju nostiprināšana darbā ar papīru, uzmanības, atsaucības attīstīšana, komunikācijas kultūras ieaudzināšana komandā.
Sagaidāmais rezultāts Spēja projektēt papīra laiva, pozitīva un aktīva mijiedarbība ar visiem radošā procesa dalībniekiem.
Izmantotie materiāli vatmaņa papīrs ar strauta attēlu, papīra loksnes, līme ar pušķiem, eļļas lupatas un lupatas darba vietas tīrīšanai.
Nodarbības gaita Skolotāja vada sarunu ar bērniem: kāds šobrīd ir gada laiks (pavasaris), nosauc pavasara mēnešus, kāds tagad ir, kāds laiks šodien ārā.
Lietošana vizuālais materiāls: Skolotājs piekar pie tāfeles vatmana papīru ar strauta attēlu un lūdz iedomāties, ko viņi darītu pastaigā, ja redzētu šādu straumi. Piedāvā izrotāt bildi ar papīra laiviņām.
Skolotājs tiešraidē vada laivas izveides darbību demonstrāciju.
Bērni patstāvīgi atkārto demonstrētās darbības.

Fiziskās audzināšanas minūte:
Lācis izlīda no bedres,
Paskatījos apkārt uz sliekšņa, (griežas no kreisās uz labo)
Viņš izstiepās no miega. (rokas stiepjas uz augšu)
Pie mums atkal ir atnācis pavasaris. (Galvas rotācija)
Lai ātri iegūtu spēku,
Lācītim griezās galva.
Saliekts uz priekšu un atpakaļ (noliecas uz priekšu un atpakaļ)
Šeit viņš ir ejot pa mežu. (noliec ar labo roku, lai pieskartos
kreisā pēda un otrādi)
Lācis meklē saknes
Un sapuvuši celmi.
Beidzot lācis bija paēdis
Un viņš apsēdās uz baļķa. Bērni apsēžas.

Skolotāja pateicas bērniem par padarīto darbu un aicina ikvienu izrotāt straumi ar savu laivu.

Nodarbības kopsavilkums “Suņu audzētava”.
Papīra amatniecības veidošana, izmantojot jaunu dizaina metodi - papīra locīšanu uz pusēm. Uzdevumi - apmācība papīra amatniecības analīzē (amata daļu izvēle, to atrašanās vieta plaknē un viena pret otru);
- iemācīties salocīt papīra lapu;
- mācīšanās veidot ovālu, noapaļojot kvadrāta stūrus;
- precizitātes izglītība. Materiāli Balta papīra loksne, brūna papīra sloksne, kvadrātveida melna papīra lapa, līme, ota, šķēres, suņu figūriņas, eļļas lupatiņa, lupata. Nodarbības gaita Bumbu spēle “Kas kurā mājā dzīvo”:
Bērni stāv aplī, centrā ir skolotājs. Skolotājs met bumbu kādam no skolēniem, nosaucot dzīvnieku vai putnu, bērna uzdevums ir pateikt, kur šis dzīvnieks dzīvo. Tad bērns met bumbu nākamajam skolēnam, nosaucot citu dzīvnieku utt.

Skolotājs parāda bērniem gatavu papīra kabīni un māca analizēt papīra struktūru, izmantojot vadošos jautājumus.
Tieša papīra kabīnes izveides soļu demonstrācija.

Fiziskās audzināšanas minūte.
Viens - piecelties, izstiepties, (izstiepts.)
Divi - noliecieties, iztaisnojieties, (Saliekt muguru, rokas pie jostas.)
Trīs - trīs aplaudējumi, (Aplaudējiet plaukstas.)
Trīs galvas mājieni. (Galvas kustības.)
Četri - rokas platākas, (Rokas uz sāniem.)
Pieci - viciniet rokas, (viciniet rokas.)
Seši - apsēdieties vēlreiz. (Sēdies.)

Skolēni patstāvīgi veic darbības, lai izveidotu papīra kabīni.
Gatavo darbu demonstrēšana un apspriešana.
Laiks spēlēties ar papīra rokdarbiem un suņu figūriņām.

Nodarbības “Smieklīgie sniegavīri” kopsavilkums.
Uzziniet, kā izgatavot rokdarbus no papīra salvetēm. Uzdevumi - zināšanu par ziemu un tās parādībām nostiprināšana, skolēnu vārdu krājuma paplašināšana;
- lidmašīnu orientēšanās apmācība;
- šķēru un līmes lietošanas prasmes nostiprināšana;
- konstruktīvās domāšanas attīstība;
- precizitātes izglītība. Materiāli Rāmis ar Jaungada koka attēlu. Attēli, kuros attēlots Tēvs Frosts, Sniega meitene, sniegavīrs, vērši un sniega karaliene. "Ledus bloki" no papīra. Sniegavīru attēli dažādās pozās ar dažādām sejas izteiksmēm. Šķēres un līme, līmes otas, papīra sagataves sniegavīru un to dekorāciju izgriešanai. Nodarbības gaita Nodarbības sākumā uz tāfeles karājas pieci attēli, kas pārklāti ar ledus gabaliem. Skolotāja aicina bērnus doties vizītē uz sniega valstību. Saruna notiek par ziemu un šī gadalaika iezīmēm.
Puiši iepazīstas ar sniega valstības iemītniekiem (viņu attēli bija paslēpti zem ledus gabaliņiem): Tēvs Frosts, Snow Maiden, Bullfinch, Snow Queen, Snowman. Skolotājs vispirms var izdomāt mīklas par šiem varoņiem.
Pārsteiguma brīdis: Sniega sieviete ienāk istabā. Viņa ir skumja un saka, ka viņai bija lieliska ziema (rāda bildi), bet visi sniegavīri aizgāja gada sākumā, kad pienāca pavasaris. Skolotāji nolemj izveidot sniegavīrus sniega sievietei.
Fiziskā izglītība.
Skolotāja parāda, kā no salvetēm izveidot sniegavīru.
Atkārto skolēni.
Pēc darba pabeigšanas atstājiet sniegavīrus nožūt.
Šajā laikā bērni spēlē ar Sniega sievieti spēli “Salieciet sniegavīru” (viņi saliek sniegavīrus no atsevišķām daļām).
Puiši pasniedz Snow Baba papīra sniegavīrus un atvadās.

Origami kluba programma vidējai grupai

Origami kluba programmai jābūt ar māksliniecisku un estētisku ievirzi. Tās nozīme ir radīt apstākļus vispusīgai pirmsskolas vecuma bērnu personības attīstībai, iepazīstot viņus ar kultūras vērtībām, radot motivāciju izziņas un radošām aktivitātēm, kā arī īstenojot pozitīvu mijiedarbību starp skolotājiem, skolēniem un viņu vecākiem.

Origami “Mārīte” radīšanas radošais process

Programmas mērķis

Studentu intelektuālā un estētiskā attīstība, apgūstot papīra konstruēšanas tehniku ​​- origami.

Uzdevumi

  • ģeometrijas pamatjēdzienu (aplis, kvadrāts, trijstūris, punkts, līnija, leņķis, mala, virsotne utt.) un origami formu pārzināšana;
  • iemācīties strādāt ar papīru;
  • kompozīcijas apmācība;
  • mācīšanās ievērot mutiskus norādījumus;
  • attīstību smalkās motorikas rokas un acs;
  • uzmanības, konstruktīvās un telpiskās domāšanas aktivizēšana;
  • atmiņas attīstība;
  • iztēles un radošo spēju attīstība;
  • kārtīguma izglītība, uzmanīga attieksme uz materiālu, uzturot tīrību un kārtību darba vietā;
  • darba un komunikācijas kultūras veidošana komandā.

Origami aplī skolēni strādā apakšgrupās pa 8–10 cilvēkiem. Nodarbība ilgst 20–25 minūtes un notiek reizi nedēļā. Pēc pulciņa darba tiek rīkotas bērnu darbu izstādes.

Tēmu kartotēka origami krūzei vidējā grupā

Nodarbības tēma Papīra dizaina prasmju apgūšana un/vai nostiprināšana
"Mīļā" - kvadrāta saliekšana pa diagonāli,
- atrast vidu,
- laukuma stūru saliekšana pret vidu.
"Tauriņš" - izveidot trīsstūri no kvadrāta,
- stūru locīšana dažādos virzienos.
"Ziemassvētku eglītes rotājums" - apļa saliekšana uz pusēm,
- atrast vidu,
- figūru daļu līmēšana.
- papīra locīšana dažādos virzienos,
- darbs ar līmi.
- kvadrāta salocīšana četrās daļās,
- darbs ar šķērēm.
"Zivis" - izgatavot trīsstūri no papīra kvadrāta,
- darbs ar šķērēm.
- iegūt trīsstūri,
- trijstūra lieces un apgriešanās daļas.
"Grāmatzīme" - pamata “konfektes” formas salocīšana.
- pamata “pūķa” formas salocīšana.

Shēmas origami praktizēšanai un darba piemēri fotoattēlā

Piezīme Tehnoloģiskā karte uz origami Tehnoloģiskā karte uz origami Tehnoloģiskā karte uz origami Tehnoloģiskā karte uz origami Kolektīvs darbs Amatniecība no diviem origami elementiem Darba piemēri Darba piemēri “pūķa” formas locīšana, moduļu savienošana Kolektīvs darbs

Interesantas idejas un dizaina shēmas vidējai grupai.

Lai rosinātu interesi par vizuālo mākslu, skolotājam nodarbībās jāievieš kāds spēles elements, jāiesaista lietošanā netradicionāli materiāli un jāpiedāvā izveidot amatniecību, kam būs praktisks mērķis.

Darba veidnes nodarbībām

Origami diagrammas griešanas un līmēšanas veidne Konstrukcijas instrukcijas Origami diagrammas Shēmas Būvniecības instrukcijas Instrukcijas mājas celtniecībai ar pārsteigumu Idejas leļļu mēbeļu konstruēšanai no sērkociņu kastītēm Būvniecības instrukcija Ideja lelles galvassegas izveidei Ideja lelles Origami galvassegas izveidei diagramma Projektēšanas instrukcijas Projektēšanas instrukcijas Projektēšanas instrukcijas Projektēšanas instrukcijas

Gatavo darbu piemēri

Piemērs papīra konstruēšanai, izmantojot sērkociņu kastītes. Amatniecību var izmantot spēlē vai izveidot projektu saskaņā ar noteikumiem ceļu satiksmes drošību Konstrukcijas piemērs no papīra Konstrukcijas piemērs no papīra Konstrukcijas piemērs, izmantojot kartona serdeņus Konstrukcijas piemērs no papīra. Jūs varat izrotāt istabu, logu, Ziemassvētku eglīte Dizaina piemērs, kurā izmantota piena kastīte Dizaina piemērs, kurā izmantots papīrs. Darbs veidots pastkartes formā 8. martam. Neparasts amats slēgtā veidā. Dizaina piemērs, izmantojot kartona uzmavu. Komandas darbs. Laternu vītne rotās telpu svētkiem. Dizaina paraugs no papīra. Putnus var pakārt uz loga, izmantojot kartona serdi. Grozu var piepildīt ar papīra ziediem Dizaina paraugs, izmantojot sērkociņu kastīti pie pamatnes Dizaina paraugs, izmantojot atkritummateriālu (sērkociņu kastītes, saldējuma kociņus) Dizaina paraugs, izmantojot kartona uzmavu Dizaina piemērs, izmantojot papīru. Komandas darbs. Karogu vītne tiek izmantota, lai dekorētu istabu vai Ziemassvētku eglīti. Jaungada ballīte Papīra konstrukcijas piemērs. Amatniecību var izmantot, lai izveidotu grupu darbu vai rotaļas ar dzīvnieku figūrām. Amatu var izmantot spēlējoties ar lellēm. Konstrukcijas piemērs no sērkociņu kastēm. Amatu var izmantot, spēlējot ar lellēm, piemēram, papīra konstrukcijas piemērs. Amatniecību var izmantot, lai dekorētu telpu Pavasara svētkiem

GCD kognitīvās attīstības tehnoloģiskā karte (dizains)

Priekšmets: “Pirmos pavasara ziedus meklējot”
Mērķis: attīstot bērnu prasmes darbā ar transformējamo konstruēšanas komplektu "TIKO", izmantojot pilnas kartes.
Uzdevumi:
Izglītības:
1. Bagātināt bērnu idejas par pavasara ziedu (sniegpulkstenīti).
2. Iemācieties svinēt raksturīgās iezīmes ziedu struktūra.
3. Rezultātu fiksēšana 5 robežās.
4. Pilnveidot runas dialogisko formu, veicināt mēģinājumus paust savu viedokli;
5. Nostiprināt spēju identificēt konstrukciju galvenās daļas un raksturīgās detaļas (forma, izmērs);
Izglītības:
1. Attīstīt interesi par dabu, emocionālo atsaucību.
2. Attīstīt spēju rīkoties pēc algoritma, kas balstīts uz pilnīgu shēmu;
3. Attīstīt spēju rīkoties saskaņā ar mutiskiem norādījumiem;
Izglītības:
1. Veicināt smagu darbu, apzinīgu un atbildīgu attieksmi pret veikto darbu.
Attīstīt spēju sadarboties ar citiem bērniem un pabeigt iesākto.
Integrēts izglītības jomās: kognitīvā, runas, sociālā - komunikatīvā, fiziskā un mākslinieciski estētiskā attīstība
Aprīkojums: Aprīkojums: multimediju prezentācija, muzikālais pavadījums“pavasara meža skaņas”, TIKO konstruēšanas komplekts “Bumbiņas” (skolotājam groza izveidošanai), individuālās kartītes – pilnas plakanās figūras “Sniegpulkstenīte” diagrammas, “TIKO” konstruēšanas komplekts - sapņotājs - 1 komplekts diviem bērniem. .

Nodarbības gaita:

Audzinātāja: Paskatieties, puiši, pie mums ir atnākuši ciemiņi, pasveicināsim arī viņus.
Mēs stāvam aplī ar bērniem un sakām:
Sveiki labā roka
(izstiepties uz priekšu)
Sveiki kreisā roka
(mēs turam otru)
Sveiks draugs
(Mēs ar vienu roku satveram savu kaimiņu),
Sveiks draugs
(paņem vēl vienu)
Sveiki, sveiki draudzīgais loks (paspiežam rokas).
Mēs stāvam roku rokā, kopā mēs esam liela lente,
Mēs varam būt mazi
(mēs tupus)
Vai mēs varam būt lieli?
(celties)
Bet neviens nebūs viens
(savieno vidū).
(Pavasara pļavā ekrānā parādās lācēns)
Pedagogs: Bērni, paskatieties, kas tas ir?
Bērni: Lācītis.
Pedagogs: Kā viņš nokļuva pie mums? Lācis ir savvaļas dzīvnieks un viņš dzīvo kur... (mežā)?
Pedagogs: Mazais lācīt, kāpēc tu atnāci pie mums? (mazais lācītis stāsta: "Es piedzimu šoziem un nesen ar mammu iznācu no midzeņa. Mežā vēl snieg, un putni dzied par kaut kādu pavasari, par ziediem. Bet es nezinu, kas tas ir.")

Pedagogs: Puiši, pastāstīsim mazajam lācītim par pavasari? Lai to izdarītu, mums jādodas uz pavasara mežu. Vai piekrīti? Vai jūs zināt, kā uzvesties mežā? Pastāsti man.
Bērni: Mežā nedrīkst trokšņot, lauzt zarus vai izmest atkritumus.
Tad ejam!
Skanot mūzikai “Pavasara meža skaņas”, bērni izpilda motorisko vingrinājumu “Ceļā!”:
Mēs ieejam pavasara mežā
Mēs paceļam kājas augstāk
(staigāt soļojošā tempā).
Kāju stutēšana
Pa taisnu ceļu
(staigāt ar stompinga soli).
Pa šauru taku
Mazas pēdiņas staigās
(staigāt uz pirkstiem).
Viņi skrēja viens pēc otra.
Viņi ieskrēja pavasara mežā
(skrienot uz pirkstgaliem).
Audzinātāja: Šeit mēs esam mežā! (Ekrānā parādījās attēls "Pavasaris mežā".)
Pedagogs: Kāds gada laiks ir attēlots attēlā? Kāpēc jūs tā izlēmāt?
Pedagogs: Puiši, paskatieties, šeit ir arī aploksne (izcirtumā parādās aploksne, un tajā ir mīkla) un tajā ir mīkla:
Pats pirmais, plānākais
Ir zieds ar nosaukumu konkursa.
Kā zvanoša sveiciena lāse,
To sauc...(sniegpulkstenīte).
(ekrānā parādās sniegpulkstenītes attēls.)
Pedagogs: Puiši, kas tas ir, kas ir parādījies mūsu izcirtumā?
Bērni: Zieds.
Kāpēc jūs domājat, ka tas ir zieds?
Bērni: tam ir kāts, zieds, lapas.
Audzinātāja: Tieši tā, puiši, tas ir zieds, un tā nosaukums ir "Sniegpulkstenīte". Kāpēc, jūsuprāt, šo ziedu sauca par "sniegpulkstenīti"?
Bērni: Tā kā tas aug no zem sniega - “zem sniega niķa”, šis mazais augs var izturēt pat desmit grādu salu.
(Pavasara mežā uz ekrāna parādās lācēns un saka vārdus: "Cik skaisti ziedi. Gribu no tiem izveidot pušķi un uzdāvināt mammai.")
Audzinātāja: Ko tu runā, mazais lācīt, tu nevari tos saplēst. Pastāstīsim viņam par to. (bērns lasa dzejoli)
Bērns:
Ja tu novāc ziedus,
Ja es plūcu ziedus,
Ja viss: gan es, gan tu,
Ja mēs lasām ziedus,
Visi izcirtumi būs tukši
Un skaistuma nebūs.
Pedagogs: Bērni, vai mazajam lācītim labi klāsies, ja viņš nolasīs puķes?
Pedagogs: Tas ir viss, mazais lācītis, tagad tu zini, kāpēc tu nevari noplūkt ziedus. (Mazais lācis atbild: "Es visu saprotu!")
Pedagogs: mazais lācītis, kāpēc tu esi skumjš? (mazais lācis atbild: "Es gribēju iepriecināt savu mammu, bet tagad viņa būs sarūgtināta")
Pedagogs: Neesiet sarūgtināts, tagad mēs ar bērniem pārvērtīsimies par ziediem un skatīsimies uz mums.
Dinamiskā pauze “Ziedu uzlāde”
Zieds saka ziedam: “Paņem savu lapu.
bērni paceļ un nolaiž rokas.
Izejiet uz takas un iespiediet kāju
bērni staigā vietā, augstu paceļot ceļus,
Pakratiet galvu un sveiciniet sauli no rīta.
galvas rotācija
Nedaudz nolieciet kātu - tā ir maksa par ziedu.
Salieciet rumpi uz sāniem
Tagad nomazgājieties ar rasu, nokratiet to un nomierinieties.
kratot rokas
Beidzot gatavs sveikt dienu visā tās krāšņumā.
(pēc spēles mazais lācītis saka "puiši, kādi jūs skaisti ziedi, ļaujiet man jūs uzdāvināt savai mammai")
Audzinātāja: Mazais lācītis, labāk pajautāsim bērniem, kā tev palīdzēt?
Audzinātāja: Tieši tā, noformēsim pirmo pavasara ziedu, izmantojot konstruēšanas komplektu, un mazais lācītis pirmos pavasara ziedus var paturēt sev un dāvināt mammai.
(Ekrānā tiek parādīta pilnīga "Sniegpulkstenes" attēla shēma. Bērni stāv puslokā pie ekrāna un izrunā detaļas, kas veido ziedu)

Pedagogs: Uzmanīgi apskatiet diagrammu, lai redzētu, kādas detaļas jums ir nepieciešamas būvniecībai.
Bērni: lieli un mazi trīsstūri, kvadrāts, sešstūris, taisnstūris
Audzinātāja: Puiši, saskaitīsim detaļas, kas mums būs vajadzīgas. Skaitīt mazos trīsstūrus, taisnstūrus? Cik trijstūri un taisnstūri ir kopā?
Bērni: 1 trīsstūris, 2,3, 4, kopā 4 mazi trīsstūri. 1 taisnstūris, 2, 2 taisnstūri kopā.
(Aicina bērnus apsēsties pie galdiem. Uz katra bērna galda ir pilnas sniegpulkstenītes diagrammas)
Audzinātāja: Labi darīts, viss ir pareizi. Iesaku apsēsties pie galdiem. Uz galdiem katram no jums ir "Sniegpulkstenes" attēla diagramma un dizainera informācija. Iesaku ķerties pie darba.
Audzinātāja: Lieliski! Tev ir ļoti skaisti ziedi. Paskaties, man ir groziņš šīm puķēm (arī groziņš ir salikts no “TIKO” dizainera Šara), vajadzīgs, lai lācēns paņem mājās pirmos tavas sataisītos pavasara ziedus un uzdāvina mammai. (Bērni savāc ziedus grozā un dāvina lācītim). Mūsu ceļojums pavasara mežā tuvojas noslēgumam. Mums jāatvadās no mūsu viesa un jāatgriežas Bērnudārzā. Un, lai viņi atgrieztos pie mums, mums jāsaka burvju vārdi:
Mēs ejam ārā no meža
Mēs paceļam kājas augstāk
(staigāt soļojošā tempā).
Kāju stutēšana
Pa taisnu ceļu
(staigāt ar stompinga soli).
Pa šauru taku
Mazas pēdiņas staigās
(staigāt uz pirkstiem).
Viņi skrēja viens pēc otra.
Un mēs skrējām uz bērnudārzu
(skrienot uz pirkstgaliem).
Šeit mēs esam atgriezušies. Bērni, sakiet man, vai jums patika mūsu ceļojums?
Pedagogs: Puiši, pastāstiet mums, kas ieradās pie mums ciemos? Kur mēs devāmies? Vai tev patika mežā? Kas bija pirmais pavasara zieds, par kuru mēs runājām, un kāpēc to sauc par sniegpulkstenīti? Bērni, ko mēs šodien izstrādājām un no kā? Kādas detaļas izmantojāt? Dosimies atkal ceļojumā?
Audzinātāja: Puiši, skatieties, mazais lācītis mums dāvanā atstāja grāmatu par ziediem, lai mēs vēl vairāk uzzinātu par sniegpulkstenītēm un citiem pirmajiem pavasara ziediem.