Savvaļas un mājdzīvnieku zīmēšana vidējā grupā: nodarbību konstruēšanas tēmas un metodes. Nodarbības kopsavilkums par netradicionālo zīmēšanu ar saburzītu papīru vidējā grupā papildus izmantotie vizuālo aktivitāšu veidi, individuālā atbilstība

GCD kopsavilkums “Lāča” zīmēšanai vecākā grupa

Temats: "Lācis"

Mērķis : iemācīties zīmēt lāci pa kontūru ar kulti; radīt interesi par zīmēšanu un izglītot kognitīvā darbība. Iemācieties atrast līdzības ar reālistisku attēlu un priecājieties par rezultātu.

Programmas saturs:

Izglītības mērķi:

Konkrēt esošās idejas par lāčiem un to īpašībām.
Nodrošiniet apstākļus dzīvnieka kažokādas struktūras pārnešanai, izmantojot līmes otu, izmantojot “poke” tehniku.

Attīstības uzdevumi:

Attīstīt uzmanību, atmiņu, domāšanu, runu, smalkās motorikas rokas,iztēle.

Izglītības uzdevumi:

Audzinātinterese par apkārtējai pasaulei, vērtību attieksme uz savu darbu un tā rezultātiem. Attīstīt bērnos spēju risināt mīklas un iesaistīt viņus attīstībāmāksliniecisksuztvere un estētiskā gaume.

Metodes un tehnikas : verbāls, vizuāls, praktiska metode; spēļu tehnikas: detalizēta iedomāta situācija, lomu spēle (leļļu varonis - lācis).

Priekšdarbs : Ilustrāciju apskate, sarunas, daiļliteratūras lasīšana par meža dzīvniekiem vasarā.

Aprīkojums : demonstrācijas materiāls (ilustrācijas, kurās attēlots brūnais lācis vasarā), izdales materiāli (sagataves ar lāča kontūru), krūzes, guaša, eļļas lupatiņa, dzejoļi par lāci un vāveri, mūzikas centrs,E. Tiličejevas mūzikas “Lāči” ieraksts, paraugs zīmēšanai, mīkstas plānas un biezas otas, līmes otas, paliktņi, salvetes, ūdens, mīkstais rotaļu lācis, leduslāča fotogrāfija.

Formas darbam ar bērniem : kolektīvs, individuāls.

Nodarbības gaita:

Laika organizēšana. Skan E. Tiličejevas mūzika “Lāči”.

Pedagogs: Puiši, kaKurš, tavuprāt, nāks pie mums?

Viņš ir brūns un ar šņorpēdu,
Noķer zivis ar spēcīgu ķepu.
Un viņš arī mīl medu!
Kurš nosauks saldo zobu?

Viņš ir brūns un pinkains.
Uzminiet, puiši?
Kurš, uzcēlis siltu māju,
Guļ visu ziemu tajā mājā?

Meža īpašnieks
Pamostas pavasarī
Un ziemā, puteņa gaudošanā,
Viņš guļ sniega būdā.(Lācis)

Skolotāja ienes mīksto rotaļu lācīti.

Pedagogs:

No meža iznāca lācis,
Viņš sāka stutēt un rēkt.
- Par ko tu esi sarūgtināts, lāci?
- Man bija nakts ķēve,
Es redzēju meiteni Alīnu -
Es apēdu visas birzī esošās avenes!

Miška, Miška, dīvāna kartupelis!
Viņš gulēja ilgi un dziļi,
Es gulēju visu ziemu,
Un es netiku uz koka,
Un es nebraucu ar ragaviņām,
Un es nemetu sniega bumbiņas,
Mērķis būtu krākšana.
Ak tu mazais lācītis!

Pedagogs: Mazais lācis ir satraukts, viņš ir bēdīgs. Kāpēc tu esi skumjš, mīļā?
Rotaļu lācītis: Man ir skumji, jo mans draugs Umka no Ziemeļpola man atsūtīja fotogrāfiju un lūdz, lai atsūtu viņam arī savu fotogrāfiju.

Parāda polārlāča fotogrāfiju.

Rotaļu lācītis: Bet lāčiem nav kameras vai krāsu, ko man darīt?


Pedagogs: Puiši, vai mēs varam palīdzēt lācim?

Bērni: Jā, varam uzzīmēt, uztaisīt aplikāciju!

Pedagogs: Vispirms uzmundrināsim savu ciemiņu, palaižam garām lāci un pastāstīsim, kāds tas ir (mīksts, pinkains, brūns, melnacīgs, ķekatains)!

Bērni viens otram nodod rotaļu lācīti un nosauc to pēc vienas no tā īpašībām.


Audzinātāja : Ak, lācēnam ir jautājumi jums, puiši! Vai varat uz tiem atbildēt?

Bērni: Jā!

Didaktiskā spēle "Jautājums un atbilde"
Ko tu sauc par lāču māti? (lāču māte)
Kā sauc Papa Bear? (lācis)

Kā sauc lāča brāļus un māsas? (kucēni)
Kur lāči guļ ziemā? (dīrā),
Kad viņi pārziemo (rudenī)?

Pedagogs: Parastā valodā viņi saka, ka lācis guļ ziemas miegā.

Pirms došanās midzenī taigas īpašniekam ir jāuzkrāj barības vielas- tauki. Lācis ir visēdājs, taču lielāko daļu tā uztura veido augu izcelsmes pārtika: ogas, zālaugu augi, ozolzīles, rieksti. Ciedru čiekuri ir viens no iecienītākajiem lāču gardumiem. Jauni dzīvnieki var kāpt kokos aiz tiem un nolauzt zarus. Bet pārsvarā viņi savāc no zemes nokritušus čiekurus. Lai tiktu pie riekstiem, lācis savāc priežu čiekurus kaudzē un sasmalcina ar ķepām, no kurienes tad, guļot zemē, ar mēli izvelk riekstus kopā ar čaumalu. Nereti lāču uzmanību piesaista burunduku gatavotie riekstu krājumi.

Pārtikai labvēlīgos gados pieaugušie lāči uzkrāj zemādas tauku slāni līdz 8-12 cm, un tauku rezervju svars sasniedz 40% no dzīvnieka kopējā svara. Tieši ar šiem taukiem, kas uzkrāti vasarā un rudenī, lāča ķermenis barojas ziemā.

Lāči, kuriem nav bijis laika iegūt pietiekamas tauku rezerves, nevar pārziemot. Tos sauc par savienojošiem stieņiem. Bieži vien viņi ir lemti nāvei no bada, sala vai no mednieka. Ziemā mežā var sastapt lāčus, kuriem miegs ir traucējis cilvēks vai citi apstākļi. Šāds lācis ir spiests meklēt jaunu, klusāku guļvietu.

Pirms došanās uz midzeni lācis cītīgi jauc pēdas: līkumo, iet cauri vējlauzēm un pat pa savām pēdām iet atmuguriski. Midzēm viņi parasti izvēlas nomaļas un uzticamas vietas necaurlaidīgu purvu malās, meža ezeru un upju krastos, vējlauzēs un mežizstrādes vietās, padziļinājumos zem izrautām saknēm vai koku stumbriem. Galvenais nosacījums – mājoklim jābūt sausam, klusam un izolētam no negaidītu viesu klātbūtnes. Dzīvnieks izolē savu patvērumu ar zariem un izklāj pakaišus ar sūnu kārtām. Dažreiz pakaišu slānis sasniedz pusmetru. Gadās, ka vienu un to pašu midzeni izmanto vairākas lāču paaudzes.

Ziemas sākumā lāču mātītēm parasti ir pēcnācējidivi lāču mazuļi. Mazuļi piedzimst akli, bez kažokādas un zobiem. Viņi sver tikai puskilogramu un sasniedz 25 cm garumu. Mazuļi barojas ar vēl guļošās mātes pienu un ātri izaug no bedres pavasarī jau pinkaini un veikli.

Midzenī siltumā un drošībā lāči ilgi guļ un auksta ziema. Nereti lācis guļ uz sāniem, saritinājies kamolā, reizēm uz muguras, retāk sēž ar nolaistu galvu starp ķepām. Ja dzīvnieks guļot tiek traucēts, tas viegli pamostas.

Pastāv jocīgs uzskats, ka lācis ziemas guļas laikā sūc ķepu. Bet patiesībā janvārī, februārī tas notiekmainās cieta āda uz ķepu spilventiņiem, kamēr vecā āda plīst, pārslās un ir ļoti niezoša, un lai kaut kā mazinātu šīs nepatīkamās sajūtasdzīvnieks laiza ķepas.



Pedagogs: Mišenka, tik daudz puiši zina par lāčiem. Daudz lasījām un skatījāmies pasakas, skatījāmies albumus par lāču dzīvi. Puiši tagad pastāstīs, kādas pasakas viņi zina, kurās ir atrasti lāči.

Bērni: “Trīs lāči”, “Koloboks”, “Maša un lācis”, “Divi mantkārīgi lāči”, “Cilvēks un lācis”, “Teremok”, “ Vinnijs Pūks un viņa draugi."
Pedagogs: Šodien zīmēsim lāci, bet pēc tam iekārtosim savu lāču portretu izstādi, lai mūsu viesis varētu izvēlēties sev līdzīgāko zīmējumu.

Fiziskais vingrinājums "Trīs lāči"

Trīs lāči iekšā dzīvoja pasaku,

Devāmies uz pārkraušanas punktu.

Meitene pieskrēja pie viņiem,

Skrien vietā.

Iegāju mājā un ieraudzīju:

Rokas ir paceltas virs galvas, pirkstu gali pieskaras viens otram.

Milzīgs galds pie loga,

Labā roka ir savilkta dūrē, kreisā plauksta balstās uz dūri.

Trīs krēsli - wow.

Kreisā plauksta vertikāli labā dūre tiek piespiesta horizontāli pie plaukstas.

Trīs tases un trīs karotes,

Pietupieties, vienu roku uz jostas, tad piecelieties, paceliet rokas uz augšu un

pieskarieties viens otram ar noapaļotiem pirkstiem.

Trīs gultas: paskaties.

Maša ēda un dzēra,

Viņi attēlo, kā viņi tur karoti un nes to pie mutes.

Viņa apgūlās gultā

Rokas krūtīs priekšā, elkoņi saliekti un guļ viens uz otra.

Un aizmiga saldā sapnī.

Plaukstas ir salocītas, galva ir noliekta un atrodas uz plaukstām.

Kas notika tālāk?

Rokas nedaudz izplešas uz sāniem.

Tad lāči atgriezās,

Viņi staigā, brienot no vienas puses uz otru.

Ieraugot Mašu, viņi sadusmojās.

Rokas uz jostas, veidojot dusmīgu seju.

Maša bija ļoti nobijusies

Viņi parāda izbiedētu seju.

Un viņa steidzās mājās.

Rokas ir paceltas virs galvas, pirkstu gali pieskaras viens otram.

Pedagogs: Pirms sākam zīmēt lāci, apskatīsim to tuvāk.

Tiek rādīts lāča attēls.

Pedagogs: Vispirms apskatīsim rumpi.

Kāda ir ķermeņa forma? (ovāls).

Kas vēl lācim ir? (galva).

Kāda forma ir galvai? (raunds).

Neaizmirstiet, ja paskatās no malas, tad tā purns ir iegarens.

Kur atrodas galva? (galva atrodas ķermeņa priekšā (virs) un ir ar to savienota ar spēcīgu īsu kaklu).

Kā izskatās lāča ķepas, kādas tās ir (ovālas, bet iegarenas)?

Kur ir lāča ķepas (ķermeņa apakšā)?

Cik ķepu ir lācim (2 priekšējās un 2 pakaļkājas)?

Kas ir uz lāča galvas (ausīm)?

Kādas tās formas? (pusapaļa)

Vai lāča ausis ir lielas vai mazas? (mazs)

Kas vēl ir uz lāča galvas (acis, deguns)?

Paskatieties uzmanīgi uz lāča ķepām, kas tām ir (spīles)?

Puiši, kādā krāsā ir lāči? (brūns, brūns)

Kādā krāsā ir acis, deguns un nagi? (melns)


Pirkstu vingrošana "Kas guļ ziemā?"

Lācis bedrē guļ ciešā miegā,

(saspiež pirkstus labā roka dūrē, sākot ar lielo))

Viņš šņāc visu ziemu līdz pat pavasarim.

Burunduki ziemā guļ,

Dzeltenais ezis un āpsis.

Tikai zaķis nevar gulēt -

(rāda mazo pirkstiņu un pagriež to)

Bēg no lapsas.

Viņš mirgo starp krūmiem,

(kreisās rokas pirksti attēlo lapsas klikšķošo seju, kas panāk

zaķis)
Viņš sapucējās un bija tāds!


Pedagogs: Ak, tagad apsēdīsimies un uzzīmēsim pūkainu, brūnu lāci ar melnām acīm, degunu un nagiem.

Paskaties, tagad es paņemšu līmes otu un uzvilkšu lācim brūnu kažoku. Es iemērcu otas galu brūna krāsa un ar šiem “pokiem” nokrāsoju visu lāci. Tagad arī tu uzvilksi lācim kažoku.

Bērni zīmē.

Pedagogs: Tagad, puiši, es ņemšu to vates tampons, iemērciet to melnā krāsā un uzzīmējiet aci uz lāča galvas. Lācis stāv uz sāniem un tāpēc mēs neredzam otro aci, un uz purna gala es uzzīmēju melnu degunu. Tagad paņemiet vates tamponu, iemērciet to melnā krāsā un uzmanīgi uzzīmējiet lāci, vispirms aci, tad degunu.

Bērni zīmē.

Pedagogs: Tagad es uzzīmēšu nagus uz lāča ķepām. Lai to izdarītu, es paņemšu plānu otu, iemērcošu to melnā krāsā un uzmanīgi nokrāsošu nagus uz ķepām. Lai lāči atrastos mežā, varat papildināt savu zīmējumu - piemēram, uzzīmēt kokus, zāli, upi, tālu kalnus (uzzīmējiet tos pats).

Bērni zīmē.

Pedagogs: Rādīsim savus zīmējumus mazajam lācim!

Darbi tiek izlikti un apskatīti kopā ar bērniem.

Pedagogs: Cik skaisti un pūkaini tie visi izrādījās! Mūsu mazais lācītis lūdz iedot vienu zīmējumu, ko viņš var nosūtīt savam draugam Umkai uz Ziemeļpolu. Kuru zīmējumu izvēlēsimies?

Bērni izvēlas zīmējumu un iedod to rotaļu lācītim.

Pedagogs: Mazais lācītis ir ļoti priecīgs par dāvanu. Viņam laiks doties prom! Teiksim viņam "Ardievu"!

Bērni: Uz redzēšanos!

Pedagogs: Rko pie velna mēs šodien darījām? Ar ko mēs zīmējām? Kam mēs centāmies, kam gribējām palīdzēt? Ko darīsim ar pārējiem zīmējumiem?

Bērni: Sarīkosim izstādi ģērbtuvē uz radošuma dēļa un vakarā pastāstīsim vecākiem, kas pie mums ieradās.

GCD pašanalīze zīmēšanai:

Temats: "Lācis"

Mērķis : Iemācīties zīmēt lācīti pa kontūru ar kulti; radīt interesi par zīmēšanu un veicināt izziņas darbību. Iemācieties atrast līdzības ar reālistisku attēlu un priecājieties par rezultātu.

Kas gāja labi : aktivitāte bērnos izraisīja lielu interesi, viņi izrādīja lielu interesi par šo tēmu, aktīvi izteica savu viedokli, minēja mīklas, uzdeva jautājumus un atbildēja uz tiem. Šo paņēmienu zīmēšanā izmantojām pirmo reizi - zīmējot ar kātu, kas izraisīja interesi bērnos. Darbi sanāca koši un krāsaini.

Bērni savus darbus pabeidza cītīgi, rūpīgi, radoši piegāja skaņdarba sacerēšanai, dalījās savās idejās ar citiem bērniem, ar prieku aplūkoja vienaudžu darbus, apsprieda savus darbus, dalījās viedokļos.

Grūtības, kas radušās: Bērniem bija zināmas grūtības apgūt šo tehniku. Piemēram, Gļebs nevēlējās pilnībā nokrāsot visu lāci, un lāča pakaļkājas palika baltas.




Nodarbības piezīmes par vizuālās mākslas V vidējā grupa

"Zīmēt lāci" ( netradicionāls veids: "Poke zīmējums")

Mērķis: Pilnveidot vizuālās prasmes un iemaņas, attīstīt mākslinieciskās un radošās spējas.

Uzdevumi:

  • Turpināt uzlabot spēju pārnest rakstzīmju attēlus zīmējumos literārie darbi(Jevgeņija Ivanoviča Čarušina ilustrācijas).
  • Iemācieties uz papīra lapas nodot objektu novietojumu telpā, kā arī figūru kustību.
  • Turpiniet iepazīstināt bērnus ar ar netradicionāliem līdzekļiem zīmēšana, izmantojot sūkli un guašu (sausā metode).
  • Turpināt attīstīt prasmi strādāt rūpīgi, taupīgi izmantojot materiālus.

Priekšdarbi:Krievu lasīšana Tautas pasakas“Maša un lācis”, “Trīs lāči”, E. Čarušins “Lācis” un citi stāsti par dzīvniekiem. E. Čarušina ilustrāciju apskate. Būvniecība no ģeometriskās formas dzīvnieki, lapsas, zaķa ķermeņa daļu apdares zīmējums. Apskatot foto ilustrācijas ar dzīvniekiem pavasarī, saruna par dzīvnieku dzīvi pavasarī, galda un drukātā spēle “Kam ir kādas mājas?”, didaktiskā spēle “Kurš ko ēd?”. Aplikācijas, dzīvnieku modelēšana.

Materiāli: Lāča rūkšanas skaņu ieraksts, lācīša rotaļlieta. Daiļliteratūra mīkla par lāci, didaktiskā spēle “Meža izcirtumā”, dzīvnieku rotaļlietu komplekts, Jevgeņija Ivanoviča Čarušina ilustrācija par lāci, guaša, otas, putu sūklis, salvetes, 1/2 ainavas lapa zaļā krāsā fons.

Nodarbības gaita

Ievada daļa

Skolotāja aicina bērnus pulcēties meža izcirtumā.

Kāds ir gada laiks?(pavasaris)

Skolotāja atskaņo skaņu ierakstu “Growling of a Bear”.

Puiši, klausieties, kurš ņurd? (Ja bērniem ir grūti atbildēt, uzdodiet mīklu par lāci):

Viņš dzīvo nomaļā mežā,

Viņš ir liels un neveikls

Mīl ogas un medu

Un ziemā viņš sūc ķepu. (Lācis)

Skolotājs organizē didaktisko spēli "Lācis". Bērni viens otram padod lācīti aplī un apraksta lācīša kažoku, izmantojot taustes sajūtas (biezs, pinkains, pinkains, brūns, brūns, garš, silts, biezs utt.).

Galvenā daļa

Skolotāja aicina bērnus aplūkot Jevgeņija Čarušina ilustrācijas. Jautā:

Vai šī ilustrācija jums ir pazīstama? Klausās bērnu atbildes. (Šo lāča ilustrāciju zīmējis mākslinieks Jevgeņijs Ivanovičs Čarušins).

Pievērš uzmanību lācēna kažokam, kā to attēlojis mākslinieks.

Vai vēlaties uzzīmēt lāčuku ar tikpat skaistu kažokādu?(bērnu atbildes)

Kas, jūsuprāt, mums būs vajadzīgs zīmēšanai? Klausās bērnu atbildes (ainavu lapa, vienkāršs zīmulis, guaša, plāna ota).

Skolotājs vērš bērnu uzmanību uz zīmēšanas materiāliem:

Kā mums vajadzētu uzzīmēt rotaļu lācīša kažokādu? (ar cietu suku, sūkli, vilnas diegi un utt.)

Kas ir uz tava galda? (nūja ar putām galā).

Pieskaries putuplasta gumijai, kāda tā sajūta? (ciets, porains ar lieliem burbuļiem, sauss)

Skolotājs piedāvā uzzīmēt lāčuku neparastā veidā, netradicionālie zīmēšanas līdzekļi, izmantojot sūkli un guašu (sausā metode “poke metode”).

Pedagogs:

Kur, tavuprāt, vajadzētu sākt zīmēt lāčuku? ( Bērnu atbildes)

Labi padarīts! Vispirms uzzīmēsim lācēnu ar vienkāršu zīmuli, izmantojiet gludas līnijas, lai iezīmētu figūru. Ķermeņa zīmēšana vienmēr sākas ar virzienu uz leju. Kura lāča ķermeņa daļa atrodas augšpusē? ( galva)

Pa labi! Kāda forma ir lāča galvai? ( Raunds)

Skolotājs, ja vēlas, aicina kādu no bērniem uzzīmēt uz molberta lāča galvu.

Labi. Kura ķermeņa daļa jāzīmē tālāk? (Lāča mazuļa rumpis/ķermenis)

Tas ir lieliski, kāda veida figūra izskatās lācēna ķermenis? ( ovāls)

Skolotāja aicina kādu no bērniem uz molberta attēlot lācēna ķermeni.

Kādas daļas vēl jāpabeidz mūsu rotaļu lācītim? (priekšējās un pakaļējās kājas, tās ir ovālas, ausis ir pusapaļas).

Skolotājs aicina bērnus aizpildīt trūkstošās lāča ķermeņa daļas uz molberta.

Un, lai mūsu lācēns būtu pūkains un pinkains, mēs zīmēsim ar sūkli. Ja iemērcam sausu sūkli vajadzīgās krāsas krāsā ( brūns ), un pēc tam viegli uzspiediet krāsoto pusi uz ar zīmuli novilktās līnijas un uzreiz noplēsiet no virsmas, iegūsiet nospiedumu, kas piešķirs līnijai apjomu un pūkainību. Neaizmirstiet noņemt lieko krāsu uz papīra lapas. Nākamā izdruka jānovieto blakus, neatstājot brīvas vietas iepriekšējām un turpmākajām izdrukām. Kad kontūra ir gatava, aizpildiet vietu iekšpusē ar izdrukām.

Skolotājs pavada norādījumus ar demonstrāciju un aicina bērnus.

Kas pietrūkst mūsu mazajam lācītim? ( Bērnu atbildes)

Pa labi. Kad zīmējums nožūs, lācīša acīm pievienosim plānu otiņu. deguns, mute un nagi.

Aicinu atpūsties meža izcirtumā un veikt dažus vingrinājumus.

Mazuļi dzīvoja biezoknī

Viņi pagrieza galvas

Tā viņi pagrieza galvu.

Mazuļi meklēja medu,

Kopā viņi šūpoja koku,

Tā, tā viņi kopā šūpoja koku.

Mazuļi dzēra ūdeni

Mēs sekojām viens otram,

Tā, tā visi sekoja viens otram.

Mazuļi dejoja

Viņi pacēla ķepas uz augšu,

Šādi, šādi viņi pacēla ķepas uz augšu.

Labi darīts, kādus brīnišķīgus lāču mazuļus esam uztaisījuši. Vai jūs vēlētos saviem vecākiem uzdāvināt katram mazu pūkainu lācīti? ( Jā ).

Uzzīmēsim šos lāču mazuļus!

Patstāvīgs darbs bērniem.

Beigu daļa

Skolotājam pie magnētiskās tāfeles ir piestiprināti dažādi koki un improvizēts mežs.

Kur, tavuprāt, dzīvo lāči? ( bērnu atbildes)

Lāčiem patīk staigāt mežā. Arī mūsu mazuļiem patīk mežs.

Bērni novieto savus lāčus improvizētā meža izcirtumā, viņi sazinās savā starpā, runā par savu lāčuku.

Kā lācēns ieguva savu skaisto, pūkaino kažokādu?

Kādus izteiksmes līdzekļus izmantojām?(putu gumija, guaša, krāsa).

Bibliogrāfija.

  1. No dzimšanas līdz skolai. Galvenā vispārējās izglītības programma pirmsskolas izglītība / Red. N. E. Veraksijs, T. S. Komarova, M. A. Vasiļjeva. – 3. izd., red. un papildu – M: Mosaika-Sintez, 2014 - 368 lpp.
  2. Komarova T. S. Vizuālās aktivitātes in bērnudārzs(4-5 gadi). Vidējā grupa / T. S. Komarova.– M: Mosaika-Sintez, 2015 – 112 lpp.

Pašvaldības pirmsskola izglītības iestāde"Bērnudārzs Nr.25"

"PASAKA"

Abstrakts tieši

izglītojošas aktivitātes vidējā grupā.

Vizuālā darbība.

Nedēļas tēma "Kas gatavojas ziemai?"

Temats: "Lācis"

Izstrādāja un vada skolotāja Mezenceva O.I.

Korkino 2018

Mērķi: Turpiniet apgūt zīmēšanas piemērus (apaļas un ovālas formas), krāsojiet tos ar apļveida kustībām, uzmanīgi, nepārsniedzot kontūru.

Spēt nodot īpašības dzīvnieks (lācis), ievērojot proporcijas.

Piestipriniet formu, krāsu, izmēru.

Veicināt neatkarību un precizitāti darbā.

Materiāls:

Kartons zila krāsa(pēc bērnu skaita), krāsas, otas, ūdens krūzes; veidnes; skolotāja piemērs; video vēstule no lāča.

Priekšdarbs: pārsteiguma brīdis nedēļas sākumā grupai atnāk rotaļlieta /rūķītis /. Rūķītis nedēļas laikā tiek pārkārtots visā grupā, bērniem nemanot, un skolotāja vērš uz to bērnu uzmanību.

Priekšdarbi: albuma “Ziema mežā” apskate, saruna “Kā dzīvnieki gatavojas ziemai”, dzejoļa “Kāpēc lācis guļ ziemā?” lasīšana. V. Orlova.

Nodarbības gaita

Pedagogs: Puiši, paskatieties, vai mēs esam izņēmuši visas rotaļlietas? Kas notika ar mūsu rūķi?

Bērni: Viņam ir sava veida vēstule.

Puiši, šī vēstule nav tikai vēstule, tā ir runāšana. Ko mums ar to darīt? /bērnu atbildes / Iesaki viņā klausīties? Klausīsimies (Atskan lāča balss, kurš nevar aizmigt un lūdz palīdzību).

Pedagogs: Ko mums darīt, puiši?Dzirdu lāci raudam

Miša, mazais lācītis

Beidz ātri raudāt

Mēs jums palīdzēsim

Galu galā tu esi tik labs!

Tiešām puiši?

Pedagogs: Puiši, paskatieties uz lāci, kāds viņš tagad ir?/skumji, skumji, vientuļi, labi /

Vai tiešām lācim ir iespējams aizmigt ar slikts garastāvoklis? Puiši, rūķis iesaka uzzīmēt midzenī guļošu lāci. Uzzīmēsim un uzmundrināsim lāci pirms ziemas ziemas miega? Bet, lai uzzīmētu lāci, atcerēsimies -

Kādā krāsā viņš ir?

D. – brūns.

Pedagogs: Un puiši lāci arī sauc par brūno.

Apskatīsim, kādas ķermeņa daļas ir lācim.

D. Ķermenis, galva, ķepas, ausis….

Pedagogs: Cik ķepu ir lācim?

D. Četri.

Pedagogs: Kuru?

D. Divi augšējie un divi aizmugurē.

Pedagogs: Kas lācim ir uz galvas?

D. Ausis, acis, mute, deguns.

Pedagogs: Cik ausu un cik acu? Vai lācim ir aste?

D. Jā, viņš ir mazs.

Skolotājs iesaka uzzīmēt lāci bedrē, izmantojot veidnes.

Audzinātāja : pirms sākam darbu, sagatavosim pirkstus.

Pirkstu vingrošana:

Divi lāči

Sēdēja divi lāčiRāda ar rokām, kā sajaucis miltus un

Uz tieva zara.kā viņi krita, tad rāda uz degunu, muti

Viens maisīja skābo krējumu,un tā tālāk visā tekstā.

Cits bija miltu mīcīšana.

Viens ku ku, divi ku ku

Viņi abi iekrita miltos!

Deguns miltos, mute miltos,

Ieklausies rūgušpiens!

Audzinātāja : Un tagad sāksim darīt savu darbu.

Skolotāja demonstrē lāča figūras zīmēšanas un gleznošanas tehniku.

Patstāvīgs darbs. Zem muzikālais pavadījums bērni sāk izsekot modeļiem.

Pedagogs: Labi, puiši, jūs ļoti precīzi izsekojāt savām veidnēm. Tiešām rūķis? Puiši, mūsu draugs Gnome iesaka nedaudz iesildīties, pirms sākam krāsot zīmējumu.

Vingrinājums: Trīs lāči

Trīs lāči gāja mājās Bērni brienas vietā
Tētis bija liels, liels. Paceliet rokas virs galvas, pavelciet uz augšu.
Mamma ir ar viņu īsāks, Rokas krūšu līmenī.
Un mans dēls ir tikai mazs bērniņš. Apsēdies.
Viņš bija ļoti mazs, notupās un šūpojās kā lācis.
Viņš staigāja apkārt ar grabulīšiem. Pacelieties ar rokām, kas savilktas dūrēs krūšu priekšā.
Ding-ding, ding-ding. Bērni atdarina spēlēšanos ar grabulīšiem.

Pedagogs: Nu, tagad klusi apsēdīsimies un sāksim krāsot savus zīmējumus.

III. Beigu daļa:

Darba laikā skolotājs palīdz bērniem ar grūtībām. Tad viņš savāc bērnu darbus un noliek tos nožūt.

Pedagogs: - Vai jums patika zīmēt lāci?

Bērnu atbildes. (Jā)

Pedagogs: – Visi darbiņi sanāca ļoti skaisti. Skatoties uz jūsu zīmējumiem, lācis noteikti aizmigs!

Bibliogrāfija:

    Priekšzīmīga vispārējās izglītības programma pirmsskolas izglītībai "No dzimšanas līdz skolai" - rediģēja N.E. Veraksa, T.S., M.A. Vasiļjeva

    Iekšā iztēle un radošums bērnība– L.S. Vjutskis.

    Bērnu attīstība vizuālajā mākslā. – T.N. Doroņina

    Vizuālās aktivitātes bērnudārzā - N.P., Komarova

Šī nodarbība paredzēta vidējās grupas bērniem.

Mērķi:

1. Turpiniet mācīties apgūt zīmēšanas piemērus (apaļas un ovālas formas), krāsojiet tos ar apļveida kustībām, uzmanīgi, nepārkāpjot kontūru.

2. Prast nodot dzīvniekam (lācim) raksturīgās pazīmes, ievērojot proporcijas.

3. Fiksēt formu, krāsu, izmēru.

4. Veicināt neatkarību un precizitāti darbā.

5. Attīstīt izgudrojumu, radošumu, fantāziju.

Lejupielādēt:


Priekšskatījums:

MKDOU

Selivanikha bērnudārzs

Abstrakts

Atvērtā klase

zīmēšanā vidējā grupā.

Tēma: "Lācītis"

Sastādījis skolotājs: Tonkikh L.P.

2014. gads

Nodarbošanās: zīmēšana.

Tēma: "Lācītis".

Mērķis:

1. Turpiniet mācīties apgūt zīmēšanas piemērus (apaļas un ovālas formas), krāsojiet tos ar apļveida kustībām, uzmanīgi, nepārkāpjot kontūru.

2. Prast nodot dzīvniekam (lācim) raksturīgās pazīmes, ievērojot proporcijas.

3. Fiksēt formu, krāsu, izmēru.

4. Veicināt neatkarību un precizitāti darbā.

5. Attīstīt izgudrojumu, radošumu, fantāziju.

Materiāls:

Ainavu papīra lapa (atbilstoši bērnu skaitam), krāsas, otas, ūdens krūzes; rotaļu lācis"; skolotāja piemērs; grupas dizains: “Ziemas glaze”: Ziemassvētku eglītes, “drifts”; teksts stāstam par lāci ar muzikālu pavadījumu.

Iepriekšējais darbs:

Pasaku, stāstu lasīšana, dzejoļu iegaumēšana, mīklu risināšana, ilustrāciju skatīšanās, spēļu apguve utt.

Mākslinieciskais vārds:

Mīklas sacerēšana par lāci, stāsts par lāci.

Individuālais darbs:

Ar Viku un Valēriju - iemāciet bērniem nodot dzīvnieka raksturīgās iezīmes.

Metodiskās metodes:

1. Saruna par dzīvniekiem (mājas un savvaļas); nosauc tos; kāpēc viņus tā sauc?

2. Skolotājs uzdod mīklu;

3. Atbildes minēšana no bērnu puses;

4. Spēles tehnika;

5. Formu, krāsu, izmēru konsolidācija;

6. Skolotājs ar skaidrojumu demonstrē lāča figūras zīmēšanas un gleznošanas tehniku;

7. Bērnu patstāvīgais darbs stāsta “Par lāci” pavadībā ar skolotāju, izmantojot muzikālu skaņu celiņu;

8. Bērnu darbu analīze;

9. Dinamiskā pauze (mūzikai).

Nodarbības gaita.

Bērni ienāk grupas telpā, pievēršot uzmanību viesiem. Bērni sveic viesus un apsēžas uz krēsliem.Man ir saruna par dzīvniekiem:

V. – Kādus dzīvniekus bērni pazīst? Nosauciet to.

D. – Bērnu atbildes.

V. – Kas tie par dzīvniekiem?

D. – Bērnu atbildes.

V. – Kāpēc viņus tā sauc?

D. – Bērnu atbildes.

V. – Kādus dzīvniekus bērni vēl pazīst? Lūdzu piezvani man.

D. – Bērnu atbildes.

V. – Kas tie par dzīvniekiem? Kāpēc viņus tā sauc?

D. – Bērnu atbildes.

V. - Labi darīts! Pa labi!

Spēļu tehnika. Es vēršu bērnu uzmanību uz to, ka kāds pārvietojas "sniega kupenā". Kas tur ir? Lūdzu, uzmini mīklu:

"Kur viņš dzīvo? Visbiežāk,

Pats īstākais,

Viņš tur staigā, tur guļ, tur audzina savus bērnus.

Mīl bumbierus, mīl medu,

Tiek uzskatīts, ka viņam ir salds zobs,

Bet viņš ir stiprākais

Mīl dziļu, ilgu miegu.

Viņš rudenī apgulsies un atkal celsies

Tikai tad, kad pienāks pavasaris.

Kas tas ir?"

D. – Bērnu atbildes.

Es izvelku lācēnu un stāstu bērniem, ka viņš zaudēja māti, tāpēc viņš nokļuva mūsu meža izcirtumā. Palīdzēsim viņam viņu atrast.Es ierosinu uzzīmēt lācēna portretu un izkārt to visā mežā.Bet vispirms pasaki man:

J. – Kādā krāsā ir lācēna kažoks?

D. – Bērnu atbildes.

J. – Kāda forma ir galvai? Torss? Kājas?

D. – Bērnu atbildes.

V. – Cik kāju ir lācim?

D. – Bērnu atbildes.

Skolotāja demonstrē lāča figūras zīmēšanas un gleznošanas tehniku.

Patstāvīgs darbs.Mūzikas pavadījumā bērni sāk zīmēt, un skolotājs piedāvā vienlaikus klausīties stāstu, kas noticis ar vienu lāci. Bērni zīmē un klausās.

“Reiz salnā ziemā pa mežmalu uz savām mājām gāja lācis siltā kažokā. Viņš gāja uz savu midzeni pa lauku ceļu un, ejot pāri tiltam, uzkāpa lapsai uz astes. Lapsa pacēla raudu un radīja troksni tumšs mežs, un lācis, aiz bailēm, acumirklī uzkāpa uz lielas priedes. Uz priedes dzīvespriecīgs dzenis pieblīvē vāverei māju un teica: "Tev, lāci, jāskatās savs solis!" Kopš tā laika lācis nolēma, ka ziemā viņam vajag gulēt, nestaigāt pa takām un nekāpt uz astēm. Viņš ziemā mierīgi guļ midzenī zem sniegota jumta. Un tā nav nejaušība, ka es priecājos, ka piedzimu bez astes.

Pēc pabeigšanas ierosinu nolikt darbu un veikt analīzi kopā ar lācīti. Analīzē ievērojiet formu un ēnojumu attēlojuma pareizību.

Aicinu bērnus stāvēt aplī un veikt fiziskus vingrinājumus, klausoties mūziku:

"Lācis un lelle sparīgi stutējas,

Viņi gudri stutē, paskaties! (Bērni mētājas ar kājām)

Un viņi skaļi sit plaukstas,

Viņi skaļi aplaudē: viens, divi, trīs! (Aplaudē plaukstas)

Lācis izklaidējas, lācis izklaidējas, (Viņi taisa "avotus")

Mērķis pagriež galvu. (Pagriež galvu pa kreisi un pa labi)

Lellei ir jautri, ir arī jautri (Rokas uz jostas, uzlieciet kāju uz priekšu uz papēža)

Arī jautri oh-oh-oh!


Nodarbības mērķis:

Mācīt bērniem zīmējumā izveidot savas mīļākās rotaļlietas tēlu, nododot relatīvo izmēru, detaļu formu, atrašanās vietu, krāsu, ievērojot proporcijas;

Turpināt mācīties zīmēt lielu, uz visas papīra lapas;

Praktizējiet apaļu un ovālu formu zīmēšanu un apgleznošanu ar apļveida kustībām, nepārsniedzot kontūru;

Attīstīt bērnu radošās spējas;

Paplašināt un aktivizēt vārdu krājumu;

Audzināt uzmanīga attieksme uz rotaļlietām.

Priekšdarbi:

Rotaļlietu apskate, aprakstošu stāstu rakstīšana par tām runas attīstības nodarbībās, A. Barto dzejoļa “Rotaļlietas” lasīšana, didaktiskās spēles, kuras mērķis ir apgūt priekšmetu un priekšmetu formu, izmēru, uzbūvi, spēlēties ar rotaļlietām, noskaidrot to formu.

Aprīkojums: ilustrācijas, kurās attēlots priecīgs un skumjš lācis, rotaļu lācis, albumu lapas, krāsaini zīmuļi.

Nodarbības gaita:

Puiši, vai jums patīk spēlēties ar rotaļlietām? Pastāsti man, kā es varu ar viņiem spēlēties?

Ar rakstāmmašīnu? (nest, ripināt, iekraut, nemetiet)

Ar lelli? (likt gulēt, pabarot, ķemmēt, mazgāt...)

Ar bumbu? (mest, ripināt, ķert...)

Kubi? (būvēt mājas, tiltus, ceļus...)

Ar kādām rotaļlietām meitenēm patīk spēlēties? Zēni? Kam domātas rotaļlietas? Kad tu spēlē ar viņiem, kāds ir tavs noskaņojums? (bērnu atbildes) Pareizi. Tu labs garastāvoklis, tu smaidi. Paskatieties viens uz otru un pasmaidiet. Un, kad jūsu rotaļlieta saplīst, ko jūs darāt? Tieši tā, tu esi skumjš. Parādiet, kāds ir cilvēks, kad viņam ir skumji. Paskaties, kā mainījusies tava sejas izteiksme. Apskatiet attēlu un sakiet, kurā attēlā ir skumjš lācis un kurā ir laimes lācis.

(Pievērsiet bērnu uzmanību, ka kāds slēpjas zem koka)

Kas, tavuprāt, tur ir? Uzmini mīklu:

Kur viņš dzīvo? Visbiežāk, visīstākajā.

Viņš tur staigā, tur guļ un tur audzina savus bērnus.

Mīl bumbierus, mīl medu, viņam ir saldummīļu reputācija.

Bet visvairāk viņam patīk dziļš, ilgs miegs.

Viņš gulēs rudenī un celsies tikai tad, kad pienāks pavasaris.

(Lācis)

Kad bērni ir uzminējuši mīklu, tiek parādīta rotaļlieta.

Pie mums ciemos atnāca lācēns, kurš nez kāpēc bija ļoti bēdīgs. Uzzināsim no viņa, kāpēc viņš ir tāds. Izrādās, viņš zaudēja savus draugus un tagad ir ļoti skumjš un vientuļš. Kā mēs varam viņu uzmundrināt? Mums jāpalīdz viņam atrast draugus. Bet kā?

(bērnu atbildes)

Vai tu vari to uzzīmēt?

Nomierinies Mishutka un neskumstiet, mēs palīdzēsim atrast draugus, uzzīmēsim viņus tikpat skaistus kā jūs.

Bet pirms sākam zīmēt, mēs nedaudz atpūtīsimies.

Fiz. Tikai minūti.

Šeit ir liela piramīda (pasniedziet)

Un jautra zvana bumba (lec vietā)

Mīksts lācis ar nūju pēdām (soļi vietā, pēdas ārpusē)

Visi dzīvo lielā kastē (parādiet lielo kvadrātu)

Bet, kad es eju gulēt (rokas zem vaiga, aizvērtas acis)

Visi sāk spēlēt (attēlojiet jebkuru kustību)

Apskatīsim Mišutku. Pastāstiet, kuras lāča ķermeņa daļas ir lielākās, kāda ir viņa galva, rumpis, ķepas, ausis (bērnu atbildes). Lai Lācis izskatītos kā īsts, tas ir jāuzzīmē liels. Puiši, vispirms uzzīmēsim gaisā ovālu, trenēsimies (noapaļošana, garā mala, atkal noapaļošana un vēlreiz garā mala).

Pirkstu spēle:

Pirksti spēlēja paslēpes, un galvas tika noņemtas.

Tādā veidā tika noņemtas galvas.

Tagad jūs uzzīmēsit katrs savu lāci.

Kur, jūsuprāt, mums vajadzētu sākt zīmēt? Pirmkārt, mēs uzzīmējam lielāko lāča daļu - ķermeņa formu (ovālu). Kur tas atrodas? (lapas daļas vidū tā, lai visas daļas satilptu; zīmēšanas demonstrācija) Kura daļa ir mazāka par korpusu? (galva) Kāda ir galvas forma? (apaļa) Kur tas atrodas? (uz ķermeņa augšdaļas) Uzzīmējiet mazas ausis uz galvas. Tagad zīmēsim ovālas ķepas - 2 augšpusē, 2 apakšā (rāda). Tagad iekrāsosim lāci. Neaizmirstiet uzzīmēt Mishka seju ar melnu degunu un skaidrām apaļām acīm. Mēģiniet nodot Mishka noskaņojumu: priecīgu vai skumju.

Bērni izpilda uzdevumu, vēlreiz pievērš bērnu uzmanību lāča ķermeņa uzbūvei, īpaši tā krāsai, uzrauga bērnu stāju

Nodarbības noslēgumā - visi zīmējumi izstādei.

Lāci, paskaties, cik daudz draugu tev tagad ir! Bērni ļoti centās tev palīdzēt, tagad tu vairs neskumsti.

Paldies, puiši, ka palīdzējāt lācēnam. Vai jums patika? Kurš zīmējums tev patika vislabāk? Šodien jums visiem veicās labi, jūs izpildījāt uzdevumu. Bet lācītim laiks doties mežā, bet vispirms viņš spēlēs ar mums (spēle “Lācītis”), lācītis atvadās un aiziet.